Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MfrauM

    MfrauM

    Broj poruka: 281

    Prijavi adminu

    Piabuu joj divno, mislim da ako odete tamo naći ćeš neke odgovore makar smiraj, mi isto idemo krajem 8.mjeseca na jedno hodocasce, i tamo mislim sve istovariti što mi je na srcu 
    Mala_bee često te se sjetim, pogotovo što sad idu naši termini 😓, možda da pitaš svoju dr za još mjesec dana bolovanja? Nemaš što izgubiti, kažeš da nisi sposobna fizički nit spremna psihički za povratak na posao. 
    Ja sam vam se curke isključila s fb I instagrama, deaktivirala to sve čak sam i zaboravila šifru 😄, pa nema nazad. Za ovu našu temu imam spremljen link pa nema prckanja po drugim temama. Isto izbjegavam ljude i trudnice i sve. Zapravo izbjegavam glupe savjete i komentare. Svega sam se naslušala pa sam zaključila da mi to ne treba u životu. Rekla sam si do Božića ću živjeti kao Petko iz Robinson Crusoa, briga me. Zapravo mi je ovo sve bas ocistilo neke odnose, i baš mi je ok. 

    Laparaskopija i histeroskopija
    Nizak amh 4,5
    15.11 . ➕❣
    15.11. Betahcg ✅
    24.11. Betahcg - ✅
    14.12 imamo ❤ (izvanredan pregled, hematom)
    16.12 prvi pregled bebica je super 🙌🙏
    ————-
    Termin 26.7.
    🕯💙 23.4. Beba K. 27tt

  • Avatar Ella..

    Ella..

    Broj poruka: 757

    Prijavi adminu

    MfrauM

    Piabuujoj divno, mislim da ako odete tamo naći ćeš neke odgovore makar smiraj, mi isto idemo krajem 8.mjeseca na jedno hodocasce, i tamo mislim sve istovariti što mi je na srcu
    Mala_beečesto te se sjetim, pogotovo što sad idu naši termini 😓, možda da pitaš svoju dr za još mjesec dana bolovanja? Nemaš što izgubiti, kažeš da nisi sposobna fizički nit spremna psihički za povratak na posao.
    Ja sam vam se curke isključila s fb I instagrama, deaktivirala to sve čak sam i zaboravila šifru 😄, pa nema nazad. Za ovu našu temu imam spremljen link pa nema prckanja po drugim temama. Isto izbjegavam ljude i trudnice i sve. Zapravo izbjegavam glupe savjete i komentare. Svega sam se naslušala pa sam zaključila da mi to ne treba u životu. Rekla sam si do Božića ću živjeti kao Petko iz Robinson Crusoa, briga me. Zapravo mi je ovo sve bas ocistilo neke odnose, i baš mi je ok.


    To i ja uvijek kažem, treba si posložiti sve u glavi , maknuti se od onoga što te samo umara i stvara ti stres , pa čak to bile i neke osobe koje imaju glupe komentare i savjete. To je jedan od razloga zašto nitko ne zna za moju situaciju jer nisam spremna za nikakve komentare, pogotovo tipa Pa događa se, skoro svaka žena je to dozivjela,  okej,  događa se ali zar sam ja morala biti jedna od tih žena i tako.. ne želim slušati gluposti tako da mi je bolje što nitko ne zna.
    Čisti primjer je kada je od suprugovog starijeg brata žena isto imala spontani , a kom moje svekrve je bio “To je sigurno jer je hodala bosa po pločicama,  vidjela sam ja , nije se pazila” znači OMG. Da mi netko kaže takvo što da se nisam pazila mislim da bih ga zatukla! Od prije trudnoće sam počela paziti na sve, pijem vitamine mjesecima, a pogotovo otkako sam ugledala prvi pozitivan test, odmah sam i prehranu mijenjala i sve, ali dobro, nemam se kome šta opravdavati zato je najbolje nekad i zadržati za sebe. 

