Svako dijete može naučiti spavati

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    clericova


    I ja sam se dugo kolebala, odugovlačila s tim i bila u sto muka i strahova. Nisam imala hrabrosti za to, isto ko što i vi kažete, ne mogu slušati svoje dijete kako plače, mislim da nisam dobra mama i štošta drugo. Ali jednostavno sam shvatila više od silnog nespavanja ne funkcioniram niti danju, a moj sinek je jaaako energično dijete i danju zbilja traži stalnu pažnju i non-stop je u pokretu. Jednog dana sam čak "pukla" i rasplakala se od muke, dala ga dedi i baki da malo odmorim al cijelo to vrijeme dok je on bio kod njih (pol sata, da se razumijemo!) ja sam samo razmišljala o tome kakva sam ja to mama koja nema energije, snage i živaca za svoje dijete. I onda sam odlučila da sam dosta odgađala i da nešto moram promijeniti. Užasno sam se osjećala, ali kad sam pročitala knjigu, nekako sam se umirila, shvatila da to nisu nikakvi radikalni potezi i da ga ne ostavljam samoga da plače neutješno cijelu noć, nego da će on uz naše dolaske njemu znati da ipak nije sam. Pogotovo mi je laknulo kad smo započeli s tim i kad sam vidla da zaista ne plače dugo, da se lako smiri i da smo za par dana dobili rezultate. Naravno, ne može to svatko, ali velim, i ja sam tako mislila dok nije "voda došla do grla". Odlučila sam da me moje dijete treba i danju i da ne želim da me pamti kao živčanu mamu koja nema vremena ni volje za igru. Tina, da, prostorija je zamračena, svijetlo se gasi ( i toga sam se bojala, ali nije bilo ni s tim problema isto kao ni s odbacivanjem dude). :)

    ja nisam za to čula a tako radim hahah, sad sa drugim sinom jer prvi nije znao zaspat bez sise skroz do kraja dojenačkog staža.. e sad, moja tehnika je ovakva, kupanac, maženje i cica u boravku i budnog nosim u krevetić ali upalim onu muzikicu/uspavanku i ako plače dam dudu, makar zna zaspat odmah kada ga spustim.. kada je budan ja odem van iz sobe i ne gledam na sat ali nekako ga pustim da tuli neko vrijeme po zvuku procjenim jel jako hića ili tako tuli jer mu je dosadno, ulazim u sobu, pomazim, podragam, vratim dudu ako treba i izlazim, opet ako plače pustim neko vrijeme i ponavljam radnju.. sad zanima me, vidim da piše gore da je tehnika bez pomagala djelotvorna, kaj da izbacim dudu i muzikicu onda ha?? i moram napomenut, ide spavat oko pola 8, 8 oko cca 1 je prva klopa nakon koje ostaje kod mene u krevetu.. i da, nije preveliki ovisnik o dudu rađe prstiće cucla.. ima kaj u knjizi o tome .. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar clericova

    clericova

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    Ima, kak ne! :P Piše da dudu jednostavno ne daš, znači sve napraviš ko i obično i staviš ga u krevet al ne daš dudu i ne upališ muziku. Sve drugo onda radiš ko što već i sad radiš. A kolko je bebač star?

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    joj morala bi ja tu knjigu nabavit..

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar clericova

    clericova

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    Inače, ja sam ju naručila telefonski iz “Alinea” knjižare, tam sad imaju neki popust za interliber pa je došla 90 kn, tj 100 s poštarinom, pa ak te zanima probaj pročitati. Tak sam i ja razmišljala, nabavit ću knjigu pa da vidim kaj to točno piše i jel je to za nas il nije pa ću onda odlučiti. A kak nije bila skupa, nisam se dvoumila dugo. Pa možeš i ti probati pročitati pa onda odlučiti, nitko ne veli da moraš odmah primjeniti ak procjeniš da nebu išlo…

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    jel mi mozes dat neki link??

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    joj evo pronasla sam…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar clericova

    clericova

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    evo ga…www.alinea.hr/131.html

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    vidjet cu s muzem jer moramo skupit svu hrabrost da to uspijemo pocet provodit..hehe…
    al mislim da cemo ju kupit,al cemo odgodit jos mjesec dana s pocetkom provedbe… a onda Boze pomagaj..

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar clericova

    clericova

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    Hehe, točno znam kak se osjećaš…Ak odlučite, svakako javi kak je prošlo! I sretno! :))

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    bez brige ako se odlucimo i unatoc knjigi imat cu ja jos pitanja..
    a morat cemo kad tad…bar tako mislim jer je mala jako razmazena.. e daj mi reci jel ti ta fora pali i danju?

    Laura 21.08.2014 :-*

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.