Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mikica212

    Mikica212

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    BabyLa krećem s pretragama čim prođe fizički oporavak,pa ćemo nadam se otkriti događa. Postoji sumnja na trombofiliju. Nisam čula da se neka normalna osoba moli da ima neku bolest  al eto ja se molim,makar ću znat da postoji terapija koja će mi pomoći da iznesem trudnoću do kraja. Hvala na podršci, također sve najbolje želim. Mi žene moramo biti jake kao stijene ❤

    01/21 - missed hb 10+1 (tablete + kiretaža)
    09/21 - missed hb 10+6 (kiretaža)

    10/22 - missed hb 15 tj (kiretaža)

  • BabyLa

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Mikica212

    BabyLa krećem s pretragama čim prođe fizički oporavak,pa ćemo nadam se otkriti događa. Postoji sumnja na trombofiliju. Nisam čula da se neka normalna osoba moli da ima neku bolest al eto ja se molim,makar ću znat da postoji terapija koja će mi pomoći da iznesem trudnoću do kraja. Hvala na podršci, također sve najbolje želim. Mi žene moramo biti jake kao stijene ❤


    Želim Vam što brži oporavak i da ako Bog da otkrijete šta je uzrok. Možda ne bude nešto direktno vezano za Vas, ali ćete bar znati sa sigurnošću! Čuvajte se i javite da li su Vam “otkrili” nešto! ❤

    Sretno i pazite na sebe! ❤

  • Avatar Ariel

    Ariel

    Broj poruka: 592

    Prijavi adminu

    Ja sam danas imala svoj 3. spontani pobacaj od 6mj ove godine. Supruh i ja smo poslani na analizu pobacaja, da utvrde uzrok zasto se to desava. Prvi spontani je bio u 6mj (10+0), drugi pocetko 8mj (4+4) i treci danas (6+1). Je li netko ovdje to radio tu analizu?  Ja sam vec vadila krv i napravila detaljne preglede nakon prvog spontanog i ispalo je da san extra zdrava.

    Receno nam je da najbolje da ne pokusavamo prije tog termina iz razloga jer mozda i sljedeca trudnoca zavrsi isto kao i zadnje 3. Posto je to sredinom 11mj, zanima me samo ako je netko radio tu analizu?!

    [lilypie.com]

  • IvKa

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    Drage žene, htjela bih s vama podijeliti svoje iskustvo medikamentoznog pobačaja u splitskoj bolnici. Imala sam missed ab. Srce je prestalo kucati, a ja nisam prokrvarila. Morala sam u bolnicu na uzv da oni to isto potvrde, a onda na hitni prijem naručit se za tablete. Mogla sam birati između tableta i kiretaže. U uto sam došla popiti prve 3 tablete i išla doma. U čet sam došla i ostala u dnevnoj bolnici. Tada sam dobila još dvije tablete koje se tope u ustima. Kroz pola sata, sat sam pocela krvariti i krenuli su lagani grcevi i bolovi. Najviše me je glava bolila pa mi je sestra dala brufen. Možda zbog toga nisam osjetila bolove. Svako malo sam išla na wc gdje je većina izašla. Nakon 6 sati prvi uzv, trudnoća je izašla, ali mi to doktor nije rekao, tek sam kasnije to saznala. Dobila sam još jednu tabletu. Tu su mi bili malo jači bolovi, ali ništa strašno. Nisam imala potrebu tražiti nešto za bolove. Nakon 3 sata ponovno uzv. Većina je izašla ali mi daju još jednu tabletu i šalju na odjel. Dođem ponovno za 3 sata, i kažu da se super očistilo ali mi daju još jednu tabletu i ostavljaju u bolnici do sutra. Ujutro u viziti doktori govore prema nalazu da sam bila već navečer za doma, tako da sam obavila još jedan uzv pa sam mogla doma. Medicinske sestre su bile ok, međutim doktori su bili sve mladi, stažisti, koji nemaju puno iskustva pa sam ajmo reći bzvz pila zadnju tabletu i ostala spavati u bolnici. Ali nema veze, na kraju se sve dobro završilo. Preporuka za medikamentozni je svakako zbog budućnosti, ne ostavlja nikakve posljedice na maternici i zapravo se osjećam kao da imam menstruaciju. Problem je šta dugo traje, prvo dog se naručiš za tablete pa ih piješ u razmacima, tako da je psihički teško. Nakon svega toga nisam imala nikakve bolove niti jako krvarenje. Oprostite na malo dužem postu, ali nadam se da sam nekome olakšala. 

    Pokusavamo od 9/2019
    1/2020 ureaplazma
    4/2021 histeroskopija polipa
    8/2021 trudnoca
    9/2021 missed ab.

