Pobačaj/abortus

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sanjs2

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Nova sam ovdje i slažem se sa Vama,abortus nije rješenje jer djeca su nešto najljepše… Imala sam dečka koji je bio u lošem društvu ali ljubav je slijepa, sa tek napunjenih 17 godina ostala sam trudna a on završio u domu,kada sam saznala za trudnocu bila sam sokirana… Tada nisam imala drugog izbora i morala sam na abortus,to je bilo nesto najgore sto mi se dogodilo ikada. Nikome ne bih poželila takvo sto! Ona neopisiva bol,nije prosao niti jedan dan a da se ne sjetim tog uzasnog dana , taj osjecaj u stomaku imam dan danas,suze idu na oci svaku vecer prije spavanja… Nista nije vrijedno toga . Nerođeno dijete nije nista krivo! Sada sam u braku nesto vise od dvije godine,ne pazimo sve to vrijeme,ali eto jos nista. Jedna glupost zbog koje zalis cijeli zivot :-(

  • ivanaa2

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    ica


    ivanaa

  • ivanaa2

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    LuKi


    Evo moje situacije, na pola faxa, muz bez posla, zivimo kod mojih. Oboje smo nezaposleni, a dijete nam je bilo najveci I je najveci blagoslov. Dar s neba. Dvije godine mi je trebalo da zatrudnim uz prognozu da sam neplodna.

    Skoro identična situacija ko moja, samo što ja živim sama s djetetom i svojima, muž nikako da se zaposli, familije su posvađane, opći kaos vlada… a vjerujem da je još puno ljudi u teškim životnim situacijama… trebamo si međusobno biti podrška, jer djeca su naše najveće blago 

  • Avatar ANE5

    ANE5

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Marincica


    DOBRO RAZMISLI, STO HOCES U ZIVOTU, ZASTO BI POBACILA??SVAKO IMA SVOJE RAZLOGE AL JA GLEDAM OVAKO NA TO :  Ćao mama.Ja sam tvoja beba.Još me ne poznaješ,tek sam par sedmica stara.Ubrzo ćeš me upoznati,obećavam ti.Da ti kažem nešto o sebi?Žensko sam,imam predivne plave oči i smeđu kosu.Želim biti doktorica i bit ću to kad odrastem,a ti ćeš me podržati.Volim te mama!Danas sam tako sretna.Svima si pričala o meni.Imaš prekrasan osmijeh.Danas si rekla tati da si trudna.Nije se činio sretan.Ljut je.Zašto mama?Zar me ne voli?Nije mu drago kao tebi.Onda te udario.Osjetila sam kako si pala,a rukama štitila mene.Ja sam dobro,ne plaši se.Zašto je to učinio?Napokon me možeš vidjeti,stomak ti je malo veći i jako si ponosna na mene.Danas si išla sa svojom mamom i kupovala robicu za mene,bila si tako sretna.Pjevaš mi i imaš najljepši glas na svijetu.I kad mi pričaš osjećam se tako sigurno,volim te svim svojim malim srcem!Sada mogu micati nogicama i rukicama!Kad diraš stomak,miluješ me!Danas je opet došao tata,opet te udario.Rekao je da moraš abortirati.Rastužio te.A što znači abortirati?Zašto me ne voli?Hej mama prošla su 3 dana od kad si vidjela tatu.Nisi dirala stomak,nisi mi pjevala,nisi mi pričala.Zar me ne voliš?Ja te još uvijek volim svim svojim srcem.Tužna si.Stara sam 21 tjedan,mama zar nisi ponosna na mene.Idemo negdje gdje nisam bila.Uzbuđena sam.Izgleda kao bolnica.Rekla sam ti da želim biti doktorica.Nadam se da ćeš biti uzbuđena kao ja.Mama srce ti ubrzano kuca,plašim se.Doktori pričaju sa tobom,imam osjećaj da će se nešto loše dogoditi.Jako sam uplašena mama!Reci mi da me voliš?Ja tebe volim.Mama boli me!Reci im da prestanu.Mama jako,jako me boli,prestanite.Ne brini mama na sigurnom sam među anđelima.Rekli su mi što si uradila.To se zove abortus.Zašto si to napravila?Zar me više ne voliš.Mama meni je jako žao,jesam li nešto loše napravila?Volim te svim svojim malim srcem,ali zašto si me ubila?Mama ja želim živjeti sa tobom,ne želim biti ovdje.Želim da me opet voliš,želim biti doktorica plavih očiju i smeđe kose.Al ja te ipak volim mamice.Zbogom.

    Čitajući tvoj tekst oči su mi se napunile suza, nemam riječi.

