ZIMSKE BEBE 19/20🧡 pt 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Mare ja sam kupila kad se rodila u ikei malu tu podlogu al je suskala, onda sam kupila u lidlu nedavno i ta ne suska al se cijela nabora ispod plahte jer ju nemam s cim zategnut i zakvacit. Onda sam u dormeu kupila kao plahta s gumicom al vodonepropusna al brate mili, to oprat i posusit je ravno samoubojstvu, to se natopi i nemre se 3 dana posusit samo se cijedi. Tak da mi nije uopce prakticno. Pa eto ak netko ima neko bolje rjesenje javite. 
    .
    Kaj se ciscenja tice ista stvar… doma smo i stalno je nered. Samo idem u krug isto ko i ti… al sam se manje pocela opterecivat s tim. Operem kupaonu, wc i kuhinju, a ostalo ak je razbacno prekoracim. Pokusavam sad N tjerat da posprema za sobom al nema sanse. To su drame samo takve. Kak vi s time ? Jel vam malci spremaju sami igracke?

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Samo brzinski… Neporomocive podloge ima u yjsku kao step deka ima one gumice na krajevima za zakaciti za krevet tko ima normalan madrac 90x200 recimo imaju i za vece dimenzije al za manje nisam nasla. Cak i ako se malo nabora lako se zategne natrag. Nama se nabora samo na madracu koji je tanji od 20cm, njezin je 23cm.i super je al kad smo stavili na putu na tanji se naborala malo. No nista strasno. Manje suska nego navlaka od ikee sta smo imali u kreveticu 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Angelly

    Angelly

    Broj poruka: 775

    Prijavi adminu

    N sprema za sobom, evo neki danje prije nego smo isli van sam rekao da mora prvo pospremit 😂 al to je to jednom, inace pospremi kad mu se kaze, al mi to njega tjeramo od kad je mali (cca s god i nes sitno) i prvo se odupirao sad je ok, i nedamo mu da sam uzme kutiju i sve istrese i ode…ak istrese ok dok se igra al nema mrdanja dok sve njne natrag ma kolike drame bile.
    Zarice a mozda bi te mali iznenadio, moras probat jednom i vidjet kak ce izgledat kad ga ostavis… obicno u vecini slucajeva budu bolji neg doma 😅
    Ja imam nepropusnu podlogu iz vitapura i ok mi je….perem i susim u susilici 🤪 evo narucila bas sad 2 pa planiram micat nocnu pelenu, jer realno kolko god se naciga vode on bude suh ujutro

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Valkris

    Valkris

    Broj poruka: 1183

    Prijavi adminu

    Dobro je što sad razumiju te ucjene/prijetnje /nazovite to kako ocete: moj mora pospremit igračke inače ne idemo van. Ako traži slatkiše/sladoled a ništa nije jeo npr, mora pojesti ručak (nekad 2h traje to) . Idemo odspavati popodne pa ćemo poslije nesto/nekuda/igraonica/park (odbija spavanje u zadnje vrijeme). I budu drame i dere se i plače najtužnije na svijetu nekad, ali nakon par dana je pomak. Ako baci igračku ta ide u smeće. I bilo što ako neće uvijek imam neku spremnu ucjenu. I držimo se toga pa makar ne izašli iz kuće satima. Jučer mu je trebalo sat i pol da pospremi par legica da može van. 
    Dok curki kažem “pospremi igračke i idemo van” i ona pospremi bez ikakvih pregovora, još ode do vrata i donese mi tene da joj obujem.. Tolika su razlika nebo i zemlja..
    Rutina prije spavanja: kupanje, večera, crtić, odemo u sobu, pojede bočicu i zaspe iste sekunde..

