Skraćeni cerviks, mirovanje, serklaža - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Erin2020

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Eonaria odliiicno za super pregled, samo tako dalje i nakon iduce kontrole krecu vec sigurniji tjedni a onda ce svaki tjedan biti sve laksi.😊
    Gdje nam je Faith

  • Avatar Eonaria

    Eonaria

    Broj poruka: 158

    Prijavi adminu

    Hvala ti. ❣️
    Jedva čekam 30+ tt da se skroz mirno osjećam. 🤩
    Ti si jako blizu najboljim tjednima, kako se osjećaš? 

    [tickerfactory.com]

  • LaFemme

    Broj poruka: 145

    Prijavi adminu

    Erin2020 vjerujem da ti je sve teže, ali još malo izdrži i sve ćeš zaboraviti kada rodiš bebicu :)

    Eonaria drago mi je da si se javila i da je sve u redu i da je pregled prošao odlično. Brzo će proći i ta 3 tjedna do sljedećeg pregleda.

    Ja vam se javim danas navečer jet tek popodne imam pregled. Držite fige da je stanje nepromijenjeno.

    [tickerfactory.com]

  • Liduska

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Cure evo mene s pregleda! S obzirom da imam pesar meni doktorica ne mjeri i ne gleda vise cerviks tako da sto se toga tice, ne znam mjere…No sve je u redu! Beba je super, sad smo 32+4, ima 1900g, plodne vode ima, ostale mjere dobre. Nastavljam s Utrogestanom do 35 tjedna, a s 36 idem skidati pesar (i to mi je tek iduci pregled, dakle opet cekam mjesec dana😅😅)

    Dobila sam dozvolu za setnju, otici na kavu i sl., ali meni je pritisak bas jak pa cu ja i dalje po svome, uglavnom mirovati i mooozda malo prosetati.

    Vidim da se uglavnom svi dobro osjecaju, nadam se da ce pristizati samo dobre vijesti! Drzimo se cure, sve smo tu pred ciljem skoro 💪💪🫶

  • Erin2020

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Odlicnoooo Liduska, sad ces biti mirnija. Ti radi najbolje po svom osjecaju. Ja isto kao smijem ali takoder imam pritisak i stvarno ne mogu puno. Napravim neke sitnice i onda gledam da legnem sat, dva pa onda opet nesto malo. Eonaria generalno sam okej samo me to s krvarenjem uplasilo i stalno se cimam kad idem na wc pa odahnem kad vidim da nema nista. Pred terminom sam i bas bi bila tuzna da sad pred kraj ne izguram. 
    Lafemme tebi drzim fige da  sve okej ali mislim da nema razloga da ne bude tako da samo hrabro i pozitivno…Sve smo u lijepim tjednima i bebice su koliko vidim super i to je najvaznije. 

  • Liduska

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Erin, da, mirnija sam puno! Samo sam skuzila koliko sam van forme, imam do doktorice 3 min i sva sam se premorila, jedva došla k sebi nakon odlaska tamo i kuci. Moram nekako vratiti formu😅 ali ne znam kako jer cim duze stojim pocnu lazne kontrakcije i pritisak. Jel ima toga kod vas? Meni se pojavljuju unatoc magneziju i normabelu no pretpostavljam da je i normalno da maternica malo “vjezba” za porod.

  • Erin2020

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Zadnjih tjedan dana ih imam svakodnevno. I stezanja i stvrdnjavanje trbuha a ponekad blaze menstrualne bolove. E sad, takve bolove sam znala imati kroz trudnocu ali tipa jedan dan bi imala pa tjedan dana ne. Sad osjetim svaki dan sto je sigurno priprema. Neke zene cijelu trudnocu imaju bolne kontrakcije pa ih ne otvaraju i bude sve dobro. Mene trenutno ( zbog tih krvaruckanja) svaka bol uplasi. Bas me zanima u cetvrtak na pregledu sta ce reci jesam li se jos otvarala. Utrogestan koristim jedan navecer i iskreno, imam osjecaj kad prestanem da cu se ekpresno otvorit i rodit. Iako je cerviks po zadnjoj mjeri 25 sto nije lose za tjedne. Mislim i u prvoj trudnoci sam se brzo otvorila pogotovo za prvorotku i sad me bas strah maknuti te utrogestane. Vidim tebi su isto rekli do 35 tjedna. A ja sam sad 35 pa stavljam taj jedan. Vidjet cu bas u cetvrtak sto ce mi reci. I dan nakon tog pregleda me sve zivo boljelo i bas sam imala bolove. Tako da sigurno je utjecalo to dugotrajno sjedenje/ stajanje

  • Liduska

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Tako je i meni, Erin, skoro isto. Lazne kontrakcije nekad imam na svaku promjenu pozicije, ustajanje, piskenje…ma sve..nekad ih nema toliko. Leđa me bole, ne znam vise jel od lezanja ili je i to neki dio pripreme. Bole me prepone, bas jako i to samo mogu pretpostaviti da je od lezanja na bokovima (ocito nikakvi jastuci ne mogu pomoci nakon 2 mj lezanja). Uglavnom, koliko me smire pregledi i sto je sve ok, toliko ja svaki dan nadjem novu “boljku”.

    Tebi ako i je pocela priprema za porod, taman ces fino izdrzati do 37 tjedna, sad ce to! 

  • Erin2020

    Broj poruka: 78

    Prijavi adminu

    Da, kontam i ja da je od lezanja sve to. Puno sam tromija i teza sam si iako sam tu negdje s kilama kao i u prvoj trudnoci ali psihicki a bome i fizicki mi je dosta teze. Nekad me bole i te kosti ili mišići vagine ne znam uopce sta je to. To sam skontala nakon pregleda isto kad se nasjedim u cekaonici a moze biti i od samog vaginalnog pregleda recimo. Ma tko ce ga znati. Samo da dani i tjedni prolaze i da su bebe dobro. Svaki dan si kazem, samo neka sve prode dobro i zaboravit cu sve ovo u sekundi. 

  • LaFemme

    Broj poruka: 145

    Prijavi adminu

    Jutro cure, jučer je pregled prošao ok. Prohodna sam za prst do glavice i ovoja i dalje je dijagnoza prijeteći prijevremeni porođaj i dalje moram mirovati, ali nije ništa alarmantno. I dalje ću mirovati kao i do sada I sve će biti ok. Ni ne razmišljam o najgorem. Bebac odlično napreduje, ima 1660g. 
    Liduska baš mi je drago za dobar pregled, ali ti i dalje miruje koliko možeš za svaki slučaj 😊

    Što se tiče BH kontrakcija ja ih imam svakodnevno. Neki dan sam imala cijeli dan pretvrd stomak i nije popustalo, ali nije ništa drugo bolilo pa sam čekala da prođe. Nije pomogao ni normabel ni magnezij. Pitala sam doktoricu jučer za te kontrakcije i rekla je da ne dovode do otvaranja i da je to sve normalno, ali da ih niposto ne mazim ili masiram jer to potiče nove i stvaraju se nove od masiranja, a ja sam ih se bome namazilaaaa 😂

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.