ZIMSKE BEBE 2019./2020. ❤️

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Aristea

    Aristea

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    mustra

    Pozdrav cure! Moj pregled protekao odlicno, osim sto je trajao sat vremena! Gin je gledala sve zivo, sve mi pokazivala i bas se zenska uzivila-jadne ove sto su vani cekale! Jedino sto sam kao dobila gljivice, mislim, ja nista ne osjetim, al mi je dala vaginalete da se ove skroz ne razuzdaju! Ja se nadam da cu dobiti epiduralnu, bolje da oni to meni daju pa da mi bude sto lakse…nemam neki niski prag boli, ali ne mogu si ni zamisliti sto me ceka, pa neka ja to radije uzmem!


    Drago mi je da je pregled dobro prošao i držim ti fige da se sto prije riješiš gljivica. Možda glupo pitanje ali kako zna da imas gljivice? Jel si isla kontrolirati nesto ili?

    [lilypie.com]

    👨‍👩‍👦
    ➡️Pcos desni jajnik
    ➡️Torzija lijevog jajnika, odstranjen laparaskopijom sa jajovodm
    ➕07.12.2021. 👶🏻
    [lilypie.com]

  • Sarita15

    Broj poruka: 655

    Prijavi adminu

    Zene koje su uzele epi kazu da zlata vrijedi i da bi ju uzele opet. Za tiskanje i za bebu kasnije treba sva snaga a porod izmori jako. Trudovi izmore. Pa ako se to moze olaksat zasto ne. Ali opet ako netko zeli proc sve potpuno prirodno i to je ok. Meni su bolnije bile mjesecnice od trudova. Svaka zena to razlicito dozivi i prozivi. Po svom instinktu napravite 

  • mustra

    Broj poruka: 174

    Prijavi adminu

    Jaivanpa

    mustra

    Pozdrav cure! Moj pregled protekao odlicno, osim sto je trajao sat vremena! Gin je gledala sve zivo, sve mi pokazivala i bas se zenska uzivila-jadne ove sto su vani cekale! Jedino sto sam kao dobila gljivice, mislim, ja nista ne osjetim, al mi je dala vaginalete da se ove skroz ne razuzdaju! Ja se nadam da cu dobiti epiduralnu, bolje da oni to meni daju pa da mi bude sto lakse…nemam neki niski prag boli, ali ne mogu si ni zamisliti sto me ceka, pa neka ja to radije uzmem!

    Drago mi je da je pregled dobro prošao i držim ti fige da se sto prije riješiš gljivica. Možda glupo pitanje ali kako zna da imas gljivice? Jel si isla kontrolirati nesto ili?


    Kad me je pregledavala vaginalno, rekla je da vidi da se malo razvijaju..pitala me imam li kakav iscjedak i miris, miris nikakav, a iscjedak od utrogestana imam stalno..i onda mi je rekla da ce par dana vaginaleta to rijesiti…a s utrogestanom sam gotova…

    [lilypie.com]

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    lorija

    Omerta javim ti sutra, kakvo je stanje i hoce li me slati na OGTT.

    Moze  sretno!!!

    Be the change you wish to see in the world..


  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Hej cure Evo i mene! Bila unutra do pola 7 I mala je bila s nama unutra jer mi je mama bolesna pa ju nije mogla danas pricuvat. Uglavnom sveee je super, ima cca 350 grama, 23cm, zato I je glavu u posteljicu i bas smo mu smetali😂 Mozak,srce;organi sve po p.s.-u,pao mi je kamen sa srca. I ono jako bitno cerviks mi se produljio na 43mm,indalje sam uloziva za vrsak prsta ali kaže gin da je to sad 5 tjedana da je stanje nepromijenjeno i da po njoj nema panike,neke zene (drugorotkinje pogotovo) imaju jednostavno takav nalaz od početka. Kaže da sve mogu,Da se ispruzim svako toliko da odmorim. Pricale ste o onom nabijanju po mjehuru,e pa ja sam na putu na pregled imala osjećaj ko da me netko dolje vakumom povlači kad ono mali s obje noge skače po mom mjehuru! Dobili smo cd jer sam imala 3d/4d i već sam pet puta pregledala🥰 Lorija, ti si sutra?😘