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar mrgud_zg

    mrgud_zg

    Broj poruka: 2186

    Prijavi adminu

    Mikio ne želim se hvaliti, ali odavno sam ti rekla da kupiš tutu 🤣😉 šalim se, super je da ste našli rješenje, bravo N 
    Meni je tuta isto skroz praktičnija, pogotovo sad kad ko cigani lutamo po moru 🙈
    Kaj se pospremanja tice moj stvarno oduvijek sprema za sobom. Nekako smo to od početka kroz igru, skupa, i nemamo problema s tim, uvijek ne dogovorimo il' bude neki kompromis 
    E nama su napokon došle one sandale s HM. Grizli hvala još jednom na preporuci, sandale su fantastične. Mekane, prozračne, uopće mu se ne znoji noga, a došle su na sniženju valjda 80 kn. Jedino kaj mi je nakon miljon narudžbi koje dođu u par dana, ova putovala tjednima i na kraju sam ju i na more preusmjerila 🙄
    Nepropusne podloge imam iz ikee, meni su ok. On ima onaj srednje dimenzije i te ne suskaju uopće. Angely baš super da mu bude suha noćna pelena. Skidaj onda odmah 😁👌. Moj dnevno spavanje već duže bez pelene i nikad se ne popisa, al noćna baš bude puna. Noćas se probudio oko 2 i popio čašu 2 dcl na eks. Nemamo klimu na moru, fkt su bolesne vrućine…

    [lilypie.com]

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    Mrgud ma ja se nisam dala s tutom jer mi se neda prat to svaki put, al kupila sam onu kaj se vadi umetak pa je lakse kao oprat. A i ona vec skoro pola godine kaka na wc bez problema pa nisam mislila da bude piskenje problem. Al dobro… krenulo je i nadam se da je to to. Na wc bumo se vratili kad bude spremna. 
    Samo ja sad neznam kak se vani ponasat ak ju stisne il ak se upiski. 🙈 
    N nema suhu ni na dnevnom spavanju, uvijek se popiski iako piski prije spavanja, a nocna bude bas natopljena. 
    Na proljece joj je bila skroz suha nocna tak da vjerujem da je od pijenja sad dok je vruce. 
    Danas smo isli do mojih pa je plakala da se boji da ce se popiskit u autu al nisam popustila da stavim pelenu nego smo nasle kompromis da se vozi s tutom u krilu ak joj se pripiski da ima gdje , a vozimo se 20 min 🤣
    Valkris i mi smo morali prec na te metode jer drugo ne pali kod nje. I ovo budu drame al nekak mora naucit. Isto znamo nakon skoro sat vremena spremanja za van odustat i ostat doma ili se vratit nakon 3 min jer ne postuje dogovor. To mi je najgore jer spremanje traje vjecnost s njom. 
    A vidis curka ti je suprotnost… ocito su takvi karakteri jer je isti odgoj. 
    To si ja nekad predbacujem da ja sve krivo radim al N je bas hardcore karakter izgleda… uvijek sam prije gledala te roditelje kao kak nemres obuzdat dijete vani, nisam osudivala nego ono nije mi bilo jasno kak te dijete nemre poslusat, eto mi, dobila jedno takvo. 🤷‍♀️

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Avatar MaRe

    MaRe

    Broj poruka: 2297

    Prijavi adminu

    Naša navlaka za krevetić je baš kao plahta s gumicom samo ispod je plastificirano..al je to već popucalo pa propušta a kako ne idem u grad onda tražim di da naručim xD Pogledat ću vitapur,itak mužu treba novi jastuk,možda bude kakav popust 🤣
    .
    Mikio super za N i tutu. Ak ju stisne nek piški negdje sa strane u parku,pa dijete je. A u torbu umjesto pelene gaće i hlače 🤭 
    .
    Za pospremanje igračaka isto su ucjene i počele su palit…doduše dosad ih nije ni imao jer sam sve izbacila ono zadnji put kad sam popi**** 🤣 Sad sam ako neće kupit kažem da ne mora da će čiko opet doći i sve odnijeti… odmah pokupi sve 🤣
    .
    Vidjela na fb članak da od 4e godine postaju cmizdravi na svaku sitnicu….Pa šta je onda ovoo?? ak tek od četvrte cmizdre 🤣🤣🤣🤣 Kmeči i tuli dan i noć… najčešće ni sam ne zna zašto….prije par dana smo imali baš tantrum jer sam podigla roletu ujutro…to je bila dreka ajme meni 😏

