Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Kawa

    Kawa

    Broj poruka: 433

    Prijavi adminu

    naravno da sam ja koja sam javila za lidl zaboravila otici jutros prije posla  tako da sad cekam pauzu na poslu još sat vremena i letim u lidl, sreca blizu mi je.
    aribari hvala za popis, vjerojatno cu jos pitati da ga ponovis ili  pitati sto me zanima jer sam ja pri zadnjima među terminima i velike , konkretne stvari necu jos nabavljati. bilo bi zgodno da u jednom trenutku komunikaciju prebacimo na lakse kanale tipa whatsapp ili slicno, ako se budu sve cure slagale naravno :) 
    sretno svima na pregledima, sutra nas je punooo 

    ♀️ 28; PCOS, IR, AMH 34.1 pmol/L
    ♂️ oligo, normo, astheno...
    2x IUI ❌️
    06/24 - 1. IVF: 11js, 4BC - ET 1BC ❌️ 3❄️
    08/24 FET 1❄️
    6dpt ➕️ ß 9dpt 204; 11dpt 406 🥰

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Hvala na popisu, spremljeno u notes aplikaciju 😊😊

  • Minnieus

    Broj poruka: 157

    Prijavi adminu

    Bokić svima! Ja sam se za vikend baš odmorila i napunila baterije. Danas mi je malo lakše izgurati dan.
    Vidim da imamo još dečkića i curica. Tu su negdje. Netko je pisao da će čekati do poroda, ja sam isto o tome razmišljala, a kako smo imali problema s imenima, htjela sam si suziti izbor i saznati što prije spol , a i sada bi htjela da si pripremim sve. Ne bi izdržala ako baš ne moram. Moja frendica je za dvoje djece čekala porod da sazna spol. Muž je znao, a ona nije htjela znati.
    Platnene pelene - po meni za početak jako zahtjevno, jer se često mijenjaju, trebalo bi ih stvarno na dnevnoj bazi prati i sušiti, a i ne znam kako ide kada je velika nužda, moraš ispirati jer je stolica kod beba mekana, tekuća više manje. Možeš probati pa vidjeti, lako prijeđeš na jednokratne ako vidiš da nije to za tebe. 

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 157

    Prijavi adminu

    MandM

    i ja bi još 2 temice samo prodiskutirala, tj. zatražila pomoc iskusnih mama i ostalih koje znaju… prvo, koji detrdžent vam se pokazao najbolji za djecju oblekicu? jel koristite omeksivac neki sensitive ili uopće ne? :D i drugo, ima li netko iskustva s platnenm pelenama? mi razmisljamo o tome da kupimo pa me zanima otprilike koja kolicina je dovoljna i jeste li zadovoljne? hvala svima unaprijed ;)

    Ja nisam koristila omekšivač do negdje godinu dana. A prašak sam koristila uvijek onaj s baby oznakom sensitive, persil i ariel.  A platnene sam ti prokomentirala u komentaru ispred 

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 157

    Prijavi adminu

    Ari Bari super za popis! Dobro dođe svakako. Pisala si o kolicima, jesi što pametnija od posjete Baby centru? 
    Vidljivost trbuha -  kod mene se još ništa ne vidi. Nosim uske traperice i zakopčam ih bez problema. Tako mi je bilo i u prvoj trudnoći, inače mi trbuh do kraja trudnoće nije bio baš nešto velik. Vidjeti ćemo da li će se ipak u drugoj pokazati ranije. Paše mi da se još ne vidi jer još nitko ne zna za trudnoću. Pričekati ćemo još ta 2 tjedna pa onda svima reći  

    22.08. +

  • MandM

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Minnieus hvala puno na odgovorima, ma da za platnene znam da ih treba mijenjati ja mislila uzeti 20 komada za početak i jasno mi je da cu ih svaki dan prati i sušiti ali imam uvjete za to pa sam mislila... objasnila nam je teta koja ih radi kako funkcionira ali može ona svasta napričati ako ja ne cujem od vas iz prve ruke :D vjerujem da ćemo se namuciti dok se ne uhodamo, ali isto tako ćemo se i sa spavanjem namučiti dok se ne uhodamo i s puno drugih stvari :D vidjet cemo, trenutno je samo jedna od opcija :)

    👱🏼‍♀️ '95. god.
    👨🏻‍🦱 '92. god
    9/23 pokušavamo
    6/24 biokemijska
    18.7.'24 ➕
    29.7.'24. ♥️
    09.10.'24. 🎀

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 408

    Prijavi adminu

    E cure koje ste mame, kolica, sad sam se konačno toga aktovno ulovila, al 3 u1 imamo, i koristit ću košaru u startu sigurno da je beba unutra zaštićena kada krenemo u prve šetnje jer će sigurno biti još hladnih dana, ali u potrazi sam za kišobran kolicima koja mogu od 0 mjeseci, da su lagana, što lakša, praktična, neko ok sklapanje i da mogu do dosta kila. Već sam pisala da mi dosta putujemo i da kišobran kolica još sad znam korisitit i za malenu od 3 godine(posudim) jer naravno da neće dijete od tri godine hodat i obilazit neki grad, nego mi ovako lijepo sjedne kad joj je dosta i odspava popodnevno spavanje vani na otvorenom i uživa😊
    E sad gledala sam za sada:
    Metro, Minnieus mislim da si mi i ti na onoj temi za kolica na pocetku bila napisala za njih
    Joolz Aer
    I mislila sam jos uzivo negdje vidjeti i Recaro Lexa Elite
    Ima li netko možda neke od ovih kolica pa da zna reći iz prve ruke? Il znate možda još neki model takav? Hvala😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 408

    Prijavi adminu

    Hihi Minnieus, sad vidim tek tvoje pitanje za kolica iznad, a ja već napisala😅čitala sam ti misli😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

  • Minnieus

    Broj poruka: 157

    Prijavi adminu

    MandM da svakako na početku bude stvarno izazovno sa svim, zato kažem za početak zahtjevno jer uz sve, još i to, ali svakako možeš probati pa vidjeti kako će ići. Nakon mjesec-dva je sve malo lakše jer se već stekne neki ritam i naviknemo se na nespavanje i iscrpljenost . Financijski je sigurno puno isplativije, a i zdravije za bebu. Sigurna sam da će ti se javiti netko tko ih je koristio pa da imaš info iz prve ruke. Što se jednokratnih tiče, meni su jedino "sjele" pampers premium i niti jedne druge. Probala sam različite, ali ove su baš odskakale od drugih, iako se i tu mišljenja razlikuju. Bude većinom akcija 2+1 gratis pa ispadne ok cijena.

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 157

    Prijavi adminu

    Aribari meni su joolz aer super, jedino što nisam sigurna da li je sjedalo prezavaljeno? Trebalo bi biti ispravnije da dijete lijepo sjedi u kolicima, a čini mi se da kod njih nagib ne ide dalje od prikazanog na slikama?
    Ja si sad razmišljam uzeti cybex icloud t jaje koje ide u ležeći položaj i neku lakšu kontrukciju na koju može jaje, kada idemo obavljati nešto brzinski iz auta van, pa u auto...A za šetnje bi koristila ova 3u1 koja imam, jako su udobna i pogodna za sve terene, ali i jaaaaako teška pa mi se ne zeza s njima s utovarom i istovarom 
    Čine mi se i cybex easy twist ok, okreću se u oba smjera i lagana su. A čula sam i za ova Recaro koja si spomenula da su lagana i ok. Budem i njih škicnula.

    22.08. +

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.