    🚺 31
    🚹 31

    “Pogledaj unatrag i zahvali Bogu. Gledaj naprijed i vjeruj Bogu.”

    ♡ Baby Girl ♡
    ♡ A ♡ 21.01. ♡

  • Avatar MfrauM

    MfrauM

    Broj poruka: 281

    Prijavi adminu

    Ella..

    MfrauM

    Piabuujoj divno, mislim da ako odete tamo naći ćeš neke odgovore makar smiraj, mi isto idemo krajem 8.mjeseca na jedno hodocasce, i tamo mislim sve istovariti što mi je na srcu
    Mala_beečesto te se sjetim, pogotovo što sad idu naši termini 😓, možda da pitaš svoju dr za još mjesec dana bolovanja? Nemaš što izgubiti, kažeš da nisi sposobna fizički nit spremna psihički za povratak na posao.
    Ja sam vam se curke isključila s fb I instagrama, deaktivirala to sve čak sam i zaboravila šifru 😄, pa nema nazad. Za ovu našu temu imam spremljen link pa nema prckanja po drugim temama. Isto izbjegavam ljude i trudnice i sve. Zapravo izbjegavam glupe savjete i komentare. Svega sam se naslušala pa sam zaključila da mi to ne treba u životu. Rekla sam si do Božića ću živjeti kao Petko iz Robinson Crusoa, briga me. Zapravo mi je ovo sve bas ocistilo neke odnose, i baš mi je ok.

    To i ja uvijek kažem, treba si posložiti sve u glavi , maknuti se od onoga što te samo umara i stvara ti stres , pa čak to bile i neke osobe koje imaju glupe komentare i savjete. To je jedan od razloga zašto nitko ne zna za moju situaciju jer nisam spremna za nikakve komentare, pogotovo tipa Pa događa se, skoro svaka žena je to dozivjela, okej, događa se ali zar sam ja morala biti jedna od tih žena i tako.. ne želim slušati gluposti tako da mi je bolje što nitko ne zna.
    Čisti primjer je kada je od suprugovog starijeg brata žena isto imala spontani , a kom moje svekrve je bio “To je sigurno jer je hodala bosa po pločicama, vidjela sam ja , nije se pazila” znači OMG. Da mi netko kaže takvo što da se nisam pazila mislim da bih ga zatukla! Od prije trudnoće sam počela paziti na sve, pijem vitamine mjesecima, a pogotovo otkako sam ugledala prvi pozitivan test, odmah sam i prehranu mijenjala i sve, ali dobro, nemam se kome šta opravdavati zato je najbolje nekad i zadržati za sebe.


    Pa bas to! Ajme uzas, nosit se još s tim glupim komentarima nema smisla. Ja razumijem da ljudi koji to nisu prošli ne znaju što je to, a žele pomoć, ili žele biti samo dio toga Ali ne treba nam to. Moja psihoterapeutica kaze da je najnormalnije što sad želimo biti sami ili u uskom krugu ljudi, kao imamo pravo na to, da i ego koji je ranjen mora doći k sebi. Tak da nekako lakše mi je s vama to dijeliti. Nećemo se zatvarati u sebe ali treba nam  vremena da si to posložimo.

    Laparaskopija i histeroskopija
    Nizak amh 4,5
    15.11 . ➕❣
    15.11. Betahcg ✅
    24.11. Betahcg - ✅
    14.12 imamo ❤ (izvanredan pregled, hematom)
    16.12 prvi pregled bebica je super 🙌🙏
    ————-
    Termin 26.7.
    🕯💙 23.4. Beba K. 27tt

  • Avatar Ella..

    Ella..

    Broj poruka: 757

    Prijavi adminu

    MfrauM

    Ella..

