Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar bubamara19

    bubamara19

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    AriBari

    Mama_anaevo potražila sam, bubamara je napisala to na stranici 24. Znam da je do nekog tjedna prerano za imunoprofilaksu jer beba nema još ni krvotok, al od 8 tjedna već ima tako da obavezno to provjeri jer mislim da bi s obzirom na tako jaka krvarenja morala dobiti, i ona se daje u roku od 72 sata od pojave nekog događaja koji može trigerirati senzibilizaciju.

    Jesam jesam, pisala sam prije za rhogam injekciju. S prvim djetetom sam prokrvarila dosta obilno tako oko 8.tjedna i dali su mi injekciju u vinogradskoj. Jedino sto tad u toj trudnoci nisam jos bila obavila pretrage na transfuziji (krvna grupa i rh faktor) pa su mi na hitnoj vadili krv da to ustanove i onda sam skoro cijeli dan provela tamo dok dobe rezultate, pa dok donesu taj lijek s transfuzije obzirom da je bio vikend pa se to sve jako razduzilo. Imala sam rezultate krvne grupe iz prethodne trudnoce koju sam izgubila ali eto to ne priznaju iz nekog razloga. Iako evo pisala sam i da sam u ovoj trudnoci pocela imati smeckasti iscjedak oko 8.tjedna i obzirom da nije bilo obilno i tad sam bila na moru - zvala sam petrovu da ovjasnim situaciju i pitam trebam li dobiti injekciju pa su mi rekli da je njihova praksa davati tek od 10.tjedna iz nekog razloga. Pa sad ti budi pametan.. Kako god, obzirom da je tebi ipak pukao hematom i to znaju bili velika krvarenja, ja bih inzistirala na injekciji na tvom mjestu. Zelim ti da sve prode dobro, vjerujem da bude, znam da nije lako to prozivljavati ali brzo ce se to iscistiti ❤️ 

    👩🏼 27 👱🏻‍♂️ 36
    missed ab 3/2020 10tt
    28.5.2022 V

  • filomena_535

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    mama_ana

    Uf cure, moram se malo izjadati. Iza mene je tezak dan :( putovala sam na jedan obiteljski dogadjaj koji je bio 4 sata udaljen od mjesta gdje smo trenutno muz i ja, i kada smo dosli tamo odjednom krvarenje…ispocetka bez panike, sve mirno, pokupili stvari i na prvu hitnu, ali kasnije kako smo cekali u cekaonici sve me hormoni poceli prati i odjednom suze teku li teku. Krvarenje je bas bilo obilno i crveno, ali na ultrazvuku se i dalje vide otkucaji srca. Kaze doktor da vidi hematom koji je moguce puknuo i da od danas primjenim mirovanje i lezanje koliko god je moguce…na putu od hitne opet obilno krvarenje ali evo govorim sama sebi nemoguce da je prije 5 minuta bilo otkucaja, a da sada vise nema i pokusavam se smiriti i biti racionalna, ali stvarno je tesko…

    Znam da je teško, ali pokušaj ostati što smirenija. Ista stvar se dogodila i meni u 7. tjednu. Veliki izljev krvi i mislili smo da je sve gotovo, ustanovljen hematom. Miruj što više, izbjegavaj duže vožnje automobilom i drži se! 
    Jesi dobila kakvu terapiju? 

  • lannci__99

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    https://ibb.co/dPrMtcf
    Je li pozitivan? Pogledan je nakon par minuta. Strah me da nije ona lazna crta... Nadam se da se pridruzujem proljetnim bebama 🥹

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 263

    Prijavi adminu

    Mama_ana eto sve jasno, bubamara je napisala, makar je i meni bilo sve to logično, krvarenje u tom tjednu znači da ti treba imunoprofilaksa. Mislim da je bolje da ti daju, jer ako dođe do senzibilizacije to je nepovratno stanje. Jedino što možete da vade i suprugu hitno i da ti je ne daju bez veze ako je on negativna krvna grupa, ako za to ima vremena. Javi se kako ide, samo hrabro i bez panike, držim fige da sve što prije prođe.
    Lannci, a nakon koliko se plus pojavio? Dugo ili? I koliko ti kasni menstruacija? Ja ti baš nisam neš iskusna s tim testovima jer sam ih dva u životu napravila i oba puta se jaki plus napravio 15 sekundi nakon tako da mi je bilo odmah jasno da sam trudna. Znam samo da se test ne smije očitavati puno nakon piškenja jer nije važeći.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • lannci__99

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Imala sam neku oskudnu menstruaciju, apetita nemam nikako, stomak mi je uzasno nadut. Uradila sam test i vidim nema krizica, u prvoj trudnoci se odmah pojavila, i nakon mozda 15 ak minuta kada sam ga pogledala vidim krizic, mislim da ne bi bila bas ovako ocita da je lazna... 

