Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • artepolia

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Marko1811

    Artepolia, da može ti izaći, kad se oljusti endometrij za vrijeme menstruacije može i to izaći , tako će ti najvjerojatnije i biti , vidiš da ti i test pomalo slabi. Ili ako te muci Odi privatno na vakum kao angelmama, ali bolje ti je pocekat. 1. Kontrola je meni uvijek bila za 2 tjedna i onda još nakon prve menstruacije. Ja sam uvijek sve privatno radila, ne znam kako je državno proces vezano za te kontrole.
    AngelMama, meni se isto tako teško odlučiti krenuti dalje. Za sad nećemo lovit ovulacije, ali džabe meni to kad otprilike uvijek vrtim u glavi. Tako mi fali da se opustim i stvarno pokušavam ne misliti na Dane ciklusa.

    Cure, jel imala koja slučaj da menga završi i onda par dana kasnije krvavi iscjedak, i to samo prilikom brisanja. Drugi ciklus mi se to događa. Na pregledu nw vide ništa neobično, čekaju još briseve za koji dan ali sigurna sam da će biti dobri, jer sam ih radila pred 2 mjeseca. Frustrira me to. Ništa jako, nije ni dnevni uložak potreban , samo kod nužde se javi..


    Vakum je bolje nego kiretaza ? A doci ce menga bez obzira da je unutra ? Nakon kolko je tebi dosla ?

  • artepolia

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    AngelMama

    Artepolia,ja sam imala neke ostatke odmah nakon i isla san na vakum privatno jer mi je tesko bilo psihicki podnositi tu neizvijesnost hoce se ocistit ili ne. Privatno sam isla jer su me oni odmah ubacili i zato sto mi je grad daleko.
    Donna,bas taj osjecaj i mene jos drzi … racunanje kad bi bio termin, koliko bi djecica bila velika, kako bi izgledali .. valjda je to tako normalno .. mi smo se za prvu trudili 8mj, za drugu 5mj, a zadnja se dogodila odmah nakon 1mj pokusavanja .. za zadnju T sam se bila bas opustila i misao je bila ‘ma ionako se nece dogodit odmah kako ni prve dvije’ plus sam uzimala Inofolic, pa neznam dali je i on pomogao. Bas sam bila sokirana kad sam vidjela plusic odmah prvi mj. Tako da kolikogod bila teska ta misao, probaj se opustiti, puno srece ti zelim ✨
    Loza, neka porod protekne kako treba zelim od srca 🙏🏻 javi nam kad bebica stigne ❤️
    Meni se jos uvijek tesko odlucit na novu T, ali evo poduzet cu neke korake da mi psihicki bude lakse da je ovaj put nesto drugacije. Korak po korak.


    Kamo privat i kolko se placa ?puno je ostalo?

  • Marko1811

    Broj poruka: 139

    Prijavi adminu

    Privatno je Podobnik, cca 500€.. vakum je isto vrsta kiretaze ali povoljnija za maternicu, ne znam jel se uopće klasična kiretaža vise radi, Nek me netko ispravi. Ja bih pričekala do 30 dana od pobačaja pa ako ne dođe otišla na kontrolu. Ne brini, piješ antibiotik, toliko cekat možeš, dok nema temp i smrdljivog iscjetka. Meni je prvi put ostao komad i to sam jako krvarila u velikim ugruscima i morala sam još jednom na kiretažu. 

    👼🏼 11tj, ❤️, ❤️, 👼🏼 7tj, 👼🏼 18tj, 👼🏼 18tj
    Bože svrati pogled na mene…

  • artepolia

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Meni je cudno sto vec uopce nemam iscjedak smedi .mislim hvala Bogu . Mozda zbog antibiotika .

  • Marko1811

    Broj poruka: 139

    Prijavi adminu

    Vjerojatno će se to sve oljustit s mengom. Pričekaj još malo. Javi kako bude , vjerujem da ćeš biti ok!

    👼🏼 11tj, ❤️, ❤️, 👼🏼 7tj, 👼🏼 18tj, 👼🏼 18tj
    Bože svrati pogled na mene…

  • artepolia

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Marko1811

    Vjerojatno će se to sve oljustit s mengom. Pričekaj još malo. Javi kako bude , vjerujem da ćeš biti ok!


