BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ema1

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

  • Laurusaranea

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Nova sam ovdje… Bilo bi mi drago kad bi mi netko sa sličnim iskustvom mogao pomoći sa savjetom. Trudna sam 12+2, u 8.tjednu trudnoće doktor mi je potvrdio da je riječ o blizancima. Za par dana idem opet na pregled da vidim jel sve ok.. Međutim, ono što mene ubija su cjelodnevne mučnine koje traju od početka 6.tjedna i koje ne prestaju ni u jedno doba dana. Da stvar bude gora, povratila sam samo u par navrata i bilo mi je na kratko lakše, ali u principu me samo prate strašne mučnine koje ne mogu baš ni čime zavarati. U prvoj trudnoći (curica od 2.5god) bilo mi je također mučno do negdje 14.tjedna,ali niti približno ovako tj mogla sam normalno funkcionirati i obavljati svakodnevne poslove. Najgore je što me cijelo vrijeme prati nekakav odvratni miris, nepostojeći van trudnoće, koji mi pogoršava mučnine. A i nadala sam se da će se njihov intenzitet s tjednima smanjiti, no imam osjećaj da mi je zadnja dva tjedna gore nego tipa oko 10.tjedna kad sam se već ponadala da stvari idu na bolje.
    Zanima me ima li tko slično iskustvo i postoji li ikakav način da si olakšam to stanje ili je ovo naprosto neizbježno. Od hrane sam isprobala sve što postoji, a hrana je ujedno gotovo jedino što mi miriši pa je ponekad jedino što mi preostaje stajati u kuhinji i njušiti hranu u bilo kojem obliku. :)))
    Ovo je katastrofa, gubim snagu nekako… 

  • Ema1

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Moja sestra je cijelu trudnoću imala mučnine i povraćala, tako da joj je želučana kiselina izgrizla dišne puteve, a radilo se o jednoplodnoj trudnoći. Tako da ima raznih slučajeva. Ja nosim blizance i prva polovica trudnoća mi je bila super,tek sad u 21 tj. mi dolazi do nesvjestice i povremenog poriva na povraćanje. 

  • Laurusaranea

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ufh, užas, ne želim ni pomišljati..
    U svakom slučaju, super da ti je do sad sve proslo  bez većih tegoba ;) 

  • Avatar Tammara

    Tammara

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Laurusaranea

    Ufh, užas, ne želim ni pomišljati..
    U svakom slučaju, super da ti je do sad sve proslo bez većih tegoba ;)


    Uh :(

    Ja nisam povraćala, ali mi je bila UŽASNA MUKA, ali baš uuužasna, do 17h/18h nisam mogla pogledati hranu, a kamoli nešto drugo, poslije toga bih jedv nešto stavila u sebe

    Ali ne brini!!!
    Uskoro će ti biti sjajno!!!!
    Prvo tromjesečje je baš koma, u drugome budeš ko ptičica :)

    Ps. Naknadno sam čitala sam da je mučnine najbolje probati pobjediti svježim đumbirom i pripravcima od istog

  • Avatar Tammara

    Tammara

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Deleted user

    Tammara

    Pozdrav
    Evo mene opet
    Dakle
    Ovo kontroliranje trudnoće u vinogradskoj se pokazao kao pravi ponor
    Osim što sam provela 5ipo sati tamo sa hrpetinom ostalih žena različitih uzrasta i stanja, trudila sam se i ne otići u wc jer u istom nije bilo niti papira niti sapuna, još neke detalje iz školjke ne bih ni spominjala.
    Ultrazvuk i pregled se ne nalaze u istoj prostoriji, tako da se za sve čeka odvojeno.
    Ako imate mogućnost ići kod privatnika, najtoplije preporučam!!!

    I da, što se tiče kupanja u moru: zeleno svjetlo, taman da si olakšate ovu groznu vrućinu i otečene nožice.

