Zimske bebe 2021/22 ❄️💙💜

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Schinin

    Broj poruka: 267

    Prijavi adminu

    Josipa bravo za ogtt 🎉 uzivajte u prirodi 😍
    Larchi, Ana, Freya, Meaa cestitke na dobrim pregledima 🎉
    Anna nemoj se uopce stressen sa tim kg, ne kuzim uopce kojeg vraga se toliko zalijepe na te kg  trudnoca nije definitivno perio za dijete nikakve, osim naravno medicinski indicirano, sto kod tebe nije slucaj koliko se sjecam
    Danchy nadam se da ce ostatak nalaza bit ok i da je “samo” uroinfekt razlog za temperaturu i sto se lose osjecas! a i da ce ta uroinfekcija se pokupit 🤞
    Xoxo ja sam imala chicco kolica i njihovo Jaje (chicco keyfit) i bilo nam je super, pogotovo ako smo negdje isli tipa kupovina, setnja itd, jer bi onio obicno zaspali u AS i onda bi ih samo prenijeli i zakacili na kolica. tako sad planiram i sa trecim. ne preporucuje se duze od 2h imati bebu u jajetu, tako da je bilo skroz ok za setnje, kosaru sam mozda 2x koristila, pogotovo jer ni jedno od njih nije htlelo da lezi tako i da nista ne vidi 🙈 a sto se hladnoce tice (obadvoje rodjeni u sept, tako da smo zimu citavu odmah prosli) - bili su normalno obuceni + dekica za voznju, kupovinu i slicno, vani setnja: medo-odjelce i dekica

    👩🏻‍⚕️40 👨🏻‍⚕️53
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Luu

    Luu

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Pozdrav žene, čestitam na dobrim pregledima! 🥰
    Priključujem se klubu bolesnih, od jučer me pere grlobolja i nos mi ful curi i sad sam izmjerila 37,2. Pijem čaj na litre i uzimam Isla pastile, ako će temp rasti ću zvati sutra doktoricu, ali nadam se da će brzo proći. Baš nas ima prehlađenih. 🤒

    🙋🏻‍♀️ 25
    🙋🏻‍♂️ 25
    👶🏻 24.1.2022. - čekamo dečkića 💙

    https://lmtf.lilypie.com/zPxRp2.png [lmtf.lilypie.com]

  • Avatar Teeny

    Teeny

    Broj poruka: 274

    Prijavi adminu

    Larchi, Anna i Meaa cestitam na dobrim pregledima 🤗
    Danchy, Jelenko i Luu zelim vam brz oporavak!
    Josipa super za dobre rezultate ogtt-a !
    Alin zao mi je sto te stavljaju na dijetu samo zbog vrijednosti nataste koja po meni i nije visoka.
    Schinin nadam se da ce ti sestra biti dobro i da ipak nije tumor u pitanju 🤞

    I ja sam danas dobila nalaze, ogtt mi je ok.
    Krvna slika mi je onako sarena, leukociti, crp i bilirubin (ukupni i indirektni) i dalje poviseni. Sad mi je hemoglobin malo nizak, dok je zeljezo jos uvijek u okviru normalnih vrijednosti. Urea niska, ma svasta nesto.
    Vidjet ćemo sta ce doktor reci u ponedjeljak.

    Urea niska

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Jelenko93

    Jelenko93

    Broj poruka: 814

    Prijavi adminu

    Schinin pa evo i tebe napokon🤗 Sve će to biti u redu sa bebicom sigurno uz malo više truda i strpljenja 🥰 A za seku držim fige da je ipak nešto bezazleno i sasvim rješivo, nemoj se bedirat puno unaprijed🤞🤞
    Što se tiče mene eh da, uvijek sam bila specifična😆 Bit će ili sumamed ili beloxim, ali dr me ipak nije povratno nazvala danas a baš sam se nadala da ću već danas počet trošit antibiotik ali dobro osim što se osjećam kao da me netko prebio temperatura sad stoji na 36,8🤷‍♀️

