Harmony, Nifty testiranja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Puno sreće draga,znam kak ti je

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Puno sreće draga,znam kak ti je

  • Josipa81

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Prošle sedmice dobili smo rezultate NIFTY testa i sad znamo da očekujemo zdravu djevojčicu.
     
    Prije nego što sam napravila test, potražili smo čudo informacija u vezi različitih testova (Nifty, Harmony) i na kraju izabrali Nifty. Iako su oboje slični, vrlo pouzdani, Nifty ipak ima nekoliko prednosti. Pored kromosoma 21, 18, 13 i spolnih kromosoma također analizira i neke mikrodelecije (recimo onu, koja uzrokuje Cri Du Cat Sindrom), koje Harmony ne analizira. Kod NIFTY je 3 puta manji rizik, da analiza zbog nedovoljnog sadržaja plodove DNK u krvotoku bilo potrebno ponovno oduzimanje uzorka nego je to kod Harmony testa. U slučaju, ako test NIFTY pokaže visok rizik, može se to besplatno potvrditi amniocentezom u privatnoj poliklinici Podobnik u Zagrebu (i još u nekim određenim klinikama u drugim dijelovima Hrvatske).
     

    Test sam napravila u poliklinici Sunce i rezultate sam dobila za 10 dana.

    Josipa

  • Ribicaaa18

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Ima li još netko iskustva sa nifty testom? I ja sam ga radila i prije par dana saznali smo da očekujemo zdravu curku :) Još me malo kopka sve, obzirom na loš nalaz kobiniranog….ako ima još netko iskustva neka podijeli :)

  • Avatar visnjass

    visnjass

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Ribicaaa18 možeš napisati nalaz kombiniranog. Moj je stigao danas i ne znam Šta bi mislila a tek za 2 tjedna idem kod dr.
    Sve ok osim; dobi rizik 1:180 granični rizik 1:250 
    (36 godina)

    https://lb1f.lilypie.com/9YJKp1.png [lb1f.lilypie.com]

  • Ribicaaa18

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Visnjass oprosti tek sam sad vidjela poruku. Čini mi se tvoj kombinirani u redu, takve su ti vrijednosti zbog godina. Meni je bio biokemijski 1:113, a dobni 1:593 (29 god), slobodna beta i PAPP-A su mi jako povišeni!

  • Avatar visnjass

    visnjass

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Nisam mogla izdržati pa sam išla kod dežurnog ginekologa jer je moj na godišnjem, hvala Bogu nalaz je u redu je a taj dobi rizik je takav jer imam godina koliko imam i to ne mogu promjeniti

    https://lb1f.lilypie.com/9YJKp1.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar visnjass

    visnjass

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Ako ti je nifty pokazao da je sve u redu nemoj se bez veze mučit, i ja sam opsjednuta sa svim i svačim i to bez razloga.. Šta ako..
    Ne vrijedi, kako dragi Bog da i treba biti i misliti pozitivno jer svako uzrujavanje utječe negativno na bebu.. sve će biti ok 

    https://lb1f.lilypie.com/9YJKp1.png [lb1f.lilypie.com]

  • Ribicaaa18

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Nadam se, mora biti sve OK! :) Ugodnu trudnoću ti želim! :)

  • Avatar SweetInPeace

    SweetInPeace

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Drage mame! Vjerojatno će vas ginekolog uputiti na rutinski test probira putem krvi ili triple test. Ja sam svoj obavila u 16. tjednu gestacije na Medicinskom fakultetu za 350 kn. Imam 29 godina i nisam u “rizičnoj skupini” (dob iznad 35 g.). Rezultat testa mi je za trisomiju 18 i oštećenje neuralne cijevi ispao negativan, a za Down sindrom mogućnost 1/111, kao visok stupanj rizika; radi čega mi je preporučena amniocenteza. Panično sam isti dan otišla u rodilište gdje su mi ukratko objasnili što je uopće “amniocenteza”, ali nitko mi nije rekao da postoji puno “zdraviji” način provjere na moguću bolest djeteta, a to je Nifty test koji se obavi putem krvi umjesto da vas bodu u trbuh iglom. NIfty test odradila sam u jednoj riječkoj poliklinici i čekala sam rezultate 14 dana. Inače budu gotovi puno prije, unutar 7 dana, ali imali su tehničke teškoće pri posredništvu preko Ljubljane, koja šalje krv u Hong Kong. Rezultati su svejedno stigli puno prije nego bi stigli oni od amniocenteze koju sam svakako htjela izbjeći! NIšta nije rutinsko, ništa nije bezopasno pa tako niti amniocenteza koja se preporučuje šakom i kapom, iako ni dob žene ne mora značiti da će roditi bolesno dijete, pa ni tzv. triple test koji je u mom slučaju pokazao loše rezultate! U to vrijeme sam, naravno, bila odmah spremna na pobačaj i na amniocentezu. Budući da je rezultat Nifty testa kasnio, imala sam još tjedan dan više iščekivanja, vrijeme mi je isticalo za “ranu amniocentezu” i pomalo sam se pomirila da ću roditi dijete s Down sindromom. 
    Poanta jest ta da smo liječnicima pacijent kao i svaki drugi, da nemaju vremena baviti se s vama. Reći vam da postoji alternativa amniocentezi. I zašto se ona radi? Da eventualno možete i ubiti svoje dijete. Meni su dani iščekivanja rezultata omogućili da prevladam ogroman strah, da rodim dijete s teškoćama. Na kraju iščekivanja sam odlučila da bih ga i rodila, jer, sve se mijenja kad osjetite pokrete tog djeteta u svojoj utrobi. Sami čitajte, istražujte, povjerite se nekome! Meni je sestra iskopala taj NIfty test i pojednostavnila život. Trudnice su sve osjetljive, osobito psihički, a svako iščekivanje rezultata o zdravlju djeteta je vječnost u kojoj se preispituju i moralne odluke. Ne dopustite da budete rutina vi i vaše nerođeno dijete ni jednom doktoru niti bolnici. NIfty je skup, ali skuplje su komplikacije, pa bile one i u malom postotku mogućnosti da se dese. Sretno svima od srca!

    Pronađite svoj mir u svemu.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.