    MfrauM

    Piabuujoj divno, mislim da ako odete tamo naći ćeš neke odgovore makar smiraj, mi isto idemo krajem 8.mjeseca na jedno hodocasce, i tamo mislim sve istovariti što mi je na srcu
    Mala_beečesto te se sjetim, pogotovo što sad idu naši termini 😓, možda da pitaš svoju dr za još mjesec dana bolovanja? Nemaš što izgubiti, kažeš da nisi sposobna fizički nit spremna psihički za povratak na posao.
    Ja sam vam se curke isključila s fb I instagrama, deaktivirala to sve čak sam i zaboravila šifru 😄, pa nema nazad. Za ovu našu temu imam spremljen link pa nema prckanja po drugim temama. Isto izbjegavam ljude i trudnice i sve. Zapravo izbjegavam glupe savjete i komentare. Svega sam se naslušala pa sam zaključila da mi to ne treba u životu. Rekla sam si do Božića ću živjeti kao Petko iz Robinson Crusoa, briga me. Zapravo mi je ovo sve bas ocistilo neke odnose, i baš mi je ok.

    To i ja uvijek kažem, treba si posložiti sve u glavi , maknuti se od onoga što te samo umara i stvara ti stres , pa čak to bile i neke osobe koje imaju glupe komentare i savjete. To je jedan od razloga zašto nitko ne zna za moju situaciju jer nisam spremna za nikakve komentare, pogotovo tipa Pa događa se, skoro svaka žena je to dozivjela, okej, događa se ali zar sam ja morala biti jedna od tih žena i tako.. ne želim slušati gluposti tako da mi je bolje što nitko ne zna.
    Čisti primjer je kada je od suprugovog starijeg brata žena isto imala spontani , a kom moje svekrve je bio “To je sigurno jer je hodala bosa po pločicama, vidjela sam ja , nije se pazila” znači OMG. Da mi netko kaže takvo što da se nisam pazila mislim da bih ga zatukla! Od prije trudnoće sam počela paziti na sve, pijem vitamine mjesecima, a pogotovo otkako sam ugledala prvi pozitivan test, odmah sam i prehranu mijenjala i sve, ali dobro, nemam se kome šta opravdavati zato je najbolje nekad i zadržati za sebe.

    Pa bas to! Ajme uzas, nosit se još s tim glupim komentarima nema smisla. Ja razumijem da ljudi koji to nisu prošli ne znaju što je to, a žele pomoć, ili žele biti samo dio toga Ali ne treba nam to. Moja psihoterapeutica kaze da je 


    Da, baš tako. Nekad mi je dosta same sebe, a ne još da mi netko nešto pametuje..
    I meni je lakše ovdje pisati i izjadati se, malo se rastavim pa malo sastavim i dobro , bit će to sve ok..
    Ja evo danas krećem s trakicama tako da se pomalo i veselim 😁

    🚺 31
    🚹 31

    “Pogledaj unatrag i zahvali Bogu. Gledaj naprijed i vjeruj Bogu.”

    ♡ Baby Girl ♡
    ♡ A ♡ 21.01. ♡

  • Avatar Loza 💙😇

    Loza 💙😇

    Broj poruka: 1992

    Prijavi adminu

    Joooj cure ja osvježavam jučer i danas temu, zadnji post mi prikazuje nešto od subote još. Msm si ok, vikend je, nitko nije baš aktivan vikendom. Sad mi se valjda mob dozvao k sebi konačno i vidim da sam puno toga propustila 😱
    Pročitala sam sve vaše objave i u svakoj vašoj rečenici sam pomislila “e obavezno se moram referirati na ovo”, a vidite koliko je poruka bilo za vikend… 😅
    Ne znam više odakle bi počela.

    Ja 27 / M 32
    aktivan rad na bebi od 10/2020
    11/2021 ➕🤰 dečkić :) 💙
    02/2022 - 16tt, inducirani pobačaj, curenje plodne vode 💔
    02/2022 papa, brisevi, tsh, trombofilija ✔️
    “I will not cause pain without allowing something new to be born.” Isaiah 66:9
    🌈28.04.2022. ➕🙏❤️
    Marko, moja najveća pobjeda 💙 13.01.2023.
    Bože, hvala Ti!

