Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Moina

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Ja ne znam kako ce mi se vidjeti, jer ako ce se stvarno vidjet do sredine/kraja sljedeceg mjeseca - planiramo onda reci jer i moja obitelj dolazi na svadbu. Pa su i moji i njegovi zajedno kad im kazemo. A ako se nece jos vidjeti, mozda bi rado pricekala. Ja sam daans 7+3 tako da ce onda biti negdje 16tt. Prosli puta sam rekla svima sa 22tt jer do tad se nista nije vidjelo :D uspjeli smo dugo drzat to za nas. Za sad zna samo suprug i jedna moja prijateljica koja me bodrila od kad sam pocela razmisljat o drugom djetetu. Znate ono kad je netko iskrenozabrinut i sretan zbog vas a nije obitelj, e to je ona. Tako da sam njoj odmah rekla. Kaze da bi najradije doputovala k meni da idemo skupa na pregled. Trebala sam sutra ici sama na pregled ali je muz uspio oslobodit prijepodne pa cemo ici zajedno. Malo mi je lakse ali sam jako nervozna. Kako planirate reci obitelji? Ja sam mislila maloj kupit u H&Mu majicu BEST SISTER i samo to obuci, pa vidjet tko ce skuzit sto pise. Vrlo vjerojatno samo moja mama jer drugi ne dozivljavaju nista :D A sestri bi poslala sliku ili je nazvala preko video poziva, jer ona nece bit na svadbi. A ako ce bit oko bozica, onda bi i ona tako saznala. Iako mislim da oko bozica vise ne bi mogla sakrit nista. :D jer bi tad bilo vec 5 mj 

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    I meni se u prvoj trudnoći tek kasno počeo nazirati trbuh. Bili smo na jednoj svadbi kad sam bila u 7mj. trudnoće, i ljudi su se čudili kad bi čuli da sam trudna . A na porodu mi je trbuh bio kao frendici u 5-6mj. trudnoće.
    Za sada se još ništa ne vidi, trbuh ravan, a i često nosim haljine pa bi ga mogla i skrivati ako se krene malo nazirati.
    Nisam još razmišljala kako im reći. Mislim da ćemo samo reći da će postat bake i dede opet i to je to. A kćerkici bi htjela nešto pripremiti da sazna da će biti velika seka, ali nisam još smislila šta.
    Nije ti loša ideja s majicom. 

    22.08. +

  • MandM

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    hej mi smo rekli mojima jer se često vidimo i da imaju razumijevanja da sam loše dosta često bila a i da se vesele s nama makar nam nije bilo svejedno jer je sve to još rizik. a njegovima ćemo reći kad odemo do njih to će biti s 3 puna mjeseca tako da se nadam da će sve biti ok... lagano sam vas probala popratiti... nove cure dobrodošle, Ari sretno s nalazima! što se mučnina tiče ahh debeli živci i jednostavno ne dozvoliti biti gladna stalno jesti barem štapiće ili obične kekse bilo što znam da je teško ali ne biti gladna jer tad su mučnine još gore.. A ženama kraljicama koje je to 3. i 4. dijete moje iskrene čestitke i divim vam se i ako bude sreće i kod mene nadam se da ću biti jednog dana u toj situaciji, a okolina uvijek komentira tako da samo vi živote svoj život ostali su nebitni 😊 i da ukrala sam nekome foru sa uljem metvice protiv glavobolje i dobro je hvala na savjetu 😊 tako da cure meni su migrenice počele ne želim lijekove tako da je ovo top zamjena. 😂
    mi imamo danas kontrolu nadam se da će napraviti probir i da će sve biti u redu 😊 javit ću vam se svakako nakon 😂

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️

  • Mašnica_22

    Broj poruka: 132

    Prijavi adminu

    AriBari

    Mašnica, može se odrediti bebina krvna grupa iz tvoje krvi od otprilike 12. Tjedna trudnoće.
    Je smijem pitati u kojem je to gradu/bolnici? Je li privatno ili javno? Ajde super da neki ginekozi tu praksu primjenjuju.
    Moinami ćemo brzo morati reći jer se meni već jako vidi, sačekamo možda nifty i onda kažemo svima, s tim da bliži već znaju.

    U Sloveniji sam, izgleda je to ovdje praksa takva svugdje. I ja kazem bas super da vode racuna o tome. Inace bi glavu razbijala hoce li biti sve uredu, razumijes vec. 