  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Cestitam novima curkama na plusicima i urednim pregledima 🥰Mama_ana drzi se, nemam iskustva sa hematomom ali vjerujem da ce sve biti u redu 😊Trudnice bez simptoma mislim da se previse brinete bez razloga, u prvoj trudnoci nisam ni znala da sam trudna, bez i jednog simtpoma nista, rodila curku u terminu bez problema, u  drugoj trudnoci muka od jutra do navecer, glavobolje, umor nema sta ne i imala spontani u 9 tjednu, promijenit stvari ne mozete samo si stres nabijate, a stres nikom dobro donio nije.
    Moj savjet uzivajte u trudnoci i budite zahvalne da nemate problema nikakvih 😁


    6/2021 👧
    2/2024 💔

  • Avatar Riri

    Riri

    Broj poruka: 99

    Prijavi adminu

    lannci__99

    https://ibb.co/dPrMtcf
    Je li pozitivan? Pogledan je nakon par minuta. Strah me da nije ona lazna crta… Nadam se da se pridruzujem proljetnim bebama 🥹


    Hej draga, nazalost mislim da je ovo evaporacijska linija.
    Ja bih ti preporučila da probas jos jednom s digitalnim clear blue testom koji pokazuje i tjedne… taj je najbolji.
    Ili idi izvaditi betu.

    28 👩🏽‍❤️‍👨🏽 32
    5/24 pokušavamo
    9/24 biokemijska

  • Avatar Riri

    Riri

    Broj poruka: 99

    Prijavi adminu

    Zenice, ja imam 100 pitanja vezano uz T , i milijun upitnika iznad glave. 
    U Subotu sam dobila svoj prvi + i sada cekam da mogu nazvati Ginekologinju i naruciti se na prvi termin.
    Neke od glavnih stvari za pocetak koje me zanimaju… sto od hrane je strogo zabranjeno jesti u T, i jos neke savjete prije nego sto odem kod ginekologinje.. doslovno trebam osnove osnova.
    Trenutno jedino sto pijem je folna kiselina 400 od Natural Wealtha i to pijem vec nekih 3-4mj. 
    2. Mozda najveća stvar koja me uplasila, citam na netu da su macke opasne u ranoj trudnoći jer mogu zaraziti trudnicu i naštetiti plodu.. Mi imamo Macka 5 godina starog i stvarno ga se ne želimo rjesiti :( ima li neko iskustva s ovime?

    28 👩🏽‍❤️‍👨🏽 32
    5/24 pokušavamo
    9/24 biokemijska

  • Bebika

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Pozdrav Riri, dobro došla i čestitke! Ja ću ti odgovoriti u vezi mačke jer sam imala isti strah. Imam 2 mačora od 5 i 2 god sa mnom u stanu, kućne mačke su. Ne mogu zamisliti da ih se moram riješiti, kad je bilo priča o tome od strane drugih ljudi odmah sam udarila u plač od same pomisli na to. Tako da ih se necu riješiti. Na prvom pregledu kod ginekologa kad ti bude potvrđivao trudnoću ćeš dobiti uputnice za razne virusne bolesti, kompletnu krvnu sliku, urin itd. Između ostalog ćeš dobiti na nalazu Toxoplasma gondii. To je parazit koji se nalazi u mačjem izmetu. Ja sam bila negativna ali sam prije preboljelja i to je naznačeno na nalazu..vj od vanjskih mačaka. Bitno je da se mačji wc čisti redovito 

    07/2024 + 🍀🌈

  • Bebika

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    I da ne diraš vanjske mačke. Također pitala sam i ginekologicu i rekla mi je da pokušam mačke odučiti da mi idu na krevet i borave na mjestima gdje ja sjedim/ležim što je apsolutno nemoguće. Ti se posavjetuj sa svojim ginekologom jer svako je drugačijeg mišljenja. Moja frendica je doktorica i ona je cijelu trudnoću bila s mačkom koja je i kućna i vanjska. 

    07/2024 + 🍀🌈

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.