  • Avatar Loza 💙😇

    Loza 💙😇

    Broj poruka: 1992

    Prijavi adminu

    MfrauM odlične su vijesti da je tromboza nestala! I ovo što si pisala za doktoricu kojoj opraštaš… Wow! Wow ti jedna velika, hrabra ženo! A te misli da si ubila svoje dijete, to sam identično i ja imala: možda bi sve bilo ok da nisam išla prošetat jučer? Možda sam tako ubila svoga sina… Ta misao mi je bila tjednima u glavi, nisam se mogla oduprijet tome da sam ja kriva za njegovu smrt.
    PiaBuu i vaši brisevi su konačno čisti :) baš upućuje na lijep početak vaše priče kad nastavite s planiranjem bebice :)
    Ella nadam se da si malo bolje danas! Razumijem ako se želiš isključiti s foruma, i ja sam bila na neko vrijeme. Ako je tako, želim ti svu sreću dalje i da nam se jednom ubrzo javiš sa lijepim vijestima :) nadam se da ćeš ostati s nama bar još malo dok se ne uvjerimo da si ok 🤗❤️ e i onaj komentar svekrve da je cura pobacila jer je hodala bosa - neću komentirat, njoj na dušu nek ide. To je bilo njeno unuče, koliko sam shvatila.
    Mala bee jako mi je žao zbog svega što si prošla 😥 vjerojatno sam propustila ranije jer sam sada ovo prvi put pročitala… Ako smatraš da nisi spremna za povratak na posao to je u redu, nadam se da ćeš uspjeti dogovoriti se s doktorom za još malo bolovanja dok ne budeš spremna.
    Mamax4 pisala sam neki dan, ja sam pila bromergon ili tako nekako, 2x1 pa mi to logično na svakih 12 sati da je pije, jel. Nisam imala nikakvih nus pojava, osim što su me jako žalostile moje ispuhane sise koje opet stanu u grudnjak bez žuljanja. I morala sam popiti cijelu kutiju, sad se ne sjećam jel tog bilo za 7 ili 14 dana 🤷
    Gdje je Beban? Brinem se jer se ne javlja 😥

    Ja 27 / M 32
    aktivan rad na bebi od 10/2020
    11/2021 ➕🤰 dečkić :) 💙
    02/2022 - 16tt, inducirani pobačaj, curenje plodne vode 💔
    02/2022 papa, brisevi, tsh, trombofilija ✔️
    “I will not cause pain without allowing something new to be born.” Isaiah 66:9
    🌈28.04.2022. ➕🙏❤️
    Marko, moja najveća pobjeda 💙 13.01.2023.
    Bože, hvala Ti!

