Što vas živcira u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar alicecooper

    alicecooper

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Daklem …
    Prije pet tjedana sam rodila, i sad moj “trbuh” spava u kimbi k'o mali andjeo ;)
    Trbuh sam jedino i dobila , i to pred sam kraj. Jeste da sam dobila 14 kila, ali se nije bas primjecivalo.
    I ono sto me beskrajno nerviralo, su bili komentari ; “jao, kako si ti mrsava trudnica!!”
    I tako non stop, svi redom … 
    A ne znam sto sam trebala; ugojit se jos 14 kila da svi redom budu sretni?!?!?
    Uz to, i ona svima poznata recenica: “sad jedes za dvoje”
    Ne. Jedem zdravo, redovito i raznoliko, da nisam gladna. Beba uzme koliko joj pase. I kako je moj odgovor vecinom bio da nisam gladna, uvijek bi usljedilo polusatno blejanje u mene kao da sam pala s Marsa. Jer je to najcudnija stvar na svijetu kad je trudnica sita. A da ne pricam da su me od 4-og mjeseca mucile zgaravica i mucnine, i da nisam smjela jesti nista masno, ljuto, kiselo, prezacinjeno …
    Ima toga jos, jer je nevjerojatno koliko se ljudi nenadano opamete kad vide trudnicu; sve znaju - kako se osjecamo, sto nas boli, smeta, zivcira … kad smo gladne, zedne, umorne …
    Nitko ne uzima u obzir cinjenicu da je svaka zena individua za sebe.
    Eto! Pucala mi glava od tih silnih “savjeta”.

    alicecooper

  • Avatar Doris7

    Doris7

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Maka


    Kao mladu buduću mamu (imam 21. godinu, termin je polovicom 8.og mj.), najviše me živcira diranje trbuha bez pitanja. Ne znam zašto ali jedino mi odgovara dok me dragi mazi po trbuhu, svim drugima bi strgala ruke dok mi se približe  isto tako susrela sam se sa situacijama (najviše u tramvaju) da me se odmjerava ali na onaj posprdni način i komentari su bili da sam ja premlada da bi bila mama, da zašto sam si uništila život i slično…Zadnji put kad mi se to dogodilo sam plakala u sobi punih sat vremena i dobila sam želju ostati doma do poroda, odvratan osjećaj.Sad ja Vas, mame pitam, kako da se ja nosim s tim sto me se osuđuje jer sam odlučila imat bebu u ovim godinama,kako da uživam u svojoj trudnoći kad me čudni pogledi prate i automatski se loše osjećam u svojoj koži?

    Eh kako je tek meni sa 19.godina 

  • Avatar flora2

    flora2

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Odlična teme! Dosada  su mi zasmetali jedino dobronamjerni savjeti, npr. trudnice se ne smije vezati u autu, voziti auto, ništa ne raditi  i kad se svi ponašaju kao da sam nesposobna  najgore mi je što dečko reagira tako da se složi s njima.. i tvrdi da moram mirovati, a trudnoća školska i uredna.. kako vaši partneri reagiraju na takve savjete?

    [lilypie.com]

  • Avatar flora2

    flora2

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Odlična tema! Dosada  su mi zasmetali jedino dobronamjerni savjeti, npr. trudnica se ne smije vezati u autu, voziti auto, ne smije ništa raditi  i kad se svi ponašaju kao da sam nesposobna  najgore mi je što dečko reagira tako da se složi s njima.. i tvrdi da moram mirovati, a trudnoća školska i uredna.. kako vaši partneri reagiraju na takve savjete?

