Spontani pobačaj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Pipin

    Pipin

    Broj poruka: 876

    Prijavi adminu

    hortensia

    Cure pitanje…missed ab s tocno 6 tj..ali vidila se samo mala gv i beta samo 1300 sto znaci za 5 tj….doc mi htjela dati uputnicu za kiretazu ali ja sam htjela pricekati da krene prirodno…i krenulo je odmah jucer na 6+1..sad dva pit: ima li netko da je sve to prirodno odradio ovako rano i sto mogu ocekivati….i s obzirom da je prvi ovakav nakon uredne trudnoce i 36 god…trebam li ikakve pretrage…mislim privatno jer znam da mi nece dat preko zdr…i koliko cekati nakon ovakvog ranog…puno hvala na odg.


    Hej, ja se nazalost nisam mogla prirodno ocistit, ali ima jako puno cura koje u tako ranoj trudnoci jesu. U principu u malim trudnocama ako sve samo ode i nakon pregleda je ok, mozete odmah krenuti dalje. Neki dok ce mozda reci 3 mj cekanja. Na preglede bas ne salju nakon prvog, eventualno neke osnovne, ali inzistiraj bar papu, cerv briseve i urin - to bi ti svaki soc gin trebao dati. Inace mozes jos hormone odraditi recimo.

    [lilypie.com]

  • hortensia

    Broj poruka: 274

    Prijavi adminu

    Hvala…brinem se i ja hocu li se uspjeti prirodno ocistiti jer zasad je kao jaca menstruacija ali na mahove….ali beta mi je bila jedva za 5 tjedana pa se nadam…pricekat cu jos tjedan pa cu otici na pregled…imam i nekog posla pa ne znam moram li i koliko mirovati….briseve i papu sam radila u 10 om mj…pa kontam da je to zasad ok…mozda onda jos urin..ugl.puno hvala na odg.

    [lilypie.com]
    Missed ab. 7tj. 1/2020 ♥
    Missed ab. 11tj. 5/2020 ♥

  • hortensia

    Broj poruka: 274

    Prijavi adminu

    Aha tek sad vidim..mogla bi i te hormone…pitati cu

    [lilypie.com]
    Missed ab. 7tj. 1/2020 ♥
    Missed ab. 11tj. 5/2020 ♥

  • Avatar Pipin

    Pipin

    Broj poruka: 876

    Prijavi adminu

    hortensia

    Hvala…brinem se i ja hocu li se uspjeti prirodno ocistiti jer zasad je kao jaca menstruacija ali na mahove….ali beta mi je bila jedva za 5 tjedana pa se nadam…pricekat cu jos tjedan pa cu otici na pregled…imam i nekog posla pa ne znam moram li i koliko mirovati….briseve i papu sam radila u 10 om mj…pa kontam da je to zasad ok…mozda onda jos urin..ugl.puno hvala na odg.


    Kad su male trudnoce nema tu puno krvarenja, koji dan, Drzim palceve da se ocistis sama ali to ces zati tek na kontroli za koji dan. Ja bi na tvojem mjestu radila papu i briseve opet jer to sto su u 10mj bili uredn ne znaci nista. Sto se mirovanja tice, meni je receno par dana strogo, a nakon toga samo se paziti fizickih napora par dana. Ali bila sam visi tejdan trudnoce.

    [lilypie.com]

  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    Lemon

    Orhideja1

    Zabrinuta_7

    Orhideja1

    Prije 3.5 tjedna imala sam drugi spontani u 13tt i sad sam u iščekivanju prve menstruacije kroz neka 2 tjedna. Molim vas kakve su bile vaše prve menstruacije s obzirom da se ja već sad bojim da bi moglo vraški bolit ili mi je to samo strah nakon spontanog.

    Nemas se cega plasiti.. Nije bolna nista vise nego Inace.. Bar moje nisu bile, cak MI je ova druga menstruacija posle spontanog dosla bez ijednog simptoma.. 😒..
    Mrvicak hvala puno, I sretno 🌺❤️

    Pobačaj mi je bio induciran injekcijama i grozan, pa čim pomislim na moguće bolove odmah me strah.

    Meni je prva menga nakon induciranog poroda došla za 5 tjedana, prvo me bolilo tri dana a ni kapi krvi i onda je krenulo, nije bilo jako bolno a isto sam se pripremala na užas, samo je bila obilna ali i bolje da se čisti


