Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 835

    Prijavi adminu

    Ella, bila sam napisala skroz i komentar je bio preducak i na kraju je poslao samo ono sta si ti bila napisala. Htjela sam ti reci da tocno znam kako se osjecas jer sam se tako i ja osjecala, prvi spontani sam odlicno podnjela, tek nakon nekog vremena sam znala sizit, drugi me slomio.. Napisala si da se lose osjecas radi muzeveg brata sta ceka trece dijete, to je skroz normalan osjecaj, moj necak se rodio kada sam ja imala prvi spontani,na prvi rodendan sam imala drugi spontani, i sada idu na drugo dijete, sam tj osjecaj da oni mogu a ja ne i mene frustrira, isto bi tako reagirala, i sa pitanjem sta samnom ne valja, tako da OK je tako osjecat se i s tobom je sve uredu, jednostavno se nakupilo sve to, ne brini se! :) 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 835

    Prijavi adminu

    Ella, zaboravila sam napisati, pa pisem naknadno. Ja sam trenutacno u fazi gdje se ne zelim druzit s prijateljima koji ili ocekuju prinovu ili imaju djecu, jednostavno ne mogu…  najvise me slomi kada vidim trbuscice u tjednu u kojem sam ja trebala biti ili mjeseci djeteta koje bi i moje prvo dijete trebalo imat, velika tuga, budim se s patnjom svako jutro i svaku vecer zadnja pomisao je to, osjecam veliko gadenje prema sebi jer nisam sposobna odrzati trudnocu, pokusavam se zavoljet opet, trudim se upoznat sebe i tesko je.. al budem, vjera me vuce.
    mamax4, zao mi je sto si to prosla, neizmjerna bol i tuga, jedino sta ti mogu reci da ovdje imas podrsku svih nas, pisi nam i drzi nam se!

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 835

    Prijavi adminu

    Mfraum, citajuci sta si napisala samo su suze tekle,tesko je.. ne znam sta bih ti napisala a u glavi hrpu stvari sta bih ti rekla, ako me razumijes… 
    Loza-dobro sam, tu i tamo se rastuzim i isplacem al nekako mi sve bude lakse iza svega toga.. u srijedu idem kod doktorice da mi potvrdi zeleno svijetlo, ureaplasma je prosla i kod mene i kod decka, TSH se smanjio na 1.534 ali zelim jos jednom prijeci sve nalaze i razmisljala sam provjerit nutricionistu, navodno kada imas hashimoto prehrana je bitna, nisam uopce citala o njemu pa da se informiram.. uglavnom,slazem si kockice za novi pokusaj da budem spremna :) 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar MfrauM

    MfrauM

    Broj poruka: 281

    Prijavi adminu

    mamax4

    Drage moje, pomagajte! Noćas (4 dan od gubitka bebe) sam dobila mlijeko. Bol u grudima me noćas probudila, to curi non stop. Popila sam tabletu Bromocriptinum jutros i od prve tablete sam osijetila vrtoglavicu i nekako se čudno osiječam. Ako je koja pila te tablete, molim Vas, dajte mi savijet? Trebala bi ih piti 2x1 dnevno nitko nije rekao koliki vremenski razmak između tableta niti me upozorio na nuspojave. Mlijeko curi dosta, grudi tvde i jako bolne.


    Ja sam u bolnici dobila tablete i popila 2 odjednom, bez vremenskog razmaka i prestalo je. Bolile su užasno i sve još 10tak dana, bas onak svrbilo bolilo, sve  ali su mi rekli da ništa ne diram i da tako mora biti  da ni pod razno ne diram nit ista… joj nadam se da ce ti prestati.

    Laparaskopija i histeroskopija
    Nizak amh 4,5
    15.11 . ➕❣
    15.11. Betahcg ✅
    24.11. Betahcg - ✅
    14.12 imamo ❤ (izvanredan pregled, hematom)
    16.12 prvi pregled bebica je super 🙌🙏
    ————-
    Termin 26.7.
    🕯💙 23.4. Beba K. 27tt

  • Avatar Ella..

    Ella..