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    Cao curke upadam sa jesenskih, citam vas tu i tamo kad nemam sto onda skicnem sto vi radite, pisete o epid. Ja nisam imala mogucnost nje al da sam imala najvjerojatnije bi uzela jer sam imala cijeli dan trudove posto mi puknuo  vodenjak visoko, nisam imala jake bolove cijeli dan al oko 7 do ujutro pol 7 dok nisam rodila trudovi su bili uzasni i 3h na dripu i otvarala se satima doslovno sat/cm i ja sam mislila da imam veliki prag na bol al ova bol je meni bila jaca od ikoje al prezivila sam tako da ko ne zeli epid izdrzati se moze, ja sam se derala plakala al sam izdurala 😁 sretno svima 😘

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Da se dotaknem i “prirodnog” poroda, namjerno sam pod navodnike stavila..već smo o tom pričale. Vjerujem da skoro nijedna od nas nije odbila lokalnu anesteziju kod zubara jer znamo da boli, ali bi odbile epi jer to nije prirodan porod? Ne razumijem taj izraz prirodan porod. Samo uvodjenje epi je po meni nezamjetna trenutna neugoda naspram ostatka poroda. Naravno postoje neki promili nuspojava kao i posljedica, ali citav porod je jedan ogroman rizik od početka do  kraja. Postujem svaciji izbor naravno, al me smeta taj izraz koja je prirodno rodila koja nije kao pojam koji se povlači. Nit je itko manje hrabar, manje žena ili majka jer je pristala umanjiti si bolove na porodu. Znam da nijedna to ne tvrdi ali cesto to čujem. Ili da se umanjuje važnost poroda žene koja je isla na carski,mislim suludo. Na kraju,mi možemo pričat svašta ali kad dodjes tamo često nema s izbora i prihvaćaš ono što ti predlože jer računaš da znaju svoj posao. A što će biti- biti će,najbitnije je da se dijete rodi živo i zdravo.

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 5116

    Prijavi adminu

    I koje imate problema s venama da su izbocene il nesto pripazite, meni se vena upalila od silnog naprezanja vi to sprijecite jer mozete

  • Deleted user

    Broj poruka: 1770

    Prijavi adminu

    Lavica27

    Da se dotaknem i “prirodnog” poroda, namjerno sam pod navodnike stavila..već smo o tom pričale. Vjerujem da skoro nijedna od nas nije odbila lokalnu anesteziju kod zubara jer znamo da boli, ali bi odbile epi jer to nije prirodan porod? Ne razumijem taj izraz prirodan porod. Samo uvodjenje epi je po meni nezamjetna trenutna neugoda naspram ostatka poroda. Naravno postoje neki promili nuspojava kao i posljedica, ali citav porod je jedan ogroman rizik od početka do kraja. Postujem svaciji izbor naravno, al me smeta taj izraz koja je prirodno rodila koja nije kao pojam koji se povlači. Nit je itko manje hrabar, manje žena ili majka jer je pristala umanjiti si bolove na porodu. Znam da nijedna to ne tvrdi ali cesto to čujem. Ili da se umanjuje važnost poroda žene koja je isla na carski,mislim suludo. Na kraju,mi možemo pričat svašta ali kad dodjes tamo često nema s izbora i prihvaćaš ono što ti predlože jer računaš da znaju svoj posao. A što će biti- biti će,najbitnije je da se dijete rodi živo i zdravo.


    Bravo! Potpuno se slazem!! Nuje porod fil pa damu pisemo scenarije… tko zna sto moze biti. Ja imam visok prag tolerancije boli, no ne pada mi napamet  vaditi zube bez anestezije, kao ni ici na neke sitne zahvate bez iste. Ne vidim potrebe za time. Ako bude anesteziologa i ako bude sve ok uzet cu epiduralnu, ako ne ne. Isto ako budem morala na carski, sto onda… bit cu isto mama ko i da sam rodila “prirodno”.

  • Avatar Lunica

    Lunica

    Broj poruka: 1214

    Prijavi adminu

    Ja isto iz svog iskustva prvog poroda (a ruku na srce vecini je ipak prvi duza prica) mogu reci da mi je zao sto sam odbila epid u neznnanju ..bila sam na idealnih 5 cm a vec dosta namucena i mislila si brzo cu ja to…i da sam tad uzela epi bilo bi mi super a ovako sam se namucila jos dobrih 5 sati boli i muke pogotovo sto nisam znala disati pravilno nego gubila snagu u deranju…eto sad iz ove perspektive vidim da bi bilo puuuno lakse da sam uzela jer sam se sporo otvarala od 5cm do kraja a bila na dripu….
    drugi porod skroz skroz druga prica…sve se odvijalo brze plus sam znala disati tako da nisam gubila snagu nego se usredotocila na trud..al tu je pomoglo iskustvo…

    ᗰIᕼᗩᗴᒪ 6.5.2021.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.