    [lilypie.com]

  • Avatar megi16

    megi16

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Flora, trudnice se moraju vezat,i s najboljom namjerom ti preporucam da se vezes,samo onaj dio pojasa koji dode ispod stomaka malo olabavi i drzi rukom.. Prosli mjesec smo muz i ja izletili s ceste,nije vozio brzo iso je 60na sat,zbog mene jer sam trudna,a i zato sto je padala kisa,ali u zavoju smo proklizali i izletili sa ceste i dva puta se okrenuli.. Da nismo ni on ni ja bili vezani neznam sta bi bilo.. Ne zelim ti pametovat,niti to radim, samo ti zelim dobro jer sam i ja sama trudnica,kao trudnica sam dozivjela tu prometnu i znam koliko sam plakala i panicarila, a samo zato sta sam bila vezana nisam nigdje udarila i svi smo dobro.. Za ostalo,sta ti pase radi,ne moras mirovat 24h na dan,ako se osijecas dobro setaj budi na zraku ili radi nesto,ti najbolje znas kako ti je i sta mozes a sta ne.. Uzivaj sto vise mozes :) 

    Slazem se s tobom oko tih dobronamjernih komentara i dodala bih samo jos jednu stvar,a to je da mi smeta sta od kad smo rekli da sam trudna svi govore da ako nesto kupimo za bebu prije 7-8mj trudnoce da donosi nesrecu,da se tad kupuje samo ono za rodiliste a ostalo kad rodim,i od tolikih predavanja u to su uvijerili i mog muza.. Ako tako bude i kad rodim boim se da necu moc sutit :/

  • Avatar megi16

    megi16

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Doris


    Maka


    Kao mladu buduću mamu (imam 21. godinu, termin je polovicom 8.og mj.), najviše me živcira diranje trbuha bez pitanja. Ne znam zašto ali jedino mi odgovara dok me dragi mazi po trbuhu, svim drugima bi strgala ruke dok mi se približe  isto tako susrela sam se sa situacijama (najviše u tramvaju) da me se odmjerava ali na onaj posprdni način i komentari su bili da sam ja premlada da bi bila mama, da zašto sam si uništila život i slično…Zadnji put kad mi se to dogodilo sam plakala u sobi punih sat vremena i dobila sam želju ostati doma do poroda, odvratan osjećaj.Sad ja Vas, mame pitam, kako da se ja nosim s tim sto me se osuđuje jer sam odlučila imat bebu u ovim godinama,kako da uživam u svojoj trudnoći kad me čudni pogledi prate i automatski se loše osjećam u svojoj koži?
    Eh kako je tek meni sa 19.godina 

    Drage curke, ja imam 20.god,prije nego sam ostala trudna ja sam svima dala do znanja da najvise zelim obitelj,a ne putovat svjetom itd,jer putovat mogu i sa muzem i djetetom.. Kad smo rekli da sam trudna,s moje strane su izrazi lica bili kao da sam nekoga ubila,nona jos uvijek to ne prihvaca i kad joj kazu da ce biti pra nona kaze da joj ne govore to da ona nece biti pra nona,ali iskreno ne zamaram se,jer ona nije jos prihvatila to da je moj tata prije 3ipo godine (tad je imao 37.god) sa drugom zenom dobio djete (mog brata) i jos dan danas mu prigovara da je bio star i da mu nije trebalo drugo djete..
    Jednom smo muz i ja pricali o tome i rekla sam da smo mi to dijete htijeli,da to nije bila slucajnost i da ce nase dijete imati ljubav od nas,to je najbitnija ljubav koja mu treba, a drugi ako nece prihvatiti to sto tako mladi imamo dijete njihova stvar,meni je srce na mijestu jer je to dijete zeljeno svim srcem i nestrpljivo iscekujem dan da ga muz i ja primimo u ruke..
    Zato se nemojte opterecivat, sve ih posaljite na jedno mjesto i uzivajte u vasim bebicama, bitno da vi volite vase dijete i da budete uz njega,jer cete se vi brinuti o njemu i pruzati mu sve,a ne svi oni ostali koji pametuju i prigovaraju… Kad sta komentiraju samo glavu gore i osmijeh na lice,budite ponosne buduce mame..

  • Avatar flora2

    flora2

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    megi, hvala na savjetu i iskustvu. Obavezno se vežem i nisam dala da me se uvjeri u suprotno. Samo mi već ide na živce to sve.. 

    Također sam imala osjećaj da moji nisu dobro prihvatili trudnoću..iako dečko i ja već duže živimo zajedno, a u vezi četiri godine. Nisu se iznenadili, nego vidim da im treba vremena da se priviknu. Tradicionalni su pa im smeta što nismo vjenčani. No, ne opterećujem se i dali smo im do znanja da smo mi sretni i ne petljaju se..

