Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Mikica212

    Ja kontroliram štitnjaču redovito, na terapiji sam od 25 mcg, nalazi u redu ,osim što je TSH u trudnoći bio 7.7 ,tu se terapija povisila. OGTT uredan. Antitijela su preko 2000, međutim endokrinologinja me uvjerava da to nema utjecaja na razvoj trudnoće. Što se tiče urinokulture i briseva, sve je bilo uredno. Dva spontana pobačaja u 8 mjeseci meni znači da se nešto čudno događa. Liječnici ne govore baš previše, samo vidjet će se ,riješit će se,budite strpljivi i hrabri. Čekam kontrolu i uputnice za daljnju obradu i mogu reći da sam užasno uplašena,glava me probija već 10 dana od stresa.


    Ne znam u kojem tjednu si imala gubitak, ali spontani u kasnijim tjednima se ne događaju slučajno.
    Antitjela su ti jako visoka, postoji prehrana koja tu pomaže. I da, utječu na trudnoću. Ne na ranu, ali kasnije mogu raditi problema. Terapija od 25mcg mi se čini mala, ja uzimam 75mcg a nemam antitijela i imala sam sitno povišen TSH (u trudnoći skoči, zato sam odmah dobila veću da ne skoči previše).
    Kod kojeg endokrinologa ideš i gdje? Malo ih je upućeno u reproduktivnu endokrinologiju.

    💔💔💔

  • Avatar Mikica212

    Mikica212

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Mikica212

    Ja kontroliram štitnjaču redovito, na terapiji sam od 25 mcg, nalazi u redu ,osim što je TSH u trudnoći bio 7.7 ,tu se terapija povisila. OGTT uredan. Antitijela su preko 2000, međutim endokrinologinja me uvjerava da to nema utjecaja na razvoj trudnoće. Što se tiče urinokulture i briseva, sve je bilo uredno. Dva spontana pobačaja u 8 mjeseci meni znači da se nešto čudno događa. Liječnici ne govore baš previše, samo vidjet će se ,riješit će se,budite strpljivi i hrabri. Čekam kontrolu i uputnice za daljnju obradu i mogu reći da sam užasno uplašena,glava me probija već 10 dana od stresa.

    Ne znam u kojem tjednu si imala gubitak, ali spontani u kasnijim tjednima se ne događaju slučajno.
    Antitjela su ti jako visoka, postoji prehrana koja tu pomaže. I da, utječu na trudnoću. Ne na ranu, ali kasnije mogu raditi problema. Terapija od 25mcg mi se čini mala, ja uzimam 75mcg a nemam antitijela i imala sam sitno povišen TSH (u trudnoći skoči, zato sam odmah dobila veću da ne skoči previše).
    Kod kojeg endokrinologa ideš i gdje? Malo ih je upućeno u reproduktivnu endokrinologiju.


    Oba su ploda umrla u 11.om tjednu. Povise mi terapiju u trudnoći i kažu da to nije uzrok,pitala sam ju za antitijela baš jučer i rekla mi je da ne utječu na trudnoću, mada sam čitala puno članaka koji kažu drugačije. Promijeniti ću prehranu svakako. Endokrinolog je Ana Jurić, bolnica Našice. Hormoni su mi u redu, zato je mala terapija. U trudnoći mi isto budu u redu, samo TSH podivlja. Prošli put se nije našlo ništa na UZV a sad se vidio cistični higrom i hidrops oko bebine glavice i duž tijela (ja ne znam što je to,oni kažu kromosomska greška). Molim se da me Bog blagoslovi, imam 33 godine i idem dokle god treba. Nadam se da će svanut sunce jednog dana svima nama kojima je sada mrak.

    01/21 - missed hb 10+1 (tablete + kiretaža)
    09/21 - missed hb 10+6 (kiretaža)

    10/22 - missed hb 15 tj (kiretaža)

  • Avatar Samoja6

    Samoja6

    Broj poruka: 968

    Prijavi adminu

    MTBica, Lori ♥️♥️♥️♥️
    MTBica naravno da će uspjeti! Lijepo mi je i tako drago “čuti” vas nakon dugo vremena, sva sam se nekako raznježila! Šaljem vam veliki zagrljaj i baš sam sretna zbog vas! Sad će sve biti u redu… 💖

    23.11.20- missed ab (😢✨) 9 tt
    Vrkuta (kad se sjetim 😅)
    Folacin
    Brisevi - 👍👌
    Papa - 👌👍
    Brisevi 2/2022 - 👌
    💙💙💙💙👣🎉
    1.6. 2022. Baby B

