Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    AriBari

    Moinasuper ideja za Bozic, ako ste tako daleko to je super, mi se vidimo barem jednom tjedno, na 10 min vožnje smo😅
    Ja vam sad izgledam kao da sam minimalno 5 mjeseci trudna, svoje robe nis ne mogu obuc trbuh bas iskocio, cak i u sirokom mi se nazire…tako da za nas nema više skrivanja😅mislim da ću ovaj tjedan ostati cijeli od doma radit. a i dio sljedećeg. Pa kad dođe nifty onda govorimo. Baš mi je sada veliko opterećenje to skrivanje😅 prvu trudnoću smo počeli govoriti s 13-14 tjedana, a niš se nije vidjelo. Ono tipa traperice su me lagano počele stiskat.
    MandMsretno danas😊

    Taman i ulaziš u drugo tromjesečje i do tad ćeš imati i nalaze, tako da je taman. A do tada se skrivaj doma 
    A jeste rekli djetetu?

    22.08. +

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Nismo još, jer jakoooo puno priča bi nas sigurno izdala😅
    A i ne znam ni sama kako da to pametno napravimo, mislim da moram smisliti neku pričicu za nju, jer kako je veliki rizik od gubljenja bebe..u smislu da je sad beba u trbuhu ali da je sramezljiva pa da mozda izade a mozda se predomisli, da njoj to bude bezazleno a da opet nekako bude svijesna...
    Nisam ni sama pametna, imate neki savjet?


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    A da. To je baš nezgodno. Koliko godina ima? 
    Svakako bolje da joj vi kažete, nego da čuje od nekoga kako će dobiti bracu ili seku. Nije ti loša ideja s tim da je beba sramežljiva i da se možda predomisli. Moja ima 5 godina i tu bi bilo 500 pitanja i mislim da bi i nju to baš pogodilo....

    22.08. +

  • Avatar Pjegica.

    Pjegica.

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    Kako ste slatki svi s tim pricama i idejama za iznenadenje ja isto smisljam sta i kako, imamo trogodisnjeg djecaka i isto sutimo nista ne govorimo jer kakve smo srece samo bi se izlajao pa bi svi bili na cudu, a htjeli bi nekako isprezentirati. Zvala sam jutros pa su mi dali termin tek 25.09. ne znam kako cu do tad izdrzat sutit svima bi rekla da se rijesim hahaha.
    Sta se tice mucnina mene je jedno dva tj prije plusica mucila svako malo na svasta bi mi se digao zeludac pa sam sumnjala ali nisam se htjela nadat da se ne razocaram opet, a i dalje me na momente muci mucnina nista strasno bez wca prolazi kao i u prvoj trudnoci. Neki dan sam istjerala prsut iz kuce jer mi je smrdilo sad mi je muz tuzan  🤣

  • Avatar Yvone

    Yvone

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    MARIJAO911 najčešće sam koristila Biorela Choco multikids . To su su čokoladice koje sadrže probiotik, vitamine i minerale. To mi se pokazalo kao dobra opcija jer im se sviđa i hoće pojesti, uvijek su za 😁
    Što se tiče informiranja okoline o trudnoći, ja svoju nemogu sakriti jer mi se već jako vidi trbuh. Ja sam se naučila ( nakon biokemijske) da moram samo pričekati prvi pregled i dobiti potvrdu od liječnika, a za dalje se ne bojim. Vjerujem da će biti sve ok. Nemam opciju rada od kuće tako da sam i na poslu rekla.  
    Sad da vas malo pitam za mišljenje … Neznam da li je to moj osobni osjecaj ali cini mi se  da ljudi na neki način negativno gledaju na trudnoću ako si u 40-tima. 
    Osobno znam dosta žena koje su s 40,41 god. rodile prvo djete i ja čak niti tad nisam na to negativno gledala….
    Dakle ja imam 40 i to mi je treće dijete, i sad dobivam osjećaj kako to ljudi negativno gledaju. Da se razumijemo oni su nebitni… samo pitam vaše dojmove.

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Minnieus

    A da. To je baš nezgodno. Koliko godina ima?
    Svakako bolje da joj vi kažete, nego da čuje od nekoga kako će dobiti bracu ili seku. Nije ti loša ideja s tim da je beba sramežljiva i da se možda predomisli. Moja ima 5 godina i tu bi bilo 500 pitanja i mislim da bi i nju to baš pogodilo….

