Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • peppa88

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage trudnice,
    pomalo vas čitam otkako sam saznala za trudnoću, ali nikako da se priključim. Eto konačno je došlo vrijeme i za to. Trenutno sam 13+1, a termin je 4.3. Taman na granici sa zimskim bebama... imam curicu od 3 godine, a sada čekamo bracu. Velika seka se jako veseli što će sada i ona dobiti bebu koja je samo njezina. Naravno, ja ću joj pomagati oko čuvanja i presvlačenja.Mislim da je Bebika pitala za nizak TSH. Godinama muku mučim sa hipertireozom pa sam igrom slučaja dobro informirana o tome. Naime, nizak TSH upućuje na hipertrireozu. Trebalo bi svakako napraviti nalaze FT3 i FT4. Ako su oni povišeni vjerojatno se zaista radi o hipertireozi. Osobno mislim da vrijednost od 0.3  nije jako niska nego tu negdje na doljnjoj granici. Meni je TSH u hiperu uvijek bio nemjerljivo nizak (<0,004). Što se tiče štitnjače i trudnoće, u trudnoći štitnjače prirodno ide u smjeru hipotireoze što znači da se TSH povećava. Iskreno se nadam da će se to desiti i tebi. Hipertireoza u trudnoći definitivno nije najbolja kombinacija i ako se ne kontrolira, može biti opasna po majku. Postoje lijekovi koji nisu baš posve sigurni za bebu, ali se u slučaju izražene hipertireoze koja ugrožava majku mogu prepisat. Ja sam osobno kao dojilja koristila te lijekove jer mi se nakon poroda vratio hiper (uglavnom to hoće tako pa je bitno i nakon poroda kontrolirati). Prekontroliraj svakako FT3 I FT4, ali mislim da ne bi trebalo biti ništa zabrinjavajuće. Ako imaš još kakvih pitanja, tu sam. U ovih 10ak godina što se borim s hipermo imam osjećaj da sam doktorirala štitnjaču

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 263

    Prijavi adminu

    Bubica baš mi je žao, znam da trenutno nije utješno, ali vjerovatno je iz nekoga razloga moralo tako biti.
    Uzmi si vrijeme, dođi na sebe, uživaj sa svojom prvom bebicom.. pa držim fige da je svaka druga ta uspješna❤
    Sretno!


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar Yvone

    Yvone

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Bubica jako mi je žao zbog spontanog. Želim ti brz oporavak i da iduća trudnoća bude bez problema ❤️
    Dobrodošle nove curke 🤗
    Ja sam bila danas na prvom pregledu. Po uzv trudnoća 6 t i 6 dana. Termin po mojoj računici 18.04.2024. Ne piše mi na nalazu. Idući pregled 12.09.
    Kako imam 40 godina ginekolog mi je rekao da trebam napraviti Veritas prenatalni test. Iskreno mislim da su to neki “dilovi” jer zašto baš taj test na određenom mjestu i kod određene osobe. Ja osobno nisam imala namjeru te testove  raditi jer nisam niti s prvih dvoje djece, ali on je recimo uporan da bih trebala. Tako da mi je to malo pokvarilo sreću prvog ultrazvuka. Nije mi pustio zvuk da čujem srce… I naručio me za 2 tjedna ponovno, jer oni imaju takvu praksu. Inače kod tog ginekologa nisam vodila prethodne trudnoće pa mi je sve ovo novo, 

  • Avatar Yvone

    Yvone

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Što se tiče stvari za bebu, uvijek sam čekala da saznam spol ( cca nakon 16 tt) i onda sam po malo kupovala. 
    I sada neću žuriti, imam vremena od polovice na dalje, ali ću škicati cijene. Ništa nemam, sve sam razdijelila/ prodala misleći kako mi više neće trebati 😊.

  • Avatar žuži1808

    žuži1808

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    peppa88

    Drage trudnice,
    pomalo vas čitam otkako sam saznala za trudnoću, ali nikako da se priključim. Eto konačno je došlo vrijeme i za to. Trenutno sam 13+1, a termin je 4.3. Taman na granici sa zimskim bebama… imam curicu od 3 godine, a sada čekamo bracu. Velika seka se jako veseli što će sada i ona dobiti bebu koja je samo njezina. Naravno, ja ću joj pomagati oko čuvanja i presvlačenja.Mislim da je Bebika pitala za nizak TSH. Godinama muku mučim sa hipertireozom pa sam igrom slučaja dobro informirana o tome. Naime, nizak TSH upućuje na hipertrireozu. Trebalo bi svakako napraviti nalaze FT3 i FT4. Ako su oni povišeni vjerojatno se zaista radi o hipertireozi. Osobno mislim da vrijednost od 0.3 nije jako niska nego tu negdje na doljnjoj granici. Meni je TSH u hiperu uvijek bio nemjerljivo nizak (&lt;0,004). Što se tiče štitnjače i trudnoće, u trudnoći štitnjače prirodno ide u smjeru hipotireoze što znači da se TSH povećava. Iskreno se nadam da će se to desiti i tebi. Hipertireoza u trudnoći definitivno nije najbolja kombinacija i ako se ne kontrolira, može biti opasna po majku. Postoje lijekovi koji nisu baš posve sigurni za bebu, ali se u slučaju izražene hipertireoze koja ugrožava majku mogu prepisat. Ja sam osobno kao dojilja koristila te lijekove jer mi se nakon poroda vratio hiper (uglavnom to hoće tako pa je bitno i nakon poroda kontrolirati). Prekontroliraj svakako FT3 I FT4, ali mislim da ne bi trebalo biti ništa zabrinjavajuće. Ako imaš još kakvih pitanja, tu sam. U ovih 10ak godina što se borim s hipermo imam osjećaj da sam doktorirala štitnjaču

    Ohoo.. vec sam se osjećala kao jedina na granici, pa mi je jako drago sto ima jos jedna mama u 13.tjednu 😁 cestitam i dobro nam došla..