    Kod koga ides? I meni je wc horor. Ja sam zadnji put cekala 3 sata. Nisam isla na UZV, idem iduci tjedan na UZV i pregled. Znam da me ceka kampiranje.
    Ja idem privatno i u vinogradsku.
    Nemam trudnicku knjizicu. Jeste vi svoju dobile? Kako sam isla odmah privatno, pa me onda soc.gin. direktno na D1 uputnicu poslao u bolnicu, tako ju nisam ni dobila vec skupljam nalaze 😅


    Evo da se sa zakašnjenjem javim :)

    Drugi odlazak u vinogradsku je trajao 4 sata, ali sam spremna došla ovaj put, ono, hrana, voda, knjiga i dezinfekcijsko sredstvo, IAKO je ovaj put bilo i sapuna i papira, o da. 
    Evo ja još brojim 13 tjedana do kraja, osjećam se sjajno. 
    A ja sam kod doktorice gall

  • Laurusaranea

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Tammara,
    hvala ti na utješnim riječima, valjda će uskoro postati bolje. Najviše me frustrira to što sam mislila da će se sad već lagano stišavati mučnine, a one kao da su sve glasnije :)))
    Joj, ajde bar mogu jesti, vjerujem da je koma kad hranu ne možeš ni pogledati. 
    Da, đumbir kao pomaže.. Probala sam i svježi u limunadi, a čak mi je doktor preporučio nekakve tablete od đumbira koje se koriste baš protiv mučnina, s napomenom da ne pomažu svakome, a ja sam očito u toj skupini jer nije bilo učinka :)

  • Avatar PetraB

    PetraB

    Broj poruka: 1566

    Prijavi adminu

    Bok zene!
    Trudna po treci put (cetvrti al jedan spontani), sama ta trudnoca nas je sokorala jer je totalno neplanirana 🤭 a danas na kontroli jos jedan sok kad je dr rekla da su blizanci 🤪🤪🤪. Inace muku mucim sa mucninama od 6. tjedna i nista ne pomaze. Prosla sam sve forume, isprobala sve metode al jednostavno ne prestaju. Traju cijeli dan, jedino pozitivno je da ne povracam.
    Sutra je tocno 12 tjedana i nadam se da ce kao u prethodne dvije trudnoce uskoro prestati.
    Inace od komplikacija, tu su trombofilija (pikam se Clexanom), gestacijski dijabetes (kao i u proteklim) a sada i hipertireoza (u prosloj bila hipotireoza) 🤦‍♀️
    Treba mi malo pozitive jer sam u veeelikom strahu. Osim sto je blizanacka trudnoca, jednojajcani su, a uz sve ove komplikacije nisam ni u cvijetu mladosti (38 god) 😳😳😳👵👵👵
    Ima li koja iskustva sa svime ovime? 🙈

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]][/url

  • marina285

    Broj poruka: 122

    Prijavi adminu

    I meni je ovo 3.trudnoća, još blizanačka i definitivno najteža. Mučnine trajale najduže, do 18tt, nisam povraćala sadržaj hrane nego kiselinu-užas! I sad u 23.tt već žgaravica koju liječim bademima i mlijekom. Dobila sam 6 kg u 23 tt, dobila sam ih postupno, ne odjednom, djeca se uredno razvijaju- debljaju da bi mi danas na pregledu dr rekla da pripazi malo, da je to dosta kg, kao aluzija na potencijalni dijabetes. Kako ste vi prepoznale dijabetes? Jer mi dr kaže da je rano za OGTT…Što da radim? Inače kruh jako malo jedem, slatko uopće ne jedem- gadi mi se ( ne mogu čak ni lubenicu u usta staviti koliko mi slatko izaziva mučninu)

  • Avatar PetraB

    PetraB

    Broj poruka: 1566

    Prijavi adminu

    Ja sam vadila krv nakon prvog pregleda (7 tjedana sam bila trudna) i secer je bio 6…iako je to u granicama, za trudnocu je to visoko. A obzirom da sam u prve dvije imala gestacijski, kazu da je onda i u ovoj. Generalno se ogtt radi tek u 24. tjednu ja mislim 🤔
    Ne znam, al ova trudnica je stvarno teska. Jos sam doma s klincem od nepune dvije godine tak da odmora nema dok on ne legne corit 🙈. Veselim se njegovom polasku u vrtic za dva tjedna 😂

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]][/url

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.