Zimske bebe 2024/2025 ❄️☃️🎄🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • franka007

    Broj poruka: 163

    Prijavi adminu

    BikMik

    Jel se ko od vas muci sa migrenama? Mislim bas pravim, ne glavobolje i uzima ljekove za migrenu.

    Mene ubijaju u pojam kod svake promjene vremena, inače sam znala povremeno imati problema a sada u trudnoći doslovno svaki dan ako je neka promjena vremena. Nisam nikada uzimala lijekove bas za migrenu, u trudnoći sam do sada morala par puta uzeti paracetamol jer je bilo neizdrzljivo, plus hladni oblozi na glavi, vratu, namakanje nogu u vodi Itd. Sad sam se naručila na masažu pa se nadam da će to malo pomoći. I pijem magnezij, ako krene migrena taj dan uzmem duplu dozu da me opusti i da mogu spavati jer najgore bude kada ne mogu ni zaspati 🤷🏻‍♀️

  • Avatar nola95

    nola95

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Ima li tko iskustva s gestacijskim dijabetesom?  Rekla mi je dr da pripazim sa slatkim jer mi je glukoza bila 5,2 a sad čitam na netu da se to u ranoj trudnoći smatra inzulinakom rezistencijom🙄 počela sam imati neke čudne simptome vezane uz hranu svaki dan i zato me brine..

    28 pcos
    2020. vanmaterična/uklonjen jajovod
    2021. 👶💙
    10.4. +❤️🙏

  • Avatar lisa_

    lisa_

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Ja sam tako umorna da jedva izdrzavam dane s moje dvije curice, imam tu I tamo mucnine. Najgori mi je proljev, netko je spomenuo I meni se bas tako znalo dogadjat. Nezgodno mi je poci negdje s djecom I onda me uhvati, pa trazi wc I idi na wc s njih dvije aaaa. Ali dobro, proci ce. Samo da docekam prvi pregled I drugi rodjendan da proslavimo. O emocijama ne mogu ni govorit, stalno placem na najvece gluposti. Glava me isto zna jako boliti ali nemam migrene. 
    Gestacijski sam imala u obje trudnoce, ali lagano povisenje. Samo su mi preporucili zdraviju prehranu I to je to. Ja nisam jela slatko skoro nikako, ali sam jela tjesteninu I kruh dosta jer mi je pasalo zbog mucnina.

  • Avatar Tinker 🌸

    Tinker 🌸

    Broj poruka: 269

    Prijavi adminu

    nola95

    Ima li tko iskustva s gestacijskim dijabetesom? Rekla mi je dr da pripazim sa slatkim jer mi je glukoza bila 5,2 a sad čitam na netu da se to u ranoj trudnoći smatra inzulinakom rezistencijom🙄 počela sam imati neke čudne simptome vezane uz hranu svaki dan i zato me brine..

    Imam ja iskustva s GD. On se dijagnosticira od 24 TT, sve prije je samo pokazuje da postoji rizik. Ja imam IR, na metforminu sam bila i na koji su me vratili prema preporuci gin prije tjedan dana (sad sam 12+1). U prošloj trudnoći sam ga imala, ali tad nisam bila na terapiji i kontrolirala sam cjelodnevni GUK svakih tjedan dana na VV. Sad mi je GUK 5,4 na tašte. Moje preporuka je dr Herman u Petrovoj, ako si iz ZG, endokrinologica. Ona radi u sklopu MPO odjela pa se najviše i bavi trudnicama i ženama u postupcima. 

    👩 41 g AMH 7,8 pmol/l; IR; hipo/hashi
    👨‍🦲41 g normospermia
    👧🏻❤️
    👼🏻 07/2019 19 TT
    👼🏻 02/2020 12 TT missed ab
    👼🏻 10/2020 9 TT missed ab
    08/2022 biokemijska 😔

  • Avatar nola95

    nola95

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    Tinker 🌸

    nola95

    Ima li tko iskustva s gestacijskim dijabetesom? Rekla mi je dr da pripazim sa slatkim jer mi je glukoza bila 5,2 a sad čitam na netu da se to u ranoj trudnoći smatra inzulinakom rezistencijom🙄 počela sam imati neke čudne simptome vezane uz hranu svaki dan i zato me brine..
    Imam ja iskustva s GD. On se dijagnosticira od 24 TT, sve prije je samo pokazuje da postoji rizik. Ja imam IR, na metforminu sam bila i na koji su me vratili prema preporuci gin prije tjedan dana (sad sam 12+1). U prošloj trudnoći sam ga imala, ali tad nisam bila na terapiji i kontrolirala sam cjelodnevni GUK svakih tjedan dana na VV. Sad mi je GUK 5,4 na tašte. Moje preporuka je dr Herman u Petrovoj, ako si iz ZG, endokrinologica. Ona radi u sklopu MPO odjela pa se najviše i bavi trudnicama i ženama u postupcima.

