Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    AriBari

    Minnieusbaš sam htjela napisati curama koje su prvi put trudne da ne troše bogatsvo na trudničku robu jer košta, a treba ti samo par mjeseci. I ako planirate još trudnoća ne znate u kojem periodu ćete biti trudni i možda će vam trebati totalno neš drugo. Ja sam prvu trudnoću provela u nekoliko trudničkih tajica iz Lidla (koje su baš jeftine) i oversize haljinama koje sam ili imala ili dokupila, ali su mi za nositi i nakon trudnoće. Tako i sad planiram😊, pa čisto savjet😊

    Da svakako. Doslovno par mjeseci nosiš. A svi se mi malo zanesemo u prvoj trudnoći s kupnjom trudničkih stvari i stvari za bebu . Iako sada vidim da i sinsay ima trudničke stvari, pa nije prevelika investicija kod njih se opremiti. Sjećam se u prvoj trudnoći da su mi majice bile problem jer sam imala sve kratke uske majice. Sad sam promijenila stil i više volim ležernije, tako da sam već opremljena.

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Moina

    Cula sam da su hlace iz H&M super, sa trudnickog odjela. Da su skuplje alid a su super. U prosloj trudnoci mi se trbuh poceo vidjet tek iza 22 tt, pa sam nosila svoje hlace do tad, a onda je poceo jako rast. Na srecu rodila sma u 8mj pa sam nosila lagane ljetne haljine cijelo vrijeme, kupial sam jedino trudnicke biciklisticke hlace koje sma nosila ispod haljina da mi se noge ne znoje jer je te godine bilo jako vruce. Ove godine planiram isto tako kupit samo neke haljine koje mogu nosit i poslije. Ne zelim kupovat nista trudnicko. I nadam se da ovaj puta necu natuc preko 30kg ko prosli puta. evo na srecu do sad nisam ni grama veca. Imam jednu prijateljicu koja je u cijeloj trudnoci dobila samo 1 kg. znaci kako?

    Nasmijala si me s 1kg. Zvuči nevjerojatno. Moja sestra je dobila 5kg jer je imala povišen šećer u trudnoći pa je bila na dijeti. Ja sam dobila 13kg, do 6mj. 2 kg i onda ostatak brzo, ali stvarno je dosta otišlo na porodu. Ostale su mi 3-4kg. I što mi je bilo najčudnije, ja sam imala par sati poslije poroda skroz skroz ravan trbuh.
    Jesi ti imala vode u tijelu ili su baš sve bile kile od papanja?

    22.08. +

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 263

    Prijavi adminu

    1 kg? Ajme meni, kako🤣
    Ja sam u prošloj ja mislim 13 kg dobila ako se sjećam, al sve je bila beba koja je bila preko 4 kg, plodna voda, cice i možda neš malo sala, brzo sam se vratila na svoju težinu. Ja sam inače sitna, imam oko 52 kg. Meni se trbuh vratio na ravno nakon jedno mjesec i pol. Al ostala mi je mala dijastaza, beba je bila ogromna a ja minijaturna pa mi je i trbuh bio ogroman. Ima li koja od vas dijastazu iz prethodne trudnoće? Sad me malo strah da mi se me raširi još😑


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Moina

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    Minnieus

    Moina

    Cula sam da su hlace iz H&M super, sa trudnickog odjela. Da su skuplje alid a su super. U prosloj trudnoci mi se trbuh poceo vidjet tek iza 22 tt, pa sam nosila svoje hlace do tad, a onda je poceo jako rast. Na srecu rodila sma u 8mj pa sam nosila lagane ljetne haljine cijelo vrijeme, kupial sam jedino trudnicke biciklisticke hlace koje sma nosila ispod haljina da mi se noge ne znoje jer je te godine bilo jako vruce. Ove godine planiram isto tako kupit samo neke haljine koje mogu nosit i poslije. Ne zelim kupovat nista trudnicko. I nadam se da ovaj puta necu natuc preko 30kg ko prosli puta. evo na srecu do sad nisam ni grama veca. Imam jednu prijateljicu koja je u cijeloj trudnoci dobila samo 1 kg. znaci kako?
    Nasmijala si me s 1kg. Zvuči nevjerojatno. Moja sestra je dobila 5kg jer je imala povišen šećer u trudnoći pa je bila na dijeti. Ja sam dobila 13kg, do 6mj. 2 kg i onda ostatak brzo, ali stvarno je dosta otišlo na porodu. Ostale su mi 3-4kg. I što mi je bilo najčudnije, ja sam imala par sati poslije poroda skroz skroz ravan trbuh.
    Jesi ti imala vode u tijelu ili su baš sve bile kile od papanja?

    Ja sam jako malo jela u trudnoci i jako zdravo alis am dobila hrpu kila. Isto takos am svih 40 tjedana trudnoce provela u krevetu lezajuci zbog jako rizicne trudnoce. Znaci nisam se kretala nista, to je bio najveci problem. Jela sam voce i povrce i meso, slatkise i brza hrana nista. Ali sam pila neke tablete koje su za autoimune bolesti i od toga sam nabila kile jer je nuspojava da se osoba jako udeblja. Isto takos am startala sa 8kila u plusu jer sam imala 3 spontana prije i zbog stresa je sve otislo po krivu. Jos je i vode bilo. Nakon sto sam rodila sam odmah 12 kg imala manje iako je beba imala samo 2.8kg. 
    Evo 2 godine poslije, imam kilu manje nego kad sam ostala trudna zadnji puta. Ali ovaj puta iako mi je doktor rekao da se ne naprezem, pokusavam se kretat polagano i opet pazim sto jedem. Iako nemam apetita za nicim. Cilj mi je ne udeblajt se vise od 12 kg. 

