Bolovi u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Marija Š., ja sam evo neki dan bila kod zubara, krajem 6.mj. trudnoće (prije nisam zbog cjelodnevnih mučnina). Uglavnom u prva 3 mj mi je jako krvarilo zubno meso, a neki me zubi bole uz meso kad prođem prstom kao da si u živac dirnuo  . Uglavnom, kaže zubar da je normalno da desni krvare u trudnoći, preosjetljive su, a to što me zub tak jako boli nije karijes nego rezultat povlačenja mesa. Rekao mi da dođem poslije poroda, da ništa nije pokvareno (srećom), dao mi kupone s popustom  za dvije Colgate paste (za jutro i večer) i rekao usta ispirem u kadulji, a umejtne vodice izbjegavam u trudnoći. 

    Svakako odi zubaru, meni ginekolog rekao da smijem. Mnoge su mi trudnice rekle da ne idem da u slučaju otvaranja ili vađenja zuba mogu dobit zatrovanje (ali iovako mi desni krvare i mogu ući bakterije), tak da sam pitala ginekologa i dao mi je zeleno svjetlo. Jedino se rendgen ne preporuča.

    Beag, i ja se isto umaram brzo, valda zbog mirovanja. jučer sam se ustala oko pola 9, napravila ručak nakon sto godina, ručno oprala zavjesu, raširila mašinu veša, oprala jedan prozor, pomela balkone. Išla sma spavati tek u ponoć, digla se samo u pola 7 n awc i onda još spavala do 11h. Danas bih se isto trebala umorit da bih mogla noćas fino spavat 

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Huh, lakše mi je kada znam da je i to sve normalno u ovom periodu. Baš to kako si opisala… na nekim mjestima me točno boli kao zubno meso, čim taknem. Tako da je oralna higijena prava muka zadnjih dana. Hvala ti na savjetima, svakako ću otići zubaru, čim si potrefim smjenu ;)

    A što se tiče brzog umaranja, meni je to bilo prisutno do negdje 15.tt, i sad je već lakše, iako bih isto mogla ugasiti alarm i svako jutro produžiti do podneva. Još pogotovo ako ti se organizam sad već i priviknuo na mirovanje, vjerojatno mu je dodatni stres svaki malo veći napor (kad digneš teže od žlice ).

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Evo mene cure mojeevo vec dva sata ludujem,a bas sam se naradila i natrcala vani sa malim,,seka mi je imala rodendan pa sam joj radila kolace i spremala sam rucak u meduvremenu malo cistila i peglala poslje rucka sam morala pustit djecu van pa sam se nahodala,muz mi je jucer bio odsutan cjeli dan dosao je u 9 kad sam djecu sredila i uspavala,i eto mene ja se vec naspavala

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    antonio, rekla si mirovati,a  ti opet po starom!!! znam da se neke stvari moraju napraviti, ali neke se bome i mogu odgoditi! cuvaj se!!!

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Beag mi zene smo nepopravljive trba nas zavezati pa jedino cemo tako mirovati

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Pazi da te stvarno “ne zavežu” u bolnicu na mirovanje. Moramo te malo korit kad si otvorena . Al ja  prva ne mirujem pa bolje da šutim. Jedva čekam kontrolu u utorak 

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    i ja jedva cekam kontrolu u srijedu,evo danas cjeli dan mirujem nista ne radim guzica me boli od lezanja.

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    I mene leđa, ali kad se ustanem boli me trbuh, beba se jako spustila 

  • Avatar MAMA X2

    MAMA X2

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    pozz drage mame
    neznam kom da se obratim neo najbolje vama ….u 26 sam tj trudnoce i ulaz u rodnicu mi je kao natecen i crven kao da mi hoce ispast van,,,,oporostite na izrazu al neznam kako da dr objasnim nez dali je to normalno ili ne i dosta zadnje vrijeme bebu jako nisko osijecam ….ginekolog na godisnjem molim vas pomagajte

  • Avatar Dada32

    Dada32

    Broj poruka: 397

    Prijavi adminu

    MAMA PRVI PUT


     ….ginekolog na godisnjem

    Ima on svoju zamjenu! Zovi telefonom i traži da te hitno prime. 

    Ne znam u kojem si mjestu,ali ako ste što pogorša (bol ili krvarenje ili nešto treće) odi na hitnu, nemoj čekati da se ordinacije otvore. 

    Vjerojatno nije ništa strašno, možda si kakvu upalu pokupila, ali ćeš si brigom i uzrujavanjem više štete napraviti nego da odeš i provjeriš. Nemoj se ništa sramiti, nema smiješnih pitanja, niti briga,bolje da te doktor pogleda. 

    Ajde, javi što je bilo! 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.