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    ivanaa


    LuKi


    Evo moje situacije, na pola faxa, muz bez posla, zivimo kod mojih. Oboje smo nezaposleni, a dijete nam je bilo najveci I je najveci blagoslov. Dar s neba. Dvije godine mi je trebalo da zatrudnim uz prognozu da sam neplodna.
    Skoro identična situacija ko moja, samo što ja živim sama s djetetom i svojima, muž nikako da se zaposli, familije su posvađane, opći kaos vlada… a vjerujem da je još puno ljudi u teškim životnim situacijama… trebamo si međusobno biti podrška, jer djeca su naše najveće blago 


    Istina. Djeca su smisao zivota. Nema nista ljepse nego gledat ih kako rastu I razvijaju se. Dio nas kao sto smo ni dio njih. Sva bol nestane kad pogledaju dva mala djecja oka. :) 

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar Igorovabebica

    Igorovabebica

    Broj poruka: 765

    Prijavi adminu

    Slažem se, nikada ne bih pristala na abortus! Jest da sam od prve ostala trudna, ali kada sma pročitala Lelin upit počela sam plakati! Pa kako ubiti to neopisivo vrijedno i blagoslovljeno stvorenje koje mi se sada u 29. tjednu trudnoće koprca u trbuhu? Ne mogu vjerovati! Moj muž je imao curu  koja mu je krila da je trudna i napravila je abortus sa 23 godine i on joj to nikada nije oprostio. Kada sam ja ostala trudna, bili smo najsretniji na svijetu! TE OKICE I MALENE RUKICE I NOGICE… jedva čekam da se rodi u 12 mjesecu i da ga držim u rukama… a znam koliko ovdje ima žena koje se trude da bi imale taj predivni blagoslov! Nema veće sreće od djeteta… i zato abortus ne podržavam, toliko me ovaj upit o abortusu pogodio i užasno sam ljuta, srce mi se cjepa… to maleno biće…. nedužno i bespomoćno moći ubiti…nikada!

  • Avatar bobac2

    bobac2

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Ja oosobno nebi nikad napravila abortus kakva god situacija bila ipak je to moje dijete i ono nije nista krivo! Samo se treba svjetit kolko zena zeli ostat trudne al nemogu il nemogu iznjet trudnocu(i sama bila medu njima).Djete je dar od boga i budite sretni sto ste blagoslovljeni tim darom!!!

  • Avatar sretnamama3

    sretnamama3

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    i ja sam ostalaneplanirano trudna.. tadašnji dečko nije radio, ja jesam.. ali kao konobarica.. otvorila sam bolovanje zbog komplikacija u 2. mj trudnoće zato jer nisam htjela nanašat one teške gajbe i ostalo, a poslodavac mi je ko puno ostalih u ovoj državi dao mi otkaz.. abortus nije bio opcija, nikako.. snalazili smo se nekako.. prvo smo bili kod njegovih, ali to je bilo, hmm, kak da kažem, jedno “ratište”, jer me njegov stari nije podnašao.. i u 9. mjesecu trudnoće došli smo kod mojih živjeti.. još smo tu, ali sa našom najvećom ljubavi i životom starom već 7 mjeseci, predivnih i veselih 7 mjeseci našega života..
    nadam se da će se predomisliti, naljepše je postati mama, kada se imaš za koga brinuti i znaš da će te netko voljeti bezuvjetno cijeli vaš život.. 

    <3<3<3<3 Tomo Suza = Anabela i Emili<3<3<3<3

  • Avatar jadra7

    jadra7

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    MOJA PRVA TRUDNOCA JE BILA NAKON PAR MJESECI BRAKA NARAVNO DA NIJE SVE BILO IDEALNO ALI IMALI SMO I JA I MUZ SOLIDNE POSLOVE I DOBRA PRIMANJA TAKO DA SMO SVE NEKAKO RIJESILI I SNASLI SE ZA PRVO DIJETE SA 22G SUPER SMO PROSLI. ONDA SMO HTJELI NAPRAVITI RAZMAK PAR GODINA ALI UVIJEK SE NESTO ISKOMPLICIRA I NIKAD NISMO NASLI PRAVO VRIJEME.SADA 13G KASNIJE SITUACIJA STAMBENA ISTA MOZDA MRVICU GORA ,FINANCIJE UZASNE I DESI SE TRUDNOCA.MORALNU PODRSKU IMAM SA SVIH STRANA SRECOM ALI FINANCIJS KI UZAS,PRVIH DESET DANA KAD SAM SAZNALA DA SAM TRUDNA SAMO SAM PLAKALA U GLAVI MI JE BILO SAMO JOS JEDAN PROBLEM.DIJETE JE BLAGOSLOV ALI DIJETE JE I VELIKA ODGOVORNOST I FINANCIJSKI U DANASNJE VRIJEME DA NEPRICAM,ISKRENO PALO MI JE NA PAMET ABORTUS IAKO MOJI SVI NISU MI DALI NI DA RAZMISLIM A SAMO JA ZNAM KAKO MI JE BILO I KAKO MI JE SADA

  • Avatar jadra7

    jadra7

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    TRENUTNO SAM U 23 TJ NIJE MI SJAJNO ALI BEBA JE DOBRO I IDEMO IZ DANA U DAN.SVATKO IMA SVOJIH PROBLEMA I NEMOZEMO SUDITI DRUGIMA JER SE MI MOZDA NISMO NASLI U TAKVOJ SITUACIJI ,ZIVOT NIJE IDEALAN ALI SVATKO SE NOSI S NJIM KAKO MOZE I KAKO  ZNA .SRECA MOJA STO IMAM BAR MORALNU PODRSKU SVIH SVOJIH BLIZNJIH,MOZDA JE TO I NAJBITNIJE U TKVIM SITUACIJAMA

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.