Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • LeJe

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Moina

    Ja stvarno ne mogu trebutno bit aktivna. Jos smo na moru pa tek kad se vratim kuci. Zanima me ima li neka trudnica da nema bas simptome?Meni su grudi vece i bolne, nemam zelju za hranom bas ali nije mi muka, ok umorna sam ali koristim 300mg progesterona dnevno pa me to uspava, a i zadisem se kad hodam sa malom (ima 12 kg pa nije to bas malo kad ju nosim). Ali generalno nemam nekih simptoma.
    Malo me to brine jer zadnji puta kad sam bila trudna bez nekih simptoma u 10tjednu je bio spintani.

    Kod mene ista stvar, s obzirom da mi je prva trudnoca nisam sigurna kad bi kao pravi simptomi trebali krenut. Trenutno od simptoma imam samo vece grudi (povremeno bolne) i konstantni umor. 5+4 sam, a prvi pregled mi je 17.9., pa sam malo u strahu dal ide sve kako treba. 

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Tea96

    Bok cure, prijavljujem uredan pregled 👌❤️
    Imamo otkucaje, beba je velika za 6+4 znaci par dana je manja ali sve u granicama normale. 😊😊❤️Nego, ginekolog mi je prepisao andol od 100 ,vjerujem radi predhodne trudnoce koja je zavrsila sa miss. ab. u 9 tjednu, da li je koja trudnica imala iskustva s andolom do kad je morala piti…?

    Čestitke! Bitno da srčeko kuca i da je sve u redu. Mogla bi i ja krenuti s andolom, obzirom da sam isto imala spontani prije ove trudnoće. Budem vidjela s ginom što kaže. Mislim da škoditi ne može. 

    22.08. +

  • Moina

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    Bebika

    Moina

    Ja stvarno ne mogu trebutno bit aktivna. Jos smo na moru pa tek kad se vratim kuci. Zanima me ima li neka trudnica da nema bas simptome?Meni su grudi vece i bolne, nemam zelju za hranom bas ali nije mi muka, ok umorna sam ali koristim 300mg progesterona dnevno pa me to uspava, a i zadisem se kad hodam sa malom (ima 12 kg pa nije to bas malo kad ju nosim). Ali generalno nemam nekih simptoma.
    Malo me to brine jer zadnji puta kad sam bila trudna bez nekih simptoma u 10tjednu je bio spintani.
    Koliko dugo si trudna? Meni je doktorica s humano rekla da se po grudima najvise zna da trudnoca ide dobro. Ali opet neke curke uopce nemaju taj simptom.
    Jesu ti simptomi postepeno nestajali taj put kad je bio spontani ili ih uopce nisi imala?

    Taj puta ih upce nisam imala, nista. 
    Mislim da sam sad 6+0, imala sma cudan ciklus pa nisam 100% sigurna. 
    Ali evo sad radim rucak, gledma u meso i krumpir i salatu, nemam volju nista pojest 🫣

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    LeJe

    Moina

    Ja stvarno ne mogu trebutno bit aktivna. Jos smo na moru pa tek kad se vratim kuci. Zanima me ima li neka trudnica da nema bas simptome?Meni su grudi vece i bolne, nemam zelju za hranom bas ali nije mi muka, ok umorna sam ali koristim 300mg progesterona dnevno pa me to uspava, a i zadisem se kad hodam sa malom (ima 12 kg pa nije to bas malo kad ju nosim). Ali generalno nemam nekih simptoma.
    Malo me to brine jer zadnji puta kad sam bila trudna bez nekih simptoma u 10tjednu je bio spintani.
    Kod mene ista stvar, s obzirom da mi je prva trudnoca nisam sigurna kad bi kao pravi simptomi trebali krenut. Trenutno od simptoma imam samo vece grudi (povremeno bolne) i konstantni umor. 5+4 sam, a prvi pregled mi je 17.9., pa sam malo u strahu dal ide sve kako treba.

    Iste muke imamo :)
    Ja imam bolne grudi i osjetljive bradavice. Zadnja 2 dana i dosta osjećaj kao da ću dobiti što je kao dobar znak. Ali svejedno bi htjela još simptoma da se osjećam sigurnije. U prvoj trudnoći sam bila skroz opuštena i uopće se s ničim nisam zamarala. A sad sam stalno na iglama.

