Zimske bebe 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar _svjesna

    _svjesna

    Broj poruka: 1236

    Prijavi adminu

    Pepillu prijateljice je pila tablete za stitnu i dojila je nakon poroda, nije znala da ne smije, zaglavila s malim u bolnici jer nije nikako napredovao i rekli su joj da prestane dojiti i da nastavi sa terapijom. Ne znam koji je razlog, ja bih prestala piti tablete i dojila, a ne obrnuto. 🤷🏽‍♀️

    [lilypie.com]

  • Avatar Jagodica86

    Jagodica86

    Broj poruka: 251

    Prijavi adminu

    _svjesna

    Cure mucite li se sa kondenzatom u stanu? Ja vise ne znam sta da radim kad krenu hladniji dani i sezona grijanja, upravo sam sve prozore morala brisati, jednostavno na njima je toliko kondenzata/vode da mi cak curi po podovima i klupicama. Jos vani nije toliko hladno, drzimo temp u stanu na 22 stepena, grijanje je podno u cijelom stanu. Zidovi su mi svjeze obojeni i sve se bojim da mi ne izbije vlaga kada beba dodje. Ima li neko neki savjet, sta mi je najbolje i najekonomicnije rjesenje? 😔


    Samo luftaj i prozračuj, to je jedino riješenje. bar 2 puta u danu napravi propuh po 5 min, i to je to, trebalo bi pomoći. Vjerujem da imaš plastičnu stolariju, i to ti sad voda iz zidova od krečenja nema kud pa se skuplja. 
    Mi imamo problem toliki da nam se po ljeti digao parket na jednom mjestu, novi novcati. Sva sreća u kutu, pa se da riješiti bez da se vidi. Nigdje nije curilo, nego iz kuće kako smo bili na moru i nije se luftalo, a bilo je jako puno kiše.
    Sad su me svi upozorili za zimu ako budem sušila veš da će nam po zidovima plijesan izbiti, i da tko ima plastičnu i problem s vlagom mora bar 2 puta na dan izmjeniti se zrak. Ali znači baš propuh napravi i 5 min dosta. Ujutro i popodne. I ja nakon kuhanja. 
    Svi kupuju ovlaživač za zimu, mi planiramo odvlaživač
    Vana čestitam na bebici i super porodu, baš mi je drago da je sve super prošlo. Još malo pa ste doma.
    Salatice bravo za Lenu, i bravo i za tebe, dolaze ipak mirniji dani i više ste zajedno, to je najbitnije  

    [lilypie.com]

  • Neda30

    Broj poruka: 91

    Prijavi adminu

    I mi sa pregleda danas….sve super.
    Grlic se drzi na 39mm, čvrst i zatvoren…neka tako ostane jos bar 9-10 sedmica🤞🤗
    Plodna voda na granici gornjeg optimuma AFI 190..
    Mjere u skladu sa 28 sedmicom. Beba je na 1240 gr☺ a mama ie dobila 1kg za mjesec.Sada smo na plus 8kg.
    Moram poceti sa Clexanom😐cure kako vi ….gdje je najlakse i najbezbolnije si davati injekciju?

    https://lb1m.lilypie.com/LkLKp1.png [lb1m.lilypie.com]

  • Avatar Maggie85

    Maggie85

    Broj poruka: 840

    Prijavi adminu

    Pepillu, i ja sam na terapiji za štitnu, tj. ima nas dosta ovdje… nisam čula da se ne smije dojiti paralelno s uzimanjem terapije… idem googlati malo…

    [lilypie.com]

  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1839

    Prijavi adminu

    Pepillu, ja to isto želim još provjeriti s doktorom ali mislim da možemo dojiti. Meni je to nedavno netko isto ispalio kao ti nećeš smjeti dojiti, ali ja mislim da je to stara škola, tj da su prije ženama davali takve upute a sad su promijenili stav o tome. Barem sam ja tako uspjela iščačkati, ali još ću pitati doktora…

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Jagodica86

    Jagodica86

    Broj poruka: 251

    Prijavi adminu

    Ajme cure, sad ste me preplašile s ovim, endokrinolog mi ništa nije rekao. Sad sam išla googlat i piše i u uputama lijeka i savjeti liječnika da se pije. Ima nekih koji su ženama rekli da ne piju, ali se to pokazalo netočno. Baš ću nazvati svog doktora svakako da provjerim još jednom. 

    ovo sam našla:
    Euthyrox sadrži hormon štitnjače koji Vama nedostaje i svakako je važno uzimati supstituciju jer nikako ne smijete dopustiti da se dovedete u stanje hipotireoze. Lijek je siguran u dojenjeju jer se radi o hormonu, a u mlijeku ga ima manje od 10% od doze koju uzimate. Jedino kada bi lijek uzimali u previsokim (toksičnim) dozama moglo bi se govoriti o negativnom utjecaju na dijete - djelovanje na os hipotalamus - štitnjača u djeteta. Inače nema nikakvih opasnosti, dapače morate uzimati lijek koji je preporučen. Što se tiče doze treba je usporediti s nalazima od ranije i titrirati prema tome.

    [lilypie.com]

  • Avatar Duda

    Duda

    Broj poruka: 349

    Prijavi adminu

    Super cure za dobre preglede! ☺
    I bravo za Lenu! Sad ćeš i ti, Salatice, sve više uživati 😍

    [lilypie.com]

  • Avatar MareiKate

    MareiKate

    Broj poruka: 1839

    Prijavi adminu

    Ma mislim da nemamo razloga za brigu, da ćemo moći dojiti bez straha ☺️
    Možda se prije pio drugačiji lijek za tu štitnjaču uz koji se nije smjelo dojiti, ili su imali drugačije mišljenje o tome. Meni je to da neću smjeti ispalila žena koja je rodila prije 15 godina, tako da sam joj odmah rekla da više nije to tako…

    [tickerfactory.com]

  • Avatar luks

    luks

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu


    salatice super za Lenu, sad polako dalje 🤗🤗
    Zvrkica izdrži još vikend pa laganini kući. 😉
    MareiKate  do sad je uvijek bio bar za tjedan napredniji po mjerama, a evo sad u 33.tt mjere odgovaraju 36om tjednu. Duphaston valjda zbof sprečavanja prijevremenog otvaranja, iako pogledala je cerviks ok, zatvorena, uloživo za jagodicu prsta… E ne znam ni ja vezu anemije i velike bebe, biće crpe energiju krv ili što već… 

    Lovre

    [lilypie.com]

  • zvrkica

    Broj poruka: 629

    Prijavi adminu

    Salatice divne vijesti 😘😘

    Ja savjetujem odvlazivac zraka za skupljanje vlage da ne izbije plijesan jer tijekom zime bude i vlažan zrak vani pa propuh ne pomaže.

    evo ctg uredan, trudova nema 💪💪 i ima tako da se nastavi 😀😀

    Urin i krv ok, dio briseva čist, dio čekamo kao i urinokulturu.

    Ja sam rekla Z da mora izdurat barem do 15.12. i mislim da će me slusati 😀 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.