Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • anxietylevel100

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Ja sam bila na pregledu 23.08. tada je dr rekao 7+4, i onaj nepravilni gestacijski mjehur se ispravio potpuno. Otkucaji prisutni. Sve uredu. Termin 09.04. Naredna kontrola 13.09. Radila sam nalaze krvna slika uredna, krvna grupa A+, TORCH i Hormoni štitne to cekam rezultate. Briseve ce raditi 13.09. Imam onako neki pojačan blijedo zuti iscjedak, pa vidjet cemo je li to bezopasno ili je neka nesretna bakterija. I ranije sam nekad imala iscjedak ali dr mi je davala probiotske vaginalete, briseve nije radila. Rekla mi je da imam ranicu na grlicu ali je papa test uredan i kolposkopija pa je rekla da je ranica u tom slucaju bezopasna. Nadam se da nije pogriješila.
    Od simptoma imam samo bolne grudi.

  • Moina

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    AriBari

    Cure, ja se malo opustila pa nisam skroz pratila. Ažurirala sam tablicu pa bacite oko jesam nelog zaboravila.
    Pokušam i sve ostalo odgvoriti:
    Yvonneprenatalni test ti nema smisla ako je tvoje mišljenje da ćeš bez obzira na sve zadržati bebu. On samo pokaže vjerojatnost da beba ima neki od sindroma i to je to. Ne moraš to nužno na to ići.
    Moina ja imam dosta frendica koje su prvo tromjesječje prošle bez ikakvih tegoba, ali razumijem tvoju zabrinutost. Pokušaj se opustiti i sačekati drugi pregled. Ovako si samo radiš stres, a ne možeš na to utjecati😊
    Za vitamine, ja pijem folnu, u prvoj sam pila još od prije trudnoće jer smo znali da ćemo kad tad probati. U drugoj nisam, nije bila planirana trudnoća baš zbog rh senzibilizacije. Dobila sam folnu na rezept i željezo isto jer mi je nisko, Prenatal sam sada počela opet lagano piti jer sam mislila da mi on radi loše i mučnine ali čini mi se da ipak nije. Ja imam onaj od Tera nove on je kao na biljnoj bazi više.
    Veličina trbuha, e tu sam u velikom problemu, meni ke trbuh kao što mi je bio u prvoj trudnoći u 4-5 mjesecu, ali bez pretjerivanja, kreće prema van odmah ispod cica i pravi je trudnički, ja sam mršava i sitna i ful ful mi se vidi. Čak se počeo i ispod širokih haljina nazirati, a za kupaći to je jasno kao dan da sam trudna. Mi smo mislili to čuvati za sebe čak do 15 tjedna kada ću izvaditi još jedan titar antitijela nakon ovog vađenja u 11 tjednu i kad ćemo više znati ima li smisla nastaviti s trudnoćom. Ali mislim da nema šanse da još mjesec dana to tajimo, osim da se zatvorim u kuću😅

    Iskreno,nema mi druge. Trenutno se igram i zabavljam sa malom, ali tu i tamo mi proleti tako nek misao kroz glavu kad ulovim par min sama sa sobom. Ali definitivno ne planiram na nikkav pregled privatno jer ce me to dodatno uznemirit. 
    Tako da cekam prvi pregled kad se doktor vrati sa godisnjeg.

  • MandM

    Broj poruka: 117

    Prijavi adminu

    Bok cure i ja malo da vam se javim 😄 pročitala sam vaše poruke... cure bez simptoma uživajte! polako, vidim da vam je još rano... nema dosta bete da vam izaziva mučnine tako da... tamo poslje 6 tjedana će vam se polako javljati simptomi. netko je spomenuti grudi kao indikator, to je točno.. dokle god su vam grudi pune i bradavice ekstra osjetljive to vam je dovoljni simptom za početak svakako! znam da je stresno i sve ali vjerujte uživajte i što manje stresa! ♥️
    što se tiče prenatalnih vitamina, da jasno da su stvoreni laboratorijski ne unosom preko hrane, da može se unijeti preko hrane svi potrebni vitamini ali to je izuzetno teško i to bi morala biti i bio bio hrana i domaće povrće i meso, ako ti je tako draže apsolutno podržavam, ali ako ne planiraš unositi točnu količinu potrebnih vitamina, predlažem uzimanje prenatalnih svaki dan kao što je i ari rekla jer svakih nekoliko dana nema smisla. lijekovi se uzimaju kako je propisano a ne kako mi želimo. također folna je obavezna prvo tromjesečje i izuzetno bitna.
    još bi samo rekla dobrodošle nove cure i želim vam svima uredbe trudnoće 😍😍😍😍
    što se nas tiče... ja još uvijek strogo mirujem simptomi mučnine su nestali zadnjih par dana, povraćam tu i tamo ali nema one konstantne mučnine i počela sam lagano vraćati izgubljenu kilažu... stalno imam neke lagane grčeve i probadanja ali vjerujem da je to ok i budim se 2,3 puta po noći ići piškit 🤦‍♀️  to je sve. uživajte drage moje trudnice koliko god možete 🤗🤗🤗