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Mikica212, jako mi je žao. Inače, kad se desi jedan spontani, to je najčešće stvar kromosomske greške. I događa se relativno često, oko 30% žena to doživi. Tu se ne može ništa.
    Višestruki spontani nisu toliko česti, i tu se već smanjuje šansa da se radi o kromosomskoj greški (iako i dalje može biti). Na žalost, kod nas rutinski krenu slati na pretrage tek nakon trećeg spontanog. Ja sam krenula na pretrage odmah nakon prvog, za svaki slučaj. 
    Što se štitnjače tiče, mene su na ovu terapiju stavili i prije trudnoće iako mi je TSH bilo oko 3, 3.5 i srušili smo ga time ispod 1. Endokrinologica je time bila jako zadovoljna i stvarno u ovoj trudnoći ni u jednom trenutku nije narastao preko 2 (u prošlima je skakao do 6, 7). Mislim da je kasno da ti dižu terapiju u trudnoći.
    Osim toga, imaš prehranu za antitijela. Na faceu ima grupa Štitnjača - tihi neprijatelj i tamo imaš baš jako puno uputa kako prehranom u suplementima poboljšati situaciju.

    Samoja6 

    💔💔💔

  • Avatar Mikica212

    Mikica212

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Mikica212, jako mi je žao. Inače, kad se desi jedan spontani, to je najčešće stvar kromosomske greške. I događa se relativno često, oko 30% žena to doživi. Tu se ne može ništa.
    Višestruki spontani nisu toliko česti, i tu se već smanjuje šansa da se radi o kromosomskoj greški (iako i dalje može biti). Na žalost, kod nas rutinski krenu slati na pretrage tek nakon trećeg spontanog. Ja sam krenula na pretrage odmah nakon prvog, za svaki slučaj.
    Što se štitnjače tiče, mene su na ovu terapiju stavili i prije trudnoće iako mi je TSH bilo oko 3, 3.5 i srušili smo ga time ispod 1. Endokrinologica je time bila jako zadovoljna i stvarno u ovoj trudnoći ni u jednom trenutku nije narastao preko 2 (u prošlima je skakao do 6, 7). Mislim da je kasno da ti dižu terapiju u trudnoći.
    Osim toga, imaš prehranu za antitijela. Na faceu ima grupa Štitnjača - tihi neprijatelj i tamo imaš baš jako puno uputa kako prehranom u suplementima poboljšati situaciju.

    Samoja6


    Hvala na savjetu,pročačkat ću svakako. Ništa nije teško zbog bebice. Nekakvi suplementi možda ako je koja koristila za opće poboljšanje stanja organizma,pogotovo za reproduktivno zdravlje? Jel možda netko koristio Jadrankinu otopinu ili nešto slično? Ne znam ni sama da li da koristim išta ili najbolje ništa.Eto mene moja ginekologinja šalje na kompletnu obradu nakon 2 spontana jer joj nije jasno što se događa, pa čak i sumnja na tu trombofiliju. Vidjet ćemo sve kad prođe oporavak.Što se štitnjače tiče, stavila me na terapiju od 50 pa sam joj otišla u hiper, TSH 0.01, po noći sam se tuširala i imala tahikardije tako da mi ova terapija od 25 odgovara skroz dok ne zatrudnim 

    01/21 - missed hb 10+1 (tablete + kiretaža)
    09/21 - missed hb 10+6 (kiretaža)

    10/22 - missed hb 15 tj (kiretaža)

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Na MPO temi na prvih par stranica imaš i postove gdje smo saželi koje pretrage treba raditi i koje suplemente pijemo. Dosta toga je neovisno o načinu začeća. Pogledaj pa vidi što te vuče. 

    💔💔💔

  • BabyLa

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima na forumu. Danas sam odlučila napraviti profil, podijeliti sa vama svoju priču i zamoliti vas da samnom podijelite vaša iskustva. 

    Naime, u 10. sedmici trudnoće sam počela krvariti i na UZ pregledu je srce kucalo. Dobila terapiju Duphaston 3x2, Magnezij i Folnu kiselinu (koju sam pila prije i u toku trudnoće), i po preporuci strogo mirovanje. Ta noć i naredna dva dana su bila grozna. Ja sam krvarila kao da imam menstruaciju, a bolovi su bili malo jači od onih u menstruaciji. Ginekologa koji mi je vodio trudnoću sam opet kontaktirala i on mi je rako da se to dešava, da je važno da srce kuca i da će biti sve u redu, samo da ležim i mirujem. Ja sam zaista to i radila, ali nije bilo poboljšanja. Nakon tri dana sam samoinicijativno otišla na UZ  kod drugog ginekologa ( jer nisam mogla vjerovati da je moguće puniti uložak za uloškom i da bude sve OK). Nažalost, na UZ sam i sama vidjela da nema ništa. Ginekolog je empatično rekao da je nažalost došlo do spontanog pobačaja prije dva dana, dakle nekako odmah nakon posljednjeg pregleda. 

