Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Yvone

    Yvone

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Minnieus

    Cure, ja sam jutros bila kod endokrinologa zbog TSH 4. Rekao mi je odmah kako je BILA preporuka da TSH ne prelazi 2.5 u trudnoći, ali da istraživanja nisu dokazala da viši TSH ima loš učinak na trudnoću. Da su kao nove smjernice, da ne smije prelaziti referentne vrijednosti. Da me ne bi stavljao na terapiju, da ponovim nalaz kroz mjesec dana i da je siguran da će biti sve ok i da neće biti potrebe za terapijom. Moram priznati da me to baš i nije umirilo.


    Razumijem te u potpunosti. Nije panika, ali nije niti za pustiti samo tako. Ako  imaš ok doktora opće prakse ili ginekologa, pokušaj se malo savjetovati. Ako te oni ostave na ledu, možeš također potražiti drugo mišljenje ili otići kod endokrinologa privatno. Meni se također ne bi svidio takav stav doktora. Recimo na Vuk Vrhovcu je doktor jednoj osobi tvrdio nekoliko godina da je TSH 10 u redu i da joj ne trebaju lijekovi. Kada je slučajno naletjela na doktoricu koja ga je mijenjala, nije se mogla načuditi zašto nije uvedena terapija. Ja sam osobno bila na Sv. Duhu dosta godina kod odlične doktorice koja mi je savjetovala da mi inače ( i bez trudnoće) TSH ne bude iznad 3,5. A u trudnoći da je oko 2.
    U drugoj trudnoći mi je dijagnosticiran gestacijskoj dijabetes tako da sam sve onda vodila na Vuk Vrhovcu i za šećer i za štitnjaču i vodili su računa da je oko 2 jer su mi u nekom trenu nadopunili dozu koju sam pila prije trudnoće. Tako da je moje iskustvo s Vuk Vrhovcem u Zagrebu dobro.  

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Yvone

    Minnieus

    Cure, ja sam jutros bila kod endokrinologa zbog TSH 4. Rekao mi je odmah kako je BILA preporuka da TSH ne prelazi 2.5 u trudnoći, ali da istraživanja nisu dokazala da viši TSH ima loš učinak na trudnoću. Da su kao nove smjernice, da ne smije prelaziti referentne vrijednosti. Da me ne bi stavljao na terapiju, da ponovim nalaz kroz mjesec dana i da je siguran da će biti sve ok i da neće biti potrebe za terapijom. Moram priznati da me to baš i nije umirilo.

    Razumijem te u potpunosti. Nije panika, ali nije niti za pustiti samo tako. Ako imaš ok doktora opće prakse ili ginekologa, pokušaj se malo savjetovati. Ako te oni ostave na ledu, možeš također potražiti drugo mišljenje ili otići kod endokrinologa privatno. Meni se također ne bi svidio takav stav doktora. Recimo na Vuk Vrhovcu je doktor jednoj osobi tvrdio nekoliko godina da je TSH 10 u redu i da joj ne trebaju lijekovi. Kada je slučajno naletjela na doktoricu koja ga je mijenjala, nije se mogla načuditi zašto nije uvedena terapija. Ja sam osobno bila na Sv. Duhu dosta godina kod odlične doktorice koja mi je savjetovala da mi inače ( i bez trudnoće) TSH ne bude iznad 3,5. A u trudnoći da je oko 2.
    U drugoj trudnoći mi je dijagnosticiran gestacijskoj dijabetes tako da sam sve onda vodila na Vuk Vrhovcu i za šećer i za štitnjaču i vodili su računa da je oko 2 jer su mi u nekom trenu nadopunili dozu koju sam pila prije trudnoće. Tako da je moje iskustvo s Vuk Vrhovcem u Zagrebu dobro.

    Hvala ti na odgovoru. Svakako mi nije svejedno. Ići ću privatno provjeriti opet TSH, i na prvom pregledu kod svog gina ću se konzultirati s njim, da čujem njegovo mišljenje. Nije da želim terapiju, ali ako moram piti ću što god treba, samo da sve bude u redu. Trebala sam i ja na Vuk Vrhovec, a ne na Rebro. Gledala sam tko ima najranije slobodan termin, a bolje da sam koji dan pričekala.

