BLIZANACKA TRUDNOCA 😊

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Jejazg

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav, ja sam 15 tt. IVF trudnoca, pijem utrogestsne 3x2, na kontrole u trudnicku ambulantu (sve u Petrovoj)idem svaka 3 tjedna, na uzv sam isto tako isla svaka 3 tj , na zadnjem uzv me narucio prvi puta tek za 4 tjedna. Spol jos ne znamo. U kojem ste tjednu isle na anomaly scan?

  • Mamasita88

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Bok svima! Mi smo u 19tom tjednu s dva dečkića koji dijele sve - i jajce i posteljicu. ;) 
    I ja isto idem u Petrovu svaka 2 tjedna i za sada nisam imala nikakvih posebnih problema, osim blage trombocitopenije i bakterija koje sam sve uspješno sredila osim micoplasme.
    Ogromna sam i rastem ko luda. 
    U prošlih tjedan dana sam dobila 4 kg-sve u trbuhu.
    U prvoj trudnoći sam ovak izgledala u 33em tjednu.
    Kako vama ide? 

  • Mamasita88

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Jejazg, ja sam mini anomaly scan obavila u 15om tjednu, a idući bih trebala obaviti uskoro,između 18og i 20og. Sada si ga ti već i obavila, zar ne? 

  • Jejazg

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Hej, danas sam tocno 20.tjedan(usla u 21.) i na anomaly scan smo naruceni tek 10.6. Trebali smo tjedan prije ali smo tada na moru pa zato tako kasno..
    Spolove jos ne znamo, na zadnjem uzv u 19.tjednu je ginicka u Petrovoj rekla da se ne vidi, da je jos rano!??Ne kuzimo kako ali ok..u pon zato idemo privatno na uzv pa se nadamo da cemo konacno saznat..Kaj se kilaze tice ja sam se pocela debljat u 15.tjednu i od tada do danas sam +8kg i samo bujam, sve se vise umaram, leđa me ubijaju i ne mogu sjedit pre dugo..Veselim se odlasku na more za tjedan dana i nadsm se da ce more biti za kupanje :)

  • Deleted user

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Cure!
    Prijavljujem se, u 8. smo tjednu.
    Od simptoma ni p od povracanja, kratkotrajne mucnine od nekoliko sekundi i prestane. Vec sade noge bole nakon duteg stajanja, stomak vec osjecam da je narastao malo.
    Grudi su narasle barem za broj i bolne su na dodir. 
    Moji  su dvojajcani. 
    Vec sa 5+4 tj smo vidjeli da su blizanci dok je bila sama GV+ŽV.

  • Jelena88

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    U 22+2 tt sam i osjećam se poprilično super (uhvate me bolovi u zdjelici i leđima povremeno, al to je sve normalno). Nosim dvojajčane blizanke, stižu nam curke. ☺ Imam 30 godina i ovo je moja prva trudnoća.
    Jučer sam bila na pregledu kod doktora Blagajića (ginekolog sa Sv. Duha gdje ću i roditi). ➡Ako netko ima kakav feedback o njemu, slobodno nek napiše.😉
    Radio mi je anomaly scan. Curke su super. Svaka ima 400g. Cerviks mi je zatvoren. Uzimam Utrogestan od početka praćenja trudnoće 1x2. Osim toga, imam i povišenu razinu hormona štitnjače tak da pijem i Euthyrox 25 i 50 naizmjenično svaki dan. ➡Ako je netko imao iskustvo sa hormonima štitnjače u trudnoći, nek napiše nešto.✨ Ono što mi se još pokazalo u trudnoći je ureaplazma. Za nju sam popila antibiotik (Azitromicin) i nakon toga sam morala i vaginalete Geonistin uzimati jer mi se nije povukla. Sada mi je povećano uzimanje Utrogestana na 3x1 (oralno) i uz to moram uzimati Lactogyn 1x1 (vaginalno). ➡Ako je netko imao iskustvo sa ureaplazmom, nek bude dobar i podjeli ga. ✨
    Do sada sam dobila 9 kg. Ginekolog misli da trebam pripaziti kako ne bih do kraja trudnoće završila sa +25,30kg. Baš me prepao kad mi je to rekao iz razloga što meni samo trbuh raste. Dobila sam malčice u bokovima (valjda kak se širi zdjelica) i sisice su malo porasle. Ostalo ništa. Ok, budem pripazila al baš me zanima jel to tak strašno ili me on plaši preventivno. 😂 Kakva su vaša iskustva sa kilogramima?
    Unaprijed zahvaljujem na svakom feedbacku.

