Tko planira i radi na bebi - sedmi nastavak 🍀👣🤰💞👶🏽🤞🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • A2337Q

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    djetelina13

    A2337Q

    Drage žene, mame, trebam savjet, iskustva. Suprug i ja radimo na bebi već 7 mjeseci. Ja sam bila na pregledima već 2 puta, kod 2 različita ginekologa. Znam da je rano i da bi trebali pokušavati makar godinu dana ali eto, što je tu je. Kod doktora oba puta je sve u redu, jajnik je ovulirao itd.) Iako imam cistu, na desnom, kažu da ne utjeće na plodnost i da je to sve uredno. Koristim ovulacijske trakice i uspijemo uvijek uhvatiti ovulaciju. Suprug bio na spermiogramu, također sve i više nego u redu. Mladi smo, 27,28 godina. Što se događa? Hvala unaprijed!

    Pretpostavljam da si vadila spolne hormone pošto je uvijek to prvi korak a spermiogram je drugi korak. Ponekad se dešava da parovima ne uspjeva trudnoca cak i kad je sve u redu jer je mozak preopterećen i jer se štopa ovulacija. Puno je u glavi ali najteze je glavu promijeniti . Svi cemo napraviti sve sta je u nasoj moci da si pomognemo ali glavu ne mozemo iskljuciti. Mi imamo isti problem. Pola godine pokusavamo ali moj partner ima i dijagnozu spermiograma tako da ipak imamo veći “problem” od vas. Pijes li suplemente? Vitamin D uz suplemente mozda jos uvesti. Piti caj od cikle i jesti ananas. Krecite se i jedan i drugi, trenirajte ako imate tu mogućnost. Ne piti alkohol i pušiti. Iako vjerujem da sve to vec znate i da praktircirate. Sigurna sam da ce se brzo dogoditi. Jedino mi pada na pamet jos prohodnost jajovoda. Jesi radila pregled?


    Hvala na odgovorima i savjetima. Nisam vadila hormone štitnjače ili provjerila prohodnost. Nažalost, nisu me u to uputili, ali ću tražiti. Od ginekologa je odgovor samo sve je u redu i uzmi folnu. Sa folnom sam pokušala, nekoliko mjeseci ali eto… Danas naručila ekstrakt crvene mace? U moru suplemenata i komentara nekako za tu macu mi se učinilo da bi moglo pomoći. Ali za glavu ste u pravu, totalno smo ludi oboje, samo čujemo sve je ok, a ništa. Pritisak sa svih strana i komentari tipa: “ja iz prve ostala” itd… 

  • LadyM0405

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav zene, situacija je sljedeca.. Radimo na bebi i posto sam iscrpila kod svog ginekologa sve sto se moglo, pila femaru, isla na folikulometriju nije se desilo nista poslao me na postupak za vto, gdje sam na pregledu opstom bila 20 og  dana ciklusa na kojem mi je doktorica na ultrazvuku vidjela kao zadebljen endometrijum sto bi po njenom moglo znaciti ili trudnocu ili neki polip,pa mi rrkla da sacekam hocu li dobiti i ako dobijem da dodjem kad mi prestane da ultrazvuk da se vidi bolje. Sad odbrojavam dane do vjestice koja je za nekih 6 dana.. da li je neka imala slicnog iskustva i zanima me da li se na prijasnjim pregledima kod svog ginekologa i folikulometriji mogao vidneti da npr ima polip na endometrijumu.. sva sam zbunjena 

  • Avatar Mare0212

    Mare0212

    Broj poruka: 124

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima. Posto je pisalo da se poliklinika Mia otvara 08.03 ali sada na njihovoj stranici pise da se otvara uskoro. To zna kada ce otvoriti. Da li je tko isao u Opatiju kod dr. Vlasica u polikliniku Salamon?
    Mi bi isli odmah u stimulirani ivf
    Zanima me otp cijena? Hvalaa

    👩🏻 1994.
    👦🏻 1995.
    Pokušavamo od 01/2021
    Usporen rad stitnjace
    26.09.-Prohodnost jajovoda(uredno)
    05.12.2022.- Prva inseminacija neuspješna
    6/23 Drugi pokusaj u prirodnom ivf-u, ali je ipak napravljena inseminacija(neuspjesno)

    01/24 ponovo krecemo u postupak u Rijeku

    ✨✨✨

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.