Tko planira i radi na bebi - sedmi nastavak 🍀👣🤰💞👶🏽🤞🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar September

    September

    Broj poruka: 557

    Prijavi adminu

    Cure sta se tice endometrija on bi trebao bit minimalno 7 mm. Ja pijem sok od cikle svaki dan jednu casu, 2 brazilska oraha i nakon ovulacije ananas. Kad sam bila na folikulometriji bio mi oko 7 mm i oko ovulacije cca 8 mm. Rekla mi je ginekologica da se on jos zadeblja do implantacije tako da tu nema brige. Cak iako vam je npr 6 mm, stigne se on zadebljat u tjedan dana.
    Kejsy ovo sta se tice jajne celije da sve utjece na nju od 1 dc. Zapravo na nju utjece sve 90 dana prije. Za jednu jajnu celiju je potrebno oko 90 dana da se razvije i onda su te jajne stanice zrele i spremne za ovulaciju u ciklusu nakon 90 dana. Zbog toga kad se krene s nekim novim vitaminima i suplementima, cajevima itd treba cekat uvijek 3 mjeseca da bi se vidjela neka promjena :) tako i za spermiogram samo sta je to onda 70 dana

    02.09. 2022.➕️ beta 10 dpo: 21.98, 13 dpo: 146.9, 15 dpo: 383, 17 dpo: 841.50, 21 dpo: 3883
    6+2 💙💙

  • LaVi

    Broj poruka: 250

    Prijavi adminu

    Hvala Keysi na savjetuuu😁😁
    Opskrbit cu se onda sokom od cikle i setnje naravno😁😁

    9/2020👰‍♀️🤵‍♂️
    25👩
    27👨‍💼
    PCOS
    Neredovne menstruacije,amenorea
    10/2021 Tyreoidal i vitamin D
    11/2021 duphastone i klomifen

  • Avatar September

    September

    Broj poruka: 557

    Prijavi adminu

    Kejsy  ❄️ ☃️

    September1995

    Cure sta se tice endometrija on bi trebao bit minimalno 7 mm. Ja pijem sok od cikle svaki dan jednu casu, 2 brazilska oraha i nakon ovulacije ananas. Kad sam bila na folikulometriji bio mi oko 7 mm i oko ovulacije cca 8 mm. Rekla mi je ginekologica da se on jos zadeblja do implantacije tako da tu nema brige. Cak iako vam je npr 6 mm, stigne se on zadebljat u tjedan dana.
    Kejsy ovo sta se tice jajne celije da sve utjece na nju od 1 dc. Zapravo na nju utjece sve 90 dana prije. Za jednu jajnu celiju je potrebno oko 90 dana da se razvije i onda su te jajne stanice zrele i spremne za ovulaciju u ciklusu nakon 90 dana. Zbog toga kad se krene s nekim novim vitaminima i suplementima, cajevima itd treba cekat uvijek 3 mjeseca da bi se vidjela neka promjena :) tako i za spermiogram samo sta je to onda 70 dana
    U pravu si, samo sto se one celije koje ce postati vodeci folikul krecu brze razvijat od 1 dc.Tako da najlaks eje zeznuti nesto kad se ona brze razvija, zar ne.. Ali endometrij cim se oljustri stvara se drugi znaci vec pred sam kraj menstruacije, on se pocinje graditi i debljati. I da sto s etic eendometrujuma, dok se celija oplodi i dodje u stanje blastociste i nekad jos par dana treba da zapocne implantacija endometrij se stigne zadebljati. Zbog svih th stvari se kaze ako se radi neki rendgenski snimak, da se mora cekati da prodje ciklus u kojem je snimak radjen pa onda nastaviti pokusavati, jer postoji mogucnost ozracivanja endometrijuma kao i same celije.. tako da… treba paziti stalno naravno zato sam ja prestala pusiti pola godine pre nego sam smo poceli pokusavati, steta sto nisam i ranije, ali eto.. sta bi sad..
    E da.. sto ja tebe nemam na listi ? Kad (ne) ocekujes vjesticu da dodje?


    Sve je to istina ali onda imas zene koje piju svaki vikend, nezdravo se hrane i odmah zatrudne 😅 ali dobro vise me to uopce ne dira iskreno. Ja nisam na listi jer su mi ciklusi katastrofa i sutra krecem s letrozolom pa ni ne znam kad ce ovulacija. Mislim da bi mogla oko 16 dc pa me stavi na listu za 24.2. :) javim kad mi trakice i kasnije temperatura potvrde ovulaciju, mozda bude trebalo pomaknut za koji dan 

    02.09. 2022.➕️ beta 10 dpo: 21.98, 13 dpo: 146.9, 15 dpo: 383, 17 dpo: 841.50, 21 dpo: 3883
    6+2 💙💙

  • Avatar kokii2219

    kokii2219

    Broj poruka: 265

    Prijavi adminu

    Novi nastavak temice woohoo💆🏼‍♀️
    Neka donese svima nove plusice i nove nade🤞🏻
    Ja da vam javim kako mi je prehlada poremetila citav cikluus, temperatura, kasalj, svasta nesto, pa se i na mokracne odmah odrazila upala i na vaginalni trakt. Plus na poslu nam je faking prehladno pa se zaledimo ko ledenice, sve me to frustrira i ne da mi bit' normalna. Bebica ce ovaj mj pricekati, a i kod ginekologa sam se narucila sutra poslije posla da opet odem na rutinski pregled (uzv, brisevi, pregled itd) prije nego pocnemo ponovo. Svakako nisam od septembra bila na rutinskom pregledu, tad je hvala Bogu sve bilo sup3r. Bolje sprijeciti bilo sta, nego lijeciti i zaljecivati. 
    Btw sto se tice cvekle i ostalog ja cveklu najvise volim u salati s bijelim lukom uff, i da cijeđeni pekmez od kiselih jabuka, svako jutro po kasiku, pa super dodje🤗 sretno svima i cuvajte mi se😙