  • Jelena88

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Jelena88

    Pozdrav svima!
    U 22+2 tt sam i osjećam se poprilično super (uhvate me bolovi u zdjelici i leđima povremeno, al to je sve normalno). Nosim dvojajčane blizanke, stižu nam curke. ☺ Imam 30 godina i ovo je moja prva trudnoća.
    Jučer sam bila na pregledu kod doktora Blagajića (ginekolog sa Sv. Duha gdje ću i roditi). ➡Ako netko ima kakav feedback o njemu, slobodno nek napiše.😉
    Radio mi je anomaly scan. Curke su super. Svaka ima 400g. Cerviks mi je zatvoren. Uzimam Utrogestan od početka praćenja trudnoće 1x2. Osim toga, imam i povišenu razinu hormona štitnjače tak da pijem i Euthyrox 25 i 50 naizmjenično svaki dan. ➡Ako je netko imao iskustvo sa hormonima štitnjače u trudnoći, nek napiše nešto.✨ Ono što mi se još pokazalo u trudnoći je ureaplazma. Za nju sam popila antibiotik (Azitromicin) i nakon toga sam morala i vaginalete Geonistin uzimati jer mi se nije povukla. Sada mi je povećano uzimanje Utrogestana na 3x1 (oralno) i uz to moram uzimati Lactogyn 1x1 (vaginalno). ➡Ako je netko imao iskustvo sa ureaplazmom, nek bude dobar i podjeli ga. ✨
    Do sada sam dobila 9 kg. Ginekolog misli da trebam pripaziti kako ne bih do kraja trudnoće završila sa +25,30kg. Baš me prepao kad mi je to rekao iz razloga što meni samo trbuh raste. Dobila sam malčice u bokovima (valjda kak se širi zdjelica) i sisice su malo porasle. Ostalo ništa. Ok, budem pripazila al baš me zanima jel to tak strašno ili me on plaši preventivno. 😂 Kakva su vaša iskustva sa kilogramima?
    Unaprijed zahvaljujem na svakom feedbacku.


    P.S. Zatrudnila sam sa 48kg. Dakle, poprilično mršava sam bila.

  • Avatar Tammara

    Tammara

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure mame :)

    Evo mene u 15+5 tjednu trudnoće.
    Mene zanima, lipanj je, vrućine su počele, ide li tko od vas na more?
    Moj ginekolog je malo konzervativan pa mi je savjetovao da ne idem na more, iako je nadodao da se žene s mora uredno kupaju bez komplikacija. 
    Nisam pametna.. Pomagajte!!!
    Ps. Do sada se osjećam fantastično, nalazi su mi preuredni. Sad 17.idem na kontrolu u vinogradsku, i nekako se nadam da me neće “osuditi” na zagrebačke vrućine do kraja ljeta.
    Hvala na bilo kakvom info <3

  • Deleted user

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Tammara

    Pozdrav cure mame :)

    Evo mene u 15+5 tjednu trudnoće.
    Mene zanima, lipanj je, vrućine su počele, ide li tko od vas na more?
    Moj ginekolog je malo konzervativan pa mi je savjetovao da ne idem na more, iako je nadodao da se žene s mora uredno kupaju bez komplikacija.
    Nisam pametna.. Pomagajte!!!
    Ps. Do sada se osjećam fantastično, nalazi su mi preuredni. Sad 17.idem na kontrolu u vinogradsku, i nekako se nadam da me neće “osuditi” na zagrebačke vrućine do kraja ljeta.
    Hvala na bilo kakvom info &lt;3


    Mogu te pitat kod koga ides u Vinogradsku na preglede? Ja idem sad u cetvrtak kod dr. Vesnice K. 

    Ima li tko kakva iskustva iz prve ruke?

  • Avatar Tammara

    Tammara

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Ciao nanax
    U vinogradsku idem prvi put, poslala sam im mail s uputnicom, i odgovorili su mi kroz dva dana da dođem 17.6. između 7:30 i 11h.
    Samo to. 
    Ne znam točno točno ni gdje idem :D

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.