  • Avatar Loza 💙😇

    Loza 💙😇

    Broj poruka: 1992

    Prijavi adminu

    Mislim da sam sažela maksimalno sve što sam vam htjela reći. Podijelila sam u više postova jer vidim da pišete da vam ne objavi poruku ako je predugačka. Samo još želim da znate da sam jako, jako ponosna na sve vas! I hvala curi koja je pisala da nas spomene u svojim molitvama ❤️🙏
    E da, još sam htjela reći kako imam prijateljicu, jednu od boljih, koja je bila trudna dan manje nego ja. Obožavala sam razgovarat s njom i uspoređivati trudnoće jer smo se savršeno pratile. Javila sam joj se kad sam izgubila bebu, puno smo razgovarale o tome i nastavile smo razgovarati lijepo i o njenoj trudnoći, ali samo pismeno preko moba. Nisam imala snage sjest s njom na kavu i vidjet joj trbuh. Jedan dan (par dana prije nego što sam ugledala drugi plusić) sam otišla s mužem na kavu, a u kafiću sjedi ona i njen muž. Heh, nisam bila spremna sjest s njima za stol, a znam da sam trebala i da sam morala, ipak mi nije ona bilo tko. Lijepo smo pričali cijelo vrijeme, ni sama ne znam kako sam uspjela ne raspast se pred njom, jer onog trenutka kad smo sjeli nazad u auto ja sam imala SLOM ŽIVACA kakav nikad nisam imala. Jednostavno nisam bila normalna, muž me nije mogao smiriti. I sad kad se sjetim tog osjećaja me duša zaboli i rasplačem se. Bilo mi je jako žao jer ju toliko volim, a nemam snage sjedit s njom za stolom i gledat je u oči i skrivat pogled s njenog trbuha. 
    Bila sam tad već u nekim dpo danima pred kraj ciklusa i pomislila sam kako sam si baš krasno doprinijela novoj potencijalnoj trudnoći ako se uopće i dogodila, sve zbog tog sloma kojeg sam imala. Opet misli “evo, ni ne znam jesam li još trudna, ali ako jesam, vrlo vjerojatno sam ubila još jedno dijete zbog svog stresa”. 
    Ispričavam se cure na dugim postovima, ali sve sam ovo htjela podijeliti s vama ❤️

    Ja 27 / M 32
    aktivan rad na bebi od 10/2020
    11/2021 ➕🤰 dečkić :) 💙
    02/2022 - 16tt, inducirani pobačaj, curenje plodne vode 💔
    02/2022 papa, brisevi, tsh, trombofilija ✔️
    “I will not cause pain without allowing something new to be born.” Isaiah 66:9
    🌈28.04.2022. ➕🙏❤️
    Marko, moja najveća pobjeda 💙 13.01.2023.
    Bože, hvala Ti!

  • Avatar Ella..

    Ella..

    Broj poruka: 757

    Prijavi adminu

    Loza 💙😇

    Mislim da sam sažela maksimalno sve što sam vam htjela reći. Podijelila sam u više postova jer vidim da pišete da vam ne objavi poruku ako je predugačka. Samo još želim da znate da sam jako, jako ponosna na sve vas! I hvala curi koja je pisala da nas spomene u svojim molitvama ❤️🙏
    E da, još sam htjela reći kako imam prijateljicu, jednu od boljih, koja je bila trudna dan manje nego ja. Obožavala sam razgovarat s njom i uspoređivati trudnoće jer smo se savršeno pratile. Javila sam joj se kad sam izgubila bebu, puno smo razgovarale o tome i nastavile smo razgovarati lijepo i o njenoj trudnoći, ali samo pismeno preko moba. Nisam imala snage sjest s njom na kavu i vidjet joj trbuh. Jedan dan (par dana prije nego što sam ugledala drugi plusić) sam otišla s mužem na kavu, a u kafiću sjedi ona i njen muž. Heh, nisam bila spremna sjest s njima za stol, a znam da sam trebala i da sam morala, ipak mi nije ona bilo tko. Lijepo smo pričali cijelo vrijeme, ni sama ne znam kako sam uspjela ne raspast se pred njom, jer onog trenutka kad smo sjeli nazad u auto ja sam imala SLOM ŽIVACA kakav nikad nisam imala. Jednostavno nisam bila normalna, muž me nije mogao smiriti. I sad kad se sjetim tog osjećaja me duša zaboli i rasplačem se. Bilo mi je jako žao jer ju toliko volim, a nemam snage sjedit s njom za stolom i gledat je u oči i skrivat pogled s njenog trbuha.
    Bila sam tad već u nekim dpo danima pred kraj ciklusa i pomislila sam kako sam si baš krasno doprinijela novoj potencijalnoj trudnoći ako se uopće i dogodila,  ali sve sam ovo htjela podijeliti s vama ❤️


