Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 411

    Prijavi adminu

    Tea, aha oprosti nisam bila sigurna kako se to liječi, a što doktor kaže? Možda bi ti dali neš jače ako ne prolazi, stvarno nemam iskustva s tim. Je to ona bakterija za koju bris radiš krajem trudnoće jer je važno da je nemaš pri porodu? Koliko se sjećam je neki streptokok, ali ne znam je li to to.
    Cure sad mi frendica poslala, baby centar ima neke kupone s popustima, svakakve, vrijede čak do 3 mjesrca, ima svega. Pa si vidite, ako ne budu na BF bolji popusti možete ovo koristiti.
    Link tu: https://www.babycenter.hr/stize-beba


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)➡️titar 16 tj- 1:8(1:16)

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Kokili

    Ima li neka mama da ne zeli saznati spol? 🤔
    Prvu trudnocu smo se iznenadili na porodu s curicom, sad isto zelim iznenadenje 😃 svaki put prije uzv moram strogo napomenut da ne govore spol ako vide

    Svaka cast 😄 Jako mi se svidja ideja i nekad prije dok sam mastala o trudnoci mislila sam da cu i ja tako. Cinilo mi se bas kao fino iznenadjenje. A eno na kraju nisam izdrzala ni 12 tjedana i odma sam na nipt testu rekla OBAVEZNO I SPOL ODREDITE 🤣🤣 

  • PikyB

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Drage zene, pratim vas vec neko vrijeme, tj od kad sam saznala da sam trudna. Naime, imam pitanje.. kako ste s mucninama? Ja sam u prve dvije trudnoce imala konstatne cijelodnevne mucnine do 15 -18 tj trudnoce. Sada isto imam ali su malo slabije ipak. Medutim, danas sam se probudila puna energije i nemam mucninu, odnosno jako jako slabo.. Da li se to i vama dogadalo pa se mucnina vratila ili? Brinem se da nesto nije ok, jer su mi te mucnine u u trudnocama uvijek davale neku sigurnost da je sve ok.. 

    2019 ❤️baby girl
    2022 Missed ab. 21 tj 😔
    2024 ➕

  • Avatar rosie0111

    rosie0111

    Broj poruka: 163

    Prijavi adminu

    Tea96

    Bokic
    Cestitam na urednim pregledima, vidim da ima dosta deckica 🥰 , moj slj pregled je 6.11 i nadam se da cemo tada saznati spol, tada bi trebala biti u 17 tt :)) i nadam se rijesiti streptokoka B, neda se gamad 😒 da li je imala koja trudnica iskustva sa tim? Citam bas svasta neki kazu kako nije opasno u trudnoci nego samo na porodu za bebu pa procitam da moze u trudnoci doci do prsnuca plodovih ovoja 😰 luda sam

    Ako je to bhsb, ja sam imala u prošloj trudnoći, dobila neki antibiotik i na porodu obavezno dobiješ intravenozno antibiotik, sve je bilo okej.
    Mama_ana ja sam imala koronu isto u prošloj trudnoći, sve je bilo okej. 

  • Avatar Sirenita

    Sirenita

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    jen_dva

    A rekla mi je doktorica da su jedno vrijeme davali u 28om tjednu injekciju, kako je praksa vani, al kod nas nije zazivilo, ne znam iz kojeg razloga. Vjerujem da nece bit problema privatno to rijesit kad bude vrijeme.
    Nego, jel se planira tko cijepit protiv gripe, to se isto masovno savjetuje trudnicama vani, kod nas malo tko spominje uopce

    Ja ću se cijepiti protiv gripe, ali najviše zato što sam prošle godine nakon sto godina imala gripu… pa rekoh ajde ove godine preventivno da se cijepim

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    PikyB dobrodosla 😊 meni su mucnine dolazile i odlazile. Nekad sam bas bila super, a nekad nisam mogla ni vode popiti. Evo i sada mi se zna dogoditi da se osjecam bas "trudno", ne mogu nista, vruce mi, cijeli dan da imam onaj gag reflex, a onda sutra dan kao da sam nova osoba sve super. 

  • PikyB

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    mama_ana

    PikyB dobrodosla 😊 meni su mucnine dolazile i odlazile. Nekad sam bas bila super, a nekad nisam mogla ni vode popiti. Evo i sada mi se zna dogoditi da se osjecam bas "trudno", ne mogu nista, vruce mi, cijeli dan da imam onaj gag reflex, a onda sutra dan kao da sam nova osoba sve super.

    Hvala! :) Drago mi je ovo cuti, da dolaze i odlaze.. jer kazem u prve dvije sam imala bas svaki dan, jedan dan jace jedan dan slabije ali npr vodu i kavu nisam mogla piti.. :) 

    2019 ❤️baby girl
    2022 Missed ab. 21 tj 😔
    2024 ➕

  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    AriBari ginekolog kaze da cemo probati sa kremom pa cemo vidjeti šta dalje, zeznuto je to sto sam alergicna na penicilin pa je izbor terapije ogranicen
    PikyB meni su mucnice pocele negdje u 8 tt i jos sad ih imam, ni jednom nisam povracala ali kako mama_ana kaze tak gag refleks uzas, skuzila sam nakon mlijecnih proizvoda ili vode iz pipe da mi je najgore, meni dosta pomogne mineralna voda.
    rosie0111 drago mi je procitati "pozitivno" iskustvo, hvala ti :)


    6/2021 👧
    2/2024 💔

  • Blackie.

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Curke citam vas i pratim ali ne stizem loviti sve komentare 🙈 Skicam uvijek ako se i ne javljam 😉
    Drago mi je zbog svih dobrih pregleda! Aribari hvala na ovoj knjizici, sigurna sam da ce dobro doci 😊Mene su mucnine i povracanje drzale svega 10ak dana. Od 7 tt do polovice 8tj. Sad zadnjih 4-5 dana nemam vise mucnine niti povracam ali me bas ubija taj gag refleks. I to najcesce iz cista mira, nema poveznice s hranom niti icim. Skuzila sam jedino da je jos gori kad sam gladna. Bas sam muzu nekidan probala objasnit, a nije mi pao na pamet naziv za to 😅😅
    Bavim se sad proucavanjem NIPT-a, to me ceka na iducem pregledu. Tek je za 2.5 tj. Jedva cekam te vece tjedne da tu i tamo osjetim pokrete bebe, ovako od pregleda do pregleda nemam pojma je li sve ok 🫣

    28 👩‍❤️‍👨 31
    3/24 - biokemijska
    9/24 ➕🤞🙏🏻

  • Blackie.

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Protiv gripe se planiram cijepiti. Imala sam ju samo jednom prije 5-6 godina ali ne riskira mi se sada. A radim u zdravstvu, kod nas je uvijek leglo svega… 
    Inace imam ok imunitet, koronu nisam nikad pokupila. 

    28 👩‍❤️‍👨 31
    3/24 - biokemijska
    9/24 ➕🤞🙏🏻

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.