Trudnoća nakon MPO

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Marina21

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Meni bi termin bio početak travnja! Izvrsno možemo se pratit! 

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    Principessa_1709

    Bubice, odličan potez!
    Evo da ja ukratko prenesem svoju priču. Nakon otprilike 2 godine pokušavanja prirodnim putem, dragi i ja smo nakon dosta razmatranja ipak odlučili da pokušamo MPO.
    Uspjelo nam je iz prvog pokušaja!
    Išla sam na dosta intenzivan stimulirani postupak, zbog niskog AMH, te smo dobili 10 folikula, od toga 7 jajanih stanica, od kojih se 4 oplodilo.
    Vratili su mi jednu morulu, a od preostale 3 nisu niti jednu uspjeli zamrznuti, jer su se prestale razvijati.
    Prvo vađenje bete 12 dana od transfera, beta niska - 62. Zatim, tri dana poslije toga, beta je bila 175. Pa opet par dana nakon 530….i onda sedam dana poslije 5800.
    Neki dan smo imali prvi ultrazvuk, i čulo se to malo srce kako kuca nevjerojatnom brzinom.
    Ako sve bude u redu, termin je krajem ožujka 2021.
    Sad smo već počeli i o spolu bebe pričat. Ja imam osjećaj da je dečko, a dragi da je cura. Bit će zanimljivo kad čujemo tko je imao bolji predosjećaj
    Od simptoma mene još uvijek gotovo ništa ne muči, osim umora, lagane napuhnutosti i učestalog mokrenja. Grudi su mi lagano osjetljive, ali ništa specijalno. Još uvijek ne kužim neke konkretne promjene na bradavicama.


    Joj draga ja sam 22tt i tek sad primjetim neke promjene na bradavicama da su tamnije  a do tad sam imala samo bolne grudi i osjetljive bradavice

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    Bubica1

    NATALIE0407

    Znaci i ti i ja smo sretnice kojima je uspjelo od prvog pokusaja. Meni je ovo druga IVF trudnoca i ona je uspjela od prvog pokusaja. Vec imamo jednog djecaka i sad cekamo neseg drugog djecaka koji nam stize krajem 11 mjeseca ako Bog da. Koliko je tezak prvi dio iscekivanja je li uspjelo i kakav ce test biti meni je malo laksi bio ostatak trudnoce ali uvijek je postojao neki strah. Malo nesto boli sta je sad, kad neboli opet isti Problem sto neboli i tako u krug. Ali sve se to isplati kad drzimo u rukama nasj bebicu.

    Da, skroz mi je poznat taj osjećaj. Odkad sam bila na ultrazvuku nekako mi je lakše, ali sad samo jedva čekam da prođu ta prva tri mjeseca koja su rizična. Kako tvoja trudnoća? Kolko tjedana ti je sada? Jesi li već osjetila bebine pokrete? 🤗


    Vjeruj mi i ja sam jedva cekala da produ ta kriticna prva tri mjeseca. Mm me nije smio dodirnuti taj period jer  sam ja imala strah. Hvala Bogu trudnoca i bebica dobro napreduju.  sad se mucimo malo sa visokim tlakom i  trudnickim secerom ali bit ce i to uredu ako Bog da. Ja sam ti sad 22tt+2 dana. Vec jedan Period se osjete pokreti bebe. Na pocetku je bilo kao da mi nesto pliva u stomaku a sad se vec osjete lagani udarci. Meni je termin 03.12. Ali posto ce  biti carski onda nekad krajem 11mjeseca. Imas li ti ikakvi simptoma mucnine i tako to.

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    Bubica1

    Principessa_1709

    Bubice, odličan potez!
    Evo da ja ukratko prenesem svoju priču. Nakon otprilike 2 godine pokušavanja prirodnim putem, dragi i ja smo nakon dosta razmatranja ipak odlučili da pokušamo MPO.
    Uspjelo nam je iz prvog pokušaja!
    Išla sam na dosta intenzivan stimulirani postupak, zbog niskog AMH, te smo dobili 10 folikula, od toga 7 jajanih stanica, od kojih se 4 oplodilo.
    Vratili su mi jednu morulu, a od preostale 3 nisu niti jednu uspjeli zamrznuti, jer su se prestale razvijati.
    Prvo vađenje bete 12 dana od transfera, beta niska - 62. Zatim, tri dana poslije toga, beta je bila 175. Pa opet par dana nakon 530….i onda sedam dana poslije 5800.
    Neki dan smo imali prvi ultrazvuk, i čulo se to malo srce kako kuca nevjerojatnom brzinom.
    Ako sve bude u redu, termin je krajem ožujka 2021.
    Sad smo već počeli i o spolu bebe pričat. Ja imam osjećaj da je dečko, a dragi da je cura. Bit će zanimljivo kad čujemo tko je imao bolji predosjećaj
    Od simptoma mene još uvijek gotovo ništa ne muči, osim umora, lagane napuhnutosti i učestalog mokrenja. Grudi su mi lagano osjetljive, ali ništa specijalno. Još uvijek ne kužim neke konkretne promjene na bradavicama.

