ZIMSKE BEBE 2019./2020. ❤️

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • lucille9

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    Da bi se populacija smatrala procjepljenom mora biti 80%stanovništva cijepljeno. To ne znači da se bolest nemora javiti. Nitko ne želi svoje dijete izlagati boli ni riziku, no ja ostavljam ovih 20% onima koji se nemogu tj.nesmiju cijepiti. Meni su i oni bitni. Cijepit ću svoje dijete da seono  ne razboli ali da i ono imunokompromitirano ne umre.

    Što se tiče autizma- nijednom nije dokazano da uzrokuje cijepivo. Osoba koja je lažirala nalaze je izgubila licencu no sada se dosta ljudi za to love. Sam febrilitet se često javlja po cijepljenu no najčešće bez težih posljedica. No činjenica je da febrilitet može dovesti do oštećenja mozga a time i do raznih stupnjeva retardacije ali to nije autizam.
    Btw, dio nas uzima utrogestan za koji postoji poveznica sa autizmom.

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Lucille,ajde to to reci majci djeteta s autizmom…o tom ti pričam. Nit znam puno o tome a i osjetljiva je to tema. Eto ja jedan dan čitala da se kandida u crijevima u trudnoci povezujr s autizmom. Ovdje na temi nas je barem 60% koristilo utrogestan. Ispada da bi skoro svako drugo dijete trebalo imati neku dijagnozu iz spektra autizma. 

    Uglavnom,moja teorija je live and let live. 

    [lilypie.com]

  • Sarita15

    Broj poruka: 655

    Prijavi adminu

    Procitala sam nedavno da kad se kod djece razvije autizam nakon cjepiva je zato jer je to dijete vec imalo predispozicije da razvije isto cjepivo je bilo samo okidac. Kao sto moze biti temperatura antibiotik prometna nesreca veliki stres ili trauma. Znaci nazalost dijete koje ima predispoziciju razvilo bi nesto iz spektra autizma ovako ili onako. Nazalost. Svaki lijek ima svoj popis nuspojava pa i cjepivo i odredeni oblici ljecenja. Rizik postoji za sve

  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    Luccile9 nije uopce stvar toga. Cijepiva nisu dozivotna, vecina zadnjih epidemija ospica su obiljevali ljudi povise 30 koji su uredno cijepljeni nekad davno. Znaci taj postotak sigurno nije 80 posto. Bice jedva i 30. Znaci veci rizik bi ti bila za svoje dijete da se ne smije cijepit nego ono drugo necjepljeno. Meni je smisno sto eto ko sto si rekla pazimo na 1000 stvari,.gestacijski dijabetes da ne osteti bebu, tablete itd,  hranu koju cemo mu dati je li eko i ta sranja, izbjegavamo davat antibiotik,  a onda mu u krv sutnemo poprilican koktel zive, metala isl.. I to inako 10 puta u prvoj godini zivota. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • lucille9

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    Teška je to tema. U nešto u što se ne razumjem dovoljno- proučit ću no svakako mi dr.Pernar nije kompetentan pričat o cijepljenju; svaka javna osoba bi morala biti svjesna težine svoga govora jer vjerujem da postoji dio populacije kojima je uzor. Isto kao Karleuša (prošlogodišnji incident).
    Utrogestan uzimam jer ga trebam uzimati, tu nisam stručnija od mog ginekologa koji mi je gore navedeno i spomenuo. Riskirat sada nešto što nemora biti mi je nedopustivo i neoprostivo.

    Kako sam rekla, teška tema…curke, želim vam svima laku noć, uredne preglede i nalaze…

    sutra možemo o dudama i dojenju u javnosti…zezam se

  • Deleted user

    Broj poruka: 1770

    Prijavi adminu

    lucille9

    Da bi se populacija smatrala procjepljenom mora biti 80%stanovništva cijepljeno. To ne znači da se bolest nemora javiti. Nitko ne želi svoje dijete izlagati boli ni riziku, no ja ostavljam ovih 20% onima koji se nemogu tj.nesmiju cijepiti. Meni su i oni bitni. Cijepit ću svoje dijete da seono ne razboli ali da i ono imunokompromitirano ne umre.

    Što se tiče autizma- nijednom nije dokazano da uzrokuje cijepivo. Osoba koja je lažirala nalaze je izgubila licencu no sada se dosta ljudi za to love. Sam febrilitet se često javlja po cijepljenu no najčešće bez težih posljedica. No činjenica je da febrilitet može dovesti do oštećenja mozga a time i do raznih stupnjeva retardacije ali to nije autizam.
    Btw, dio nas uzima utrogestan za koji postoji poveznica sa autizmom.