    Hvala . Molim Boga da ode s mengom ♥️

  • Lion32

    Broj poruka: 163

    Prijavi adminu

    Marko1811 meni se nakon prvog spontanog dogadjalo da imam te krvave iscjetke nekoliko dana prije M. Nikad nisu otkrili koji je uzrok tome.. 
    Prestalo je sad nakon drugog spontanog🤷‍♀️😔🙄

    👩‍🦱34

    👨35
    🧒9 godina
    Pokusavamo od 3.mj 2021.
    Spontani u 9tt💔 02.2021.
    Spontani u 9 tt 💔 10. 2022.
    👨normozoospermia
    👩‍🦱 nalazi hormona školski☺😍
    AMH 5.12 ug/l
    Vitamin D 71➡️ 136
    7mj.histeroskopija, HSG odgođen zbog slobodne tekucine u douglasu.🙄
    01.2023. HsG odrađen, začepljen lijevi jajovod🙄
    2.2023.- inseminacija KBC Ri

  • Avatar Donna2022

    Donna2022

    Broj poruka: 387

    Prijavi adminu

    AngelMama

    Artepolia,ja sam imala neke ostatke odmah nakon i isla san na vakum privatno jer mi je tesko bilo psihicki podnositi tu neizvijesnost hoce se ocistit ili ne. Privatno sam isla jer su me oni odmah ubacili i zato sto mi je grad daleko.
    Donna,bas taj osjecaj i mene jos drzi … racunanje kad bi bio termin, koliko bi djecica bila velika, kako bi izgledali .. valjda je to tako normalno .. mi smo se za prvu trudili 8mj, za drugu 5mj, a zadnja se dogodila odmah nakon 1mj pokusavanja .. za zadnju T sam se bila bas opustila i misao je bila ‘ma ionako se nece dogodit odmah kako ni prve dvije’ plus sam uzimala Inofolic, pa neznam dali je i on pomogao. Bas sam bila sokirana kad sam vidjela plusic odmah prvi mj. Tako da kolikogod bila teska ta misao, probaj se opustiti, puno srece ti zelim ✨
    Loza, neka porod protekne kako treba zelim od srca 🙏🏻 javi nam kad bebica stigne ❤️
    Meni se jos uvijek tesko odlucit na novu T, ali evo poduzet cu neke korake da mi psihicki bude lakse da je ovaj put nesto drugacije. Korak po korak.


    @AngelMama ja uzimam Elevit folnu, Maca tablete i Omegu, nisam cula za Inofolic, ali evo citam taman, preporuca se, izmedju ostalog, kod PCOS sto ja nemam, ovulacije su mi uredne. Ne bi htjela pretjerati sa suplementima, u kojoj kombinaciji si ti pila? Ne skodi probati od iduceg ciklusa ako ovaj ne bude dobitan, samo cu onda morati malo reducirati nesto da ne napravim kontraefekt🤪
    Hvala ti puno na lijepim zeljama, takodjer i ja tebi i da se uskoro prebacimo na drugu grupu- jesenske bebe😉🥰

    👩 33
    👨35
    09/22 Missed Ab, 10. tt, prva T 👼🙏😢

    TSH 1,5 (Euthyrox terapija, prvi nalaz 3,6)
    6/2023➕🌈❤️🙏
    Panorama Low risk, it’s a girl🩷💞
    [tickerfactory.com]

  • Avatar AngelMama

    AngelMama

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Artepolia, ja sam bila u polikliniku Cito u ST i platila sam 200€, sto je ostalo i koliko tocno neznam (ali kad sam dosla iz bolnice ispalo je par vecih komada, ispricavam se na izrazu i krvarila sam vise nego kad imam mengu), gin. je rekao da bi bilo najbolje napravit vakum, tako je i bilo. Sto se bolova tice, bilo je kao menga, vise mi je ta lokalna anestezija bila neugodna nego sam zahvat. Isla sam nakon 30 min kuci … ja sam probala i klasicnu kiretazu u opcoj anesteziji i kiretazu ‘na zivo’ i s tabletama i taj vakum i meni eto je taj vakum bio najbolja opcija ako tako mogu rec. Napravi onako kako osjecas da je ispravno.

    👩🏻‍🦱 29
    🧔🏻‍♂️ 30
    👼🏻 2017. 8 tt
    👼🏻 2018. 22tt
    👼🏻 2021. 11tt
    💊 Euthyrox, Vitamin D3, Metafolin, Myo-Inositol
    📋 Hipo, PCOS, IR, MTHFR, PAI-1 4G/4G

  • Avatar AngelMama

    AngelMama

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Donna, uzimala sam taj Inofolic po 1 kesicu dnevno, on sadrzi myo inositol i folnu kiselinu. Dosta sam iscitavala o inositolu i ima jako puno dobrobiti pogotovo za PCOS kako si i rekla ali i za IR. Ja sad trazim da nabavim cisti myo inostol koji bi pila u kombinaciji s aktivnom folnom zbog MTHFR mutacije koju imam. Mislim, probaj, naskodit ne moze! A sto se zeljice tice uhh bas pogodena, nadam se da cemo se uskoro sve prebacit na tu temu  🙏🏻❤️

    👩🏻‍🦱 29
    🧔🏻‍♂️ 30
    👼🏻 2017. 8 tt
    👼🏻 2018. 22tt
    👼🏻 2021. 11tt
    💊 Euthyrox, Vitamin D3, Metafolin, Myo-Inositol
    📋 Hipo, PCOS, IR, MTHFR, PAI-1 4G/4G

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.