Vaši recepti za domaće kašice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Bori

    Bori

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    tena123


    Bori zasto te strah davati rižu?

    Pa ne znam kak da mu zgnječim to. Ja ne miksam hranu nego usitnim na male komadiće. Pa nisam znala kak da rižu djaem, strah me da će se zatrkat s rižom.

  • Avatar crnamala

    crnamala

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    Super tema! I mi smo poceli sa dohranom prije cca 2-3 tjedna, Davala sam mu u startu gotove kasice i skkoro sve mu je super- najdraza mrkva ali voli i jabukku, bananu, krusku, sljivu. Danas polizao brokulu. jedino na rizine pahuljice ima izrraz gadjenja. Pokusala sam dodati nesto sta voli ali nista od toga. Sada cu mu poceti kuhat jer nam taman u vrtu dospijeva voce i povrce za njega. Pokusat cu zamrznit sta god budem mogla jer imam stvarno dosta toga. Kupovno se bojim kuhat jer stvarrno svim i svacim to tretiraju. Vidim da neke mame smrrzavaju skuhano ili je ipakk bolje svjeze zamrznit?

    [lilypie.com]

  • dalia03

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    crnamala


    Super tema! I mi smo poceli sa dohranom prije cca 2-3 tjedna, Davala sam mu u startu gotove kasice i skkoro sve mu je super- najdraza mrkva ali voli i jabukku, bananu, krusku, sljivu. Danas polizao brokulu. jedino na rizine pahuljice ima izrraz gadjenja. Pokusala sam dodati nesto sta voli ali nista od toga. Sada cu mu poceti kuhat jer nam taman u vrtu dospijeva voce i povrce za njega. Pokusat cu zamrznit sta god budem mogla jer imam stvarno dosta toga. Kupovno se bojim kuhat jer stvarrno svim i svacim to tretiraju. Vidim da neke mame smrrzavaju skuhano ili je ipakk bolje svjeze zamrznit?

    Crnamala,i mene je to u početku mučilo,dok se nije naviknuo na sve okuse voća i povrća nekih 2-3 tjedna sam mu davala kupovne,i u međuvremenu sam se informirala što ću i kako ću kad mu krenem sama kuhat…kupujem sve povrće na placu,složim mu po porcijama i tako svježe zamrznem…od svakoga sam čula da nije dobro bebama davati skuhano,pa zamrznuto,pa se to opet mora podgrijavati…pogotovo ne špinat…znam da neke mame to rade,ali ja rađe ne bi

  • Avatar crnamala

    crnamala

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    dalia03



    Crnamala,i mene je to u početku mučilo,dok se nije naviknuo na sve okuse voća i povrća nekih 2-3 tjedna sam mu davala kupovne,i u međuvremenu sam se informirala što ću i kako ću kad mu krenem sama kuhat…kupujem sve povrće na placu,složim mu po porcijama i tako svježe zamrznem…od svakoga sam čula da nije dobro bebama davati skuhano,pa zamrznuto,pa se to opet mora podgrijavati…pogotovo ne špinat…znam da neke mame to rade,ali ja rađe ne bi

    Ma i ja mislim da je bolje ne kuhat prije zamrzavanja. Danas se kao prascic najeo mrkvice, krumpira i tikvice sve iz naseg vrta.  Ma moj jede apsolutno sve osim rizinih pahuljica( doduse i meni su odvratne). 
    Jos jedno pitanjce taman su mi pocele dozrijevat kajsije je li mogu svjeze ili i to treba kuhat. Imat cu i breskve i sljive. Volila bih svjeze davat ali ne znam jel se smi.

    [lilypie.com]

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    netko je pitao za pelentu (puru, zgance) ako vas je strah davati ovu običnu, ja sam uzela od alnature bio palenta i bez glutena, a s 8 mj ću joj uvest s glutenom jer sumnjam da ima ikakve alergije pošto nitko u obitelji nema nikakve ali eto bolje spriječiti nego lječit.

    Bori probaj rižu baš skroz raskuhat i mislim da nema šanse da išta zapne ili se zaleti.. moja nije htijela proso dok ga nisam sa stapnim pasirala a baš ga pošteno raskuham..

    mi imamo problem s jabukom mislim da joj se okus ne sviđa neće niti kuhanu ni sirovu ni isjeckanu na komadiće niti usitnjenu, niti naribanu niti pasiranu, probala sam pomješati s palentom ali palenta poprimi okus jabuke i opet neće.

    sutra idemo probati buču (bundevu) :D

  • Avatar Neni5

    Neni5

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Crnamala ja bi ipak kuhala…
    Evo sam baš pročitala da ih je potrebno kuhati i oguliti koricu. Piše i za breskve i šljive da se guli korica, sad ne znam pošto je tvoje voće jel potrebno, možda marelici i breskvi jer je korica ipak malo grublja.

    Inače kad si počela sa dohranom?

    Hehs pišem post od 8 sati… 😂

    [thebump.com]

  • Avatar Neni5

    Neni5

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Tena a da pokušaš promjeniti vratu jabuke, ne znam koju su davala, ali ako je malo kiselija možda joj ne paše 😉

    [thebump.com]

  • dalia03

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    Ja svom malcu sve voće malo prokuham,sa svakog voća prije prokuhavanja ogulim koricu,i da vjerojatno neće jabuku ako je malo kiselkasta,ja uvijek uzmem slatku,pa mu kombiniram svakakve okuse,već 4.mj.papamo sve voće(osim banane,nju je tako ispovraćao da ju više neće vidjet,a kamoli jest),papa sve povrće,piletinu,palentu,rižu…svaki dan mu kuham razne kombinacije…..obožava rižine pahuljice,čokolino…pudinge,jogurte,voćni sir…ma sve…nema toga što će moj sin odbit(eto jedino nam ta banana nikako nije sjela)…imamo 8,5 mj.

  • marta19

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame  .
    Imam možda glupo pitanje ali pošto sam prvi put mama eto uputit ću ga vama. Kad da svom malenom prestanem miksat hranu, ima već 8 zubića prednja, ali nisam još sigurna da mu ne miksam. Pozdrav

  • Avatar anita18

    anita18

    Broj poruka: 125

    Prijavi adminu

    Ja sam probala vec sa sedam mjeseci,po uputi pedijatra.To je sad kao hit u svijetu djeci ne pravit kase uopce.I upalilo je.Curka mi je imala doslovno dva zuba,al oni ti zvacu sa desnima jednako uspjesno.Nakon toga vise nikad nisam nista smiksala.Samo rezi male komadice.Ako mozes prstima stisnut komadic i da se zgnjeci,oni sa sest mjeseci mogu pojest.Izgleda u pocetku cudno,al bebaci zvacu bolje od nas.Do osmog mjeseca moja je vec sve jela bez miksanja i gnjecenja….ukljucujuci i meso.Samo sjeckaj,pocni sa bananama,kuhanim povrcem,komadicima kruha,rizom…itd.Iznenadit ces se.Jako je vazno za bebe da se maviknu na teksturu hrane,a zvakanje je vazno i za kasniji govor.Inace to ti se zove baby led weaning pa prosurfaj malo po internetu i pitaj pedijatricu.Mene je moja savjetovala da uopce ne miksam hranu,samo u pocetku i sirovo da miksam.Naravno,nemoj odmah davat sirovu jabuku ili mrkvu u velikim komadima te slicnu hranu,ali uglavnom sve moze.Svo skuhano povrce,voce,riba,riza….daj mu za pocetak par komadica da sam uzme i proba.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.