Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 262

    Prijavi adminu

    Rolica odlično, dobro da si pitala!
    Marisha žao mi je 😔 nadam se da će ti se sve posloziti da uspijes poci do ljeta na jos jedan i da ce biti dobitan 🤗🤗

    👩 ‘83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 ’82. sve ok

    2016. tubarna (lapar., ode prvi jajovod)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (prirodna trudnoća)
    2022. spontani u 7tt
    2023. tubarna (lapar., ode i drugi jajovod)
    03/24 IVF, Cito (Elonva 150, Orgaluntan, Menopur 75) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 obje vracene (Dostinex, Estrofem, Duphaston, Utrogestan, Andol 100, Novalac, Eutyhrox 137), Beta 0
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 938

    Prijavi adminu

    Marisha naštimaj si ciklus kontracepcijom da dobiješ točno kad ti paše (to B+ redovno radi),pa da stigneš odradit postupak prije mora. Ili duphastonom, ali nek ti ginekolog da terapiju što i koliko..

    Btw privatnici preko hzzo-a imaju određen broj postupaka i određeni broj lijekova raspoređene kroz mjesece (privatno sama kupuješ lijekove) i ako su ispunili kvotu ne mogu uzeti nikoga naknadno jer nemaju lijekove, osim ako netko ne odustane..Isto važi i za prirodne postupke, ako su ispucali sve jednostavno ne mogu uzeti nikoga više (inace imaju samo 20 prirodnih pokusaja preko hzzo-a na pola godine). Ali pitaj Skvorca da te uzme odmah sad u prirodnjak ako imaju mjesta. U bolnicama nema ograničenja za prirodnjake .

     Sunshine prije takve odluke najbolje je poslušati mišljenje i preporuku embriologa, ipak on ima uvid u izgled i stanje embrija, ako vratiš jednog postoji šansa da drugi ne preživi do stadija blastice jer vecinom samo blastice idu u kriopohranu,zato i jest preporuka kad ih je malo da se vraćaju oba..Sretno 🤞

    Pupo curke sretno 🤞🤞

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/2020 gonal 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/2021 gonal 13js ET 2bc❌️
    FET 03/2021 2bc❌️
    3.Ivf 06/ 2021 pergoveris/gonal 14js ET 1bc❌️
    FET 01/2022 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/2022 Ovaleap 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/2022 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/2023 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility Gonal/Menopur 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️

  • Avatar dreamer ❤

    dreamer ❤

    Broj poruka: 451

    Prijavi adminu

    Cure, trebam ići vaditi tsh nakon mjesec dana eutyhroxa pa me zanima dal taj dan ujutro ne pijem terapiju? I dal se za tsh i ft4 mora biti na tašte? Nadam se da će pasti ispod 2 da krenemo više dalje 🤞

    👧 32, pcos like, 👦 38, oligoasthenozoospermia
    04/22 1.ICSI Petrova: Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl x2 💉 ; ~ 6❄❤
    1.FET ➡️ 06/22 ❄ 1 blastica ~ beta 0
    2.FET ➡️ 07/22 ❄ 1 blastica ~ beta 0
    3.FET ➡️ 04/23❄❄2 blastice~ beta 0
    4. FET ➡️ 09/23 ❄️❄️2 blastice~ 1.beta 84,6 2.beta 29.3 😪
    05/24 2.ICSI poliklinika Škvorc ~ 🤞

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 262

    Prijavi adminu

    Dreamer to jutro ne piješ terapiju. Bolje da si na taste jer koefin i neke druge namirnice mogu utjecati na tsh.

    Cure, mislite li da mogu par sati nakon transfera putovati autom 230 km, necu ja voziti? Razmišljam kad cemo doma, radije bi u subotu nego da putujemo na Uskrs.

