Proljetne bebe/mame 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Litta

    Broj poruka: 487

    Prijavi adminu

    Imamo i mi tu casu sto se kao ne prolijeva, jedva ja pijem iz nje  mozda kad bude malo veca ce znati. Mi pijemo iz bocice, obicne male, kljunasica joj nije nesto omiljena, neki put popije ali cesce nece. Iz case joj dam nekad, ne cesto jer se sva zalije.
    Kupate li vi svoje bebace sada svaki dan? Jedno vrijeme nisam, svaki drugi, treci dan jer joj je koza jako suha pa joj se poboljsalo. Oprala bih joj svaki dan pelenski dio samo. Ali sad kako su pocele ove vrucine opet smo na svaki dan. Znoji se jako, stalno je u pokretu.
    Sto kuhate za rucak. Nemam ideja vise 😵

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Ja sam oliver isti kupala svaka 2-3 dana, nije bilo potrebe svaki dan. Sad smo unazad par dana presli na svaki dan, ali ga ne sapunam svaki dan, vec opet svaki drugi, treci. Samo mu nasipam kadicu, pustim da se igra i malo prodem krpicom po njemu.
    Dobilismo bazencic, imamo super mjesto u dvoristu jer je ujutro sunce (taman da se voda ugrije), a popodne hlad. Ali nisam ga jos punila jer je smrkljav i kasljuca
    M-mama, ja sam skuzila da se puno bolje igra kada ima manje igracaka, ne mislim da treba pobacati, nego maknuti, pa ih rotirati svakih par dana. I kad ga podsjetim na nesto, tipa ona guralica stalno stoji u dnevnoj i onda ako ja uzmem kockicu i ubacim, ona zasvira, onda on dode i pocne ubacivati i igra se s tim neko vrijeme. Sada je naucio i slagati one kolutove na stap (nemam pojma kako se to zove 🙈), pa se tako isto zna zaigrati… naravno, sve je to u minutama, nije da ce se sam igrati pol sata. I nekad nece nista, samo izbacuje igracke, nekad hoda zamnom i cmizdri i tako…


  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Ja sam isto prije svaka 2-3 dana, sad svaki dan jer se znoji i hoda bos po vani. Ponekad mu i napunim kadu pa se samo brcka u vodi, a onda navecer kupanje. Pelenski dio od 1. Dana peremo vodom i blazinicama tako da….

    Za rucak sam i ja bez ideja. Bebolino nije bas prihvatio tjesteninu, jedinu ako bi mu izblendala ali to mi je bezveze. Riza mu je ok pa onda to kombiniramo. 
    Al citam po fejsu kqo neke hladne salate, musake, variva koja se kuhaju max pol h… 

    Maknulq sam i ja ali moram biti pored njega da se igra. Al neka, sad kad sam doma i on mi je jedina briga, ali ponekad stvarno moram nešto obaviti a njega nikako zabaviti. 

    [lilypie.com]

  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    Poz cure, pitat ću i ovdje pa di prije dobim odgovor - da li bi beba prihvatila dvije vrste duda? Npr ako je boca sa sisačem od Nuka koji ima drugačiji oblik, a duda Mam ili Avent? Ili pak je bolje da sve bude iste marke/oblika?

    [lilypie.com]

  • Avatar Sarita_00

    Sarita_00

    Broj poruka: 1300

    Prijavi adminu

    DijMar

    Poz cure, pitat ću i ovdje pa di prije dobim odgovor - da li bi beba prihvatila dvije vrste duda? Npr ako je boca sa sisačem od Nuka koji ima drugačiji oblik, a duda Mam ili Avent? Ili pak je bolje da sve bude iste marke/oblika?


    Ako mislis na sisac od bocice i dudu varalicu, nema uopce veze. Cak ni nisu jednaki oblici sisaca i dude od iste marke. 

    🙋‍♀️ 28
    🙋‍♂️ 37
    ➕ 25.3.21.
    Naše prvo ☀️
    [lilypie.com]
    Drugo ☀️ stiže ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu
    Slikica...... morammm 😂
    Slikica...... morammm 😂

    Moj nema dudu pa nisam od pomoci 🤷🏻‍♀️ 

    Kako vi jedete? Ja kad malca nahranim izgubim apetit, a kasnije nema mira. Najefijasnije jedemo kad sjednem na pod di se inace igramo, pa oboje usput pojedemo. No rijetko možemo i ja j on isto. Npr danas sam se dosjetila da umjesto secerw u kukuruzni gris stavim bananu pa da moze i on, ostalu hranu bas i ne mozemo kad je meni njegovo bljutavo hahah a njemu ne zelim jos zacinjavati previse. Nije da se zalim sto kg idu dolje, al ipak😂 