    A ima 3 godine, ali je jako verbalna i sve kuži i priča.
    Zato se i brinem malo... sad ja i suprug kad pričamo o bebi broj 2 i trudnoći pričamo na engleskom😅
    Yvonne, ne znam u kakvoj si sredini, ja nemam takav osjećaj, danas žene sve kasnije i kasnije ostaju trudne tako da mi to uopće nije čudno, niti bi to osuđivala. Ma ti na jedno uho unutra na drugo van, i dignute glave prođi, važno je samo tvoje mišljenje a nekih ljudi sa strane. Ljudi budu i zavidni pa tako reagiraju, tako samo ignoriraj😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • samy_lo

    Broj poruka: 247

    Prijavi adminu

    Yvone

    MARIJAO911 najčešće sam koristila Biorela Choco multikids . To su su čokoladice koje sadrže probiotik, vitamine i minerale. To mi se pokazalo kao dobra opcija jer im se sviđa i hoće pojesti, uvijek su za 😁
    Što se tiče informiranja okoline o trudnoći, ja svoju nemogu sakriti jer mi se već jako vidi trbuh. Ja sam se naučila ( nakon biokemijske) da moram samo pričekati prvi pregled i dobiti potvrdu od liječnika, a za dalje se ne bojim. Vjerujem da će biti sve ok. Nemam opciju rada od kuće tako da sam i na poslu rekla.
    Sad da vas malo pitam za mišljenje … Neznam da li je to moj osobni osjecaj ali cini mi se da ljudi na neki način negativno gledaju na trudnoću ako si u 40-tima.
    Osobno znam dosta žena koje su s 40,41 god. rodile prvo djete i ja čak niti tad nisam na to negativno gledala….
    Dakle ja imam 40 i to mi je treće dijete, i sad dobivam osjećaj kako to ljudi negativno gledaju. Da se razumijemo oni su nebitni… samo pitam vaše dojmove.

    Ljudi ko ljudi. 
    Zamisli kako je meni 4 dijete na putu, nadam se da ce biti sve ok, uvijek sam u strahu nekako do 13 sedmice. Komentari moje svekrve upuceni mome muzu kada se sali da cemo imati 5 su ogavni. Te kako je lud, te nije ni ovu jos kako treba digao na noge, te valja imat dosta para za toliko djece. Ja sutim i mutim :D, a on samo na to njeno govori samo 5, nista manje. A njoj vatra iz usiju, kao da ih ona hrani. Mislim i moja mama mi je nekoliko puta sugerisala da se pazim, da cim prestanem dojiti uzmem nesto za zastitu, a ja samo kazem sve je u Bozijim rukama.Ja sam jutros uzela pola kesice reflustat gela, i jos uvijek ne osjecam ni u pola mucninu kao prosli dana. 
    Da li je sada olacebo efekat ili mozda dok sam bila kod zubara od onog silnog straha koji me spopadne ne znam, vidjet cemo hoce li mi ujutro pomoci. 

    💙 H
    💜A
    ❤ Z

  • Avatar Riri

    Riri

    Broj poruka: 108

    Prijavi adminu

    ~Hej curke uspjela sam iščitati vase poruke tek sada, posao i obaveze su me malo stisnule.
    ~Želim čestitati svim novim curicama na trudnoći! Zelim školsku trudnocu.🤰🏽🫶🏻
    ~Što se tice ove teme kako reci obitelji i prijateljima vidim da imate Full kreativne i zanimljive ideje, bas ste super 🥹🥹
    ~ A ja vas sad trazim jednu utjehu, savjet, bilo sto… rekla sam si vise ne zelim citati nista po netu i forumima jer je sve ušlo u moji glavu i sada sam preplašena. Ja sam trenutno 5+6 trudna ali se uopce ne osjecam trudno niti jedan dan nemam mučnine ma nista doslovno osim grudi koje su punije i bolne sve drugo je isto, osim mokrenja u noci nakon kojeg vise ne mogu spavati.. tako sam se ispreplasila da mi je mozda Beta preniska i da se plod ne razvija dobro :( a s druge strane se bojim otici izvaditi betu … Oprostite cure na ovim mojim paranojama nisam ni ja mislila da cu biti ovakva…vjerojatno sam krivo postupila kada sam citala sve zive forume i razne sitacije koje su se događale kod žena. 

