Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    E tako sam i ja mislila, negdje sad u 2 tromjesečju, još sam sad dosta umorna i taj tlak mi je nizak, ali ako ništa mislila sam doma raditi pa kad prestanem raditi možda na neke jutarnje vježbe krenuti.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    AriBari

    E tako sam i ja mislila, negdje sad u 2 tromjesečju, još sam sad dosta umorna i taj tlak mi je nizak, ali ako ništa mislila sam doma raditi pa kad prestanem raditi možda na neke jutarnje vježbe krenuti.

    Ja sam stalno na jako niskoj razini energije, tlak isto nizak...trenutno nisam za ništa. Sjećam se u prvoj trudnoći bi došla doma i samo legla i odspavala. Sad nemam taj lukzus . Malena mi prenese malo svoje energije da se mogu poigrati s njom, otići u šetnju i sl. Dobro mi dođe ovih dana kiša, da ne budemo satima vani u parku, već se samo prošetamo, iskačemo po lokvicama i natrag doma. Muž mi je baš sad u kaosu na poslu, tako da on dođe tek navečer doma. 

    22.08. +

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Minnieus, isto i kod mene tako da razumijem, posao ujutro, popodne malecka,kuhanje i kuća, suprug uglavnom bude tu popodne al sad nas čeka i to preuređenje pa stalno on juri neš riješiti pokupiti i tako pa nas dve cure soliramo. Nema tog luksuza da samo zaspiš kad te volja. Meni je taj tlak pao u prvoj trudnoći do tad je bio školski i od tad ne ide gore. Van ove trudnoće mi nije smetalo al sad ipak kužim, i to nisko željezo. Al željezo sam dobila na recept pa se nadam da će se srediti😊
    Ma ja sam inače sportski tip, al nakon prve trudnoće nikako se vratiti kako treba. Bila sam trudna i bila je korona, pa sam rodila na carski i čekala sam godinu dana, pa sam neš malo trenirala, pa sam neku školu uz posao upisala imala popodne predavanja nakon posla s dvogodišnjim djetetom to je bilo turbo. I onda neš malo trenirala i sad opet trudna. Ode 4 godine😅
    Ne vidi se meni to fizički ali puno sjedim na poslu i baš mi fali radi zdravlja, forme, leđa. I sva sam si neka zakržljala, sad sam bila na kombiniranom i probala je prvo s vaginalnim utzom raditi, a kako je beba već visoko me zamolila da onako odignem guzu od stola da joj bude bolji položaj, i tako sam stajala jedno minutu dve, sljedeći dan sam osjetila laganu upalu mišića u nogama🤣🤣


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Moina

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    E tako je i meni, umor i nizak tlak. Prvo posao a onda kad je pauza, ako sam u home office onda odspavam sat vremena, pa kad sam gotova sa poslom po malu u vrtic oko 14h. Jer nama vrtici rade do 15h pa moram vec u 14h po nju jer je prijavlejna do pola 3. 
    A onda ako imam srece muz dode do 4-5 ali zadnjih dana je bas dugo na poslu jer je bio na godisnjem pa se posla nakupilo. Jos je voditelj odjela pa mora sve u red dovest. Tako da nadem neke igre doma, a zvala sam susjede k nama da se igraju sa malom ali su svi oko nas bolesni. Pa eto sve izbjegavamo. Na neku ludu srecu, svi u vrticu su zdravi. 

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Ja sam bila fit prije prve trudnoće. Negdje kad je imala 2 godine krenula sam trenirati i onda je došla korona i od tada ništa. Na poslu sjedim, tako da se baš malo krećem. Vikendima smo dosta u pokretu, ali nije to baš toliko da me dovede u formu.
    Naš čeka selidba početkom godine. Sad sam u planiranju kuhinje i ostalih stvari. Trebam sa stolarom proći sve detalje, a nemam snage. Trebala bi i neke ugradbene ormare....čekam povrat energije pa da obavim sve, valjda neće biti kasno, jer se sve čeka par mjeseci.

    22.08. +

  • Moina

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    Znaci prije trudnoce sam trcala svaki dan 10km, trebalo mi je za to negdje 60 min. Isla sam u teretanu kad bi bilo prehladno za trcat ili bi htjela malo vise misica i snage. U tome sam vec godinama, dosla trudnoca, komplikacije, 30+ kg, zatim je stigla beba koja je bila (jos je uvijek) koma spavac i nisam se posteno naspavala u 2 godine. Ali zadnjih evo 5-6mj sam krenula u teretanu i vratial se na kilazu svoju, vratila snagu i kondiciju ali daleko je to od onog an cemu sam prije bila. Ne mogu trcat jos uvijek ko prije ali iskreno nisam vise ni motivirana trcati :D necemo se lagat. Ali sam krenula opet sa vjezbanjem, mrtvo dizanje, cucnjevi, leda, ruke, noge... Bas sam se super osjecala i sad mi je doktor zabranio teretanu do 12-16 tjedna. kaze vidjet cemo do kad. Ali tko god ma priliku neka ide vjezbati, porod je uvijek laksi ako ste fit.

