Vaši recepti za domaće kašice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar toothfairy

    toothfairy

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Lucky79 baš ste to lijepo napisli,slično i mi radimo..pozz 

  • Avatar Bori

    Bori

    Broj poruka: 297

    Prijavi adminu

    lucky79


    mi smo krenuli s komoračem i pastrnakom, nastavili s tikvicama, korabom, cvjetačom, mrkvom, brokulom, bundevom i blitvom. recept manje-više isti; povrće plus malo krumpira ili samo povrće skuhati u malo vode tek toliko da pokrije i da se poslije ne mora odlijevati (u vodi ostanu vrijedni vitamini koji se otpuštaju kuhanjem). smiksamo štapnim mikserom, dodamo malo ulja od kukuruznih klica (može i hladno prešano suncokretovo ili običan maslac, ali ne margarin!) i to je to. ako nema krumpira, onda dodam neku žitaricu, npr. sitne zobene ili prosene pahuljice. otkad je napunio sedam mjeseci dvaput tjedno u kašicu ubacim 20 grama mesa (piletina, puretina, junetina, teletina, janjetina). to jede u podne za ručak, a popodne oko 4 sata pojede voćno-žitnu kašicu, koju također sama radim. nekad kupim voćni pire, nekad ga sama radim, ovisi o ponudi voća. jednostavno se prokuha recimo jabuka i kruška, smiksa se i spremi kao kockice leda, koje poslije vadimo i odmrzavamo po potrebi. nekad dodam i komadić zgnječene banane. u to umiješam žitnu kašicu, npr. 3-corn ili rižine pahuljice iz dm-a. nekad kupim gotove voćne kašice od npr. malina, šljiva, marelica i sl., jer tomu sad nije sezona pa da mu malo obogatim jelovnik.
    beba sad ima 7 mjeseci, kad napuni 8 krećemo s tzv. mliječnom kašicom prije spavanja. naravno, radi se s rižinim ili zobenim mlijekom i gore navedenim žitaricama ili integralnim grizom. sve na gusto, na žlicu, jer bočicu nikad nije ni koristio, s obzirom da sam ga isključivo dojila 5,5 mjeseci. od tekućine isključivo pije vodu (iz Jane Junior) i moje mlijeko.
    tako sam radila i s prvim sinom kojemu su sada tri godine i koji obožava i voće i povrće, a od tekućine najradije i dalje pije vodu ili prirodni tiješteni sok od jabuka, bez dodanih šećera. sve je u stvaranju zdravih navika. naravno da voli i slatko, ali s obzirom da tako kvalitetno jede, svaki dan može si priuštiti mali slatkiš, npr. sladoled (ljeti), lizalicu, dva Kikića i sl.

    Super..samo nemojte miksati. Zgnječite ili miksajte, al neka jedna komonenta ne bude miksana. Miksana hrana usporava razvoj govora, te kontrolu sline.

  • Avatar Freezee

    Freezee

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Mi smo krenuli s prvim kasicama s 5 mjeseci i ovo su nam prve kasice koje obozava. Buduci da sve kasice radim sama i od organskog voca i povrca koje se sada moze nabaviti za sada smo probali kombinacije jabuka-kruska (moze se dodati mrvica cimeta u kasice s jabukom) jabuka-mrkvica, jabuka-kruska-banana, banana-kivi, mrkvica-krumpir+tikvica, to je to za sad. Sto se tice pripreme sve povrce i voce (osim babane i kovija) kratko prokuham i zajedno s vodom u kojoj se kuhalo ubacim u blender na kratko tako da se dio pretvori u kasu, a da opet ostanu i mali komadici. Bananu samo zgnjecim s vilicom, kivi isto i njega treba protisnem kroz cjedilo da maknem kostice. Vocne kasice malo zagustim riznim pahuljicama za bebe, a povrtne malo palente 😄
    Sad smo na dva obroka dnevno i uvijek pripremam kasicu frisko prije obroka. Trenutno imam vremena pa ne zelim zamrzavati, a viskove vec ja pojedem 😄

  • Avatar ifka4

    ifka4

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Moja bebica će uskoro 4mj. Pa planiramo krenuti na kaśice. Molim pomoć sa čime pocet i što očekivati. 😊

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    ifka


    Moja bebica će uskoro 4mj. Pa planiramo krenuti na kaśice. Molim pomoć sa čime pocet i što očekivati. 😊

    Ej,dobrodosla..pogledaj pod temom dohrana dojenog djeteta..vecinu ti sve tamo pise..

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Moj nije bio bas oduševljen palentom. Jučer sam mu skuhala jednu manju jabuku, izvadila ju iz vode i u toj vidi skuhala palentu. Jabuku izgnjecila, pomiješala da palentom… Malo je reci da mu se svidjelo, sve je smazao. E sad, jel mu stvarno pase takva kombinacija, ili sam mu pogodila dan za palentu, vidjet cu idući put kad budem pravila…

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    MarijaŠ


    Moj nije bio bas oduševljen palentom. Jučer sam mu skuhala jednu manju jabuku, izvadila ju iz vode i u toj vidi skuhala palentu. Jabuku izgnjecila, pomiješala da palentom… Malo je reci da mu se svidjelo, sve je smazao. E sad, jel mu stvarno pase takva kombinacija, ili sam mu pogodila dan za palentu, vidjet cu idući put kad budem pravila…

    moj nju jedan dan obožava i sve pojede sa masl uljem samo, a dr dan neće ni pipnuti.. zato ja malo mlijeka svog ubacim i ima žgance na mlijeku.. to uvijek hoće hahaha

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    MarijaŠ


    Moj nije bio bas oduševljen palentom. Jučer sam mu skuhala jednu manju jabuku, izvadila ju iz vode i u toj vidi skuhala palentu. Jabuku izgnjecila, pomiješala da palentom… Malo je reci da mu se svidjelo, sve je smazao. E sad, jel mu stvarno pase takva kombinacija, ili sam mu pogodila dan za palentu, vidjet cu idući put kad budem pravila…

    Mi kao da imamo istu djecu..moj d palentu s jabukom mora jesti bar 2-3put tjedno..i pslentu moram dodavati u sve laj mu bas nije fino jer inace ne jede..cim je palenta unutra je prefino

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    medsr


    MarijaŠ


    Moj nije bio bas oduševljen palentom. Jučer sam mu skuhala jednu manju jabuku, izvadila ju iz vode i u toj vidi skuhala palentu. Jabuku izgnjecila, pomiješala da palentom… Malo je reci da mu se svidjelo, sve je smazao. E sad, jel mu stvarno pase takva kombinacija, ili sam mu pogodila dan za palentu, vidjet cu idući put kad budem pravila…
    Mi kao da imamo istu djecu..moj d palentu s jabukom mora jesti bar 2-3put tjedno..i pslentu moram dodavati u sve laj mu bas nije fino jer inace ne jede..cim je palenta unutra je prefino

    Hehe, vidjet ćemo kako će mome ići palenta ubuduće…
    Inače je ono - malo mu se sviđa. malo ne sviđa.

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar Pilici

    Pilici

    Broj poruka: 1097

    Prijavi adminu

    ifka


    Moja bebica će uskoro 4mj. Pa planiramo krenuti na kaśice. Molim pomoć sa čime pocet i što očekivati. 😊

    Jeste poceli? Kako ide?

    zebrica

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.