Svako dijete može naučiti spavati

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    Hvala ti na lijepim rijecima tocno to treba ju izmorit. Evo popodnevno uspavljivanje trajalo 20 minuta. Al ne mogu izac iz sobe jer joj svako malo vrazja duda ispadne i panika. Al glavno da ju ne diram. I eno je spava i tebi zelim srecu s tim uspavljivanjem.

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    Lilly


    Naravno da ni jedna mama nemože gledati svoje dijete kako plače,ali ponekad moraš istrpiti! Meni je bilo super dok nisam bila trudna kako od muža rodjaci koji imaju dvije curice,koje nikad skoro nismo čuli da plaču,ona mladju  stavi u vrtić i ona bi se igrala sama ,zatim je odnese u sobu stavi spavati beba se opet ne čuje haha,i kad sam ju pitala kako su joj cure tako super i nema s njima nikakvih problema oko uspavljivanja,noćnog hranjenja i sl. mi je rekla kako je dok je imala samo stariju curicu od samog početka jednostavno pustila ne da plače nego nije skakala na svaku njenu da se tako izrazim,navečer isto kad bi se budila bi je pustila da plače i tako bi zaspala,isto preko dana ako nije popišana ,nije ukakana, nije gladna onda nema zašto plakati i ona se toga držala,eh sad da to mi je bilo super jer ja nisam imala tad dijete,sad imam malog od 7mj i točno bi mi pomogla ta metoda ali kako zaboga naravno nemogu ga pustiti da plače i kad mu vidim suze meni dosta ali stvarno nekad bezveze kenjka jer mu je dosadno.Sa 4mj je super spavao od ponoć do 5,a sad mi se budi svaka 2-3h i hoće jesti ili se igrati,i još spava samnom,ako zaspe nemogu ga premjestiti u krevetić jer bi se odma probudio.Spavao je prije isključivo na rukama pa bi ga onda spustila u krevetić,a sad neće na ruke nego samnom u krevet i da mu ja pričam i da ga mazim,to je ok ali kako da ga poslije premjestim u krevetić a da se ne probudi,on baš nezna zaspati sam pogotovo navečer,mislim da nije gladan nego eto nemože drugačije zaspati,ako je mogao sa 4mj prespavati noć,onda sad nemoram ni pričati sa 7mj….

    Da ovo da ne treba skakat na svaki njihov mig je ok. Al dok se bas jako ne rasplace. Al dok onak cendra pustim ju. Recimo dok kuham ona je u svojoj njihalici i pocne trazit da ju nosam al onda joj krenem pricat. Pustat pjesme na radiju i bude dobro. A kad krene dreka znam da je spremna za krpe

  • Avatar Lilly6

    Lilly6

    Broj poruka: 280

    Prijavi adminu

    koala123


    Lilly


    Naravno da ni jedna mama nemože gledati svoje dijete kako plače,ali ponekad moraš istrpiti! Meni je bilo super dok nisam bila trudna kako od muža rodjaci koji imaju dvije curice,koje nikad skoro nismo čuli da plaču,ona mladju  stavi u vrtić i ona bi se igrala sama ,zatim je odnese u sobu stavi spavati beba se opet ne čuje haha,i kad sam ju pitala kako su joj cure tako super i nema s njima nikakvih problema oko uspavljivanja,noćnog hranjenja i sl. mi je rekla kako je dok je imala samo stariju curicu od samog početka jednostavno pustila ne da plače nego nije skakala na svaku njenu da se tako izrazim,navečer isto kad bi se budila bi je pustila da plače i tako bi zaspala,isto preko dana ako nije popišana ,nije ukakana, nije gladna onda nema zašto plakati i ona se toga držala,eh sad da to mi je bilo super jer ja nisam imala tad dijete,sad imam malog od 7mj i točno bi mi pomogla ta metoda ali kako zaboga naravno nemogu ga pustiti da plače i kad mu vidim suze meni dosta ali stvarno nekad bezveze kenjka jer mu je dosadno.Sa 4mj je super spavao od ponoć do 5,a sad mi se budi svaka 2-3h i hoće jesti ili se igrati,i još spava samnom,ako zaspe nemogu ga premjestiti u krevetić jer bi se odma probudio.Spavao je prije isključivo na rukama pa bi ga onda spustila u krevetić,a sad neće na ruke nego samnom u krevet i da mu ja pričam i da ga mazim,to je ok ali kako da ga poslije premjestim u krevetić a da se ne probudi,on baš nezna zaspati sam pogotovo navečer,mislim da nije gladan nego eto nemože drugačije zaspati,ako je mogao sa 4mj prespavati noć,onda sad nemoram ni pričati sa 7mj….
    Da ovo da ne treba skakat na svaki njihov mig je ok. Al dok se bas jako ne rasplace. Al dok onak cendra pustim ju. Recimo dok kuham ona je u svojoj njihalici i pocne trazit da ju nosam al onda joj krenem pricat. Pustat pjesme na radiju i bude dobro. A kad krene dreka znam da je spremna za krpe