  • Moina

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    AriBari

    1 kg? Ajme meni, kako🤣
    Ja sam u prošloj ja mislim 13 kg dobila ako se sjećam, al sve je bila beba koja je bila preko 4 kg, plodna voda, cice i možda neš malo sala, brzo sam se vratila na svoju težinu. Ja sam inače sitna, imam oko 52 kg. Meni se trbuh vratio na ravno nakon jedno mjesec i pol. Al ostala mi je mala dijastaza, beba je bila ogromna a ja minijaturna pa mi je i trbuh bio ogroman. Ima li koja od vas dijastazu iz prethodne trudnoće? Sad me malo strah da mi se me raširi još😑

    Jesi li radila vjezbe za to? Ne znam kako u hrvatskoj ali u austriji u bolnici to prekontroliraju, i ako ju imas dobijes upute kako vjezbati da se vrati sve na staro. I onda imas kontrole da vide vjezbas li da se misici vrate. 

  • Avatar žuži1808

    žuži1808

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Ma jaoo.. meni je stomak uzasan.. u prvoj trudnoći sam dobila cca30kg, nakon poroda odmah otislo 18kg (jer sam imala previse plodne vode ,zbog toga sam lezala u bolnici i primala lijekove),u drugoj sam dobila 13kg.. stomak pun strija,koza mlohava, (zamislite osobu od 88kg kad u par mjeseci padne na 52kg) ma uzas.. sad kako sam trudna, koza se opet rasteze,strije se nevide ali se osjete 😅 sta god da sam radila i koristila,stomak je uvijek bio problem,celulit nemam,sve stoji na svom mjestu (hvala Bogu,iako sam djecu dojila i do 2,5g) i grudi su normalne.. tako da, sam se pomirila s tim da ce mi stomak uvijek biti "trn u oku" 😁

    👩🏼 2012.
    👨🏼2015.
    🧔‍♂️🫶👩 2022.
    🧔‍♂️27
    👩32
    ➕❤️ 24.6.24'

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 263

    Prijavi adminu

    Moina

    AriBari

    1 kg? Ajme meni, kako🤣
    Ja sam u prošloj ja mislim 13 kg dobila ako se sjećam, al sve je bila beba koja je bila preko 4 kg, plodna voda, cice i možda neš malo sala, brzo sam se vratila na svoju težinu. Ja sam inače sitna, imam oko 52 kg. Meni se trbuh vratio na ravno nakon jedno mjesec i pol. Al ostala mi je mala dijastaza, beba je bila ogromna a ja minijaturna pa mi je i trbuh bio ogroman. Ima li koja od vas dijastazu iz prethodne trudnoće? Sad me malo strah da mi se me raširi još😑
    Jesi li radila vjezbe za to? Ne znam kako u hrvatskoj ali u austriji u bolnici to prekontroliraju, i ako ju imas dobijes upute kako vjezbati da se vrati sve na staro. I onda imas kontrole da vide vjezbas li da se misici vrate.

    Radila sam sama neke vježbice doma što sam našla jer sam je sama skužila, nitko mi nije to kontrolirao🤷🏼‍♀️nije nis veliko mozda pol cm do cm, al imam je. Prijateljica nakon 2 trudnoće ima jaku veliku, ona je neš spominjala i moguću operaciju. Vidjet ću sad nakon 2 trudnoće kako će bit. Meni je ionako gotovo sigurno da neću bit trudna do kraja nego da će me na carski najkasnije u 35 tjednu pa neću uspjeti do kraja narasti. Al vidjeti ću nakon trudnoće kad se sve vrati je li narasla.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 263

    Prijavi adminu

    Kad smo već kod fizičkog je koja planirala neke vježbice za trudnice upisat il sama radit?😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    AriBari

    Kad smo već kod fizičkog je koja planirala neke vježbice za trudnice upisat il sama radit?😊

    Ja sam planirala upisati pilates za trudnice. To bi kad uđem u drugo tromjesečje pa do kad budem mogla. I u prvoj trudnoći sam krenula i stvarno dobro dođe, ali sam morala prestati zbog mirovanja.

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    žuži1808

    Ma jaoo.. meni je stomak uzasan.. u prvoj trudnoći sam dobila cca30kg, nakon poroda odmah otislo 18kg (jer sam imala previse plodne vode ,zbog toga sam lezala u bolnici i primala lijekove),u drugoj sam dobila 13kg.. stomak pun strija,koza mlohava, (zamislite osobu od 88kg kad u par mjeseci padne na 52kg) ma uzas.. sad kako sam trudna, koza se opet rasteze,strije se nevide ali se osjete 😅 sta god da sam radila i koristila,stomak je uvijek bio problem,celulit nemam,sve stoji na svom mjestu (hvala Bogu,iako sam djecu dojila i do 2,5g) i grudi su normalne.. tako da, sam se pomirila s tim da ce mi stomak uvijek biti "trn u oku" 😁

    Ja se borim s celulitom . Nije prestrašno, ali ga ima. U trudnoći sam dobila strije na donjem dijelu leđa i to je to. A u pubertetu na grudima i nogama.  

    22.08. +

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.