    Ma bilo mi je već pomalo nezgodno tamo pisati pogotovo zbog onih cura kojima nije uspjelo… Pa sam si mislila bolje da ih ne zamaramo toliko, ajmo mi na naše, sad već trudničke “brige”. 😁 Aaaa, i mi već pričamo o spolu, samo što je kod nas obrnuto, ja imam osjećaj da je curica, a dragi da je dečko. ☺️ I meni bi termin bio u ožujku, sredinom. Bit će to proljetne bebe 😊


    Imas pravo i njima treba vremena da se odmore od svega i krenu u nove pobjede.  Malo cemo se gnjavit nasim lijepim trudnickim zanimacijama. 🥰

  • Avatar Bubica1

    Bubica1

    Broj poruka: 1484

    Prijavi adminu

    NATALIE0407

    Bubica1

    NATALIE0407

    Znaci i ti i ja smo sretnice kojima je uspjelo od prvog pokusaja. Meni je ovo druga IVF trudnoca i ona je uspjela od prvog pokusaja. Vec imamo jednog djecaka i sad cekamo neseg drugog djecaka koji nam stize krajem 11 mjeseca ako Bog da. Koliko je tezak prvi dio iscekivanja je li uspjelo i kakav ce test biti meni je malo laksi bio ostatak trudnoce ali uvijek je postojao neki strah. Malo nesto boli sta je sad, kad neboli opet isti Problem sto neboli i tako u krug. Ali sve se to isplati kad drzimo u rukama nasj bebicu.

    Da, skroz mi je poznat taj osjećaj. Odkad sam bila na ultrazvuku nekako mi je lakše, ali sad samo jedva čekam da prođu ta prva tri mjeseca koja su rizična. Kako tvoja trudnoća? Kolko tjedana ti je sada? Jesi li već osjetila bebine pokrete? 🤗

    Vjeruj mi i ja sam jedva cekala da produ ta kriticna prva tri mjeseca. Mm me nije smio dodirnuti taj period jer sam ja imala strah. Hvala Bogu trudnoca i bebica dobro napreduju. sad se mucimo malo sa visokim tlakom i trudnickim secerom ali bit ce i to uredu ako Bog da. Ja sam ti sad 22tt+2 dana. Vec jedan Period se osjete pokreti bebe. Na pocetku je bilo kao da mi nesto pliva u stomaku a sad se vec osjete lagani udarci. Meni je termin 03.12. Ali posto ce biti carski onda nekad krajem 11mjeseca. Imas li ti ikakvi simptoma mucnine i tako to.


    Aaaa, kak je to lijepo, jedva čekam da i ja osjetim bebine pokrete 😊 Zasad nemam nekih simptoma, osim osjetljivih grudi. Rijetko mi dođe neka mučnina, ali to stvarno kratko traje. Primijetila sam jedino da sam osjetljiva na mirise i da mi određena hrana više baš ne paše. Ali ostalo je sve OK zasad. Ako bude i dalje tako, neću ni osjetiti da sam trudna. 😉 Kako je bilo kod tebe, jesi li imala mučnine i do kad su ti trajale?

    👩 37 - AMH 13
    👨 34 - Oligoasthenoteratozoospermia
    1. 6/2020 -> ICSI (Betaplus) ET 1 trod. - uspjelo od prve - 👶 🩷; 1 🐧
    2. 6/2023 FET 12.06.23. (Betaplus)
    Beta I. = 181, Beta II. - 541 ❤️
    Uzv 13.07. ✅ ❤️
    Qualified 180 ✅ 🩷
    OTP 28.02.2024.

  • Marina21

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    Kad su vam općenito počeli neki ozbiljniji simptomi? Meni su grudi malo bolne i osjetljive malo ne.. I to ne me odma muči 🙄

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    Bubica1

    NATALIE0407

    Bubica1

    NATALIE0407

    Znaci i ti i ja smo sretnice kojima je uspjelo od prvog pokusaja. Meni je ovo druga IVF trudnoca i ona je uspjela od prvog pokusaja. Vec imamo jednog djecaka i sad cekamo neseg drugog djecaka koji nam stize krajem 11 mjeseca ako Bog da. Koliko je tezak prvi dio iscekivanja je li uspjelo i kakav ce test biti meni je malo laksi bio ostatak trudnoce ali uvijek je postojao neki strah. Malo nesto boli sta je sad, kad neboli opet isti Problem sto neboli i tako u krug. Ali sve se to isplati kad drzimo u rukama nasj bebicu.