    28 👩🏽‍❤️‍👨🏽 32
    5/24 pokušavamo
    9/24 biokemijska

  • Avatar žuži1808

    žuži1808

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Riri

    ~Hej curke uspjela sam iščitati vase poruke tek sada, posao i obaveze su me malo stisnule.
    ~Želim čestitati svim novim curicama na trudnoći! Zelim školsku trudnocu.🤰🏽🫶🏻
    ~Što se tice ove teme kako reci obitelji i prijateljima vidim da imate Full kreativne i zanimljive ideje, bas ste super 🥹🥹
    ~ A ja vas sad trazim jednu utjehu, savjet, bilo sto… rekla sam si vise ne zelim citati nista po netu i forumima jer je sve ušlo u moji glavu i sada sam preplašena. Ja sam trenutno 5+6 trudna ali se uopce ne osjecam trudno niti jedan dan nemam mučnine ma nista doslovno osim grudi koje su punije i bolne sve drugo je isto, osim mokrenja u noci nakon kojeg vise ne mogu spavati.. tako sam se ispreplasila da mi je mozda Beta preniska i da se plod ne razvija dobro :( a s druge strane se bojim otici izvaditi betu … Oprostite cure na ovim mojim paranojama nisam ni ja mislila da cu biti ovakva…vjerojatno sam krivo postupila kada sam citala sve zive forume i razne sitacije koje su se događale kod žena.

    Ja sam 15+2 pa se povremeno neosjecam trudno,isti me problem muci,stomak raste na ocigled bujam ali osjecaj je tu.. tu i tamo osjetim da se nesto promigolji,ali đaba,dok neodem u petak na pregled i dok mi nekaze da raste i beba nekako sam sva sumljicava,valjda je doslo takvo vrijeme.. usput jos uvijek imam jake glavobolje, to ce me izludjeti vec.. grudi sto su vam sad punije na pocetku,nije nista naspram ovoga kasnije,mene su pocela boljeti leđa od njih(inace sam imala manje grudi,sad su kao dva grejpa 😅),osjetim kao da imam temperaturu u njima,ali sve je to normalno.. nista nebrini bit ce sve u redu,i budi zahvalna sto nemas nikakve tegobe,one ce ti doci tek tamo oko 7,8 tjedana.. 🙂

    👩🏼 2012.
    👨🏼2015.
    🧔‍♂️🫶👩 2022.
    🧔‍♂️27
    👩32
    ➕❤️ 24.6.24'

  • Moina

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    samy_lo

    Ljudi ko ljudi.
    Zamisli kako je meni 4 dijete na putu, nadam se da ce biti sve ok, uvijek sam u strahu nekako do 13 sedmice. Komentari moje svekrve upuceni mome muzu kada se sali da cemo imati 5 su ogavni. Te kako je lud, te nije ni ovu jos kako treba digao na noge, te valja imat dosta para za toliko djece. Ja sutim i mutim :D, a on samo na to njeno govori samo 5, nista manje. A njoj vatra iz usiju, kao da ih ona hrani. Mislim i moja mama mi je nekoliko puta sugerisala da se pazim, da cim prestanem dojiti uzmem nesto za zastitu, a ja samo kazem sve je u Bozijim rukama.Ja sam jutros uzela pola kesice reflustat gela, i jos uvijek ne osjecam ni u pola mucninu kao prosli dana.
    Da li je sada olacebo efekat ili mozda dok sam bila kod zubara od onog silnog straha koji me spopadne ne znam, vidjet cemo hoce li mi ujutro pomoci.

    Pazi se i dok dojis jer dojenje nije nikakva kontracepcija. Ja znam 4-5 cura koje su ostale trudne iako su dojile i nisu dobile menstruaciju. Jer dok dojis mozes ovulirati iako ne krvaris. Tako da ako stvarno zelis da ti je ovo dijete zadnje, zastita i dok dojis. 
    A svekrva, zanimame ima li ovdje itko dobar odnos sa svekrvom? Mi se sa nasom ne cujemo, muz i njegova sestra sa mamom ne pricaju, ja isto jer podrzavam muza u svemu pa tako i u tome. Tako da vec evo 5 mj nije ni vidjela ni cula za nasu kcer, nije zvala ni pitala. Posvadali su se i rekao je dok ne srede odnose u obitelji da nece ni vidjet ni cut za nas ni za nasu malu. Od kad se to desilo, ajme koje olaksanje u obitelji. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.