    Pali nam sve preko dana,a sinoć sam ga tako pustila i nikako prestati plakati,muž me gleda jesam normalna što ću ga stvarno pustiti da toliko plače,pa nemoj,pa muče ga zubi pa uzmi ga pa bla,bla bla.Jer je i on naučio da ja skačem čim ovaj zaplače koma.I onda ga nisam stvarno više mogla pustiti bilo mi ga žao pa sam ga uspavala u svom krevetu odma je zaspao zagrlio me i nepušta,a joj baš mi ga je bilo žao. I sad pošto se budi navečer svako malo radi boce koju ne treba jesti,onda sam probala ga sinoć pustiti tako malo je plakao i zaspao i evo jutros u 7h tražio jesti tako bi i trebalo biti. Tako da eto nadam se da ću imati malo više hrabrosti za to navečer,jer vidim da preko dana može uopće ne plače puno!

  • Avatar mirka4

    mirka4

    Broj poruka: 196

    Prijavi adminu

    Sorry šta mi ovoliko triba da odgovorim
    Odma ću ti reć da ne znam kako bi naše uspavljivanje izgledalo bez dude, jer joj je to najbolja frendica. Do neka 2 miseca sam je uspavljivala na sisi i prebacivala u krevetić, al se to nije pokazalo dobrim jer bi se uvik budila vrišteći, nikad nije volila zaspat na jednom mistu a probudit se na drugom. Onda sam joj počela davat jest u boravku i malo se igrala s njom, pa je uspavljivala na ruke ljuljuškanjem, i dok je ono još jedva bila budna bi je odnila u krevetić. Bilo je bolje al opet mi se budila plačući, pa sam i od toga odustala. I napokon, prestala sam je ljuljuškati, i prestala sam čekati da napola zaspe, nego sam na prvi znak da je pospana (trljanje očiju, sklapanje, zijevanje) odma odnila u krevetić, pokrila je, dala joj moju ruku da se malo igra (voli se igrat mojim prstima) i ona bi zaspala u roku 5 min! I tak oje već 20ak dana, i nikad se ne probudi plačući, samo se javi kad joj ispadne duda, ja dođem, gurnem dudu i ona nastavi spavati. Sad za jedno misec dana planiram početi uspavljivanje bez dude.

  • Avatar Lilly6

    Lilly6

    Broj poruka: 280

    Prijavi adminu

    Ja svog malog kad god stavim budnog u krevetić on plače,i isto tako voli se igrati sam mojom rukom al nema šanse da bi ga to uspavalo.Tek kad se umori plakanjem i kad mu dodjem i dam dudu onda zaspe. Nakon koliko dana bi trebalo prestati plakanje ili će tako plakati svaki put kad ga stavim spavati budnog u krevetić! Mogu izdržati nekako dan dva tri ali nece valjda stalno tako zaspati plačući onda ću ga radje nositi pa ga mirnog staviti spavati :-)

  • Avatar mirka4

    mirka4

    Broj poruka: 196

    Prijavi adminu

    Koliko je star? I bude li pospan kad ga staviš u krevetić?