    Ja 23god.
    Muž 25god.
    Bez prethodnih trudnoća ili spontanih.
    U braku od 13.02.2021.
    Trudilice od 08/2021.
    Zadnji nalaz pokazao vulvovaginozu. (mart 2022.)
    pauza od 3 mjeseca nakon ginekološkog pregleda.
    Ponovni start 6/2022
    Folacin i Sideral forte 10/2022

  • Avatar natalie19

    natalie19

    Broj poruka: 443

    Prijavi adminu

    Čekamo još koji plusič 🙏🏻🙏🏻☺️

    👩🏼30 👱🏻‍♂️33
    16.11.2021; 20.1.2022 ➕❤️
    11/21; 01/22 biokem.t.
    9.4.2022 ➕❤️
    13.4.2022 beta 2192 🥰
    19.4.2022 beta 13318🥰

    28.4.2022 srčeko se čuje ❤️

  • Timmy

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Hvala cure za ovo lijepo objasnjenje oko endometrija:)

    A ponovit  cu i svoje pitanje iz stare grupe; itko iskustva s jedva vidljivim tockicama krvi oko 21. dana ciklusa!!?

  • Avatar kokii2219

    kokii2219

    Broj poruka: 265

    Prijavi adminu

    Kejsy  ❄️ ☃️

    kokii2219

    Novi nastavak temice woohoo💆🏼‍♀️
    Neka donese svima nove plusice i nove nade🤞🏻
    Ja da vam javim kako mi je prehlada poremetila citav cikluus, temperatura, kasalj, svasta nesto, pa se i na mokracne odmah odrazila upala i na vaginalni trakt. Plus na poslu nam je faking prehladno pa se zaledimo ko ledenice, sve me to frustrira i ne da mi bit' normalna. Bebica ce ovaj mj pricekati, a i kod ginekologa sam se narucila sutra poslije posla da opet odem na rutinski pregled (uzv, brisevi, pregled itd) prije nego pocnemo ponovo. Svakako nisam od septembra bila na rutinskom pregledu, tad je hvala Bogu sve bilo sup3r. Bolje sprijeciti bilo sta, nego lijeciti i zaljecivati.
    Btw sto se tice cvekle i ostalog ja cveklu najvise volim u salati s bijelim lukom uff, i da cijeđeni pekmez od kiselih jabuka, svako jutro po kasiku, pa super dodje🤗 sretno svima i cuvajte mi se😙

    Brzo se oporavi i javi kako prosao pregled, ne mora uopste znaciti da moras otpisati ciklus, znaju se te prehlade brzo povuci, nadajmo se da ti nece trebati antibiotici i da brusnica moze pomoci u tom slucaju ko zna, do ovulacije mozda i sve bude proslo.. Imas ti jos koliko 5-6 dana do ovulacije ako se ne varam!? 🤞🍀


    Hvala na ohrabrenjuuu puno, stvarno si srceko❤. Pa pijem trenutno vrkutu, cajeve, na poslu umjesto kafe caj je ispred mene na pauzi,jbga cuvam se maksimum, al' ono strah me sta ce brisevi, PAPA i pregled pokazati, nadam se da ce mi uzv pokazat da li je blizu ovulacija i ja mislim da je blizu,za 4-5 dana, pa vidjet cemo ako mi propise vaginalete ili nesto za upalu da pauziramo ovaj mj, mislim da bi bilo bolje. Svakako javim sta ce biti🤞

    Ja 23god.
    Muž 25god.
    Bez prethodnih trudnoća ili spontanih.
    U braku od 13.02.2021.
    Trudilice od 08/2021.
    Zadnji nalaz pokazao vulvovaginozu. (mart 2022.)
    pauza od 3 mjeseca nakon ginekološkog pregleda.
    Ponovni start 6/2022
    Folacin i Sideral forte 10/2022

  • Avatar baarbaraa34

    baarbaraa34

    Broj poruka: 167

    Prijavi adminu

    Timmy

    Hvala cure za ovo lijepo objasnjenje oko endometrija:)

    A ponovit cu i svoje pitanje iz stare grupe; itko iskustva s jedva vidljivim tockicama krvi oko 21. dana ciklusa!!?


    Ja sam ti i tamo napisala da sam imala krvarenje taj dan i bila sam trudna, ali sve ovisi kakvi su ti ciklusi.

  • Timmy

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Barbara, 

    Oprosti tek sad vidim:) Hvala ti puno☺️

  • Avatar Martina2020

    Martina2020

    Broj poruka: 170

    Prijavi adminu

    Večer cure :)
    Kejsy može mene na listu za 17.02.? 
    Rado bih se družila s vama, iako ovaj ciklus ništa jer dragi je vani, radi..
    Idem na redovan pregled 02.02., tak sam se dogovorila s doktorom jer bi taj dan trebala biti ovulacija, pa da vidimo da li se bude kaj vidjelo.
    Nisam bila od poroda radi korone, znaci skoro godinu pol, pa da napravi uzv, papu, briseve.
    Sretno svima, čekamo plusiće 🤞🤞🤞🤞

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.