Proljetne bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Ajme vidjet ćemo,kad smo bili na bszenima tamo smo posudili i bio mu je predebeli onaj obruc i bas se mucio da lupka po vodi 

    [lilypie.com]

  • Avatar Sarita_00

    Sarita_00

    Broj poruka: 1300

    Prijavi adminu

    Ja sam odustala od fredovog jer mi se cini da bi ju nekak previse sputavao 🤷‍♀️ 

    🙋‍♀️ 28
    🙋‍♂️ 37
    ➕ 25.3.21.
    Naše prvo ☀️
    [lilypie.com]
    Drugo ☀️ stiže ❤️
    [lilypie.com]

  • Litta

    Broj poruka: 487

    Prijavi adminu

    Mi smo jos uvijek na 2 spavanja. Voljela bih i ja imamo jedno. Ovako kad odspava i popodne navecer muka sa spavanjem. Prije 10 nikako zaspati, nekad i do 11. Pokusala sam zabavljati popodne da ne spava ali nema sanse, zsapala bi i stojecki ako treba. I samo place, nece jest, igrat se, nista.
    Kupili smo kolut obicni s prorezom za nogice pa cemo vidjeti. Na moru nismo bili. Hladno je jos more pa mi se ne ide, ni meni se ne kupa. Ovih dana planiram. Ako ne odem, drugi tjedan idemo u istru pa cemo tamo. Godisnji malo 😁
    Jos mjesec dana i idem radit…. aaaa, bas mi se ne ide.. 
    Imali smo ovih dana problem sa zubicima, danas se malo smirilo, mislim da su izbile gornje dvojke ali nikako neda provjeriti. 

    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Samo da javim da uspavljujemo s poglednom na more 😂 koma, spava do 6 popodne i jedva zaspi oko 10, nikako prije. I u 6-7 je budan, opet mi ne pase njegov ritam hahah nikako na zelenu granu. Cak je neki dan uzeo dudu i dudao, bas mi je cudan, nisam mogla vjerojati- on i duda. Putovali smo skoro duplo dulje zbog guzvi, al bebolino je bio ok pa se necu zaliti. 
    Ponekad sama sebe sabotiram kad ga nunam i vidim da je zaklopio oci odmah bi ga ja stabila u kinderbet,da sto prije odmorim mozak… i ondw se naravno probudi isve u krug. Najbolje bi bilo jos 10 min min pricekati. Cijeli dan sam nekako umorna. Mislim da je to vise psihicki nego fizicki, nadam se da jos godinu dana i da ce nekako biti lakse, ajde godinu i pol…2-3-5-20???? 🥵🥵 
    Stalno visim nad njim, novi mi je prostor i jos ne znam gdje moze sta, doma sam vec maknulq sve i prilagodila, znala di se penje di moze sam itd.  Ima
    Nesto novo kod vas?

    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    OLittq sad vidim tvoj post, eto ista situacija. Nekako razmisljam da mozda ja legnem s njim kad ide ujutro spavati pa da odmori duze od 1 sata, pa mozda bez popodnevnog, nisam pametna. Vise mi nije ni gust kad ide na spavanje jer samo cekam kad ce se probuditi. Sam u kindacu 30 min -1 h maximalno. Ja bi rado da ode oko 2 do 4, do 5 se najede i odmah mozemo van, ovako prije 7 nikako. 

    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Nitko ne pise pa cu se ja jadati malo, od kako smo dosli na more imamo borbe za nocno spavanje, od pola 9 do 10,11, cak 12 nikako zaspati a budan je u 6. I tek mi je sad, 4. Dan sinulo da mu je mozda preumoran 🙄🙄 nemajka. Doma je isao oko pola 9-9 zaspao bez problema. Mozda privikavanje il sto ne znam?, jas sam luda i jadna. Sad opet razmisljam o prestanku dojenja a sigurno cu se predomisliti. Ocito. Je to jos jedna kriza. Zaspi u kolicima bez puno drame. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Iskrica

    Iskrica

    Broj poruka: 195

    Prijavi adminu

    Jey moguće da mu je promjena ambijenta i dnevnog ritma dovela do promjene ritma za spavanje. Kod nas ovih dana spavanje funkcionira, no velikih problema imamo za jelo, ona živo praktički na ručku, a za doručak i večeru praktički ništa ne pojede niti kroz dan nije zainteresirana za jelo, nudim joj slabo, nudim joj slatko, nudim kruh, nudim kašice, jučer navečer sam cijeli stol zapubila hranom u pokušaju da nađem barem nešto kaj bude pojela, no baš ništa nije htjela, onda sam ju nosila spavati i zaspala je odmah, sad mislim da je možda bila preumorna i preživčana za jelo, no zašto onda ni kroz dan neće ništa jesti. A i mlijeka već dugo ne pije ni blizu preporukama od pol litre dnevno. Inače izbija joj zubić (četvorka), a i ima laganu temperaturu i sve skupa ne znam detektirati o čemu se radi za to jelo. Sad na poslu brinem brigu na daljinu o tome. Srećom danas idemo pedijatrici zbog nečeg drugog pa ću ju pitati i o prehrani. 

    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Ako joj idu zubi onda joj vjerojatno nije do jela. I mi neki dan ne jedemo skoro nista, mislim da se doci dan kad ce pojesti pola frizdera :) kojoj pedijatrici idete? 

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    M-mama nemam ti sta pametnog savjetovati za spavanje. I sami se borimo s tim..A i ono sto pali kod jednog djeteta, na zalost ne pali kod drugog
    Oliver vec dvije veceri ide spavati u 9, a budi se u pol 6. Naravno da se ne stigne naspavati, a ni ja se ne naspavam, pa smo svi skupa nervozni i cendravi 🤪
    Iskrica, ako se curka ne zali u smislu da trazi jesti kroz noc i sl nece joj nist biti ako papa malo manje par dana, jos ako zubic ide… ali znam kako je to kad se mi mame brinemo. Btw. vidila sam negdje kao ideju za zubice, zenska je uzela onu kasicu na cuclanje (u vrecici sto bude), na papir za pecenje istisne to u stapice, kruzice i sl., smrzne i onda to da bebi za cuclati
    Mislim da je ta preporuka za 0,5 l mlijeka do 1 god. Ja radim 2x po 210 (+prah), ali rijetko popije sve, obicno ostavi 60-90 ml u svakoj boci
    Dala ja tako oliveru rucak nekidan, on probroljo nesto i cendra li ga cendra. Stavim ga spavati, i evo ga za pol sata opet place. Ja izvukla sve zivo sto voli, jagode, maline, bananu, perece, stapice, kao nek pojede bilo sta, a on samo place. Uzeo si muz juhu za jesti kad evo dolazi O u krilo i sve mu pojeo. Ocito je prvi put bio preumoran za jesti, a drugi put je htio “pravu” hranu, a ne ovo sto inace dobije za meduobroke 🙈 
    Kod nas je novo da se naucio popeti sam na kauc i to mi je bas problem. Teoretski zna sici, ali ako spazi nesto sto mu je jako zanimljivo to se ide na glavu 🤦🏼‍♀️ jos dodatno mi moze pasti preko naslona jer nije cijelom duzinom iza zid. I frajer nema nikakvu prostornu orijentaciju, kleci uz rub i samo najednom okrene guzu u sjedne u prazno 🙈


  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    I moj se penje na sva život 😒 neki dan sam ga uspalavala i ostavila ba krevetu i otisla u dnevni boravak i kazem ja nesto mj se culo da je budan a on vec dopuzio do vrata srce mi je stalo kad sam ga vidjela da je sam sišao s kreveta. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.