    🙋‍♀️28, epilepsija, Folacin 5mg 🙋‍♂️26
    Dobili zeleno svjetlo od neurologa 5/2021
    Pokušavamo od 5/2021
    + 31.5.2021
    5.7. 9+1 ❤️ kuca, veliki smo 2cm 🤗
    12.7. 12+1 kombinirani probir nizak rizik, veliki smo 5,37 cm, već kažu da sam dečko 🤗💙
    21.9. anomaly scan, po uzv 19+4,300 grama, sve super ali beba se predomislila i curica je 💓🙈
    19.10. 24+2 4D UZV, 518 grama🤗
    25.11. 29+4 UZV 1155 grama🤗

  • Avatar aurora12

    aurora12

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    Schinin bas mi je drago da si nam se javila. Nadam se da sa sestrom ipak nije tako ozbiljna situacija. I drzim fige da je barem s drugom nogicom sve skroz kako treba. Vidim da ste i vi u dobrim tjednima vec pa je dobro da cete popricati s ortopedom a nije rano ni za lagane pripreme za bebu 🥰Ti si iskusna mama, ne sumnjam da ces se dobro organizirati, samo se nadam da ces uspjeti napraviti pauzu od posla jer koliko vidim stalno je guzva 🙈
    Mene isto ceka odabir jajeta, isto bih neko vece jer bi decko mogao biti velik. Ja bi cybex ili be safe, raspitivala sam se malo u bubamari ali nista nisam zapamtila osim da cybex ima i model koji se produzava u lezeci polozaj, to je zgodno za one koji namjeravaju malo duze vozit bebu u njemu. Mislim da nama to nece trebati a 2h pretpostavljam da su ukupno koliko beba moze biti u jajetu (voznja i setnja).
    Lori cini mi se da si ti pitala za isofix, koliko se sjecam cure su rekle da se cak ne preporuca do 6 mj.nego samo pojas pa planiraju tek kasnije kupovati bazu. 
    Hvala cure koje ste spominjale c&a, danas sam bila tamo i mislim se kako kod nas nema djecji odjel 🤣 Tek sam se poslije sjetila da je to s muskim pa sam pogledala sto imaju i sve je preslatko i skafanderi mi se cine super 🥰

    👷‍♀️👷‍♂️29 g.
    hiper Graves, pcos, trombofilija
    Pokusavamo od 09/2017
    1/2019 Missed ab. (10/6tj.)
    HSG 12/2020
    Prehrana + suplementi 03/2021
    04/2021➕
    💙, sljedeci pregled 23.11.

  • Avatar Bambina

    Bambina

    Broj poruka: 492

    Prijavi adminu

    Schinin, thanks na odgovoru za težinu.. Nadam se da će biti sve ok sa sestrom.. Bebi će isto biti ok i sve ćeš ti to rješiti na najbolji mogući način! ❤️❤️💪

    [lilypie.com]

  • Avatar Miraclebaby28

    Miraclebaby28

    Broj poruka: 264

    Prijavi adminu

    Eto i mene…  cure drago mi je da su pregledi prosli dobro…. 
    Schinin nadam se da će se taj stres malo smanjiti kod tebe… vjerujem da je tesko cuti tako dijagnoze..  iskreno nisam baš upucena što club clubfoot znaci mogla bi malo proucit.. nadam se da nije nista prestrasno, isto tako za tvoju seku nadam se da dijagnoze budu krive, ali opet dobro je da se ako nešto I je lose da se uhvati u što ranijim stadijima pa da se izlijeci… 

    Ja sam danas bila na pregledu, moj bebi je okrenut prema dolje.. I apsolutno presladak 🥰🥰🥰  danas su me pitali kakav porod planiram dali zelim epiduralnu I tako. Isto tako za bebaca je receno da je veći nego što je po tjednima… kaže primalja kao kako tako veliki bebac a mali trbuh 😆😆 ali naravno krv,tlak, sve je u redu pa ništa ne govore čak ni na to da sam 12 kg u plusu 😆