    Broj poruka: 757

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Ella, zaboravila sam napisati, pa pisem naknadno. Ja sam trenutacno u fazi gdje se ne zelim druzit s prijateljima koji ili ocekuju prinovu ili imaju djecu, jednostavno ne mogu… najvise me slomi kada vidim trbuscice u tjednu u kojem sam ja trebala biti ili mjeseci djeteta koje bi i moje prvo dijete trebalo imat, velika tuga, budim se s patnjom svako jutro i svaku vecer zadnja pomisao je to, osjecam veliko gadenje prema sebi jer nisam sposobna odrzati trudnocu, pokusavam se zavoljet opet, trudim se upoznat sebe i tesko je.. al budem, vjera me vuce.
    mamax4, zao mi je sto si to prosla, neizmjerna bol i tuga, jedino sta ti mogu reci da ovdje imas podrsku svih nas, pisi nam i drzi nam se!


    Ne smiješ si to raditi, unatoč svoj boli koju osjećaš,  samo ti je gore što izbjegavas druženje s prijateljima koji čekaju bebu i sl. Svatko tko zna što si prošla imati će razumijevanja za tvoju bol i neće ti previše spominjati trudnocu i sve vezano za tu temu. Znam da boli, znam da je teško,  ali moraš se boriti protiv toga, moraš pobijediti samu sebe . Meni je isto teško jer sogorica živi ispod nas, u istoj smo zgradi i viđamo se svaki dan, isto tako oko mene je još dosta trudnica i djece , ali ne želim si dopustiti da izbjegavam te osobe i da si stvaram još veću muku i stres, uhvati me trenutak slabosti, slomim se, ali se isplacem i sastavim ponovno, moram! 
    Nekako sam otkako mi se to dogodilo uvjerena da ću uskoro opet ostati trudna i da će sve biti u redu, mora. Čitam stalno da je dosta žena nakon spontanog uspjelo ubrzo ostati trudna pa evo, drži me vjera u to i moja vjera i sklopljene ruke, snaga molitve mi daje snagu i optimizam jer drugačije ne ide. Budem li u depresiji  , tek tada neću moći ostati trudna. 
    I to što se gadis sama sebi jer ne možeš zadržati trudnocu,  nije do tebe, ne smiješ si to raditi! I ja sam se u početku krivila, što ako sam ja kriva, ako sam nesposobna da rodim svome suprugu dijete, milion nekih pitanja i osuda prema samoj sebi, ali to nije do nas, nismo mi krive. Moraš shvatiti da nisi ti kriva i da se sve očito događa s razlogom, Bog zna zašto i najteže krizeve daje najjacim osobama tako da očito je s razlogom i nama dao taj križ,  moramo ga prihvatiti i nositi najbolje što možemo. Vjeruj mi, jednoga dana ćemo se dop na drugoj temi i kukati o trudnickim mucninama 😊🤞🤞
    Btw ja sam počela razmišljati da se maknem s foruma i svih mogućih grupa jer mislim da mi i to stvara dodatni pritisak…

    🚺 31
    🚹 31

    “Pogledaj unatrag i zahvali Bogu. Gledaj naprijed i vjeruj Bogu.”

