Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar kk1109

    kk1109

    Broj poruka: 475

    Prijavi adminu

    Beban

    Ne znam kako vi ali mene trenutno tesi i cinjenica da se strasno udebljavam kad je sa trudnocom sve u redu, bukvalno dobijam kg na dve nedelje, sad sam u plusu dva kg a 6+2, daj Boze bicu kao brod…
    Koliko ste se vi debljale u trudnocama?


    Ja sam 6+1…za sad jos nisam dobila visak kg mada mi je ostalo jos 3 od prosle t.
    Nemoj se zamarat. Moja frendica mi je rekla…to je jedini period kad mozes papat kaj ti padne na pamet a da nemas griznju savjesti, naravno u normalnim kolicinama. Sve to ode kasnije tako da papaj i uzivaj 🤗

    🙋‍♀️- 27
    🙋‍♂️- 30
    4/2022 18 tt. naš mali anđeo _ Noa 🙏🏻🕯😇
    6/2022 ➕️ ❤🤞🌈
    18 DPO - beta 1086 🤗 /22 DPO- beta 5522🥰
    7/2022 kuca nam srceko 🤗❤️
    Stiže nam dečko 💙
    11.02.2023. Niko 👶💙
    Ta Bogu ništa nije nemoguće! ( Lk 1,37) 🍀

  • pravnica

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Loza 💙😇

    Pravnica oh da, razumijem o čem govoriš. U toj situaciji je i ne znanje sto puta bolje nego čuti potvrdu loših vijesti, ne daj Bože. Ima smisla, samo nastavi piti i nastavi se čuvati. 6+0 nije neko alarmantno stanje, zato ti je gin i rekao da dođeš opet kasnije. Čak i nakon tog mog drugog pregleda na 6+5 mi je gin rekao da dođem za 10 dana, ali ja nisam mogla toliko čekati. Isto sam nakon pregledala plakala i razmišljala jesam li spremna otići po drugo mišljenje i eventualnu potvrdu loših vijesti. Ali ona sreća i suze radosnice kad čuješ te otkucaje su nezamjenjivi i niti jedan strah ne smije biti veći od toga. Sve igra ulogu, stariji uzv, kasna ovulacija… Svakako javi što planiraš dalje i pozitivne vijesti 🙏🥰
    Artemida žao mi je za tvoj gubitak, ne ponovilo se! Sretno u novom ciklusu :)


    Evo mene poslije 12 dana. prvi pregled 6+0 tt prazna nepravilna gestacijska. 12 dana poslije sa 7 + 5 pravilna gestacijska, pravilna ŽV i plod 10 mm, otkucaji super. Naravno, sad čekamo šta i kako dalje, ali za sada je ok. 🥰 

  • Avatar Ella..

    Ella..

    Broj poruka: 757

    Prijavi adminu

    avama

    Pozdrav cure, imala sam spontani, danas 9+1, (plod 8+4). Danas sam dobila tabletu za čišćenje i u cet u 12 sam naručena u bolnicu za dalje? Rekl isu mi da moram ostati do drugog dana. Kako to ide? Da li boli jako? Koliko oste ostale u bolnici?


    Kao što sam već napisala , žao mi je sto ti se to dogodilo, drži se..😔😔
    A što se tiče boli , ja nisam morala piti tablete nego mi je dr rekao da će se samo očistiti tako da me je u noći probudila užasna bol ( računajmo da imam jako visok prag boli) I osoba sam koja podnosi bol i izbjegavam bolnice , ali ta bol je bila užasna,  iskreno da ti kažem.  Imam dojam da su to čak na neki način i trudovi bili, ugl završila sam na hitnoj i dr me ocistio, tada je bol prestala. Tako da , ti svakako ostaješ u bolnici kako sam shvatila , vjer ćeš tamo dobiti nešto za bolove. 
    Nije da te plasim ali evo, mene je bolilo.. a nakon toga najgore što ostaje je ona dusevna bol i sastavljanje same sebe, bit će ti jako teško,  ali izbaci to iz sebe. Plači,  razgovaraj s nekim , ali nemoj držati u sebi.. drži se i piši nam ako će ti tako biti lakše ❤️

    🚺 31
    🚹 31

    “Pogledaj unatrag i zahvali Bogu. Gledaj naprijed i vjeruj Bogu.”

