ZIMSKE BEBE 2019./2020. ❤️

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Gogaa_V

    Gogaa_V

    Broj poruka: 735

    Prijavi adminu

    Cure vrlo osjetljiva tema. Srećom svako ima pravo  izbora šta će sa svojim  djetetom. Sve živite neke svoje realnosti i svaka je upravu  u svojoj… Neka svako radi po svom nahodjenju, meni apsurdno raspravaljati o tome. Moja beba će se cijepiti…

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Cure slazem se sa svakom da same odlucujeml o tome hocemo/necemo cjepiti isto kao i o tome dal ce neka pit alkohol, pustiti ili ici na nifty. Sve su to nase odluke. Ja sam od pocetka trudnoce morala koristiti kortikosteroide i odmah sam bila upozorena da postoji opcija i da stete djetetu, al to je bio jedini nacin da moja beba uspije rasti dalje od onib jadnih 9tt. Isto tako vjerojatno ce mi jednog dana netko rec koje su posljedice cjepiva, al bas to ja ne zelim da zbog mog djeteta neko drugo oboli, a bilo je mislim prosle godine slucaj u klaicevoj gdje je djecak umro jer je bio smjesten u sobi s nekim tko koje nije cjepljeno, a on nije smio primit cjepivo. Mislim da sve utjece lose na bebe od dana kad je zaceto jer ne zivimo u sterilnom svijetu. I tocno ono sto je neka napisala za autizam postoji predispozicija kojoj treba okidac barem tako su pokazala zadnja istrazivanja. Ne treba nikoga osudjivati jer mislim da svaka od nas ce napraviti ono sto misli da je najbolje za njenu bebu. Al naravno bit ce iscudjavanja i neslaganja oko toga kao i oko svega ostaloga jer nismo svi istog misljenja i stava. Kao sto ja se necu sloziti s mamom koja pusi cijelu trudnocu, ne cijepi dijete ili drzi dijete od rodjenja na vegetarijanstvu, tako se isto neka nece sloziti samnom sto cu cijepiti bebu, stavljat joj kupovne pelene, hraniti ju svime i svacime, a u trudnoci koristim lijekove koje moram. Ne treba se zbog toga ljutit ili svadjat. I osobno ne smatram da je ova tema osjetljivija od bilo koje druge teme koje smo prošle i koje cemo proci jer u konacnici u svima se dotaknemo kako to nesto utjece i definiran nase trudnoce i zivote beba.
    Laku noc curke i da se sve naspavamo! 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Sarita15

    Lavica27

    Nasty nema odgadjanja cijepljenja (ovih do godinu dana) i uvjet su za primanje u vrtić,bar kod nas. I ja sam se bojala tog s godinu dana al sve je ok proslo…samo pazi da ti je dijete skroz zdravo kad se ide cijepiti,znam da neki pedijatri forsiraju, ja sam čekala da joj ni nos ne smije curiti.
    Jednostavno prihvatis da u zimsko doba kad haraju bolesti ne dobiju tamo svakih 1,5-2mj al sve prodje pa i to. Evo moja je da pokucam u drvo već 4mj zdrava. Bojim se samo kako će biti kad dodjem iz rodilišta al vjerojatno ju tad neću dati par tjedana u vrtić da ne prenese malom

    Ljeti nece cijepit bebu recimo pa ako bi trebalo cijepit bebu od 2 mj u 7om mj ce ju cijepit i 9om. Do god dana trebaju dobiti ta tri docjepljivanja a do 3 god treba dobit to MMR (rubeola ospice i zausnjaci). Pedijatri su razliciti i definitivno hoce da je dijete zdravo ali to su neki vremenski okviri. Tako su nama rekli i patronazna i pedijatrice 3


    Lavice, Sarita.. Hvala cure na informacijama! 

    [lilypie.com]

  • Avatar lorija

    lorija

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu


    PREGLEDI

    16.8.- Angelly
    16.8.- Eleonoré
    16.8.- petra31
    19.8.- mustra
    19.8.- Lavica27
    19.8.- C1M4
    19.8.- Anna
    20.8.- Lala27
    20.8.- Grizli
    20.8.- MaybeBaby
    20.8.- Omerta
    21.8.- lorija
    21.8.- mala.le.90
    21.8.- tinika
    22.8.- Nasty
    22.8.- mrgud_zg
    22.8.- sofio9
    22.8.- samojed
    23.8.- Angie1205
    24.8.- C1M4
    26.8.- Reserved123
    27.8.- annika
    27.8.- Simbalija
    27.8.- Jaivanpa
    27.8.- thinkpink1
    27.8.- samonezelje
    28.8.- Tockica37
    28.8.- MaRe
    29.8.- petra31
    29.8.- DeeSB
    29.8.- iva4
    30.8.- Maj4
    30.8.- Lala3
    30.8.- Eleonoré
    02.9.- crnokosa
    02.9.- Sarita15
    03.9.- Juno
    04.9.- valentina
    04.9.- ivikii
    06.9.- Stelle123
    09.9.- Samojed
    09.9.- mikio
    09.9.- Goga_V
    11.9.- flower

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Frajla

    Nasty

    Sarita15

    Nasty

    Sarita hvala ti na info! Da li si imala odgodu vrtića zbog zadnjeg cjepiva ako je mali išao?

    Ne nisam jer krece u vrtic tek za 2 tjedna :) ali koliko je meni poznato ukoliko se daje dijete u jaslice sa god dana treba biti cjepljeno. Ja radim doma pa ga nismo davali ranije

    Ok, thnxić.. Mi ćemo rezervirati privatne jaslice.. Ako sve bude ok krenuo bi sa 1god i 4-5mj.