  • Avatar Ariel

    Ariel

    Broj poruka: 592

    Prijavi adminu

    Moj post ce isto bit dug, ali prosla sam i kroz tablete, kiretazu i spontani kod kuce.

    IvKA mi je sto ste to morali iskusit, suosjecam jer je moji prvi spontani zavrsio slicno. Nadam se da NIKAD vise necete morat prolazit kroz to.
    Moje iskustvo je malo drugacije.  U 10tt sam saznala da nema otkucaja srca i poslali su me u bolnicu (ne zivim u hrvatskoj). Tamo su potvrdili da nema otkucaja srca i dali mi 3 opcije - pricekat da tijelo obavi svoje (sto bi moglo trajati i do 2 tjedna), tablete ili kiretaza. 
    Ja sam se odlucila za tablete. Prvo sam tamo popila jednu pa su mi dali upute kako dalje. Dali su mi tablete koje se moraju pod jezikom otopit i poslali me kuci da sama doma to naprvim. Kad sam doma to napravila, slomila sam se. Val emocija i grceva, bolova, muzeve suze, nisam znala ni di sam ni sto sam. Grcevi su bili jaki, bolni, dobila sam koktel tableta protiv bolova koje sam morala uzimat, u jednom trenu je bio mix od 6 tableta. Nakon 8 sati grceva i odlazaka na WC, dok sam se mucila da ne pogledam sto se desava, uspjela sam zaspat. Drugi dan sam morala na kontrolu di su mi rekli da morma uzet jos jednu tabletu jer nije sve otislo van. Odmah sam uzela sve za bolove pa sam to lakse izgurla. 
    Nakon trece kontrole su mi rekli da je sve ok i da c uprestat krvarit kroz tjedan dana. To je bilo 1.6. ali ja sam krvarila sve do kraja 6.mj. Otisla sam jos jednom u bolnicu na kontrolu, 6 doktora me pregledalo, ueli su sve moguce briseve, krv i sve. Zakljucak je bio - ostalo je jos malo tkiva koje i dalje proizvodi beta hcg hormon i krvarim. Opcije su bile kiretaza ili jos cekat. Taj dan sam morala putovat za hrvatsku na godisnji na 2 tjedna. Kad sam stigla kuci, nisam se osjecala dobro i otisla sam na hitnu. Tamo mije doktor izasao u susret kad je cuo sto sam sve prolazila i rekao je da ima 20 min vremena i da mogu sad ODMAH ic na kiretazu. Na kraju sam se odlucila za to. Bilo je neugodno, bolno, plakala sam cijelu operaciju jer sam se osjecala krivom, da sam ja nesto krivo uradila. Nakon operacije am spavala 2 sata u bolnici i pustena sam kuci. 
    Krvarenje je prestalo nakon 2 dana, menstruaciju sam dobila nakon 6 dana od operacije. Jucer sam imala jos jedan spontani, ali kod kuce, dogodio se sam od sebe. Zivim u nadi da ne moram na kiretazu i da ce se sve pocistit.

    [lilypie.com]

  • Marijab799

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, s obzirom da čitam da nisi bila na kiretaži, zanima me kako si se samostalno uspjela očistiti i zanima me da li je bio potreban pregled u bolnici ili kod ginekologa koji je ustanovio da se dogodio biokemijski pobačaj? Ispričavam se na neobičnom pitanju. Imam ih puno i previše. a ovo mi je prva trudnoća. Ja i dečko smo se odlučili za veliki korak i totalno sam nova u ovome i svaki pojam mi je zbunjujuć. Tek sam otkrila da sam u drugom stanju pa se informiram o svemu mogućem i ne mogućem što postoji u ovom stanju. Hvala lijepa. 

  • Avatar Ariel

    Ariel

    Broj poruka: 592

    Prijavi adminu

    Marijab799

    Pozdrav, s obzirom da čitam da nisi bila na kiretaži, zanima me kako si se samostalno uspjela očistiti i zanima me da li je bio potreban pregled u bolnici ili kod ginekologa koji je ustanovio da se dogodio biokemijski pobačaj? Ispričavam se na neobičnom pitanju. Imam ih puno i previše. a ovo mi je prva trudnoća. Ja i dečko smo se odlučili za veliki korak i totalno sam nova u ovome i svaki pojam mi je zbunjujuć. Tek sam otkrila da sam u drugom stanju pa se informiram o svemu mogućem i ne mogućem što postoji u ovom stanju. Hvala lijepa.


