Skraćeni cerviks, mirovanje, serklaža - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Erin2020

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Cure kako ste, sta ima kod vas? Kod mene evo opet problem. Ujutro se probudila i otisla na wc i svjeza krv na papiru. Noge mi se odsjekle i otisla sam odma na hitnu gdje sam cekala kao da sam dosla na redovni pregled u ambulantu. Pet sati!!! Srecom, svi nalazi su dobri. Oni ne znaju zasto krvarenje…otvorena sam prst, cerviks je okej. Posteljica dobro, bebica super. Pustili me kuci da mirujem ali ce me ostaviti u bolnici ako se krvarenje nastavi. Sad lezim i nadam se da ce se krvarenje smiriti iako je za sada vec bolje ali opet sam u frasu pri svakom odlasku u wc. Bilo bi mi bas krivo da sad kad sam toliko izgurala da mi pred kraj nesto pode po zlu i da ne izdrzimo jos ta tri tjedna.

  • Liduska

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Erin, bas mi je zao sto prolazis sve to :( Mogu samo zamisliti strah i šok. Utjesno je to sto je s bebom sve ok! Mozda ti je samo pukla neka žilica, sve je to dolje dosta osjetljivo i pod velikim pritiskom…Izdrzat ces, sigurna sam!! Koji si tjedan sad? Jesu tebi radili serklaž ili si bez icega? 

    Probaj se smiriti, znam da je lako reci…ali ako treba uzmi koji Normabel, samo lezi i bit ce sve ok, sigurna sam. Da nesto nije ok vidjeli bi oni to sve na pregledu.

  • Erin2020

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Liduska, hvala ti na ohrabrenju. Ja sam bez icega, samo na umjerenom mirovanju. Bez dizanja teskog i naprezanja. Ali ja sam bila puno stroza prema sebi i mirovala puno vise. Kontam da sam zato i imala dobar nepromijenjen nalaz na cerviksu. Sutra ulazim u 35 tjedan. Ma najbitnije da je sve dobro, prvenstveno s curkom. Samo bas ono, malo se opustim, i onda opet neki cirkus. Kazu mozda tako reagiram na otvaranje. Bila sam dugo vrh prsta a sad sam prst otvorena. Sto opet nije strasno. Trbuh sad dosta naraste preko noci i sve se to širi a malena me bas jakoo gura i udara. Ma ko zna. Samo da izduram jos tri tjedna i super. I po mogucnosti kod kuce u svom krevetu.

  • Liduska

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Ma hoces, sigurna sam!!! Vjerojatno je onda to lagano otvaranje uzrok, ali opet..s 35 tjedana biti prst otvorena nije strasno, jos imaš sanse i prenijeti😅

    Ja ti saljem pozitivne misli i zelje, samo hrabro dalje. Pogledaj put iza sebe, dokle si uspjela doci. Beba je super i samo na to misli. A mi nekako u glavi sve pregrmimo pa ces i ti ovo. Javljaj kakvo ti je stanje. 🫶🫶

  • Erin2020

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Liduska, svakako javljam sve. I ti isto pisi, skoro ti je pregled, eto priblizila si se i ti a cinilo se daleko. 😊 izgurat cemo mi to dan po dan. 🙏

  • Liduska

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Ja nemam nista novo za prijaviti do utorka i pregleda, dosla sam samo upitati vas sve kako ste, a posebno Erin? Jel sve ok? 

  • Erin2020

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Liduska, dobro sam. Isti dan popodne vise nije bilo krvarenja. Od cega je to bilo tko ce znati. Jedino me drugi dan sve boljelo, valjda od toliko sjedenja i stajanja a bome i pregleda. Imala sam bas dosta zatezanja i onako blaze menstrualne bolove. Prelezala citav dan i jucer mi je vec bilo znatno bolje. Ako sve bude okej u cetvrtak sam opet na pregledu. Tebi zelim srecu i drzim fige da nam se javis sa super vijestima u utorak. 😊 ostale cure kako ste, Eonaria, Lafemme ima li kod vas kakvih novosti?

  • LaFemme

    Broj poruka: 158

    Prijavi adminu

    Erin2020 ajme mogu samo zamisliti koliko si se prepala. Hvala Bogu da je sve ok prošlo, da si bolje. Joooš imaš baš malo za idržati. Možeš ti to :)

    Liduska ja isto imam sutra pregled. Sretno ti i svakako se javi. Kod mene nema zasad ništa novo. Nadam se da će nalaz ostati nepromijenjen i da se cerviks nije još više skratio. 
    Eonaria nam već duže vrijeme nije aktivna ovdje, nije ni na ljetnim bebama aktivna dugo već. Nadam se da je sve ok.
    Javim nam se ako vidiš poruke :)

    [tickerfactory.com]

  • Erin2020

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Cureee sretno vam sutra, javljajte kakvo je stanje iako ja vjerujem da je sve okej! ❤️I vi ste vec u lijepim tjednima i ici ce to sve sada lakse barem u onom psihickom smislu. Ja cu u cetvrtak na pregled. Ovaj tjedan vise mirujem, iskreno bas ni ne mogu puno biti na nogama, osjecam zatezanje stomaka, pritisak a i staaalno moram piskiti. Doduse dosta i pijem. A malena bas jakoo gura i udara tako da obavim brzinski sto moram i natrag u krevet.

  • Avatar Eonaria

    Eonaria

    Broj poruka: 173

    Prijavi adminu

    Večer cure! 
    Nadam se da ste sve dobro. 🥰
    Baš sam pisala na ljetnim bebama… Dugo se nisam javljala, malo forum nešto zezao, malo moja lijenost. Promjene vremena i multipla su me isto dosta izmorile pa sam postala još lijenija. 
    Danas bili na kontroli, sve je uredno, mjere sve dobre, 1300 g, glavom prema dolje. 🥰
    Cerviks stabilan, 30 mm, T oblik, zatvorena. 💪🏻
    Ogtt bio povišen natašte pa su mi još na prošloj kontroli dodali i dijagnozu gestacijskog dijabetesa. 
    Bebica jako aktivna. Udarci su baš postali jaki, zna boljeti taj donji dio i stalno moram na wc. 🙈
    Iduća kontrola za 3 tjedna, nadam se da će situacija ostati stabilna i da će mjere malo popustiti. 

    Sretno na pregledima! ❣️

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.