Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    dddd30

    Cao drage zene, ne stizem da pisem imam puno obaveza,nadam se da ste dobro 🥰 ja ne mogu da docekam sljedeci pregled,bas mi se nesto oduzilo vrijeme ovaj put 🙈 nego,htjela sam da vas pitam,kad se vama bas poceo pokazivati stomak? 🙈 ja sam usla u 5.mjesec i prva mi je trudnoca ali ujutro ga skoro i nema a popodne bude malo veci ali svi misle da sam 3.mjesec tek 🙈

    Ja sam mislila da je fora sto mi se stomak poceo rano pokazivati, ali sada vidim da nije uopce fora 😭 nije mi jos nitko rekao da sam trudna do zuba kao AriBari hahah ali se svi cude kako je vec toliki trbuh. Ako ti je bebica normalne duzine / gramaze ne sekiraj se uopce. Manje ce te boliti noge i ledja 😄

  • cupko

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Meni je trbuh bas jako iskočio i narasto i sama sam u čudu kako tako rano, a prva trudnoća. Nisam napuhnuta i vaga pokazuje samo kilu više nego prije trudnoće, a trbuh imam osjećaj da raste iz dana u dan. 🤣

    27👩🏽
    29🧔🏽‍♂️
    9.9. + prvi put iz prve 🥰

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 408

    Prijavi adminu

    Ma ja mislim kako god da je, je sve to uredno😊
    A uvijek to tako bude, kome se baš ne vidi bi da mu se vidi ranije, kome se vidi se čudi što se već vidi i tako😅to su sve slatke brige😊meni je taj trbuh bio problem u ranoj trudnoći jer nismo još htjeli govoriti a baš se vidjelo, alj sada mi je svejedno, samo je smiješno😊
    Cure kako ste? Našla sam svoj popisić sa stvarima za bebu/mamu pa ga zalijepim😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

  • PikyB

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

     Ja sam u ovoj trudnoci strasno napuhuta i sada vec mi se vidi lagano trbuh.. u drugoj trudnoci mi nije bas tako brzo iskocio, a niti u prvoj.. Mislim da je i do progesterona koji uzimam i da me on jos dodatno napuhuje.. btw brinula sam se neki dan za mucnine  eto ih natrag odmah drugi dan kako sam pitala tu na forumu i to jace i zesce..  jako iscrpljujuce.. 

    2019 ❤️baby girl
    2022 Missed ab. 21 tj 😔
    2024 ➕

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 408

    Prijavi adminu

    Popis beba/mama:
    Cure tu možda nešto nedostaje ako sam naknadno dokupila pa nisam dodala, al ima tu još mama pa možemo dopuniti popis😊 
    Kolica 3 u 1 ili kisobran koja mogu od 0+
    Jaje (ako nisu kolica 3u1)
    Ogledalo za sic(meni jako korisno, zakaci se na zadnji sic da vidite bebu voznji dok se vozi, jer je naopako)
    Krevetić, madrac
    Nosiljka - probati od nekog pa kupiti po potrebi
    Ruksak ili torba za kolica
    Njihaljka za u kuci - nama super posluzilo
    Robica 56,62 za pocetak
    Pelene br1
    Spužva za presvlačenje (ili bas prematalica, mi smo imali mjesta samo za spuzvu)
    Pavlovićeva mast ili Jgl mast
    Kupka za bebu ili samo bademovo ulje(ili neko drugo)
    Zastita za krevetic, ono okolo mekano (mi to nismo imali u startu jer je bio krevetic next to me)
    Nepropusna podloga za madrac
    Posteljina - navlake za poplon i jastucnice
    Poplon i jastucic za zimu
    Vreca za spavanje za zimu?
    Plahte s gumicom za krevetic 2x
    Za pupak alkohol/ sterilne gazice/hidrogen i octanisept, tyrosur prasak
    Ručnik s kapuljacom 2X (najbolje odmah veći 1x1)
    Dekice
    Platnene pelene - tetrice
    Ćiripi (za široko povijanje) to više ne treba?
    Bočice (2 za početak dosta, ako ćeš dojiti neće trebati puno, ako bude na dohrani lako dokupis)
    Termosica - ako bude na dohrani, za toplu vodu
    Kadica, super je rasklopna
    Gnijezdo, korisno, nije nuzno
    Izdajalica, elektricna bolje?
    Set za higijenu (meni je bilo dosta cetka za kosu i skarice za nokte)
    Silikonske bradavice MAM za mamu
    Multimam komprese za bradavice za mamu
    Chicco ulosci za mamu
    Blazimice za bebe siroke Dm ili muller nekoliko paketa
    Vlazne maramice nekoliko paketa (meni najbolje Pampers Pure Aqua, budu u Dm-u na 2+1 gratis) ili violeta isto neke aqua
    Mrezaste gace za mamu
    Purelan krema bradavice za mamu