    Lemon nadam se da si sad ok, baš sam se sjetila tebe (ja sam te prije nekoliko tj. Pitala koliko si čekala odobrenje komisije na sv. Duhu). Ja sam trebala ići na biopsiju korionskih resica, ali u svoj toj torturi srce je stalo prije zakazane biopsije što je najbolje što se moglo desiti ako me razumijete jer bih vjerojatno još uvijek čekala nalaze vjerojatno amino itd.
    Doktorica je rekla da sam na granici pa smo išli na inducirani porod/pobačaj. Prvu noć gel, ujutro tableta mifegyne koja na mene očito nije djelovala, navečer opet gel i ujutro prva prostin injekcija. Nakon nje kreće povraćanje, proljev, groznica i lagane kontrakcije. Tri sata poslije druga injekcija i ponovno sve navedene nuspojave i jake kontrakcije gdje sam nakon dva sata tražila nešto protiv bolova i dobila ali i sat nakon dobila i treću injekciju. Ta zadnja tri sata su bila grozna, tražila sam sestru samo da bude samnom i sa svakim tim trudom pitala ju je li gotovo. Kada se činilo da je sve to na kraju odveli su me u salu na vakum kiretažažu minimalni zahvat čisto da se za koji dan ne desi… nešto je ostalo.
    Oprostite na dugom postu, ali to bi ukratko bila moja priča… 

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

  • hortensia

    Broj poruka: 274

    Prijavi adminu

    Pipin

    hortensia

    Hvala…brinem se i ja hocu li se uspjeti prirodno ocistiti jer zasad je kao jaca menstruacija ali na mahove….ali beta mi je bila jedva za 5 tjedana pa se nadam…pricekat cu jos tjedan pa cu otici na pregled…imam i nekog posla pa ne znam moram li i koliko mirovati….briseve i papu sam radila u 10 om mj…pa kontam da je to zasad ok…mozda onda jos urin..ugl.puno hvala na odg.

    Kad su male trudnoce nema tu puno krvarenja, koji dan, Drzim palceve da se ocistis sama ali to ces zati tek na kontroli za koji dan. Ja bi na tvojem mjestu radila papu i briseve opet jer to sto su u 10mj bili uredn ne znaci nista. Sto se mirovanja tice, meni je receno par dana strogo, a nakon toga samo se paziti fizickih napora par dana. Ali bila sam visi tejdan trudnoce.


    Pipin..napraviti cu onda papu i briseve ponovo…ali rezultat pape jos nemam kod nas se to ceka 2 ipo mj a ja sam radila sredinom 10 og i tek sad krajem mj cu imati nalaz….samo znam da su brisevi bili ok….kod privatnika ista stvar svi salju u drugi grad u laboratorij jer kod nas nema..tako da sad cu tek saznat za deseti mj a onda kad napravim opet saznat cu negdje u 4.mj…dok saznas stanje se vec moglo promijeniti….

    [lilypie.com]
    Missed ab. 7tj. 1/2020 ♥
    Missed ab. 11tj. 5/2020 ♥

  • jel40

    Broj poruka: 21

    Prijavi adminu

    Ja sam prirodno spontani ali nakon 4 dana medikamenti ..bila sam 8 tt ali plod je bio 6 tt 3.3 mm srce nije prokucalo uopce…prirodno mi je plod izasao ali ostala je ges.vrecica nakon toga ta 4 dana prirodno su mi dali 3 tablete popit te nakon 36 sati vaginalno tableta ..imala sam male bolove sjecanje i malo krvarenje ali nista strasno dosla sam 2 dana na ponovni pregled i opet su mi dali vaginalnu tu tabletu malo nesto se otopila jednostavno se nije topilo to u meni ..ali izasao mi je jedan veliki ugrusak koja ja iskreno mislim da je to to ..sad imam samo smedanjere i dnevni ul..u petak idem opet na kontrolu da vidim da je sve ok i da je sve otislo..ali ponavljam ja nisam imala.apsolutno nikakvo veliko krvarenje samo kroz pipi to izbacivala…

  • Avatar Orhideja1

    Orhideja1

    Broj poruka: 797

    Prijavi adminu

    jel40

    Ja sam prirodno spontani ali nakon 4 dana medikamenti ..bila sam 8 tt ali plod je bio 6 tt 3.3 mm srce nije prokucalo uopce…prirodno mi je plod izasao ali ostala je ges.vrecica nakon toga ta 4 dana prirodno su mi dali 3 tablete popit te nakon 36 sati vaginalno tableta ..imala sam male bolove sjecanje i malo krvarenje ali nista strasno dosla sam 2 dana na ponovni pregled i opet su mi dali vaginalnu tu tabletu malo nesto se otopila jednostavno se nije topilo to u meni ..ali izasao mi je jedan veliki ugrusak koja ja iskreno mislim da je to to ..sad imam samo smedanjere i dnevni ul..u petak idem opet na kontrolu da vidim da je sve ok i da je sve otislo..ali ponavljam ja nisam imala.apsolutno nikakvo veliko krvarenje samo kroz pipi to izbacivala…


    Drago mi je da ti je sve to prošlo koliko toliko ok. Ja sam bila 13+2tt,srce je stalo na 12tt i plod veličine 5cm. Ja sam imala obilno krvarenje poslije 3.injekcije ali možda zato što je i trednoća bila više tjedana, a prije 7 god sam imala spontani u 7tt i tada sam se sama očistila i po izlasku iz bolnice dobila ergometrin par dana.
    I nadam se da će kontrola u petak biti ok. 