    ♡ Baby Girl ♡
    ♡ A ♡ 21.01. ♡

  • Avatar MBM🐬🍀💕

    MBM🐬🍀💕

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    mamax4

    MBMikica

    mamax4

    Pozdrav, evo da i ja podijelim svoje iskustvo s Vama.
    Od 10+4 tjedna trudnoće sam krvarila, imala veliki odljev s ugrušcima u 11 TT, pila Sumamed 5 dana zbog ureaplasmu 10na5, cijelo vrijeme imala smeđe/krvavi iscjedak, u 16+2 TT ponovno izljev, uzrok ne vide. Cerviks se smanjio u 3 dana s 4,8 cm na 3 cm. Prije 3 dana 7.7 navečer u pola 2 me probude trudovi, zovem bolnicu kažu da ne vjeruju da je to to. Trpim jake bolove do pola 4, u jednom trenu puca vodenjak, bolovi prestali, osijetim da nešto izlazi iz mene. Otišla sam na toalet i iz mene je ispao moj sin u 17 TT 💔 zovem muža koji je van sebe. Nakon toga zovem hitnu, dispečer me smiruje razgovorom dok ekipa hitne nije stigla do mene. Odvoze me za bolnicu, beba visi iz mene jer je posteljica ostala još u maternici. Rade mi kiretažu na živo. U roku 25-30 minuta sve je bilo gotovo. Leukociti 21,8 i povišen CRP dobila antibiotik i taj dan došla svojoj kući. Evo još krvarim kao slaba mjesečnica, bolova nemam kao ni temp. U 16 TT su mi već bili povišeni leukociti i CRP pila sam Zinnat….ali eto, očito je upala bila toliko jaka da me je dovela do ovoga. Bol zbog gubitka je jača od svega što sam prošla u tih 7 tjedana i nikada neće proći 💔💔
    Jao strasno je to prezivjet. Pa sta rekose u bolnici. Kad ides na kontrolu. Ufff tesko veoma je tesko 😭Drzi se mila jer je to tezak period. Saljem ti puno zagrljaja. 🤗🤗❤️💐

    Ništa mi nisu rekli, osim na otpustu što mi je jedna odvratna doktorica uputila prijetnju i rekla ovo, citiram ju “dat ću ti otpusno pismo i neka te vrag nosi meni s očiju” od šoka nisam znala što bih joj rekla. Na kontrolu ću kod svoje čim stane krvarenje, a po PH nalaz idem za 4 tjedna.


    Kojem vragu ide ovaj svet u kome nema vise osecanja jedni prema drugima. Cak i ovom tragicnom trenutku tako da se obrati zena zeni. To za muskarca da se obrati jedno zeni koja je izgubila svoju bebu je sramota a ne zena zeni. Zelim ti brz oporavak i da sve ovo ostane iza i da ti Bog pomogne i sto pre budes mama jedne rainbow 🌈 bebe. Saljem ti veliki zagrljaj jer reci utjehe u ovom momentu malo pomazu 🤗🤗😘💐

  • mala_bee

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    mamax4

    Drage moje, pomagajte! Noćas (4 dan od gubitka bebe) sam dobila mlijeko. Bol u grudima me noćas probudila, to curi non stop. Popila sam tabletu Bromocriptinum jutros i od prve tablete sam osijetila vrtoglavicu i nekako se čudno osiječam. Ako je koja pila te tablete, molim Vas, dajte mi savijet? Trebala bi ih piti 2x1 dnevno nitko nije rekao koliki vremenski razmak između tableta niti me upozorio na nuspojave. Mlijeko curi dosta, grudi tvde i jako bolne.


    Ja sam u bolnici dobila pola tablete ali nije pomogla pa sam dobila jednu cijelu i nakon sto sam dosla doma pila sam ih jos 7 dana po dvije dnevno. Nisam imala nikakvih nuspojava s time da sam jos pila i klimicin i zinnat. Grudi su mi bile tvrde, ali pomogli su hladni oblozi. Ne smijes ih nikako dirati ni stiskati. Rekli su mi u bolnici da se moze staviti list kupusa ali nisam isprobavala pa ne znam ako djeluje.
    Zao mi je kad procitam kakve ste situacije imale u bolnici. Ja sam imala srecu pa su svi prema meni bili jako dobri. Mozda zbog toga sto sam rodila sama u wc-u bolnice i sa sinom u rukama trcala po sestru. Jedina koja mi je ostala u negativnom sjecanju je pedijatrica koja je bila mozda malo gruba ali realna i odmah nam rekla s obzirom da je roden u 24om tjednu da nema puno nade i tako je i bilo, zivio je niti 17 sati. Ne znam zbog cega sam imala tu privilegiju ali muz je bio samnom u sobi, spavao u krevetu do mog svih 4 dana koliko sam jos morala ostati u bolnici, to nam je puno pomoglo oboma. 