    Da, skroz mi je poznat taj osjećaj. Odkad sam bila na ultrazvuku nekako mi je lakše, ali sad samo jedva čekam da prođu ta prva tri mjeseca koja su rizična. Kako tvoja trudnoća? Kolko tjedana ti je sada? Jesi li već osjetila bebine pokrete? 🤗

    Vjeruj mi i ja sam jedva cekala da produ ta kriticna prva tri mjeseca. Mm me nije smio dodirnuti taj period jer sam ja imala strah. Hvala Bogu trudnoca i bebica dobro napreduju. sad se mucimo malo sa visokim tlakom i trudnickim secerom ali bit ce i to uredu ako Bog da. Ja sam ti sad 22tt+2 dana. Vec jedan Period se osjete pokreti bebe. Na pocetku je bilo kao da mi nesto pliva u stomaku a sad se vec osjete lagani udarci. Meni je termin 03.12. Ali posto ce biti carski onda nekad krajem 11mjeseca. Imas li ti ikakvi simptoma mucnine i tako to.

    Aaaa, kak je to lijepo, jedva čekam da i ja osjetim bebine pokrete 😊 Zasad nemam nekih simptoma, osim osjetljivih grudi. Rijetko mi dođe neka mučnina, ali to stvarno kratko traje. Primijetila sam jedino da sam osjetljiva na mirise i da mi određena hrana više baš ne paše. Ali ostalo je sve OK zasad. Ako bude i dalje tako, neću ni osjetiti da sam trudna. 😉 Kako je bilo kod tebe, jesi li imala mučnine i do kad su ti trajale?


    A prije ces mozda osjetit bolove u stomaku  nego pokrete a to bude od bebini udaraca kad udara po stijenci maternice. A sve zavisi od osobe do osobe neke osjete ranije bebu a neke tek oko 20tt. Meni je druga trudnoca pa sam osjetila ranije nego kad sam prvi put bila trudna. U prvoj trudnoci nisam imala skoro pa nikakvi simptoma.  A sad od 8 dana nakon transfera imala sam laganu mucninu a neki 10 dana poslije je pocelo i riganje na sve sta god bi popila ili pojela i to je trajalo do 16tt u svako Doba dana. Cak sam i Nocu ustajala i rigala. Ma glavno da bebica super napreduje a simptomi manje vise sve smo mi drugacije. 

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    Marina21

    Kad su vam općenito počeli neki ozbiljniji simptomi? Meni su grudi malo bolne i osjetljive malo ne.. I to ne me odma muči 🙄


    Nemoj puno brinut oko simptoma pokusaj se smirit malo do prvog ultrazvuka. Na pocetku su to vecinom simptomi od tableta sto uzimamo pa se organizam malo navikne na sve te hormone i imamo osjecaj kao da su se simptomi povukli , a poslije kako se beba vise razvija postaju sve jaci i onda ih ponovo osjecamo. 

  • Marina21

    Broj poruka: 95

    Prijavi adminu

    NATALIE0407

    Marina21

    Kad su vam općenito počeli neki ozbiljniji simptomi? Meni su grudi malo bolne i osjetljive malo ne.. I to ne me odma muči 🙄

    Nemoj puno brinut oko simptoma pokusaj se smirit malo do prvog ultrazvuka. Na pocetku su to vecinom simptomi od tableta sto uzimamo pa se organizam malo navikne na sve te hormone i imamo osjecaj kao da su se simptomi povukli , a poslije kako se beba vise razvija postaju sve jaci i onda ih ponovo osjecamo.


    Ma da, svjesna sam toga, ali ovo mi je prvi put da sam prešla onaj korak bete pa mi je sve u sto upitnika 😅

  • NATALIE0407

    Broj poruka: 657

    Prijavi adminu

    Marina21

    NATALIE0407

    Marina21

    Kad su vam općenito počeli neki ozbiljniji simptomi? Meni su grudi malo bolne i osjetljive malo ne.. I to ne me odma muči 🙄

    Nemoj puno brinut oko simptoma pokusaj se smirit malo do prvog ultrazvuka. Na pocetku su to vecinom simptomi od tableta sto uzimamo pa se organizam malo navikne na sve te hormone i imamo osjecaj kao da su se simptomi povukli , a poslije kako se beba vise razvija postaju sve jaci i onda ih ponovo osjecamo.

    Ma da, svjesna sam toga, ali ovo mi je prvi put da sam prešla onaj korak bete pa mi je sve u sto je li ti ovo prvi postupak?  Ma sve je to ok nista nebrini sve smo se mi srele sa tim sta i kako dalje.  Sto pitanja i podpitanja. Kod sviju je ista situacija. Moj ti je savjet ako si kod kuce gledaj malo komedije da se opustis lakse ce ti vrijeme prolazit.  Bar sam ja tako radila. 
Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.