    Iako sam bila u 10. sedmici trudnoće nisam morala na kiretažu, nego se sve nekim čudom samo “očistilo”. Dani koji su uslijedili su bili puni boli, tuge, preispitivanja, prelistavanja svih 10 sedmica, košmara i noćnih mora. Najteže mi je padao osjećaj praznine… 
    P.s. Sve koje ste prošle kroz ovakvo ili slično iskustvo, nažalost razumijete o čemu govorim!

    Nakon 7 dana na kontroli, ginekolog je potvrdio da ništa nije ostalo i da na sljedeću kontrolu dođem nakon naredne menstruacije. Pitala sam ga za mogući uzrok spontanog, a on je rekao da je 99% siguran da se radilo o nekoj anomaliji koju je tijelo prepoznalo i odbacilo. Možda surovo zvuči, mene boli i sada! Teško mi je! Ali sam odlučila ići naprijed, jer je to jedino što mi preostaje!
    Menstruaciju čekam, međutim istovremeno razmišljam i mislim da ću nakon ove menstruacije biti spremna da ponovo pokušamo! 

    Molim vas koje ste bile u ovakvoj situaciji da li ste čekale preporučena 3 mjeseca ili ste počele pokušavati ranije? Da li je sa idućom trudnoćom sve bilo OK? 

    Izvinite na opširnosti, ali vjerujte da dok sam ovdje pisala osjetila sam neku lakoću!

    Unaprijed vam hvala i svima vam želim samo najbolje! <3

  • BabyLa

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    D.ana

    BabyLa meni se isto desilo samo u 7 tj trudnoce jos srce nije kucalo isto su rekli da se to dogada i imala si srecu kao i ja da nisi isla na kiretazu da se samo ocistilo, sad pricekaj iducu menstruaciju jer ovo krvarenje je bilo spontani i od tad mozes racunat menstruacijski ciklus i kad dobijes odi na briseve i papu tako sam ja i onda kad dode iduca kreni ponovo na trudnocu. Ja sam krvarila oko 2 tj kada sam imala spontani kod mene je bio zadrzani spontani isto sam dobila duphaston 2 X dnevno jer se jos plod nije vidio ali je sve bilo gv vrecica itd, otisla sam privatno i on mi je rekao da nazalost nema spasa da prestanem uzimat vaginalete i da ce se samo ocistit tako da je kod mene to trajalo i bili su jako grcevi ali se samo ocistilo i nastavila sam ponovo na trudnocu nakon briseva i pape i sad se desila biokemijska trudnoca, menga kasnila napravila sam tri testa i svi bili pozitivni na kraju dosla vjestica koja je bila obilna i s komadicima (ugruscima) ja sam uplasila pa kod ginekologa i on je rekao da se ne brinem da se to dogada i da idem dalje.
    Jako je tesko za sve nas koji kroz to prolaze poveselis se i onda ta praznina ali se nadam da se i nama osmjehnut sreca ❤️


    Baš mi žao zbog tvog gubitka… Zaista je teško… Imam osjećaj da ovo vrijeme prolazi pored mene… Molim Boga da nas obraduje i ispuni nam ono za čime nam srce žudi! ❤

    P.s. Hvala od srca na podjeljenom iskustvu, zaista mi znači! ❤
    Čuvaj se! ❤

  • Avatar Mikica212

    Mikica212

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    BabyLa meni je moja doktorica nakon prvog spontanog (imala sam ih 2) ,koji je bio malo kompliciraniji od vašeg (krenulo je samo, pa su mi dali tablete pa kiretaža) dala zeleno svjetlo nakon 2.mjesečnice,znači neka 3 mjeseca su prošla. Jako je važno da se konzultirate da svojim ginekologom i da se vi osjećate psihički i fizički spremno za sljedeću trudnoću. Sretno!

    01/21 - missed hb 10+1 (tablete + kiretaža)
    09/21 - missed hb 10+6 (kiretaža)

    10/22 - missed hb 15 tj (kiretaža)

  • BabyLa

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Mikica212

    BabyLa meni je moja doktorica nakon prvog spontanog (imala sam ih 2) ,koji je bio malo kompliciraniji od vašeg (krenulo je samo, pa su mi dali tablete pa kiretaža) dala zeleno svjetlo nakon 2.mjesečnice,znači neka 3 mjeseca su prošla. Jako je važno da se konzultirate da svojim ginekologom i da se vi osjećate psihički i fizički spremno za sljedeću trudnoću. Sretno!


    Mnogo mi je žao što ste čak dva puta prošli kroz tu traumu kako psihički, tako i fizički! Želim Vam da se što prije oporavite i dočekate svoju radost! ❤

    P.s. Da li ste radili neke pretrage nakon drugog spontanog, kako bi se otkrio uzrok? 

    Šaljem Vam zagrljaj! ❤

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.