  • Avatar Kokolina

    Kokolina

    Broj poruka: 392

    Prijavi adminu

    mirka


    Sorry šta mi ovoliko triba da odgovorim
    Odma ću ti reć da ne znam kako bi naše uspavljivanje izgledalo bez dude, jer joj je to najbolja frendica. Do neka 2 miseca sam je uspavljivala na sisi i prebacivala u krevetić, al se to nije pokazalo dobrim jer bi se uvik budila vrišteći, nikad nije volila zaspat na jednom mistu a probudit se na drugom. Onda sam joj počela davat jest u boravku i malo se igrala s njom, pa je uspavljivala na ruke ljuljuškanjem, i dok je ono još jedva bila budna bi je odnila u krevetić. Bilo je bolje al opet mi se budila plačući, pa sam i od toga odustala. I napokon, prestala sam je ljuljuškati, i prestala sam čekati da napola zaspe, nego sam na prvi znak da je pospana (trljanje očiju, sklapanje, zijevanje) odma odnila u krevetić, pokrila je, dala joj moju ruku da se malo igra (voli se igrat mojim prstima) i ona bi zaspala u roku 5 min! I tak oje već 20ak dana, i nikad se ne probudi plačući, samo se javi kad joj ispadne duda, ja dođem, gurnem dudu i ona nastavi spavati. Sad za jedno misec dana planiram početi uspavljivanje bez dude.

    Joj hvala ti, ali nama nikako ne pali solo uspavljivanje . Mozda jednostavno jos nije spremna. U onoj knjizi pise da ak se beba nemoze nikako smirit nego jos jace place (kao moja), da se odgodi pokusaj za mjesec dana. Pa cemo opet probat . U nadi je spas 

  • Avatar Dare12

    Dare12

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Moj je zna urlikat i plakat po 3 sata, kod nas ta metoda nije palila…a otkad se poceja dizat na noge niti jedna, jer ako ne place onda skace po kreveticu i to moze isto trajat satima…hahahhaha… ima energije cudo jedno, zato mi je lakse lec kraj njega da zaspe…

    <3 Zivot se minja od tame do sunca , kad kraj tvoga srca jos jedno zakuca… <3

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar mirka4

    mirka4

    Broj poruka: 196

    Prijavi adminu

    Kokolina


    Joj hvala ti, ali nama nikako ne pali solo uspavljivanje . Mozda jednostavno jos nije spremna. U onoj knjizi pise da ak se beba nemoze nikako smirit nego jos jace place (kao moja), da se odgodi pokusaj za mjesec dana. Pa cemo opet probat . U nadi je spas 

    Ma teško je nać neki univerzalni recept, kad je svaka beba priča za sebe. Al eto, i moja je bila plačljiva, i vrištala je, morala sam je neko vrime i dizat da se smiri, a opet je uspjelo i sad je živa idila. Promjeni za početak jednu sitnicu pa opet za koji dan/tjedan drugu, pa će to doć na svoje 
    Kako izgleda vaše uspavljivanje?

  • Avatar Kokolina

    Kokolina

    Broj poruka: 392

    Prijavi adminu

    mirka


    Kokolina


    Joj hvala ti, ali nama nikako ne pali solo uspavljivanje . Mozda jednostavno jos nije spremna. U onoj knjizi pise da ak se beba nemoze nikako smirit nego jos jace place (kao moja), da se odgodi pokusaj za mjesec dana. Pa cemo opet probat . U nadi je spas 
    Ma teško je nać neki univerzalni recept, kad je svaka beba priča za sebe. Al eto, i moja je bila plačljiva, i vrištala je, morala sam je neko vrime i dizat da se smiri, a opet je uspjelo i sad je živa idila. Promjeni za početak jednu sitnicu pa opet za koji dan/tjedan drugu, pa će to doć na svoje 
    Kako izgleda vaše uspavljivanje?

    Ja ti jadna isprobavam svasta nesto samo da bi ova malo preko dana odspavala. Ali rijetko sta pali. 
    Za vecernje uspavljivanje nije tako strasno, ali je na cici. Pocica si i uspava se na cici nekih 15min, stavim ju u kinderbet i upalim uspavanku. Ako treba malo ju dragam. I ona zaspe. Ali voljela bih ju oducit od uspavljivnja na cici jer cemo ici na svadbu i bilo bi super kad bi ju baka mogla uspavat. Ne znmm ni sama. Jesam li ju budnu spustila u kinderbet to je takvo vristanje.
    Al kazem ti najgore mi po danu jer kak se uspavljuje na cici, vecinom ne zaspe iz prve, i onda ju opet idem probat uspavat za pol sata-sat i opet joj moram dat cicu. I onda ti ona prakticki cica svskih sat vremena zbog uspavljivnja. Nekad poludim pa ju nunam na rukama samo da opet ne cica. Ne znam, izluduje me to uspsvljivanje

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.