    Jel moguce da bebolino od trave dobije osip? Neki dan smo ee valjali po travi i mene je uzasno svrbilo, odmah sam se isla okupati, a on je kasnije dobio neke male pristice. Ne sjecam se da bi kao mala imala neke alergije, al zadnjih godina se nisam valjala po travi u kretkih hlacama pa nisam ni primjetila da mi smeta. Ako i je neka reakcijw bas mi je zao. Em nesmije blizu psa, em sad trava😔 sve ono sto je kao super za djecu 🤔 

    Cime se branite protiv komaraca? Planirala sam uzeti onu mrezicu za kolica eventualno ako ce spavati i neki kremu poslje uboda. Neke sprejeve nebi, citala sam da ima ono za kolica ili odjecu?! 

    Evo poboljsanja sto se tice igracki. Voli listati knjigice pa cu mu uzeti jos koju da mi bude malo zanimljivije citati. Jos uvijek vecinu stavljq u usta pa nema neke prevelike koristi. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    DijMar

    Poz cure, pitat ću i ovdje pa di prije dobim odgovor - da li bi beba prihvatila dvije vrste duda? Npr ako je boca sa sisačem od Nuka koji ima drugačiji oblik, a duda Mam ili Avent? Ili pak je bolje da sve bude iste marke/oblika?


    Kao sto sarita kase duda i boca od iste marke tako i tako nekaju isti oblik. O cucla Mam dude, a boce su tommee tippee. E sad, kad je bio skroz mali cuclo je i mam o tommee tippee dude, onda sam mu jedno vrijeme davala samo mam i za par mjeseci kad sam probala opet ove druge nije htio vise. Tako da ako zelis da cucla vise marki duda trebas ih od pocetka davati i rotirati. Naravno, ako ce prihvatiti


  • Avatar DijMar

    DijMar

    Broj poruka: 1746

    Prijavi adminu

    E to me zanimalo, tnx ☺

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    m-mama

    Moj nema dudu pa nisam od pomoci 🤷🏻‍♀️


    Mi najcesce jedemo zajedno, mislim u isto vrijeme. A sad za hranu kako kad. Ja sam pocela davati i sol i secer pomalo, jer tako i tako to jede i u vrticu. Mislim, gledam da je sto manje, ali sinoc sam mu recimo u palacinku stavila malo linolade, pola zlicice, da osjeti da je malo slatko…juhu i dalje kuham neslanu, pa nama kasnije zacinim. On se toga uglavnom najede, a onda mu iza dam npr par krumpirica koje normalno solim, to mu je vise za zabavu. Pustim ga jesti samog ako hoce, je da bude nered, varivo u nekom trenu odluci jesti rukama i sl, al mora se nekak nauciti
    Moguce he da je alergija na hranu, a mozda je bilo i nekog korova, pa vam je on smetao.
    Mreza za kolica ide samo ako spava, inace ju cupa 🤦🏼‍♀️ 
    Ako mislis na naljepnice za komarce, ja sam probala dvije i zivo sranje, bacanje novaca, komarac ladno sleti na njih 😡 i jos mi se jedne uopce nisu ljepile, tj pale bi nakon 5 min, pogotovo s kolica
    Ima u dm-u chicco neki prijenosni aparatic koji tjera komarce, to nisam probala.
    Ja sam sad nakupovala squito kremu protiv komaraca (dm), cula sam da je ok, ali je malo nezgodno ako treba i za sunce i za komarce. Onda sam uzela jos olival kids sprej i chicco isto neki za djecu. Jedan sam u vrtic odfurala.
    Za poslje uboda moram otici synopen uzeti…pauk ga je ugrizo i sad ima vec skoro tjedan dana to na nozi 😱
    Super za knjigicu. O isto voli listati, ima onu iz dm-a  kao za kupanje, ima neku od tkanine kao sa zivotinjama i ima neku slikovnicu s debljim kartonskim stranicama. To mu dam se se igra, ove obicne slikovnice nedam, jer ako je obicni papir podere. Al dam mu kataloge kad dobijem i stare časopise, pa tamo cupa stranice 🙈 


  • Avatar m-mama

    m-mama

    Broj poruka: 539

    Prijavi adminu

    Meni je synopen super, odmah namažem poslje uboda i brzo nestane, znaci je ok i za djecu?
    Bebolino isto cupa stranice i onda jede papir pa ga drzim podalje od novina i reklama  

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.