    22.08. +

  • Bebika

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    peppa88

    Drage trudnice,
    pomalo vas čitam otkako sam saznala za trudnoću, ali nikako da se priključim. Eto konačno je došlo vrijeme i za to. Trenutno sam 13+1, a termin je 4.3. Taman na granici sa zimskim bebama… imam curicu od 3 godine, a sada čekamo bracu. Velika seka se jako veseli što će sada i ona dobiti bebu koja je samo njezina. Naravno, ja ću joj pomagati oko čuvanja i presvlačenja.Mislim da je Bebika pitala za nizak TSH. Godinama muku mučim sa hipertireozom pa sam igrom slučaja dobro informirana o tome. Naime, nizak TSH upućuje na hipertrireozu. Trebalo bi svakako napraviti nalaze FT3 i FT4. Ako su oni povišeni vjerojatno se zaista radi o hipertireozi. Osobno mislim da vrijednost od 0.3 nije jako niska nego tu negdje na doljnjoj granici. Meni je TSH u hiperu uvijek bio nemjerljivo nizak (<0,004). Što se tiče štitnjače i trudnoće, u trudnoći štitnjače prirodno ide u smjeru hipotireoze što znači da se TSH povećava. Iskreno se nadam da će se to desiti i tebi. Hipertireoza u trudnoći definitivno nije najbolja kombinacija i ako se ne kontrolira, može biti opasna po majku. Postoje lijekovi koji nisu baš posve sigurni za bebu, ali se u slučaju izražene hipertireoze koja ugrožava majku mogu prepisat. Ja sam osobno kao dojilja koristila te lijekove jer mi se nakon poroda vratio hiper (uglavnom to hoće tako pa je bitno i nakon poroda kontrolirati). Prekontroliraj svakako FT3 I FT4, ali mislim da ne bi trebalo biti ništa zabrinjavajuće. Ako imaš još kakvih pitanja, tu sam. U ovih 10ak godina što se borim s hipermo imam osjećaj da sam doktorirala štitnjaču

    Dobrodošla u proljetnice 🍀🌷 i hvala na iscrpnom odgovoru. Jučer sam vadila t3, t4 i ponovno tsh i sad mi je nakon 2 tj od zadnjeg vađenja još niži i iznosi 0,040 a t3 i t4 su u referentim vrijednostima, t3 više naginje povišenom. Skoro na granici referentih. U pon idem na nuklearnu medicinu na pregled specijaliste pa cemo vidjet. Mama mi liječi štitnjaču vec 40 god, prvo hiper a sada hipo. Iskreno voljela bih terapiju jer sama sebe ne mogu podnijeti s promjenama raspolozenja, nervozama..vidjet cemo. Jos jednom ti hvala! 

    07/2024 + 🍀🌈

  • Avatar MajaTea

    MajaTea

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Bokic opet☺️ 9+1 sam, druga trudnoca (prva, spontani u 6tt u 2.mj ove godine) svasta nesto me zbunjuje. 
    Visoka sam 160, imam 25god i stalno sam bila izmedu 55-62kg, ovisno o dobu godine, prije trudnoce sam se malo ubucila, na 64kg, a u prvih par tjedana trudnoce (nisam povracala, konacno pocela jest sva tri obroka dnevno) i dosla do 67kg, znaci ima me skupilo se na trbuhu salenceta..i sad ujutro se probudim ne izgledam trudno, ali poslijepodne i navecer mi je trbuh toliki kao da sam vec 5mj, a jos mi se cini rano za ponosno pokazivanje trbuha pa jel neka imala takav slucaj, jel to normalno da se toliko napusem, a ne jedem ne znam sto, normalne obroke domace hrane, jedino pijem samo mineralnu jer mi se sve drugo zgadilo. Zbunjena sam sva.
    Druga stvar, tu i tamo osjetim lagano probadanje oko jajnika i maternice, no nista znacajno i jako, ali osjetim, jel to zato sta beba raste? 
    I trece, prenatalne kapsule. Prvi pregled sam isla privatno jer sam bila u procesu promjene ginekologa, i dr. je rekao da su prentalne zapravo cista kemija i da to sve potrebno mogu dobiti kroz hranu. Uredu, jedem ja stvarno sve od ribe, cuspajza, drugog mesa, povrce, sendvice, griz, namaze, jogurte..stvarno miksam, i voca raznog..ali se svejedno nekako bojim da moja bebica nece dobiti sve sto joj treba i s obzirom na prvu trudnocu da se ne dogodi opet isto…pa ja uzmem novalac tu i tamo, cca 3-4 puta tjedno. Mislite da je to ok? Neka optimalna doza koja moze pomoci, ali ne i odmoci.
    Ispricavam se zbog hrpe pitanja, konacno sam se prebacila novom ginicu, ali mi je pregled tek 13.9. a ja sam malo nestrpljiva. Hvala puno svima na pomoci, lakse mi sve kad znam da ste mi sve vi tu ❤️

    25god/ 8.2.2024. spontani u 6tt/ 27.6.2024. ➕❤️

  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Bok cure, prijavljujem uredan pregled 👌❤️ 
    Imamo otkucaje, beba je velika za 6+4 znaci par dana je manja ali sve u granicama normale. 😊😊❤️Nego, ginekolog mi je prepisao andol od 100 ,vjerujem radi predhodne trudnoce koja je zavrsila sa miss. ab. u 9 tjednu, da li je koja trudnica imala iskustva s andolom do kad je morala piti...? 


    6/2021 👧
    2/2024 💔

  • Avatar bubamara19

    bubamara19

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    Tea96

    Bok cure, prijavljujem uredan pregled 👌❤️
    Imamo otkucaje, beba je velika za 6+4 znaci par dana je manja ali sve u granicama normale. 😊😊❤️Nego, ginekolog mi je prepisao andol od 100 ,vjerujem radi predhodne trudnoce koja je zavrsila sa miss. ab. u 9 tjednu, da li je koja trudnica imala iskustva s andolom do kad je morala piti…?