    Da, točno razumijem sve napisano. I ja imam nekoliko prijateljica koje su trudne i s kojima sam se pratila manje više, bile smo razlika par tj. I nakon svega toga nisam baš imala snage pisati o tome i pitati o njihovoj trudnoći ali sam se borila protiv sebe i pisala o tome, pitala o pregledima i sl. I sad kako mi je sogorica trudna, kao što sam već napisala da žive ispod nas , ista zgrada znači,  nekako se sabirem jer su oni trenutno u Hr (inače živimo u At) i neće doći do kraja ovog mjeseca tako da ću se do tada već sabrati i pomiriti s tim, pregristi razgovor o tome i gledanje njezinog trbuha i sve skupa što dolazi. Ne želim biti ta osoba koja izbjegava to i ne pita nista i ne druži se ni s kim tko je trudna . Nekako me drži pozitiva da ću uskoro i ja biti trudna i da ćemo skupa pričati o tome,  a isto to želim svima vama 🤞🤞

    🚺 31
    🚹 31

    “Pogledaj unatrag i zahvali Bogu. Gledaj naprijed i vjeruj Bogu.”

    ♡ Baby Girl ♡
    ♡ A ♡ 21.01. ♡

  • Avatar Ella..

    Ella..

    Broj poruka: 757

    Prijavi adminu

    I da , ja sebe i dan danas krivim na neki način da sam kriva zbog gubitka djeteta jer je moja uzbuđenost zbog pozitivnog testa bila užasno velika i ja sam cijeli taj dan plakala od sreće naravno, nisam jela ništa sljedećih 10 dana jer sam bila toliko nervozna i sretna i sve sve tako da ponekad pomislim da je možda i to bio uzrok, a opet oba dr su mi rekli da je to neka greška od samog začeća i da tu nije moglo ništa pomoći i da je nemoguće da sam ja kriva , pa eto.. sad znam da ću sljedeći put malo smiriti strasti i suzdržati se koliko toliko. 

    🚺 31
    🚹 31

    “Pogledaj unatrag i zahvali Bogu. Gledaj naprijed i vjeruj Bogu.”

    ♡ Baby Girl ♡
    ♡ A ♡ 21.01. ♡

  • Avatar Loza 💙😇

    Loza 💙😇

    Broj poruka: 1992

    Prijavi adminu

    Ella..

    I da , ja sebe i dan danas krivim na neki način da sam kriva zbog gubitka djeteta jer je moja uzbuđenost zbog pozitivnog testa bila užasno velika i ja sam cijeli taj dan plakala od sreće naravno, nisam jela ništa sljedećih 10 dana jer sam bila toliko nervozna i sretna i sve sve tako da ponekad pomislim da je možda i to bio uzrok, a opet oba dr su mi rekli da je to neka greška od samog začeća i da tu nije moglo ništa pomoći i da je nemoguće da sam ja kriva , pa eto.. sad znam da ću sljedeći put malo smiriti strasti i suzdržati se koliko toliko.


    Nisi ti kriva, nikad nisi kriva. Ne dozvoli komentarima poput onoga “to je zato što je hodala bosa” da ti uđu u glavu. To je ista stvar što je i ona rekla za svoju snaju, ali ovo ti kažeš sama za sebe. Nije lijepo to kako nju okrivljuje, jel da? Nemoj ni ti sebi ti raditi, nisi to zaslužila. Tvoja bebica tebi ništa ne zamjera i bilo joj je najljepše dok je bila s tobom. ❤️ 

    Ja 27 / M 32
    aktivan rad na bebi od 10/2020
    11/2021 ➕🤰 dečkić :) 💙
    02/2022 - 16tt, inducirani pobačaj, curenje plodne vode 💔
    02/2022 papa, brisevi, tsh, trombofilija ✔️
    “I will not cause pain without allowing something new to be born.” Isaiah 66:9
    🌈28.04.2022. ➕🙏❤️
    Marko, moja najveća pobjeda 💙 13.01.2023.
    Bože, hvala Ti!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.