    👱‍♀️27 PCOS 🧔27 normo
    Ovulacije potvrdjene
    💊 Novalac prenatal
    11/22 missed ab.
    2/23 IUI ❌
    4/23 IUI ➕
    A. 🧸👣

  • Moina

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Minnieus

    I meni se u prvoj trudnoći tek kasno počeo nazirati trbuh. Bili smo na jednoj svadbi kad sam bila u 7mj. trudnoće, i ljudi su se čudili kad bi čuli da sam trudna. A na porodu mi je trbuh bio kao frendici u 5-6mj. trudnoće.
    Za sada se još ništa ne vidi, trbuh ravan, a i često nosim haljine pa bi ga mogla i skrivati ako se krene malo nazirati.
    Nisam još razmišljala kako im reći. Mislim da ćemo samo reći da će postat bake i dede opet i to je to. A kćerkici bi htjela nešto pripremiti da sazna da će biti velika seka, ali nisam još smislila šta.
    Nije ti loša ideja s majicom.

    Mi se ne vidimo cesto jer smo preko 500km udaljeni od obitelji. Zato mogu i dugo drzat to tajnom. Meni je trenutno isto trbuh ravan a i nosim inace usku odjecu pa nije problem sakrit. I kako imam dvogodisnjakinju, kad odem na svadbu u sirokoj haljini svima ce bit jasno zasto jer mora biti udobna, i moram se moc lijepo i neometano kretat jer mala ima energije za 200 ljudi :D Morat cu dobro razmisliti, ja bi najradije svima rekla tek oko bozica a ne prije, jer mislim kak bi bilo slakto da dodem sa trbuhom za bozic kao poklon, nova beba. Jer moji itako nikad ne zele neke poklone. 

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Aha ako si u Sloveniji onda je sve jasno😊 već sam pisala da je je u puno zemlja vani to redovna praksa. Samo se mi ovdje pravimo najpametniji. Joj joj, ok hvala ti na infor.😊
    Cure kojima se trbuh ne vidi do 5-6 mjeseca trudnoće, ajmeee zavidiiim😁ja bih sve dala da mi je sad tako i da mogu šutit dok ne vidimo ako će sve biti ok. Al meni se vidi užasno, ful se skrivam od svih, izbjegavam ljude i pokušat ću do tih rezultata niftija izdržat, al onda moramo reć, jer mislim da ljudi već i kuže😅


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Moina

    Broj poruka: 138

    Prijavi adminu

    Ovo pisem samo kako bi vidjela ako sam uspjesno stavila potpis 

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Moina nisam odgovorila za to kako smo rekli obitelji, mojima je taman bio rođendan, a inače im ja i braća/sestre poklonimo neki put ili karte za predstavu ili slično pa smo im dali kuvertu, mislili su da idu negdje a unutra je bila slika prvog utz-a, a pravi pokloni u vrećici😊to je bila prva trudnoća
    A drugi put smo bili kod mojih pa smo naručili pizzu za doma za svih, moj brat je preuzeo od dostavljača i zaljepio sliku utz-a unutra na poklopac pa su vidjeli kad su otvorili😅
    Bratu i sestri kažem uvijek prije pa zadjeno s mužem smislimo tako neš fora za roditelje.
    Sa svojom jednom grupom frendica imam večeru za dva tjedna pa planiram malo zakasniti da znam da su sve stigle, uć u restoran i kad sam blizu stola se okrenut bočno, toliko se vidi da će sve bit jasno😅isto i s drugom grupom frendica s kojom idem na doručak dan nakon😅


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Moina onda bi i ja svakako pokušala sakriti do Božića. Ja se sa svojima vidim 2-3x tjedno. Tako da je nemoguće skrivati duže, i ovo će biti teško. Već imam osjećaj da me mama gleda kao da nešto sumnja .
    Moja frendica je rekla svima za trudnoću par dana prije poroda, isto živi izvan HR pa je to bilo lako. 
    AriBari meni se krenuo vidjeti negdje u 18tjednu, ali ne previše i onda pred kraj 5mj se ispupčio tek. A vidjet ćemo kako će sada biti. Ako se pojavi prije, budem ga skrivala, a kad uđem u drugo tromjesečje s ponosom pokazivala 

    22.08. +

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 272

    Prijavi adminu

    Moina super ideja za Bozic, ako ste tako daleko to je super, mi se vidimo barem jednom tjedno, na 10 min vožnje smo😅
    Ja vam sad izgledam kao da sam minimalno 5 mjeseci trudna, svoje robe nis ne mogu obuc trbuh bas iskocio, cak i u sirokom mi se nazire...tako da za nas nema više skrivanja😅mislim da ću ovaj tjedan ostati cijeli od doma radit. a i dio sljedećeg. Pa kad dođe nifty onda govorimo. Baš mi je sada veliko opterećenje to skrivanje😅 prvu trudnoću smo počeli govoriti s 13-14 tjedana, a niš se nije vidjelo. Ono tipa traperice su me lagano počele stiskat.
    MandM sretno danas😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.