  • mala_bee

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Komentar je bio predug, pisama sam jos nesto, ali ne znam tocno sta sve..
    Trudnice ne izbjegavam, mislim da bi si samo gore napravila. Je da progutam knedlu kad god vidim neku i imam osjecaj da ima trudnica posvuda vise nego ikad..i svi su ili trudni ili rodili nedavno..kao da se neko poigrava samnom i mojim zdravljem. Muzeva sestra ima termin za 10ak dana, tri tjedna prije nego se moj sin trebao roditi..sretna sam zbog nje, a opet sta se vise priblizava moj termin to me lovi neka nervoza i tuga..ono, priblizava se vrijeme kad sam trebala biti sretna, a nisam, tuzna sam jer nemam svoju bebu kraj sebe. Ljuta sam jer po zakonu nakon smrti djeteta imam pravo na 90 dana porodiljnog i trebam se vratiti natrag na posao koji nije lak i na kojem radim puno i fizicki i psihicki, a u tih 90 dana se moram oporaviti od svega..od toga da sam cijelu trudnocu mirovala i da mi treba neko vrijeme da se vratim u formu i od toga da u vrijeme kad sam trebala otici na porodiljni moram ici raditi jer nemam vise svoje dijete. Tesko je, ali borim se sama sa sobom koliko znam i mogu. Ima boljih i losijih dana..tako da drzite se sve, nije lako ali mozemo mi to. Puse ❤️

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 835

    Prijavi adminu

    Ella, svaku rijec koju si napisala stoji na mjestu, jedan dan se rastavis pa se sastavis, istina.. Imam vjere da cu cemo sve jednog dana drzat svoje bebe u rukama koliko god sad to izgledalo nezamislivo. Mene drzi isto vjera, bas sam pricala decku da na godisnjem zelim proci i u medugorje, bila sam pred dvije godine i puno mi je znacilo, osjecam da cu tamo pronaci svoje odgovore, i kada budem pomolit cu se za sve Vas u grupi! :)
    To sta osjecas pritisak, razumijem te, i samoj mi je tako… Onda neko vrijeme nestanem na koji dan al znam otvorit cisto da vidim kako ste mi vi i onda se ponovno aktiviram, ucini ono sta mislim da je za tebe najbolje al svakako nam se javi cisto da znamo da si dobro! :) <3
    MBmikica, kako si ti? kako se osjecas i sta su ti rekli doktori?
    mala bee, saljem puno zagrljala <3

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ella..

    Ella..

    Broj poruka: 757

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Ella, svaku rijec koju si napisala stoji na mjestu, jedan dan se rastavis pa se sastavis, istina.. Imam vjere da cu cemo sve jednog dana drzat svoje bebe u rukama koliko god sad to izgledalo nezamislivo. Mene drzi isto vjera, bas sam pricala decku da na godisnjem zelim proci i u medugorje, bila sam pred dvije godine i puno mi je znacilo, osjecam da cu tamo pronaci svoje odgovore, i kada budem pomolit cu se za sve Vas u grupi! :)
    To sta osjecas pritisak, razumijem te, i samoj mi je tako… Onda neko vrijeme nestanem na koji dan al znam otvorit cisto da vidim kako ste mi vi i onda se ponovno aktiviram, ucini ono sta mislim da je za tebe najbolje al svakako nam se javi cisto da znamo da si dobro! :) &lt;3
    MBmikica, kako si ti? kako se osjecas i sta su ti rekli doktori?
    mala bee, saljem puno zagrljala &lt;3


    Ucini ono što smatras da će ti pomoći, navrati u Medugorje,  može samo donijeti dobroga i hvala što ćeš se pomoliti za sve nas, i ja se svaku večer molim za sve nas ❤️
    A kao što je mala Bee napisala, slažem se skroz, ove godine je toliko trudnica oko mene kao da me netko zafrkava, ali doslovno! Mislim da nikada više nije bilo , a svakim danom čujem za još novih i samo iskaču,  baš mi staju na muku 😅
    Treba se bome izboriti sa svim tim i ostati pribrana.. 
    Budem ja još pratila što se događa na forumu, ne mogu samo tako napustiti iako kažem nekad osjećam da mi stvara pritisak ali vezana sam za vas i želim znati da ste dobro..😊

    🚺 31
    🚹 31

    “Pogledaj unatrag i zahvali Bogu. Gledaj naprijed i vjeruj Bogu.”

    ♡ Baby Girl ♡
    ♡ A ♡ 21.01. ♡

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.