    22.08. +

  • Moina

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    LeJe

    Moina

    Ja stvarno ne mogu trebutno bit aktivna. Jos smo na moru pa tek kad se vratim kuci. Zanima me ima li neka trudnica da nema bas simptome?Meni su grudi vece i bolne, nemam zelju za hranom bas ali nije mi muka, ok umorna sam ali koristim 300mg progesterona dnevno pa me to uspava, a i zadisem se kad hodam sa malom (ima 12 kg pa nije to bas malo kad ju nosim). Ali generalno nemam nekih simptoma.
    Malo me to brine jer zadnji puta kad sam bila trudna bez nekih simptoma u 10tjednu je bio spintani.
    Kod mene ista stvar, s obzirom da mi je prva trudnoca nisam sigurna kad bi kao pravi simptomi trebali krenut. Trenutno od simptoma imam samo vece grudi (povremeno bolne) i konstantni umor. 5+4 sam, a prvi pregled mi je 17.9., pa sam malo u strahu dal ide sve kako treba.

    A eto i kod mene tako nekako. I ja cu tek sredinom 9mj imat pregled al ne znam kad tocno jer mi je doktor na godisnjem. Ali da, bas se pitam je li sve ok. Narade bi otisla nekome privatno tu na moru 🫣

  • Moina

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    Minnieus

    LeJe

    Moina

    Ja stvarno ne mogu trebutno bit aktivna. Jos smo na moru pa tek kad se vratim kuci. Zanima me ima li neka trudnica da nema bas simptome?Meni su grudi vece i bolne, nemam zelju za hranom bas ali nije mi muka, ok umorna sam ali koristim 300mg progesterona dnevno pa me to uspava, a i zadisem se kad hodam sa malom (ima 12 kg pa nije to bas malo kad ju nosim). Ali generalno nemam nekih simptoma.
    Malo me to brine jer zadnji puta kad sam bila trudna bez nekih simptoma u 10tjednu je bio spintani.
    Kod mene ista stvar, s obzirom da mi je prva trudnoca nisam sigurna kad bi kao pravi simptomi trebali krenut. Trenutno od simptoma imam samo vece grudi (povremeno bolne) i konstantni umor. 5+4 sam, a prvi pregled mi je 17.9., pa sam malo u strahu dal ide sve kako treba.
    Iste muke imamo :)
    Ja imam bolne grudi i osjetljive bradavice. Zadnja 2 dana i dosta osjećaj kao da ću dobiti što je kao dobar znak. Ali svejedno bi htjela još simptoma da se osjećam sigurnije. U prvoj trudnoći sam bila skroz opuštena i uopće se s ničim nisam zamarala. A sad sam stalno na iglama.

    Ja sam tesko zadrzala proslu trudnocu. Imala 3 spontana pa sam presla na lijekove i sprice. 
    Sad mi je doktor prije godisnjeg rekao vidi ako si trudna i ako jesi odmah progesteron i sprice. Tako sa koristim to vec 10ak dana. Ali opet, koliko god grozno zvuci ne bi se zalila da mi tijelo pokaze da zna da se nesto desava

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 263

    Prijavi adminu

    Tablica🎀🧸🍼
    Pregledi 🤰👩‍⚕️
    03.09 - Mimi21, AriBari, Filomena, Bebika
    05.09 - Tera_
    09.09 - MandM
    10.09 - Mama_ana, Tea96
    12.09 - Yvonne
    13.09 - Žuži1808, Sashka05
    17.09 - LeJe
    18.09 - Flower
    19.09 - Minnieus
    20.09 - Bubamara19
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    Termini🤱👶
    02.03 - Žuži1808
    04.03 - Peppa88
    21.03 - Filomena
    25.03 - MandM
    27.03 - Mimi_21
    29.03 - AriBari
    31.03 - Moonika
    01.04 - Bebika, Bubamara19
    09.04 - Sashka5
    13.04 - Mama_ana
    14.04 - Flower
    17.04 - Tea96
    18.04 - Yvonne
    19.04 - Lolita1
    28.04 - LeJe
    01.05 - Minnieus


