Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Moina

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Riri

    ~Hej curke uspjela sam iščitati vase poruke tek sada, posao i obaveze su me malo stisnule.
    ~Želim čestitati svim novim curicama na trudnoći! Zelim školsku trudnocu.🤰🏽🫶🏻
    ~Što se tice ove teme kako reci obitelji i prijateljima vidim da imate Full kreativne i zanimljive ideje, bas ste super 🥹🥹
    ~ A ja vas sad trazim jednu utjehu, savjet, bilo sto… rekla sam si vise ne zelim citati nista po netu i forumima jer je sve ušlo u moji glavu i sada sam preplašena. Ja sam trenutno 5+6 trudna ali se uopce ne osjecam trudno niti jedan dan nemam mučnine ma nista doslovno osim grudi koje su punije i bolne sve drugo je isto, osim mokrenja u noci nakon kojeg vise ne mogu spavati.. tako sam se ispreplasila da mi je mozda Beta preniska i da se plod ne razvija dobro :( a s druge strane se bojim otici izvaditi betu … Oprostite cure na ovim mojim paranojama nisam ni ja mislila da cu biti ovakva…vjerojatno sam krivo postupila kada sam citala sve zive forume i razne sitacije koje su se događale kod žena.

    Draga, nemam ni ja. Meni se znaju svaki tjedan i grudi ispraznit i prestat bolit pa opet pocnu. Nikad nisam povracala a imala sam 3 spontana i jednu iznesenu do kraja. U ovoj prosloj mi je malo bilo muka i nije mi se jelo nista slatko. Sad mi je isto tako, ne jede mi se nista slatko, i malo su mi grudi punije. Svaka je drugacija.

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Riri sve te razumijem, što više čitaš, to se više plašiš svega. Mislim da svi imamo takve trenutke kad nam prođe svašta kroz glavu, ali opet smo potpuno bespomoćne. Ne možemo ni na koji način utjecati na ishod, tako da se treba pokušati opustiti koliko je god to moguće.
    Moina ja sam imala dužu vezu s bivšim i njegova mama je bila baš loša osoba, otrovna i znala je svakakve komentare davati, uvijek sam imala grč u želucu kada smo išli kod njih. Poslije sam upoznala svog mužića i sa strahom upoznala njegovu obitelj. Ja još nakon toliko godina ne mogu vjerovati da postoje takvi ljudi. Stvarno su divni, svi se lijepo slažemo, moji i njegovi se druže, stvarno idilično. Ja sam presretna zbog toga. Tako da ja svoju sveki moram pohvaliti 

    22.08. +

  • Moina

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Ja se spremam na pregled i tako sam nervozna. Na momente ugodno, na momente sam prestravljena. Nemam dobra iskustva sa pregledima i to pogotovo ne sa prvim. Znam da sve sto cu gledat ako srce kuca ili ne. I dok ne cujem da kuca da necu disat. Bas sam traumatizirana.

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Yvone

    MARIJAO911 najčešće sam koristila Biorela Choco multikids . To su su čokoladice koje sadrže probiotik, vitamine i minerale. To mi se pokazalo kao dobra opcija jer im se sviđa i hoće pojesti, uvijek su za 😁
    Što se tiče informiranja okoline o trudnoći, ja svoju nemogu sakriti jer mi se već jako vidi trbuh. Ja sam se naučila ( nakon biokemijske) da moram samo pričekati prvi pregled i dobiti potvrdu od liječnika, a za dalje se ne bojim. Vjerujem da će biti sve ok. Nemam opciju rada od kuće tako da sam i na poslu rekla.
    Sad da vas malo pitam za mišljenje … Neznam da li je to moj osobni osjecaj ali cini mi se da ljudi na neki način negativno gledaju na trudnoću ako si u 40-tima.
    Osobno znam dosta žena koje su s 40,41 god. rodile prvo djete i ja čak niti tad nisam na to negativno gledala….
    Dakle ja imam 40 i to mi je treće dijete, i sad dobivam osjećaj kako to ljudi negativno gledaju. Da se razumijemo oni su nebitni… samo pitam vaše dojmove.

    Yvone tako mi je svejedno što tko misli, znam puno žena koje su i starije rodile. Jedna poznanica se borila s neplodnošću 6 godina i u 42.godini je uspjela i ostvarila si svoj san da postane majka. Divna majka, puna ljubavi, koja će biti uvijek tu uz svoje dijete. Meni je to puno važnije od godina. Nisam nikada negativno gledala na to. Uvijek sam sretna za svakoga tko je trudan. I ja imam 40. i uopće ne razmišljam o tome tko će što misliti. 

    22.08. +

  • Moina

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Minnieus

    Riri sve te razumijem, što više čitaš, to se više plašiš svega. Mislim da svi imamo takve trenutke kad nam prođe svašta kroz glavu, ali opet smo potpuno bespomoćne. Ne možemo ni na koji način utjecati na ishod, tako da se treba pokušati opustiti koliko je god to moguće.
    Moina ja sam imala dužu vezu s bivšim i njegova mama je bila baš loša osoba, otrovna i znala je svakakve komentare davati, uvijek sam imala grč u želucu kada smo išli kod njih. Poslije sam upoznala svog mužića i sa strahom upoznala njegovu obitelj. Ja još nakon toliko godina ne mogu vjerovati da postoje takvi ljudi. Stvarno su divni, svi se lijepo slažemo, moji i njegovi se druže, stvarno idilično. Ja sam presretna zbog toga. Tako da ja svoju sveki moram pohvaliti

    Ajme sretnice, drzi i stiti takve ljude. Sto bi ja dala da je kod mene tako. Da moje dijete ima bake i djedove koji su normalni. Moji roditelji su tako tuzni jer su mislili kako ce napokon imat vise prijatelja, a kad ono nista od toga. Ali mu je zato sestra divna. Divna je osoba i super je teta mojoj maloj, jako voliko druzit se sa njom. 