    Uvijek će biti netko komu nešto ne paše, no ne treba to biti prepreka. 

    [lilypie.com]

  • Avatar megi16

    megi16

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    flora


    megi, hvala na savjetu i iskustvu. Obavezno se vežem i nisam dala da me se uvjeri u suprotno. Samo mi već ide na živce to sve.. 
    vvjeru
    Također sam imala osjećaj da moji nisu dobro prihvatili trudnoću..iako dečko i ja već duže živimo zajedno, a u vezi četiri godine. Nisu se iznenadili, nego vidim da im treba vremena da se priviknu. Tradicionalni su pa im smeta što nismo vjenčani. No, ne opterećujem se i dali smo im do znanja da smo mi sretni i ne petljaju se..

    Uvijek će biti netko komu nešto ne paše, no ne treba to biti prepreka. 

    vjerujem da ti sve to ide na zivce. U 11mj smo dragi i ja poceli gledat kolica i sve za bebu,i isli smo vidit za datum za vjencanje,a u 12 mj smo poceli radit na bebi. Za vjencanje smo rekli odma kad smo isli vidit sta nam sve treba a za bebu smo saznali u 1.mj,ali smo rekli tek u drugom jer sam dva puta bila prokrvarila. Ugl dogovor je bio da nakon vjencanja kupujemo kolica za bebu,ali njegova mama mu je odmah pocela govorit da to donosi nesrecu,vjencali smo se prosli mj,i jos nista nismo kupili za bebu,samo imam nesto od brata. Tako da te u potpunosti razumijem. Ali jednostavno sam se iskljucila,kad nesto govore ja odgovorim da,dobro i tjt..Ne isplati se zivcirat samo misli na to da ces uskoro imat bebicu u rukama i svi problemi nestanu.. :)

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    megi


    flora


    megi, hvala na savjetu i iskustvu. Obavezno se vežem i nisam dala da me se uvjeri u suprotno. Samo mi već ide na živce to sve.. 
    vvjeru
    Također sam imala osjećaj da moji nisu dobro prihvatili trudnoću..iako dečko i ja već duže živimo zajedno, a u vezi četiri godine. Nisu se iznenadili, nego vidim da im treba vremena da se priviknu. Tradicionalni su pa im smeta što nismo vjenčani. No, ne opterećujem se i dali smo im do znanja da smo mi sretni i ne petljaju se..

    Uvijek će biti netko komu nešto ne paše, no ne treba to biti prepreka. 
    vjerujem da ti sve to ide na zivce. U 11mj smo dragi i ja poceli gledat kolica i sve za bebu,i isli smo vidit za datum za vjencanje,a u 12 mj smo poceli radit na bebi. Za vjencanje smo rekli odma kad smo isli vidit sta nam sve treba a za bebu smo saznali u 1.mj,ali smo rekli tek u drugom jer sam dva puta bila prokrvarila. Ugl dogovor je bio da nakon vjencanja kupujemo kolica za bebu,ali njegova mama mu je odmah pocela govorit da to donosi nesrecu,vjencali smo se prosli mj,i jos nista nismo kupili za bebu,samo imam nesto od brata. Tako da te u potpunosti razumijem. Ali jednostavno sam se iskljucila,kad nesto govore ja odgovorim da,dobro i tjt..Ne isplati se zivcirat samo misli na to da ces uskoro imat bebicu u rukama i svi problemi nestanu.. :)

    ne trebas se zuriti, ali nemoj ostavljati sve za zadnji tren. Financijski je to dosta tesko, ali i fizicki nije lako, pogotovo ako te uhvate vrucine. Kad osjetis sigurnost pocni pomalo spremati, biti ce ti lakse kasnije. Tako sam ja barem…

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar megi16

    megi16

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Znam da,ali imam srecu da imam malog brata tako da cu imat krevetic od njega,robicu,ljuljacku jedino moramo kolica kupit i kremice i to.. Tako da nama nece bit veliki trosak..

    Samo sta zelim pomalo zapocet sa pripremama jer vec nocima sanjam porod i sve vise me strah da necu stic sve pripremit.. :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.