Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • artepolia

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    avama

    doram


    Drage sokić i Loza, moj ginekolog mi je rekao da on preporuča kiretažu baš zbog čišćenja koje se odradi odmah i mirna sam, a da je malo skeptičan oko tableta da se ne bih možda iz prve sve očistilo i da su bolovi strašni, mislim stvarno ne bojim se bolova znam da to moram proći već želim donijeti najbolju odluku za sebe. U osječkom kbcu primila me mlada doktorica koja je rekla da kao žena imam puno pravo izbora o metodi koju želim za čišćenje te su mi otvorene te dvije opcije ili kiretaža ili tablete, do petka 12.08. moram donijeti odluku na zadnjem pregledu. Svakako mi je dala uputnicu za anesteziologa u četvrtak 11.08 i termin za kiretažu u srijedu 17.08. Ona je isto to malo odložila jer vjeruje da će se to kreniti samo čistiti i da bi to bilo najbolje. A svakako ako se do 17.08. Ništa ne promjeni i ne krenem se sama čistiti imam termin otvoren za kiretažu, pod općom
    Ja sam prošla prvi put kiretazu u općoj (u12tj)i nisam skoro ništa krvarila poslije. A sada prije mj dana u 8tj. sam išla s tabletama i nije me skoro ništa bolilo. Kao kad imam menstruaciju, samo sam popila ketonal i to je bilo, nisam ništa tražila protiv bolova više. Jedino što se s kiretazom očisti sve (ok nekad I tako ostane), a uz tablete se čeka još jedan ciklus ako nešto ostane, nadaju se da će otići samo.

    Moj dr je meni rekao da je uz tablete lakša metoda i da nakon nje ne treba dugo č
    ekati za novi pokušaj.


    Vama je otislo sve ? Kako mislite jos jedan ciklus da otide sve ? 

  • artepolia

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    avama

    Evo moja m je stigla nakon 27 dana (9 tj spontani). Prvo je bil omal smedje, onda je krenulo jave krvarenje, pa stalo, pa opet malo dodje. Danas 3.dan. e sad je bitno samo da se sve ocisti jer mi je nešto bilo ostalo

    Ej i jese sve ocistilo sa mengom ? Sta je ostalo?

  • Avatar AngelMama

    AngelMama

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Ja sam za dovrsetak zadnje trudnoce imala zakazanu kiretazu, no kako sam trebala cekat tjedan dana na nju tijelo je pocelo samo izbacivat plod par dana prije dogovorene kiretaze. Kad sam dosla u bolnicu tamo su mi dali tabletu da se sto prije iscistim. Kasnije kad je plod izasao su mi rekli da se sve iscistilo i da dodem za dva tjedna na kontrolu. No, zbog komada koji su izlazili iz mene nakon pobacaja (oprostite na opisu) isla sam privatno na pregled, pa sam tamo na kraju obavila vakum kiretazu. Dali su mi lokalnu dolje i nije me nista puno bolilo, isla sam kuci nakon cca 30 min i da pila sam antibiotik preventivno.
    Marko1811 znam kako se osjecas. Ja sam mislila da cu umrijet nakon svakog gubitka. Nakon drugog gubitka sam bila bas lose, isla sam svojoj djevojcici svaki dan na groblje, borila se s mlijekom koje mi je doslo i sa svakakvim psihickim mukama, ali evo danas nakon svega sam okej. S vremenom ces bit okej, jer ces se naucit zivjet s tim. Mislim na tebe i sve vas hrabre mamice andela ❤️

    👩🏻‍🦱 29
    🧔🏻‍♂️ 30
    👼🏻 2017. 8 tt
    👼🏻 2018. 22tt
    👼🏻 2021. 11tt
    💊 Euthyrox, Vitamin D3, Metafolin, Myo-Inositol
    📋 Hipo, PCOS, IR, MTHFR, PAI-1 4G/4G

  • Marko1811

    Broj poruka: 139

    Prijavi adminu

    Cure sve najbolje u novoj godini vam želim! Neka nam se naše najljepše želje ostvare…
    AngelMama, hvala na riječima podrške, meni se čini da nikad neće biti lakše.. svaki dan mi je beskonačno dug.

    Cure, mi smo dobili zeleno svijetlo za dalje, tako da plan je takav, da lovit nećemo ništa, samo se nećemo vise paziti. Ne mogu se optericivati s plodnim danima i sl. Probat ću obratit pozornost ali ako mi se ne da neću. Bez pritiska, jel.. ionako mi je psiha još nije došla na svoje. Uzeli su mi još jednom briseve za svaki slučaj, to čekam sad tjedan dana. I nadam se najboljem. 

    👼🏼 11tj, ❤️, ❤️, 👼🏼 7tj, 👼🏼 18tj, 👼🏼 18tj
    Bože svrati pogled na mene…

  • Avatar Loza 💙😇

    Loza 💙😇

    Broj poruka: 1992

    Prijavi adminu

    Marko1811

    Cure sve najbolje u novoj godini vam želim! Neka nam se naše najljepše želje ostvare…
    AngelMama, hvala na riječima podrške, meni se čini da nikad neće biti lakše.. svaki dan mi je beskonačno dug.