  • Avatar Riri

    Riri

    Broj poruka: 108

    Prijavi adminu

    Hej cure hvala vam na ovim utješnim riječima… ali evo jutros idem piškiti kad ono malo smeđeg na papiru, i sad evo dok idem na wc i dalje tragovi smeđe žuto ostaju, zvala sam ginekologinju sada prepisala mi je navecer 1 utrogestan vaginalno da stavljam… nadam se da ce biti sve okej dns mi je 6 dana od izostanka M… i shvatila sam da sam krivo brojala tjedna trudna sam 4+6 a ne 5+6 sto onda i opravdava te simptome valjda.. 
    joj cure bas sam smotana, zbunjena i isprepadana..

    28 👩🏽‍❤️‍👨🏽 32
    5/24 pokušavamo
    9/24 biokemijska

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Moina

    Ja se spremam na pregled i tako sam nervozna. Na momente ugodno, na momente sam prestravljena. Nemam dobra iskustva sa pregledima i to pogotovo ne sa prvim. Znam da sve sto cu gledat ako srce kuca ili ne. I dok ne cujem da kuca da necu disat. Bas sam traumatizirana.

    Kao da mene opisuješ. Sretno!!!! Javi kako je prošlo 

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Moina

    Minnieus

    Riri sve te razumijem, što više čitaš, to se više plašiš svega. Mislim da svi imamo takve trenutke kad nam prođe svašta kroz glavu, ali opet smo potpuno bespomoćne. Ne možemo ni na koji način utjecati na ishod, tako da se treba pokušati opustiti koliko je god to moguće.
    Moina ja sam imala dužu vezu s bivšim i njegova mama je bila baš loša osoba, otrovna i znala je svakakve komentare davati, uvijek sam imala grč u želucu kada smo išli kod njih. Poslije sam upoznala svog mužića i sa strahom upoznala njegovu obitelj. Ja još nakon toliko godina ne mogu vjerovati da postoje takvi ljudi. Stvarno su divni, svi se lijepo slažemo, moji i njegovi se druže, stvarno idilično. Ja sam presretna zbog toga. Tako da ja svoju sveki moram pohvaliti
    Ajme sretnice, drzi i stiti takve ljude. Sto bi ja dala da je kod mene tako. Da moje dijete ima bake i djedove koji su normalni. Moji roditelji su tako tuzni jer su mislili kako ce napokon imat vise prijatelja, a kad ono nista od toga. Ali mu je zato sestra divna. Divna je osoba i super je teta mojoj maloj, jako voliko druzit se sa njom.

    Vjeruj mi da sam jako sretna zbog toga i jako cijenim to. Super da ti je šogorica divna i to puno znači. A možda se i odnosi sa sveki s vremenom poprave. Stariji se teže mijenjaju i teže prihvaćaju promjene, ali nije nemoguće.

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Riri

    Hej cure hvala vam na ovim utješnim riječima… ali evo jutros idem piškiti kad ono malo smeđeg na papiru, i sad evo dok idem na wc i dalje tragovi smeđe žuto ostaju, zvala sam ginekologinju sada prepisala mi je navecer 1 utrogestan vaginalno da stavljam… nadam se da ce biti sve okej dns mi je 6 dana od izostanka M… i shvatila sam da sam krivo brojala tjedna trudna sam 4+6 a ne 5+6 sto onda i opravdava te simptome valjda..
    joj cure bas sam smotana, zbunjena i isprepadana..

    Riri možda ti je ovulacija ipak bila ranije, obzirom da ti je test tako rano pokazao plusić. Samo smireno, još se malo strpi do pregleda pa ćeš vidjeti na čemu si. Kao što sam ti rekla, nažalost ne možeš utjecati na ishod, pokušaj se opustiti barem malo.

    22.08. +

  • Moina

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Evo mene sa pregleda. Bas sam od prije 3 godine istraumatizirana pa sam odmah znala di gledam za srce i srce kuca. Velicina psloda odgovara 6+6 a ne 7+4 ali to je zato sto je ovulacija bila kasnije. Ja sam ju pratila i znam da je bila kasnije ali on kaze nema veze. Za sad se sve cini super. Moram nastavit uzimat utrogestan 1/0/2 i inekcije 1 navecer, piti folnu i vitamine. Imam pregled za 2 tjedna 24.09.  (AriBari) pa cemo vidjet ide li sve u dobrom smjeru. 
    Rekao mi je da nek ne skacem okolo, nek ne treniram i nek se pazim malo vise do kojeg 14-16. tt. Da mogu jednom mjesecno putovat tih 500km ako zelim vidjet obitelj ali da se i tamo pazim. 
    A ja ko za vraga srela po putu sve ljude koje nisam htjela srest. Prijateljice i tako. Taman muz izlazi iz ordinacije i sretne frendicu. A ne zelim da ljudi jos znaju, prerano mi je to. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.