    Hvala na odg🙌🏻 nisam u ZG al svakako ću pitati za neku dodatnu pretragu na idućem pregledu, brzo mi je pa ću se strpiti. Jeste li bez terapije kontrolirala sa nekom vrstom dijete ili?
    Lisa ja isto ne jedem slatko jer mi ne paše, čak banane su mi počele smetati. Nisam sigurna jel zbog mučnina koje su mi se vratile il kaj je u pitanju. Niste imala problema tijekom trudnoće bez terapije tj samo uz zdraviju prehranu? 

    28 pcos
    2020. vanmaterična/uklonjen jajovod
    2021. 👶💙
    10.4. +❤️🙏

  • Teab1

    Broj poruka: 656

    Prijavi adminu

    zenske,di ima za kupit badica da donji kupaci prekrije i trbuh,nevolim jednodjele pa mi je to jedina opcija a da me ne stisce 😅

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

  • franka007

    Broj poruka: 163

    Prijavi adminu

    Teab1

    zenske,di ima za kupit badica da donji kupaci prekrije i trbuh,nevolim jednodjele pa mi je to jedina opcija a da me ne stisce 😅

    Temu 😂 uzeka sam neki na cvjetice, skroz je ok 😀

  • Titanium_5

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage žene, prvo čestitam svima!
    Htjela bih vas pitati znate li u kojoj privatnoj ordinaciji radi dr. Velena Radosevic? Htjela bih otići prvo privatno kod nje na pregled pa kasnije kod nje u Petrovu.
    Ima li koja iskustva? 
    Puno hvala!

  • Avatar lisa_

    lisa_

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    nola95

    Tinker 🌸

    nola95

    Ima li tko iskustva s gestacijskim dijabetesom? Rekla mi je dr da pripazim sa slatkim jer mi je glukoza bila 5,2 a sad čitam na netu da se to u ranoj trudnoći smatra inzulinakom rezistencijom🙄 počela sam imati neke čudne simptome vezane uz hranu svaki dan i zato me brine..
    Imam ja iskustva s GD. On se dijagnosticira od 24 TT, sve prije je samo pokazuje da postoji rizik. Ja imam IR, na metforminu sam bila i na koji su me vratili prema preporuci gin prije tjedan dana (sad sam 12+1). U prošloj trudnoći sam ga imala, ali tad nisam bila na terapiji i kontrolirala sam cjelodnevni GUK svakih tjedan dana na VV. Sad mi je GUK 5,4 na tašte. Moje preporuka je dr Herman u Petrovoj, ako si iz ZG, endokrinologica. Ona radi u sklopu MPO odjela pa se najviše i bavi trudnicama i ženama u postupcima.
    Hvala na odg🙌🏻 nisam u ZG al svakako ću pitati za neku dodatnu pretragu na idućem pregledu, brzo mi je pa ću se strpiti. Jeste li bez terapije kontrolirala sa nekom vrstom dijete ili?
    Lisa ja isto ne jedem slatko jer mi ne paše, čak banane su mi počele smetati. Nisam sigurna jel zbog mučnina koje su mi se vratile il kaj je u pitanju. Niste imala problema tijekom trudnoće bez terapije tj samo uz zdraviju prehranu?

    Nas salju na tu pretragu OGTT sa 6 mj bez obzira na rezultat prve krvne slike (ja sam imala 5,1 nataste). Ta pretraga sadrzi 3 vrijednosti koje se gledaju, prvo izvade krv nataste, pa popijes glukozu I mjere onda secer nakon uru vremena pa nakon 2 sata. Meni je treca vrijednost bila lagano povisena. Onda su me poslali na GUK profil u bolnicu na 24 sata I tamo sam bila na dijeti od 1800 kalorija. Secer mi je bio uredan, mjerili su nataste pa nakon obroka, cak I u 3 ujutro su me budili. Rezultat mi je bio ok tako da su mi preporucili tu dijetu od 1800 kalorija. Naravno da se nisam nastavila tako hranit jer bi umirala od gladi😂 ali sam gledala da to bude sto zdravije. Na kraju je sve proslo u redu bez ikakvih problema. Meni se isto slatko gadilo, zbog banane sam skuzila da sam prvi put trudna jer sam je skoro povratila. Ali mi je zato pasalo tijesto sto nije dobro bas za secer. Ne moras se jos brinut, svakako pazi na prehranu generalno zbog trudnoce i tog prvog rezultata pa ces vidjet kako ce ti biti dalje.

  • Teab1

    Broj poruka: 656

    Prijavi adminu

    franka007

    Teab1

    zenske,di ima za kupit badica da donji kupaci prekrije i trbuh,nevolim jednodjele pa mi je to jedina opcija a da me ne stisce 😅
    Temu 😂 uzeka sam neki na cvjetice, skroz je ok 😀

    ma ne stignem narucivat s Temua za 2 tjedna idemo na more pa se bojim da mi nebu stiglo na vrijeme 😅

    6/21 biokemijska
    9/22 +
    6/22 baby boy 🩵
    4/24 +
    Harmony low risk-stize curka 🩷

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.