    👩🏼 2012.
    👨🏼2015.
    🧔‍♂️🫶👩 2022.
    🧔‍♂️27
    👩32
    ➕❤️ 24.6.24'

  • Burito

    Broj poruka: 204

    Prijavi adminu

    Odlutala na krivu grupu i naletila Yvone na tvoj post. I ja sam imala doktora koji je inzistirao na tome, cak mi je rekao da su i trudnoce gdje se ustanovi bolest trudnoce koje se drugacije vode. No paralelno sam otisla i privatniku. 
    On mi je potvrdio da prenatalni testovi sluze samo da bi dobili vjerojatnost mogucih dijagnoza, i da od njih druge koristi nema. To jest ako se i otkrije da je povecana vjerojatnost za neku bolest, nema te terapije koju mozes primjeniti nakon sto dobijes nalaz. Takodjer mi je rekao da se takve trudnoce niposto ne vode drugacije, pa mi je i sam rekao da ako se testovi kose s mojim nacelima ili zeljama, da ne idem na testiranje i da to ni pod razno nije obavezno. Pa eto, ako ti ipak ne zelis raditi te testove poticem te da ih ne radis i da se na iducem pregledu pravis luda kao i ja. Samo sam tom hzzo ginekologu ponovila da sam rekla da nisam za to (Inace, i ja sam od njega dobila vizitku di je 'najbolje', sve je to biznis) 

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    bubica_0706

    Drage proljetnice,
    Nije me bilo neko vrijeme jer sam prije dva tjedna imala spontani pobačaj u 10. tjednu trudnoće.
    Prva trudnoća mi je isto završila spontanim u 10. tjednu, druga je bila školska. Nadam se da je kod nas svaka druga trudnoća dobitna i da nas uskoro čeka nova, školska trudnoća.❤️
    Vama želim svu sreću i da na proljeće grlite svoje bebice.🍀
    Sretno!

    Jako mi je žao. Nadam se da će iduća trudnoća biti uskoro i da će biti školska. 

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Cure, ja sam jutros bila kod endokrinologa zbog TSH 4. Rekao mi je odmah kako je BILA preporuka da TSH ne prelazi 2.5 u trudnoći, ali da istraživanja nisu dokazala da viši TSH ima loš učinak na trudnoću. Da su kao nove smjernice, da ne smije prelaziti referentne vrijednosti. Da me ne bi stavljao na terapiju, da ponovim nalaz kroz mjesec dana i da je siguran da će biti sve ok i da neće biti potrebe za terapijom. Moram priznati da me to baš i nije umirilo.

    22.08. +

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    bubica_0706

    Drage proljetnice,
    Nije me bilo neko vrijeme jer sam prije dva tjedna imala spontani pobačaj u 10. tjednu trudnoće.
    Prva trudnoća mi je isto završila spontanim u 10. tjednu, druga je bila školska. Nadam se da je kod nas svaka druga trudnoća dobitna i da nas uskoro čeka nova, školska trudnoća.❤️
    Vama želim svu sreću i da na proljeće grlite svoje bebice.🍀
    Sretno!

    Bubica baš mi je žao zbog spontanog. Nadam se da će onda sljedeća trudnoća pratiti dosadašnji slijed pa biti školska i bez imalo problema. Šaljem veliki zagrljaj! 

  • Avatar Yvone

    Yvone

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Burito

    Odlutala na krivu grupu i naletila Yvonena tvoj post. I ja sam imala doktora koji je inzistirao na tome, cak mi je rekao da su i trudnoce gdje se ustanovi bolest trudnoce koje se drugacije vode. No paralelno sam otisla i privatniku.
    On mi je potvrdio da prenatalni testovi sluze samo da bi dobili vjerojatnost mogucih dijagnoza, i da od njih druge koristi nema. To jest ako se i otkrije da je povecana vjerojatnost za neku bolest, nema te terapije koju mozes primjeniti nakon sto dobijes nalaz. Takodjer mi je rekao da se takve trudnoce niposto ne vode drugacije, pa mi je i sam rekao da ako se testovi kose s mojim nacelima ili zeljama, da ne idem na testiranje i da to ni pod razno nije obavezno. Pa eto, ako ti ipak ne zelis raditi te testove poticem te da ih ne radis i da se na iducem pregledu pravis luda kao i ja. Samo sam tom hzzo ginekologu ponovila da sam rekla da nisam za to (Inace, i ja sam od njega dobila vizitku di je 'najbolje', sve je to biznis)

    Hvala na podršci 🫶

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.