    Cure, mi smo dobili zeleno svijetlo za dalje, tako da plan je takav, da lovit nećemo ništa, samo se nećemo vise paziti. Ne mogu se optericivati s plodnim danima i sl. Probat ću obratit pozornost ali ako mi se ne da neću. Bez pritiska, jel.. ionako mi je psiha još nije došla na svoje. Uzeli su mi još jednom briseve za svaki slučaj, to čekam sad tjedan dana. I nadam se najboljem.


    Draga Marko , želim ti svu sreću u sljedećoj trudnoći i da ne čekaš na nju dugo. 🙏 

    Ja 27 / M 32
    aktivan rad na bebi od 10/2020
    11/2021 ➕🤰 dečkić :) 💙
    02/2022 - 16tt, inducirani pobačaj, curenje plodne vode 💔
    02/2022 papa, brisevi, tsh, trombofilija ✔️
    “I will not cause pain without allowing something new to be born.” Isaiah 66:9
    🌈28.04.2022. ➕🙏❤️
    Marko, moja najveća pobjeda 💙 13.01.2023.
    Bože, hvala Ti!

  • Marko1811

    Broj poruka: 139

    Prijavi adminu

    Loza, hvala ti! Jesi li rodila??? Nadam se da je sve ok i pod kontrolom! Šaljem ti puno pozdrava !!

    👼🏼 11tj, ❤️, ❤️, 👼🏼 7tj, 👼🏼 18tj, 👼🏼 18tj
    Bože svrati pogled na mene…

  • Avatar Lana99

    Lana99

    Broj poruka: 724

    Prijavi adminu

    Sretna i uspješna Nova godina s malim zakašnjenjem 💜
    Marko1811  super za zeleno svijetlo! Sada samo jako i pozitivno. Nova godina donosi novo i nadamo se svima nama sreću i radost😊

    Ja sam malo danas potonula kada je test opet negativan. Već 5.ciklus. ovaj sam se ponadala jer sam 28.i 29.imala svijetlo smeđi iscjedak u tragovima, žiganje u jajnicima, umor… i konstantno bijeli gušći iscjedak. Kasni mi 2 dana.

    23y👫
    5.8.2022. 7tt 👼🤍
    23.2.2023.➕️❤️🌈
    Baby girl 💗
    [tickerfactory.com]

  • artepolia

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Pozz ima tko da mu ostao nekakav komadic ostatak rezidue nakon medikamentoznog ? Jel izaslo sa mengom sljedecom ili ste isle na kiretazu?

  • Avatar Loza 💙😇

    Loza 💙😇

    Broj poruka: 1992

    Prijavi adminu

    Marko1811

    Loza, hvala ti! Jesi li rodila??? Nadam se da je sve ok i pod kontrolom! Šaljem ti puno pozdrava !!


     Nisam rodila, neda se mali van… Evo 40+3 smo danas 🙈
    Hvala Bogu sve je u redu, samo sam ja malo nestrpljiva ❤️

    Ja 27 / M 32
    aktivan rad na bebi od 10/2020
    11/2021 ➕🤰 dečkić :) 💙
    02/2022 - 16tt, inducirani pobačaj, curenje plodne vode 💔
    02/2022 papa, brisevi, tsh, trombofilija ✔️
    “I will not cause pain without allowing something new to be born.” Isaiah 66:9
    🌈28.04.2022. ➕🙏❤️
    Marko, moja najveća pobjeda 💙 13.01.2023.
    Bože, hvala Ti!

  • Avatar Donna2022

    Donna2022

    Broj poruka: 384

    Prijavi adminu

    Drage cure, nisam redovna na forumu, ali s vremena na vrijeme mi je potrbno malo procitati vasa iskustva, valjda da mi bude lakse da nas ima jos..
    U 9/22 imala sam missed ab, 10 tt. Ocistila se prirodno plus 1 tableta. Prva M na 36. dan, iza nje smo se bacili u novi pokusaj. Do sada nem plusica. Zbam da su samo 2 ciklusa prosla ali primjetim na sebi koliko me sad vise opterecuje nego prije, prvi put smo uspjeli nakon 6 mj pokusavanja i iako sam sama sebi rekla- ajde sad opusteno, ne ocekujem da ce upalit odmah, opet me prosla menga tako rasplakala.. proslo mi je kroz glavu kako sam u bozicno vrijeme trebala biti taman na “pola puta”. Trenutno sam na poslu i ne mogu se koncentrirat na posao (sreca da je ovaj tjedan laksi tempo) jer mi kroz glavu prolazi moj “plan”- radit cu najkasnije no 1.1… eto 1.1. prosao, a ja i dalje na poslu, bez bebice u trbuhu..ah, razumijete me, znam..
    Danas krecem s trakicama, O bi trebala negdje za vikend, pa idemo u nove pobjede💪🏽🙏❤️

    👩 33
    👨35
    09/22 Missed Ab, 10. tt, prva T 👼🙏😢

    TSH 1,5 (Euthyrox terapija, prvi nalaz 3,6)
    6/2023➕🌈❤️🙏
    Panorama Low risk, it’s a girl🩷💞
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.