    02/13 missed ab. 7tt
    12/19 missed ab. 13tt
    10/20 +🤰 nadamo se najboljem 🤱
    It's a boy 💙👣👶
    28.06.2021. Treća sreća i ljubav najveća 👶
    08/23 biokemijska

  • Marta82

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Crookshanks

    mrvicak divnosritno ti bilo!
    ja sam imala spontani prije misec dana u 12tt, morala sam na kiretazu jer je plod ostao na 9tt, tek sam na redovnoj kontroli saznala da nesto nije ok, inace sam se super osjecala, nisam imala nikakva krvarenja ni nista. onda sam malo sufala i citala iskustva ovdje na forumu pa eto i da podijelim svoje onda. dosao mi je nalaz phd, moguca trombofilija, ginekolog mi je dao uputnicu za dalje iako mi je ovo prvi spontani, imam dvoje dice iz dvi uredne trudnoce (5.5g i 7.5g) .
    što se same kiretaze tice, imala sam divno iskustvo, koliko tako nesto moze bit divno jel, ne znam koju drugu rijec da upotrijebim, zahvalna sam cijelom osoblju kbc split na jako humanom i empaticnom pristupu na svim odjelima koje sam pohodila zbog ovog.


    Ja sam isto bila ok s kiretažom u kbc Split, obavio doktor Stipić, ali nažalost moja menga ni nakon 5mj nije došla, što znači da nešto nije napravljeni kako treba, i sad moram na histeroskopiju. Bila sam 9tj trudna i vakumom je napravljena kiretaža. Ali očito ne tako dobro kao što sam mislila. 

    🧔1990.,spermiogram dobar
    👩‍🦰1982.,oper.mioma12.2017g, Amh prije operacije 7.2017g.9.49 a posli 9.2018.,7.40
    2018.1mj.prirodni,jedna 6st, beta 0
    2018.3mj.stumulirani,9 jajnih st., vraćena 3st i 4st, beta 0
    2019.7mj.8 stanica, vraćene dvi 8st,u 10tjednu miss. ab
    2020.7mj,Amh 5.68.dobili 3j.s,vraćena jedna 4st, miss ab. u 10.tj,nalaz sindrom down
    2021.2mj.,8 stanica, 7 oplođeno, 3 blatociste, 2 vraćene, 1 zamrznuta, beta 2.3
    Fet 29.5.blatocista,PUPO❤️Beta 11.6. neg 0.2

  • Avatar Lemon

    Lemon

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    Orhideja1

    Lemon

    Orhideja1

    Zabrinuta_7

    Orhideja1

    Prije 3.5 tjedna imala sam drugi spontani u 13tt i sad sam u iščekivanju prve menstruacije kroz neka 2 tjedna. Molim vas kakve su bile vaše prve menstruacije s obzirom da se ja već sad bojim da bi moglo vraški bolit ili mi je to samo strah nakon spontanog.

    Nemas se cega plasiti.. Nije bolna nista vise nego Inace.. Bar moje nisu bile, cak MI je ova druga menstruacija posle spontanog dosla bez ijednog simptoma.. 😒..
    Mrvicak hvala puno, I sretno 🌺❤️

    Pobačaj mi je bio induciran injekcijama i grozan, pa čim pomislim na moguće bolove odmah me strah.

    Meni je prva menga nakon induciranog poroda došla za 5 tjedana, prvo me bolilo tri dana a ni kapi krvi i onda je krenulo, nije bilo jako bolno a isto sam se pripremala na užas, samo je bila obilna ali i bolje da se čisti

    Lemon nadam se da si sad ok, baš sam se sjetila tebe (ja sam te prije nekoliko tj. Pitala koliko si čekala odobrenje komisije na sv. Duhu). Ja sam trebala ići na biopsiju korionskih resica, ali u svoj toj torturi srce je stalo prije zakazane biopsije što je najbolje što se moglo desiti ako me razumijete jer bih vjerojatno još uvijek čekala nalaze vjerojatno amino itd.
    Doktorica je rekla da sam na granici pa smo išli na inducirani porod/pobačaj. Prvu noć gel, ujutro tableta mifegyne koja na mene očito nije djelovala, navečer opet gel i ujutro prva prostin injekcija. Nakon nje kreće povraćanje, proljev, groznica i lagane kontrakcije. Tri sata poslije druga injekcija i ponovno sve navedene nuspojave i jake kontrakcije gdje sam nakon dva sata tražila nešto protiv bolova i dobila ali i sat nakon dobila i treću injekciju. Ta zadnja tri sata su bila grozna, tražila sam sestru samo da bude samnom i sa svakim tim trudom pitala ju je li gotovo. Kada se činilo da je sve to na kraju odveli su me u salu na vakum kiretažažu minimalni zahvat čisto da se za koji dan ne desi… nešto je ostalo.
    Oprostite na dugom postu, ali to bi ukratko bila moja priča…


    Jeste li dali plod na analizu? Ja još čekam nalaze a prošlo je dva mjeseca.. Nadam se da budu uskoro. To što je srce stalo stvarno u tom slučaju je sreća.. 

    💔💔💔💔
    28.06.23. ❤️
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.