    ♡ Baby Girl ♡
    ♡ A ♡ 21.01. ♡

  • pravnica

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    avama

    Pozdrav cure, imala sam spontani, danas 9+1, (plod 8+4). Danas sam dobila tabletu za čišćenje i u cet u 12 sam naručena u bolnicu za dalje? Rekl isu mi da moram ostati do drugog dana. Kako to ide? Da li boli jako? Koliko oste ostale u bolnici?


    Pozdrav, žao mi je što prolaziš kroz ovo. mogu ti podijeliti moje iskustvo iz siječnja ove godine. ja sam bila dva i pol dana u bolnici, pobačaj je bio u 9+1. prvi dan dali su mi tablete za pripremu, iskreno to sam mogla i biti kući, ne znam zasto su me zadrzali. drugi dan oko 12 satk dobila sam prvu tabletu, nije bilo nikakve rekacije, nakon nekih sat vremena dobila sam druguni tada su počeli bolovi. Boljelo je, no sestre su mi nakon 10 minuta dale nešto protiv bolova i dok je to kapljalo i kapljalo polako nakon 10 minuta počelo je djelovati i zaspala sam (rekle su mi da je to normalno) i kad sam sw probudila nakon cca 40 minuta više nisam osjetila jake bolove, i shvatila sam da sam počela krvariti. dali su mi još treću i četvrtu tabletu, ali bisam više imala jake bolove. drugi dan sam nakon ultrazvuka puštena kući. Šaljem ti pozdrav i svu snagu za dalje.

  • Avatar Loza 💙😇

    Loza 💙😇

    Broj poruka: 1992

    Prijavi adminu

    pravnica

    Loza 💙😇

    Pravnica oh da, razumijem o čem govoriš. U toj situaciji je i ne znanje sto puta bolje nego čuti potvrdu loših vijesti, ne daj Bože. Ima smisla, samo nastavi piti i nastavi se čuvati. 6+0 nije neko alarmantno stanje, zato ti je gin i rekao da dođeš opet kasnije. Čak i nakon tog mog drugog pregleda na 6+5 mi je gin rekao da dođem za 10 dana, ali ja nisam mogla toliko čekati. Isto sam nakon pregledala plakala i razmišljala jesam li spremna otići po drugo mišljenje i eventualnu potvrdu loših vijesti. Ali ona sreća i suze radosnice kad čuješ te otkucaje su nezamjenjivi i niti jedan strah ne smije biti veći od toga. Sve igra ulogu, stariji uzv, kasna ovulacija… Svakako javi što planiraš dalje i pozitivne vijesti 🙏🥰
    Artemida žao mi je za tvoj gubitak, ne ponovilo se! Sretno u novom ciklusu :)

    Evo mene poslije 12 dana. prvi pregled 6+0 tt prazna nepravilna gestacijska. 12 dana poslije sa 7 + 5 pravilna gestacijska, pravilna ŽV i plod 10 mm, otkucaji super. Naravno, sad čekamo šta i kako dalje, ali za sada je ok. 🥰


    Ma prekrasno! Čestitam, nek je mirna i uredna trudnoća :)

    Ja 27 / M 32
    aktivan rad na bebi od 10/2020
    11/2021 ➕🤰 dečkić :) 💙
    02/2022 - 16tt, inducirani pobačaj, curenje plodne vode 💔
    02/2022 papa, brisevi, tsh, trombofilija ✔️
    “I will not cause pain without allowing something new to be born.” Isaiah 66:9
    🌈28.04.2022. ➕🙏❤️
    Marko, moja najveća pobjeda 💙 13.01.2023.
    Bože, hvala Ti!

  • Avatar Ella..

    Ella..

    Broj poruka: 757

    Prijavi adminu

    pravnica

    Loza 💙😇

    Pravnica oh da, razumijem o čem govoriš. U toj situaciji je i ne znanje sto puta bolje nego čuti potvrdu loših vijesti, ne daj Bože. Ima smisla, samo nastavi piti i nastavi se čuvati. 6+0 nije neko alarmantno stanje, zato ti je gin i rekao da dođeš opet kasnije. Čak i nakon tog mog drugog pregleda na 6+5 mi je gin rekao da dođem za 10 dana, ali ja nisam mogla toliko čekati. Isto sam nakon pregledala plakala i razmišljala jesam li spremna otići po drugo mišljenje i eventualnu potvrdu loših vijesti. Ali ona sreća i suze radosnice kad čuješ te otkucaje su nezamjenjivi i niti jedan strah ne smije biti veći od toga. Sve igra ulogu, stariji uzv, kasna ovulacija… Svakako javi što planiraš dalje i pozitivne vijesti 🙏🥰
    Artemida žao mi je za tvoj gubitak, ne ponovilo se! Sretno u novom ciklusu :)

    Evo mene poslije 12 dana. prvi pregled 6+0 tt prazna nepravilna gestacijska. 12 dana poslije sa 7 + 5 pravilna gestacijska, pravilna ŽV i plod 10 mm, otkucaji super. Naravno, sad čekamo šta i kako dalje, ali za sada je ok. 🥰


    Čestitam 🥰🥰

    🚺 31
    🚹 31

    “Pogledaj unatrag i zahvali Bogu. Gledaj naprijed i vjeruj Bogu.”