    🧔34
    👩28
    👶💙 N 24.12.2021
    👶 15.02.2024
    Before we had you, we had each other,and now you are here we have EVERYTHING 💙 NOEL💙
    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Beaa

    Beaa

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Bok cure, kod nas je pregled bas dugoooo trajao. Bukvalno prve sekunde kad je upalila uzv vidjeli smo da čekamo dječaka 💙. Dobra vijest je da je sa bebom sve u najboljem redu, moja ginekologica nije dobro izmjerila termin zato je beba manje izgledala, plus je upisala pogrešnu mjeru bebe u karticu, nije se poklapalo sa onim sto je tada uzv pokazao. Tako da je datum porođaja pomjeren na 4.3.2022. 
    A sada malo manje dobre vijesti- cerviks skraćen na 2,8 moram dva ujutro i navečer vaginalno progestreron uzimati plus 2-3 puta Mg dnevno. Zbog moguće preklemaksije aspirin piti. 
    Sljedeći termin za anomalyscan imam 10.11, jer želi prohode još jednom provjeriti. 
    Sve u svemu zadovoljna sam viđenim, a cerviks sam već jednom preživjela, tako da me sad nije nešto pretjerano strah. Želim vam svima ugodnu i laku noć 🍀

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2330

    Prijavi adminu

    Schinin eto i tebe, bas mi drago da si uhvatila vremena i javila nam se. Jaa se kao i aurora nadam da ces uspjeti uzeti i pauzu od posla jer mi se bas cini da puno radis. Nadam se da sestra ipak nema tako tesku dijagnozu, drzim fige da je nesto bezazleno u pitanju. Sto se tice dijagnoze bebe - znam da je tesko na trenutke, ali kao sto i sama znas, to se sve uspije dovesti u red uz puno volje i rada! Bit ce to sve dobro! 
    Lu i Jelenko suosjecam, ja imam 37 temperaturu i znam da nije visoka, ali osjecam se kao da me vlk zgazio. Boli me sve, a najvise grlo i imam osjecaj da bi mogla poceti kasljati. Ali pijem puno tekucine i cucla isle i vjerujem da je rijec samo o glupoj prehladi.
    Teeny ne kuzim se u nalaze krvi, ali drzim fige da doktorica kaze da je sve to pod kontrolom i da se da dovesti u red nekom minimalnom terapijom
    Miracle i Bea cestitam na dobrik pregledima! Bea, moras li mirovati zbog cerviksa? Ti si u Njemackoj ako se sjecam, kakva je tamo praksa s kracenjem cerviksa? 

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀Blaga trombofilija
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce!
    🪄🌈
    🌊M💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Beaa

    Beaa

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Slee hvala ti. Ovdje isto zavisi sve od ginekologa do ginekologa. Ovaj današnji pregled je bio kod Prenetalne dijagnosticarke ako se tako može prevesti. Nije mi naredila strogo mirovanje, no samo progestan dva puta dnevno i 3 puta Mg 100mg. Rekla mi je da je 2,5 da bi me poslala u bolnicu. U prvoj trudnoći je bio cerviks još kraći i tada je bila drama, ali me nisu slali u bolnicu, sjećam se da sam morala 5 puta dnevno Mg piti i mirovanje podcrtano krevet-toalet. Imala sam iskreno druge brige oko bebe jer je postojala mala mogućnost trisomije, tako da mi taj cerviks dođe k’o ništa 😅. Bas ću da vidim kako će nova ginekologica u sljedeću srijedu da izmjeri cerviks i da kaže svoje mišljenje. I da, nije me danas pregledala vaginalno i kaže da zbog toga može djelovati kraće nego sto je, plus mjerila ga je oko 19:30h kaže da ako se kasnije mjeri može isto biti manje izmjeren nego rano ujutro. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.