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

  • MandM

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    dddd30

    Cao drage zene, ne stizem da pisem imam puno obaveza,nadam se da ste dobro 🥰 ja ne mogu da docekam sljedeci pregled,bas mi se nesto oduzilo vrijeme ovaj put 🙈 nego,htjela sam da vas pitam,kad se vama bas poceo pokazivati stomak? 🙈 ja sam usla u 5.mjesec i prva mi je trudnoca ali ujutro ga skoro i nema a popodne bude malo veci ali svi misle da sam 3.mjesec tek 🙈

    hej ja sam ti isto prva trudnoca taman usli u 5. mjesec. sad vec zadnjih 10ak dana tek imam kakav takav trbuh ujutro naravno dost manji do navečer se malo napuše :) a mala sam niža od Ari :) i svega 50ak kg tako da bit će to okej, mislim da će samo odjednom na ulasku u 6. mjesec iskočiti i da nam neće biti jasno odakle :) samo polako, kako kažu ostale cure, bitno da je bebica uredne veličine, sve ostalo je individualno

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️
    09.10.'24. 🎀

  • MandM

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    AriBari

    Popis beba/mama:
    Cure tu možda nešto nedostaje ako sam naknadno dokupila pa nisam dodala, al ima tu još mama pa možemo dopuniti popis😊
    Kolica 3 u 1 ili kisobran koja mogu od 0+
    Jaje (ako nisu kolica 3u1)
    Ogledalo za sic(meni jako korisno, zakaci se na zadnji sic da vidite bebu voznji dok se vozi, jer je naopako)
    Krevetić, madrac
    Nosiljka - probati od nekog pa kupiti po potrebi
    Ruksak ili torba za kolica
    Njihaljka za u kuci - nama super posluzilo
    Robica 56,62 za pocetak
    Pelene br1
    Spužva za presvlačenje (ili bas prematalica, mi smo imali mjesta samo za spuzvu)
    Pavlovićeva mast ili Jgl mast
    Kupka za bebu ili samo bademovo ulje(ili neko drugo)
    Zastita za krevetic, ono okolo mekano (mi to nismo imali u startu jer je bio krevetic next to me)
    Nepropusna podloga za madrac
    Posteljina - navlake za poplon i jastucnice
    Poplon i jastucic za zimu
    Vreca za spavanje za zimu?
    Plahte s gumicom za krevetic 2x
    Za pupak alkohol/ sterilne gazice/hidrogen i octanisept, tyrosur prasak
    Ručnik s kapuljacom 2X (najbolje odmah veći 1x1)
    Dekice
    Platnene pelene - tetrice
    Ćiripi (za široko povijanje) to više ne treba?
    Bočice (2 za početak dosta, ako ćeš dojiti neće trebati puno, ako bude na dohrani lako dokupis)
    Termosica - ako bude na dohrani, za toplu vodu
    Kadica, super je rasklopna
    Gnijezdo, korisno, nije nuzno
    Izdajalica, elektricna bolje?
    Set za higijenu (meni je bilo dosta cetka za kosu i skarice za nokte)
    Silikonske bradavice MAM za mamu
    Multimam komprese za bradavice za mamu
    Chicco ulosci za mamu
    Blazimice za bebe siroke Dm ili muller nekoliko paketa
    Vlazne maramice nekoliko paketa (meni najbolje Pampers Pure Aqua, budu u Dm-u na 2+1 gratis) ili violeta isto neke aqua
    Mrezaste gace za mamu
    Purelan krema bradavice za mamu

    hvala hvala hvala hvala puno <3 odmah spremam

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️
    09.10.'24. 🎀

  • MandM

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    i ja bi još 2 temice samo prodiskutirala, tj. zatražila pomoc iskusnih mama i ostalih koje znaju... prvo, koji detrdžent vam se pokazao najbolji za djecju oblekicu? jel koristite omeksivac neki sensitive ili uopće ne? :D i drugo, ima li netko iskustva s platnenm pelenama? mi razmisljamo o tome da kupimo pa me zanima otprilike koja kolicina je dovoljna i jeste li zadovoljne? hvala svima unaprijed ;)

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️
    09.10.'24. 🎀

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 408

    Prijavi adminu

    MandM nema na čemu, vj neke stvari fale na popisu pa ćemo još lako dodavati😊
    Deterdžent imala za početak dva ariel baby(ja mislim da su bili ariel) kad sam njih potrošila prešla na persil sensitive u prasku i za nju i za nas (ima bebicu nacrtanu), ali sad kad je veća koristim i druge perwoll, merimerino iz Lidla itd kombiniram. Omeksivac nisam ni inace koristila pa nisam ni za bebu😊ali vjerujem da imaju neki prilagođeni ili po starinski malo octa za dezinfekciju ubaciti😅 inace kad smo kod pranja za mrlje je odlican onaj dmov sapun denkmilk za robu, bez obzira imas li bebu il ne😅ali recimo sad za vrticke fleke samo dobro utrljam pod toplom vodom i tako natrljano ubacim u masinu, dobro mi izvlaci.
    Platnene pelene, osobno nemam iskustva, frendica probala i odustala kad se beba nekoliko puta do vrata usrala😅možda neka druga curka može bolje posavjetovati. Ako biš ih koristila umjesto jednokratnih onda vj dosta, jer beba u početku puno i kaka i piški, premataš jako često, neki onaj interval za hranjenje, prematanje i spavanje je oko 2 i pol-3 h😊te intervale ćemo još proći, to je jedna od tema za koju bih voljela da mi je netko prije samo objasnio da to tako funkcionira😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

  • Avatar Sirenita

    Sirenita

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Evo mene iz 2 Lidla, većinom sam sve našla, ali crne tajice S veličine su bile razgrabljene. AriBari hvala na popisu.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.