    ♡ Baby Girl ♡
    ♡ A ♡ 21.01. ♡

  • Bubi..

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    avama

    Pozdrav cure, imala sam spontani, danas 9+1, (plod 8+4). Danas sam dobila tabletu za čišćenje i u cet u 12 sam naručena u bolnicu za dalje? Rekl isu mi da moram ostati do drugog dana. Kako to ide? Da li boli jako? Koliko oste ostale u bolnici?


    Draga, za početak žao mi je što to proživljavas, znam koliko je teško, ja sam bila prošli tj. 
    Koliko sam čitala cure su uglavnom imale pozitivna iskustva i sve je prošlo relativno brzo.
    Kod mene se malo zakompliciralo pa nebi ni pričala o svom iskustvu.
    Ugl. Moja preporuka je uzmi si sa sobom najveće moguće uloške i šetaj koliko možeš da bi gravitacija odradila svoje. Što se tiče bolova kod mene je sve zaglavio u cerviksu i tu je nastao kaos (što se rijetko dogadja) , do tad nisam ni trebala ništa za bolove. Također da je sve bilo kako treba pustili bi me isti dan doma, ali mislim da to baš i nije praksa, ovako sam bila 24h. 

  • Bubi..

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Ostalim curama posebno trudnicama želim sve najbolje i stvarno ulijevate nadu da će svaka od nas doći do trenutka da drži svoju bebu u rukama 💞 i uvijek je lijepo čitati pozitivna iskustva.
    Nastavljam vas pratiti i želim nam svima što prije plusiće 😊

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Avami, kao prvo zao mi je sta ti se to desilo, znaj da nisi sama! Prvi spontani mi je bio strah i nisam znala sta me ceka, dosla sam u bolnicu i dali su mi prvu tabletu, isla sam doma i vratila se nakon dva dana i popila drugu tabletu i ostala par sati sve dok nije izaslo. Kada sam popila tabletu nakon 15 ak min sam krenula krvarit, meni su uzasni iscjedki bili, gromade i boli sve dok to ne izade ( zapamti, sve dok ne izade boli ) i osjetit ces kada izade da je to,to.. sjecam se kada sam ja trazila savjete od cura i nekako sam si u glavi poslozila da ce boljet dok ne izade i tako je i bilo i prvi i drugi spontani. Tu drugu tabletu koju dobivas izazivaju kontrakcije, ja sam trazila tablete za bolove 10 ak min prije nego sta je izaslo, ispovratila sam sve jer sam gledala svaki djelic koji je izlazio, kasnije mi je bilo puuuuuno lakse..  nakon dva dana sam nastavila raditi ( bez da je itko,ikada znao osim moje obitelji ) 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    drugi spontani, krenulo je krvarenje doma, smedarenje dva dana i dali su mi opet prvu tabletu koju sam i popila i nakon dva dana sam prosla po tabletu i tu tabletu sam popila doma, izaslo je sve prirodno al sam svejedno popila tabletu po preporuci ginekologa, manji ugrosci, bolovi slicni, opet dok sve ne izade van… al pomoglo mi je sta je obitelj bila uz mene. prosla sam raditi nakon dva tjedna, ovaj put sam shvatila da sam ja najbitnija sebi ( i dalje nitko nije znao osim obitelji ) zaboravila sam napisati, nakon par dana sam se vratila u bolnici i opet sam morala popit dvije tablete i ostala sam na promatranje par sati dok nije sve izaslo, sta po meni nije bilo potrebno jer smatram da sa prvom menstruacijom se moglo sve iscistit. Fizicki nije strasno, bol koju mozes izdrzati, meni je bilo strasno ponasanje doktorice i doktora prema meni, sam pristup i rijeci koje su izgovorili, strasno.. moj ti je savjet pripremi vlazne maramice,najvece uloske,pidzamu i obavezno nesto za grickanje i puno tekucine, nadam se da sam ti pomogla, nisi sama i javljaj nam se! <3

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.