    Potpisujem i 100% se slazem
    Stelle123 nije mi jasno zasto te moj post vrijeđa? Jer sam nazvala doticnog gospodina kvazipoliticarem? 
    Ja svoje misljenje o cijepivu imam i ono nije prikupljeno na internetu vec iskljucivo kroz moje obrazovanje koje mi omogucuje da takve stvari sagledam na drugaciji nacin. 
    Cijepljenje je stvar znanosti dok je religija nesto drugo te se to ne moze usporedivati. 
    Cim sam vidjela ovdje pitanje o cijepljenju pomislila sam se iskljuciti iz foruma i ne ga vise pratiti jer to ne ide dobrim smjerom. Tako da se ja ukljucujem na temi o necem drugom. Puse cure :-*

  • lucille9

    Broj poruka: 257

    Prijavi adminu

    S vremenom imunitet za neke bolesti pada. Procjepljenost nije sigurno 30% (je u nekim područjuma Dalmacije) a oboljeli su od ospica od osoba koje nisu cijepljene. Zašto u drugim područjima nije bilo oboljelih???- radi kolektivnog imutitea postignutog procjepljivanjem. Sada si probjte zamisliti da veći dio djece u vrtiću nije cijepljen i da je došlo do kontakta??
    Bila bih rizik da obolim (ako više nemam zaštitnih protutjela- nisam se testirala) isto kao i neko drugo oboljelo dijete - iskreno nemam pojma odakle Vam u mom komentaru zaključak da bih ja bila veći rizik). Vidite, pričamo o imunologiji a očito ne baraćemo osnovnim pojmovima.
    Ako ne želite, Vi stvarno nemorate cijepiti svoje dijete. Ja Vas na to ne tjeram niti mislim da mogu utjecati na Vašu odluku.
    A vjerujte mi, do 10god. šutnemo mi štošta u našu djecu, puno gore od cjepiva.
    Ta odluka je isključivo na Vama i Vašem suprugu, žao mi je da ste se u ovome našli prozvani.

    Ln curke!!

  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    LoSa84

    Drago mi je da je ovdje razumna ekipa i da ste sve normalne oko cijepljenja. 


    Samo zbog ovoga. Ovo me bas raspalilo, jer je to ko i sve drugo stvar odluke. Donosis iz i nosis se s posljedicama. Ljudi umiru od raka, pa odbiju kemoterapiju i lijece se marihuanom. Znanstveno je sigurno dokazano da je kemoterapija lijek za rak, a vidi cuda njima se povuce od nekonvencionalnih metoda. Al dosta vise o tome, ne znam zasto sam uopce si dopustila da upadnem u tu raspravu.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Sarita15

    Procitala sam nedavno da kad se kod djece razvije autizam nakon cjepiva je zato jer je to dijete vec imalo predispozicije da razvije isto cjepivo je bilo samo okidac. Kao sto moze biti temperatura antibiotik prometna nesreca veliki stres ili trauma. Znaci nazalost dijete koje ima predispoziciju razvilo bi nesto iz spektra autizma ovako ili onako. Nazalost. Svaki lijek ima svoj popis nuspojava pa i cjepivo i odredeni oblici ljecenja. Rizik postoji za sve


    Sarita mislim da sam i ja to nekad negdje procitala i ima smisla. Al kažem nisam vicna ovoj temi. 

    Dojenje u javnosti, moze😂
    LoSa pitanje,možda glupo al ajd..  u siječnju je mala dobila grozan osip. Na hitnoj pedijatriji rekli da sumnjaju na ospice. Ja pitam kako je moguće,cijepljena je protiv ospica. Kaže dr pa jeee al nije to baš protiv svih sojeva. Ja upitnik nad glavom. Ako se već cijepi zašto nije protiv svih sojeva? Srećom nisu bile ospice nego neka gadna enteroviroza s reakcijom osipa. 

    [lilypie.com]

  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    Lavice mislim da je problem u tome sto sto su nam mediji toliko isprali mozak da stvarno te ospice sad dozivljavamo ko smrtnu presudu. Prosle godine naslov u novinama preko cijele stranice epidemija ospica u DU, broj oboljelih 12. Nedavno kad je bila epidemija u Francuskoj nije bilo govora o tome da je zavrsavalo smrtnim slucajevima, nego o tome koliko je drzava morala potrositi na lijecenje odnosno bolovanje roditelja i kako se to mora sprijecit.  

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.