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Slažem se, porod, oporavak, nošenje bebe, kasnije trčanje za bebom kad krene puzat hodat😊sve je lakše
    Da ma ja planiram samo da objavim trudnoću i da se malo dovodem u red. Mislim da mi i kronično fali sna jer imam puno obaveza pa će bit lakše kad to popusti😊
    Minnieus sretno, mi kupaonu renoviramo sad ubrzo, al sam uspjela riješiti najvažnije pločice, kadu, kabinu prije godišnjeg da sam mirna. I to sam po pločice išla valjda kad sam saznala da sam trudna, već su hormoni lupali, izabrala sam pločice u 5 minuta, sama sam se sebi čudila kako mi se sve sviđa a muž se još više čudio, nadam se da će mi se sviđat i kad se montiraju😅
    Nemoj se stresirati oko stana pomalo, mi kad sam ostala prvi put trudna smo bili u potrazi za većim stanom jer smo bili u garsonjeri, al puno nam se toga tada privatno događalo da sam ja jednostavno zaključila da mi je to preveliki stres u trudnoći rekla sam da ćemo to kad rodim, tako je i bilo selili smo tek kad je mala imala skoro 2 godine, jer su u međuvremenu cijene nekretnina skočile pa je bilo trško za naći alo sve je bilo ok. Makar nam je bilo teško u garsonjeri s malom bebom naročito kad sam krenula raditi, ali nije bio smak svijeta. Samo pomalo😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar Pjegica.

    Pjegica.

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Sta se robe tice meni je ostalo svacega iz prve trudnoce vjv necu nista ni kupovat, ko trazi robu savjetujem nek skicne na lild znaju imati super stvari za trudnice i za dojilje ja sam kupila i grudnjaka i kanotjerica koje se odvajaju u naramenicama. Sta se tice vjezbanja ja sam prije ljeta krenula na jogu i nakon ljeta nastavaka s jogom (bila je pauza od 2 mj) medutim bila sam samo jednom dva put nisam smogla snage i lose mi je bilo kroz dan. Sad ne znam ni koliko mi je pamet o nastaviti jogu ili da si nadem nesto bas za trudnice, ako netko ima kakav savjet dobro mi dosao 🥹.
    A za stitnjacu ja sam isto u prvoj trudnoci imala povisenu pa pretpostavljam da cu i sa ovom, pila sam euthyrox i nisam imala nikakvih problema s tim zapravo nisam tu stitnjacu ni osjetila 🤷🏼‍♀️

  • Avatar žuži1808

    žuži1808

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    AriBari

    E tako sam i ja mislila, negdje sad u 2 tromjesečju, još sam sad dosta umorna i taj tlak mi je nizak, ali ako ništa mislila sam doma raditi pa kad prestanem raditi možda na neke jutarnje vježbe krenuti.

    Kod mene danas bila patronazna sestra (na upoznavanju) i po svim pregledima je vidjela da imam dosta nizak tlak, rekla mi je da mene ocito nista nesekira dok je tlak nizak,a nezna da sam stalno pod stresom 🫤 izmjerila mi je tlak i pogledala u mene,prvo pitanje je bilo jel se osjecam dobro, tlak 95/60 .. receno je ako se to nedovede u normalu da cu morati na pregled u bolnicu.. ali ja se sasvim normalno osjecam,samo eto te glavobolje i povremeno(svakodnevno) pad raspolozenja..

    👩🏼 2012.
    👨🏼2015.
    🧔‍♂️🫶👩 2022.
    🧔‍♂️27
    👩32
    ➕❤️ 24.6.24'

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    žuži1808

    AriBari

    E tako sam i ja mislila, negdje sad u 2 tromjesečju, još sam sad dosta umorna i taj tlak mi je nizak, ali ako ništa mislila sam doma raditi pa kad prestanem raditi možda na neke jutarnje vježbe krenuti.
    Kod mene danas bila patronazna sestra (na upoznavanju) i po svim pregledima je vidjela da imam dosta nizak tlak, rekla mi je da mene ocito nista nesekira dok je tlak nizak,a nezna da sam stalno pod stresom 🫤 izmjerila mi je tlak i pogledala u mene,prvo pitanje je bilo jel se osjecam dobro, tlak 95/60 .. receno je ako se to nedovede u normalu da cu morati na pregled u bolnicu.. ali ja se sasvim normalno osjecam,samo eto te glavobolje i povremeno(svakodnevno) pad raspolozenja..

    Molim? Onda ja moram isto u bolnicu . Meni zna biti i ispod 90. Sinoć je bio točno 90/60, a zna mi biti i 85/60. Koji je razlog da bi trebala na pregled u bolnicu zbog tlaka? Baš me zanima 

    22.08. +

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.