    Vidim da su cure vec napisale kada ide koje. Mi smo osim prevenarom ( sada se ne placa vise) platili jos i rotarix. To je za rota virus-teski proljev i povracanje. Ne drzi dugo, mislim do 2 godine, ali to je najkriticnije razdoblje kada zapravo to najteže podnose i najlakse dehidriraju…daje se dosta rano, s 2 mj ide prva doza, mjesec kasnije druga, tako da se na vrijeme treba raspitati ako zelis. To ih zapravo ne pikaju nego popiju samo. U njemackoj je recimo u sklopu obaveznih cijepiva
    Sto se jaslica tice ovisi o vrticu, nama su trazili cijepnu knjizicu, ali je ovo s godinu primio kad je vec isao nekih tjeda dana (zbog godisnjih smo tako termin dobili). A recimo prijateljici malog nisu htjeli upisati sada dok se ne cijepi, a mali puni godinu sredinom osmog, pa ce upise obavljati doslovno par dana prije nego krene.


    Frajla thanxić, nekako sam puno mirnijam kad čujem pozitivna iskustva.. 

    [lilypie.com]

  • Avatar lorija

    lorija

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Joj curke stvarno teska tema, jer cjepivo je dvosjekli mac koju god odluku donijeli.
    Ja sam teska srca za DA. 
    Jos sam u tom filmu cjepiva. Ostala su nam jos tri,pa samo mirni do 5-6 godina,ako bude potrebno!
    Uglavnom je praksa u De,da se prime sva cjepiva do 2 godine. 😐 Na prvu mi je bio sok,al sam prihvatila. 
    Nije MMR,vec MMRV. Sto znaci u njih je kombinacija + vodene kozice jos. Prva doza s 1god i druga s 2 godine. Nitko ne vodi polemiku oko toga,pa sam se malo ohladila. U biti i bila sam ohladjena,sve dok jedna s nasih krajeva nije dosla mi s tom temom sva preplasena od tog cjepiva,samo zato sto je citala po internetu. Wtf? Zato ponekad je bolje tu temu ne otvarati. Nek svak radi po svojoj svjesti.

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Cure, tema o cjepljenju je postavljena da prikupimo informacije od mama s foruma koje su cjepile svoju djecu ili nisu cijepile i kakav je ishod na njihovom konkretnom iskustvu. A ne da se svađamo hoćemo li svoju cijepiti ili ne. Naravno da nitko ne može nekome utjecat na odluke, tako da je po meni prepiranje o tome skroz besmisleno. Tema nije osjetljiva nego razumna i postavljena na temi na kojoj pišemo o svemu i svačemu vezano za trudnoću, porod i majčinstvo, o pobačaju, sretnim ishodima, kolostrumu itd itd.. Btw meni ne curi, samo mi zna na bradavicama bit malo žuto.. 
    Laku noć! 

    [lilypie.com]

  • Avatar ivikii

    ivikii

    Broj poruka: 173

    Prijavi adminu

    Uh fina tema
    Mi smo prvu cijepili. Nije nam bilo svejedno. I sva su nam bila odgodena po dva miseca jer je porod bia dug i tezak, pa je beba imala malih problema s misicima.pedijatrica nije tila cijepit dok god to nismo s vjezbicama popravili i nama je to bilo ok. I jos smo ono s godinu dali par miseci prije drugog rodendana, jer je mene bilo strah ,a svakako nije isla u jaslice pa sam ja to odgadala. Strah jer je na cijepivo prije tog dobila visoku fibru, oko 40, pa mi nije bilo svejedno.
    Beba ce isto bit cijepljena. Nadamo se laksem porobu, pa da ne bude odgoda. I da sve fino prode. 
    Sta sam ja ode sve zbrckala🙈 

    Iiiii joooj neko je janjetinu spomenia. I sad se to meni jede 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️ 😅

    Cure laku noc🍖🍗🍽😪

    [lilypie.com]

  • Avatar MaRe

    MaRe

    Broj poruka: 2297

    Prijavi adminu

    Ne mogu spavati i sad sam morala otići pojesti sendvič 😯 Ne znam dal me muči pun mjesec il što..vrtim se po krevetu od 10 sati xD

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    A da li su mame koje nece cijepiti djecu citala istrazivanja da ekrani (mob, tablet) uzrokuju autizam i da li su iskljucili i tablete iz zivota te male djece? Pa onda istrazivanje da je autizam zapravo nasljedan. Pa da li su sve proucile uzorke na kojima su radjena istrazivanja te tko ih je provodio? Da li ste slusale strucnjake koji se iskljucivo bave pomaganjem autisticnoj djeci, educirane strucnjake koji kazu da se autizam moze vidjeti i ranije, ali ga se nazalost i dan danas prekasno dijagnosticira sto zbog subjektivnosti i neupucenosti roditelja, ali i nedovoljno strucnjaka koji ga mogu dijagnosticirati? Imate mamu Saše Šobat čija kćer zbog svoj druge dijagnoze nije mogla primiti niti jedno od cjepiva koja se povezuju s autizmom te je svejedno nakon 2. ili 3. godine odjednom pokazala znakove autizma. Ta zena osim sto ima dijete autista je posvetila zivot pomaganju i edukaciji oko autizma i ona kaze da nema dokaza da cjepiva uzrokuju autizam itd.. 
    Naravno da i protivnici cjepiva imaju svoje argumente i pricu, ali ono sto plasi je da puno ljudi bez pravog istrazivanja na temelju nekog foruma ili izjave mame djeteta autista ili Pernara koji ocito ima i neku svojj dijagnozu donose tako velike i vazne odluke. E to mene plasi. Nije to bas tema oko koje se educira po grupama na fejsu itd…

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.