    Biokemijska trudnoca je trudnoca koja zavrsi jako rano, prije nego sto ju je uopce bilo moguce vidjet na ultrazvuku. (znaci prije 5 ili 6 tjedna trudnoce)
    Moja prva trudnoca je zavrsila u 10tt sa medicinskim tabletama i na krjau sa kiretazom. Druga je bila 2 mj kasnije i bila je biokemijska. Dobila sam pozitivan test i 4 dana kasnije sam dobila normalnu menstruaciju. Kad sam kontaktirala doktoricu rekla je da je bila biokemijska trudnoca jer se to desilo u 4tt+4 dana. Rekla mi je da pratim kad cu prestat krvarit i ako prestanem normalno kako mi i menstruacija treba zavrsit, onda je sve u redu i to racunam ko normalnu menstruaciju. Rekla je i nakon toga da mogu pokusat odmah bez problema opet.
    Zadnja trudnoca je bila sredinom 9mj, ali je prije 3 dana zavrsila u 6tt. Kad sam pocela krvarit otisla sam na pregled i tamo se vidio plod i rekla je da je sve u redu. Dala mi je progesteron i ThromboAss ali ocito je bilo prekasno. 2 dana kasnije sam jako prokrvarila, otisla sam na pregled i rekla je da vise nema ploda, da ga je tijelo izbacilo. Vidjelo se di je plod bio i da tamo jos ima krvi te da tijelo jos to treba izbacit. Rekla mi je isto da pratim koliko dugo krvarim, i da dodem na kontrolu za 4 tjedna. Ako ce me nesto jako jako boljet (jace od normalnih menstrualnih bolova) neka odmah dodem. 
    Ako imate jos pitanja, samo pitajte. Ali pokusajte se koncentrirat na ono dobro i lijepo u trudnoci. Zelim Vam svu srecu i da uskoro cujete srce Vase bebice te da butete oboje zdravi i dobro.

    [lilypie.com]

  • Avatar Mikica212

    Mikica212

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Ja sam evo upravo dosla od svoje ginekologinje. Dobila sam uputnice za Osijek za pretrage i rekla mi je 2-3 mjeseca neka se cuvam,taman kad sve nalaze napravimo onda cemo vidjeti sto se dogadja i  za dalje se dogovoriti.  Pise trombofilija, TORCH, PV,TV,APTV,fibrinogen, D-dimeri, protein C, protein S, LAC, ACL, Homocistein, AT III, T3,T4,TSH,Faktor V Leiden, PAI I, protrombin, MTHFR,B19
    I još me poslije toga čekaju neke pretrage u Našicama u bolnici,to je rekla da cemo raditi zadnje. Nadam se da ce se pronaci uzrok i da nije nista ozbiljno.

    01/21 - missed hb 10+1 (tablete + kiretaža)
    09/21 - missed hb 10+6 (kiretaža)

    10/22 - missed hb 15 tj (kiretaža)

  • Avatar Ariel

    Ariel

    Broj poruka: 592

    Prijavi adminu

    Mikica212

    Ja sam evo upravo dosla od svoje ginekologinje. Dobila sam uputnice za Osijek za pretrage i rekla mi je 2-3 mjeseca neka se cuvam,taman kad sve nalaze napravimo onda cemo vidjeti sto se dogadja i za dalje se dogovoriti. Pise trombofilija, TORCH, PV,TV,APTV,fibrinogen, D-dimeri, protein C, protein S, LAC, ACL, Homocistein, AT III, T3,T4,TSH,Faktor V Leiden, PAI I, protrombin, MTHFR,B19
    I još me poslije toga čekaju neke pretrage u Našicama u bolnici,to je rekla da cemo raditi zadnje. Nadam se da ce se pronaci uzrok i da nije nista ozbiljno.


    Nadam se da cete otkrit uzrok i sto prije naci rjesenje. 
    Ja imam uputnicu za 11.11.2021. pise za kompletne pretrage (posto sam u austriji pise samo Abortusabklärung). Ali sam malo googlala sto to znaci i mislim da je sve navedeno kao sto ste i Vi napisali. JA sam na svoju tuku trombofiliju napravila nakon prvog spontanog i bila je negativna ali je rekao doktor da je to u vise od 50% slucajeva krivac za spontane pobacaje.
    Zelim Vam svu srecu i da sto prije otkrijete uzrok. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Mikica212

    Mikica212

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    mammaWannaBe ajd neka nam je sretno onda, da se nadje uzrok i da uzmemo neku terapiju i aj dalje :)

    01/21 - missed hb 10+1 (tablete + kiretaža)
    09/21 - missed hb 10+6 (kiretaža)

    10/22 - missed hb 15 tj (kiretaža)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.