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️

  • Avatar Limunka 🍋

    Limunka 🍋

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Drage mamice, evo i nas!💙
    Mi smo 4+3, ovu srijedu smo saznali da sam se ušuljao mami u trbuščić.

  • Avatar Riri

    Riri

    Broj poruka: 99

    Prijavi adminu

    Hej Cure, evo da i ja javim danas sam dobila svoj prvi + radila sam danas 4 dana prije izostanka M - digitalni clear blue i kaze 1-2 tjedna 👼🏼🍼
    Nadamo se da je to to 🥰🥰
    Sta vi mislite?

    28 👩🏽‍❤️‍👨🏽 32
    5/24 pokušavamo
    9/24 biokemijska

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Uf cure, moram se malo izjadati. Iza mene je tezak dan :( putovala sam na jedan obiteljski dogadjaj koji je bio 4 sata udaljen od mjesta gdje smo trenutno muz i ja, i kada smo dosli tamo odjednom krvarenje...ispocetka bez panike, sve mirno, pokupili stvari i na prvu hitnu, ali kasnije kako smo cekali u cekaonici sve me hormoni poceli prati i odjednom suze teku li teku. Krvarenje je bas bilo obilno i crveno, ali na ultrazvuku se i dalje vide otkucaji srca. Kaze doktor da vidi hematom koji je moguce puknuo i da od danas primjenim mirovanje i lezanje koliko god je moguce...na putu od hitne opet obilno krvarenje ali evo govorim sama sebi nemoguce da je prije 5 minuta bilo otkucaja, a da sada vise nema i pokusavam se smiriti i biti racionalna, ali stvarno je tesko...

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 263

    Prijavi adminu

    Cure mi smo u druženjima ovaj vikend pa samo kratko pišem.
    Nove cure dobrodošle, tko želi termin i pregled na listu a da nisam stavila neka napiše😚
    Mama_ana najviše se za tebe javljam sad. Mogu misliti tvoj strah, ja bih se prestravila. Ali nadam se da će sve bit ok stvarno i da će hematom proći. Ali s obzirom da krvariš i negativna si krvna grupai, a pretpostavljam da niste stigli muževu krvnu grupu odrediti mislim da bi trebala dobiti imunoprofilaksu, pa molim te provjeri što prije s ginekologom. Jedna je cura tu pisala mislim da je bio sličan sličaj krvaremje i rogham u 8 tjednu.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    AriBari

    Cure mi smo u druženjima ovaj vikend pa samo kratko pišem.
    Nove cure dobrodošle, tko želi termin i pregled na listu a da nisam stavila neka napiše😚
    Mama_ana najviše se za tebe javljam sad. Mogu misliti tvoj strah, ja bih se prestravila. Ali nadam se da će sve bit ok stvarno i da će hematom proći. Ali s obzirom da krvariš i negativna si krvna grupai, a pretpostavljam da niste stigli muževu krvnu grupu odrediti mislim da bi trebala dobiti imunoprofilaksu, pa molim te provjeri što prije s ginekologom. Jedna je cura tu pisala mislim da je bio sličan sličaj krvaremje i rogham u 8 tjednu.

    Hvala ti AriBari, javila sam se vec ginekologu za krvarenje ali definitivno saljem jos jedan mail i za ovo. Hvala ti puno!

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 263

    Prijavi adminu

    Nema problema, samo smireno i bez panike! Koliko god možeš🫂


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 263

    Prijavi adminu

    Mama_ana evo potražila sam, bubamara je napisala to na stranici 24. Znam da je do nekog tjedna prerano za imunoprofilaksu jer beba nema još ni krvotok, al od 8 tjedna već ima tako da obavezno to provjeri jer mislim da bi s obzirom na tako jaka krvarenja morala dobiti, i ona se daje u roku od 72 sata od pojave nekog događaja koji može trigerirati senzibilizaciju.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.