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 263

    Prijavi adminu

    Cure, ja se malo opustila pa nisam skroz pratila. Ažurirala sam tablicu pa bacite oko jesam nelog zaboravila.
    Pokušam i sve ostalo odgvoriti:
    Yvonne prenatalni test ti nema smisla ako je tvoje mišljenje da ćeš bez obzira na sve zadržati bebu. On samo pokaže vjerojatnost da beba ima neki od sindroma i to je to. Ne moraš to nužno na to ići.
    Moina ja imam dosta frendica koje su prvo tromjesječje prošle bez ikakvih tegoba, ali razumijem tvoju zabrinutost. Pokušaj se opustiti i sačekati drugi pregled. Ovako si samo radiš stres, a ne možeš na to utjecati😊
    Za vitamine, ja pijem folnu, u prvoj sam pila još od prije trudnoće jer smo znali da ćemo kad tad probati. U drugoj nisam, nije bila planirana trudnoća baš zbog rh senzibilizacije. Dobila sam folnu na rezept i željezo isto jer mi je nisko, Prenatal sam sada počela opet lagano piti jer sam mislila da mi on radi loše i mučnine ali čini mi se da ipak nije. Ja imam onaj od Tera nove on je kao na biljnoj bazi više.
    Veličina trbuha, e tu sam u velikom problemu, meni ke trbuh kao što mi je bio u prvoj trudnoći u 4-5 mjesecu, ali bez pretjerivanja, kreće prema van odmah ispod cica i pravi je trudnički, ja sam mršava i sitna i ful ful mi se vidi. Čak se počeo i ispod širokih haljina nazirati, a za kupaći to je jasno kao dan da sam trudna. Mi smo mislili to čuvati za sebe čak do 15 tjedna kada ću izvaditi još jedan titar antitijela nakon ovog vađenja u 11 tjednu i kad ćemo više znati ima li smisla nastaviti s trudnoćom. Ali mislim da nema šanse da još mjesec dana to tajimo, osim da se zatvorim u kuću😅


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Mašnica_22

    Broj poruka: 132

    Prijavi adminu

    Cure javljam se sa pozitivnim testom radjenim u ponedeljak 26.08. Zadnja m je bila 18.07. Cekam doktoricu da se vrati sa godisnjeg u ponedeljak, pa da me sto prije naruci jer nisam mirna nikako zbog jednog spontanog sto sam imala. Naime imam bebicu od 8 mj. dobili smo ga pomocu IUI. Ova sada je neplanirana trudnoca, ali jako zeljena 😊. Od simptoma nemam bas nesto osim povremenog probadanja u jajnicima i podrigivanja, sto sam imala i u prosloj trudnoci. Pisala ste nesto o negativnoj Rh grupi. Ja sam B negativna i primila sam Rogam injekciju u trudnoci. Nadam se da je to dovoljno da bude sve uredu. Zelim vam svima uredne i skolske trudnoce 🥰

    👱‍♀️27 PCOS 🧔27 normo
    Ovulacije potvrdjene
    💊 Novalac prenatal
    11/22 missed ab.
    2/23 IUI ❌
    4/23 IUI ➕
    A. 🧸👣

  • Avatar Lilith

    Lilith

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Večer cure, ja sam malo odsutna bila jer smo se tek vratili s mora… Sad ću sigurno uspjeti aktivnije tipkati :) Baš smo obavili prvi pregled, sve je ok, srce kuca 💓💓 Idući pregled krajem rujna. 
    Nadam se da ste sve super i s čim manje neugodnih simptoma 😊 Kod mene umor konstantan, ponekad mi je i muka, ali sve podnošljivo, bit će lakše nakon 1. tromjesečja 😄
    Cure koje su u Zg, dobila sam uputnicu za briseve, a ne znam kud to nosim točno na kraju… Mislila sam privatno otić uzet bris i onda gdje? 😂 U bilo koji državni mikrobiološki laboratorij ili? Ginekolog mi se ne javlja pa nemam pojma 😅

    💙 02.2023.
    ⏳ proljeće 2025.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.