    [lilypie.com]

  • Avatar miki0

    miki0

    Broj poruka: 4711

    Prijavi adminu

    MaRe

    .
    Vidjela na fb članak da od 4e godine postaju cmizdravi na svaku sitnicu….Pa šta je onda ovoo?? ak tek od četvrte cmizdre 🤣🤣🤣🤣 


    I ja to bas jucer pokazala mm jer me on uvjerava da bu nakon 3.god bolje 😛

    [tickerfactory.com]

    [tickerfactory.com]

  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    Haha, nakon cetvrte Mozda su nasi onda zapravo zreliji
    Ja sam s necacima pisala po svuda. Di god bi se nasli kad moraju moraju. Ak bi se recimo nasla nasred trga otisla bi u prvi birc sam do wca. Pogotovo za kakicu, to bi uvijek uletili u birc, svi imaju razumjevanja za klince. Znala sam ih i onak u zraku drzat da ne taknu nis kad nebi bilo bas cisto ni za papire poslagatNekad si mislim kak sam fakat super teta bila, s malim vise nemam ledja za tak neke manevre.
    Mi za skupljanje stvari li la, nekad poslusa nekad nece, uglavnom trazi da zajedno. Al uvijek ostane navecer meni za pokupit stvari. On je u nekoj fazi udaranja. Jel ima to neko od vasih. Bas udara za bezveze, svaki dan ima ispade, cim mu nesto nije po volji. Poceli smo za to pravu kaznu da ode sam u sobu na par minuta jer mi je ovo bas nedopustivo. Nadam se da nikad nece uc u fazu da grize, jos jedino to nismo prosli. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Mikio kazu da djeva i trkako osjete i preporznaju ako skuzr da si mi nesto prebacujemo ili sumnjamo u nacin odgoja i slicno i onda to iskoriste u svoju korist. Mozda pored njenog karaktera ona osjeti tvoju nesigurnosti ili dboumljenje oko nekih odluka i onda jos malo vise zeza. 
    .
    Ako vani trazi piskit ponudi da odete u neki wc bilo koji ili ako mozete negdje na neku livadu, parkic nesto. Nece niko zamjeriti djetetu vjeruj mi ako piski iza grmica u parkicu. M dok je na tutu doma piskila vani je htjela na wc drzala sam ju iznad i gotovo. Ako se popiski pravi se da se nista bitno nije desilo. Rezervna roba uvijek uz tebe par komada + vlazne i vrecice male za to mokro. Moja kad bi se vani popiskila bi joj dozvolila da sama se obrise, ja bi jos dodatno al ona je kao pomagala. Ako hoce da se i sama obuce spremi mokro u vrecicu. Brzo je skuzila da to i nije neka fora nam raditi vani i pocela na vrijeme pitat za wc. Mi kad bi rekla da joj se piski ili kaka nismo trcali na wc vec uobicajenim hodom. Ako smo negdje vani pitam ju jel mozes malo izdrzat molim te dok nademo wc. Prvo je izdrzala pol minute, sad vec i po 15 min ako mora pritrpi. Neki dan na autocesti tako je bilo do prvog odmorista je trpila. 
    .
    Pospremanje kako koji dan. Al isto od godinu dana smo poceli. Sta ne pospremi odnesu zlockovci na smece i nikad se vise ne vrati. Sad na spomen zlockovca se trci spremat.
    .
    Mrgud jesam ti rekla isplati se svaki kunu ta sandalica. Mi smo nase nove ciciban poklonili susjedu za rođendan, a superfiti koje je ipak pristala obut 7 puta dali sestricni koja ce mozda jednom nositi to obzirom da sad ima 9 mjeseci. Samo u tima od h&m zeli biti. 🤷

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.