    Cestitam za pregled 🤗
    Ja sam pila andol u prosloj trudnoci, isto radi missed ab od prije par godina. Pila sam ga do 32tt ako se ne varam. Sada ga opet pijem i znam dosta curka koje su pile tako da nemas brige. Ja bih ti preporucila i aktivni folat umjesto folne kiseline jer te stvari budu cesto povezane
    Meni je termin 1.4. a iduci pregled 20.9.

    👩🏼 27 👱🏻‍♂️ 36
    missed ab 3/2020 10tt
    28.5.2022 V

  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    bubamara19 hvala tii 😊
    Je je i folnu mi je rekao da pijem i da maknem novalac koji sam pila do sad. 
    Moj pregled sljedeci je 10.9 :)


    6/2021 👧
    2/2024 💔

  • Moina

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    MajaTea

    Bokic opet☺️ 9+1 sam, druga trudnoca (prva, spontani u 6tt u 2.mj ove godine) svasta nesto me zbunjuje.
    Visoka sam 160, imam 25god i stalno sam bila izmedu 55-62kg, ovisno o dobu godine, prije trudnoce sam se malo ubucila, na 64kg, a u prvih par tjedana trudnoce (nisam povracala, konacno pocela jest sva tri obroka dnevno) i dosla do 67kg, znaci ima me skupilo se na trbuhu salenceta..i sad ujutro se probudim ne izgledam trudno, ali poslijepodne i navecer mi je trbuh toliki kao da sam vec 5mj, a jos mi se cini rano za ponosno pokazivanje trbuha pa jel neka imala takav slucaj, jel to normalno da se toliko napusem, a ne jedem ne znam sto, normalne obroke domace hrane, jedino pijem samo mineralnu jer mi se sve drugo zgadilo. Zbunjena sam sva.
    Druga stvar, tu i tamo osjetim lagano probadanje oko jajnika i maternice, no nista znacajno i jako, ali osjetim, jel to zato sta beba raste?
    I trece, prenatalne kapsule. Prvi pregled sam isla privatno jer sam bila u procesu promjene ginekologa, i dr. je rekao da su prentalne zapravo cista kemija i da to sve potrebno mogu dobiti kroz hranu. Uredu, jedem ja stvarno sve od ribe, cuspajza, drugog mesa, povrce, sendvice, griz, namaze, jogurte..stvarno miksam, i voca raznog..ali se svejedno nekako bojim da moja bebica nece dobiti sve sto joj treba i s obzirom na prvu trudnocu da se ne dogodi opet isto…pa ja uzmem novalac tu i tamo, cca 3-4 puta tjedno. Mislite da je to ok? Neka optimalna doza koja moze pomoci, ali ne i odmoci.
    Ispricavam se zbog hrpe pitanja, konacno sam se prebacila novom ginicu, ali mi je pregled tek 13.9. a ja sam malo nestrpljiva. Hvala puno svima na pomoci, lakse mi sve kad znam da ste mi sve vi tu ❤️

    Hej, uzimaj prenatalne svaki dan. Folna kiselina je jako bitna za razvitak dijeteta i ostali vitamini isto. Ja imam curku i uzimala sma svakj dan prenatalne, magnezij, kalcij i omegu 3. Sad sam opet trudna i uzimam isto. 
    Sa tim da je meni doktor dao da uzimam folnu prije planiranja trudnoce. Tako da uzimaj samo.
    Sto se tice trbuha ujutro i navecer, to je normalno. Skroz normalno. 

  • Moina

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    Ja stvarno ne mogu trebutno bit aktivna. Jos smo na moru pa tek kad se vratim kuci. Zanima me ima li neka trudnica da nema bas simptome?Meni su grudi vece i bolne, nemam zelju za hranom bas ali nije mi muka, ok umorna sam ali koristim 300mg progesterona dnevno pa me to uspava, a i zadisem se kad hodam sa malom (ima 12 kg pa nije to bas malo kad ju nosim). Ali generalno nemam nekih simptoma.
    Malo me to brine jer zadnji puta kad sam bila trudna bez nekih simptoma u 10tjednu je bio spintani.

  • Bebika

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Moina

    Ja stvarno ne mogu trebutno bit aktivna. Jos smo na moru pa tek kad se vratim kuci. Zanima me ima li neka trudnica da nema bas simptome?Meni su grudi vece i bolne, nemam zelju za hranom bas ali nije mi muka, ok umorna sam ali koristim 300mg progesterona dnevno pa me to uspava, a i zadisem se kad hodam sa malom (ima 12 kg pa nije to bas malo kad ju nosim). Ali generalno nemam nekih simptoma.
    Malo me to brine jer zadnji puta kad sam bila trudna bez nekih simptoma u 10tjednu je bio spintani.

    Koliko dugo si trudna? Meni je doktorica s humano rekla da se po grudima najvise zna da trudnoca ide dobro. Ali opet neke curke uopce nemaju taj simptom. 
    Jesu ti simptomi  postepeno nestajali taj put kad je bio spontani ili ih uopce nisi imala? 

    07/2024 + 🍀🌈

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.