    👩 ‘83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 ’82. sve ok

    2016. tubarna (lapar., ode prvi jajovod)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (prirodna trudnoća)
    2022. spontani u 7tt
    2023. tubarna (lapar., ode i drugi jajovod)
    03/24 IVF, Cito (Elonva 150, Orgaluntan, Menopur 75) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 obje vracene (Dostinex, Estrofem, Duphaston, Utrogestan, Andol 100, Novalac, Eutyhrox 137), Beta 0
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 477

    Prijavi adminu

    Marisha da kako je Sanii objasnila… možda ti imaju u Beta+ mjesta ranije preko hzzo-a pošto su uzimali nove doktorice. Oni tamo sve po potrebi uštimaju s kontracepcijom.

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    🔮 Beta+, 1 👶 👉 FET 🥰, Beta = 86, Beta 2 = 204, uzv ⏳️

  • Avatar Rolica

    Rolica

    Broj poruka: 477

    Prijavi adminu

    angel eyes

    Dreamer to jutro ne piješ terapiju. Bolje da si na taste jer koefin i neke druge namirnice mogu utjecati na tsh.

    Cure, mislite li da mogu par sati nakon transfera putovati autom 230 km, necu ja voziti? Razmišljam kad cemo doma, radije bi u subotu nego da putujemo na Uskrs.


    Angel Eyes čitala sam neke preporuke da se ne ide na put taj dan, ne znam više da li je bio i dan kasnije uključen… iako dok sam bila na konzultacijama kod Lučija, taman ga je jedna žena zvala oko toga pa je rekao da može normalno nakon transfera doma (u Rijeku). Možda da negdje prespavate ako imate opciju, ako ništa krenete u ponedjeljak doma, kad ti se već tako poklopilo…. evo ne znam, cure će ti znati bolje reći  

    👩 38 g, 08/20 - missed Ab, 11 tt (prirodna tr),
    AMH 2,24, fsh i
    kariogrami uredni,
    👨 37 g, oligozoospermia,
    🔮 Beta+, 1 👶 👉 FET 🥰, Beta = 86, Beta 2 = 204, uzv ⏳️

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 938

    Prijavi adminu

    dreamer ❤

    Cure, trebam ići vaditi tsh nakon mjesec dana eutyhroxa pa me zanima dal taj dan ujutro ne pijem terapiju? I dal se za tsh i ft4 mora biti na tašte? Nadam se da će pasti ispod 2 da krenemo više dalje 🤞


    Meni je moj dr rekao da popijem ujutro terapiju, jer je bitno stanje štitnjače pod terapijom, ako ne uzmeš terapiju postoji mogućnost da bude lažno visok tsh..
    I treba bit natašte..

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/2020 gonal 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/2021 gonal 13js ET 2bc❌️
    FET 03/2021 2bc❌️
    3.Ivf 06/ 2021 pergoveris/gonal 14js ET 1bc❌️
    FET 01/2022 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/2022 Ovaleap 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/2022 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/2023 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility Gonal/Menopur 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️

  • Ania

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    dreamer ❤

    Cure, trebam ići vaditi tsh nakon mjesec dana eutyhroxa pa me zanima dal taj dan ujutro ne pijem terapiju? I dal se za tsh i ft4 mora biti na tašte? Nadam se da će pasti ispod 2 da krenemo više dalje 🤞


    Također sam pila ujutro terapiju, prije vađenja krvi. Sretno i da bude ispod 2 
    Marisha žao mi je.. Nadam se da ćeš uspjeti skombinirati sve skupa. Što se čajeva tiče, tu sam oprezna. Ne mislim da su loši, ali meni je npr.vrkuta malo skratila ciklus kad sam je pila. Već dugo ne pijem ništa od čajeva i sl. jer sam došla do one točke kad ni sama nisam više znala kaj da uzimam i poduzmem 

    Ja 1987., endometrioza, AMH 9,8pmol/L, euthyrox.
    On 1982., normozoo., sve ok.
    10/23. 1.IVF, sv. Duh, 4 js., ET 1 trodnevni, beta 0
    5/24. 2.IVF, sv. Duh

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 899

    Prijavi adminu

    Spring, žao mi je 😔
    MiliPe, ne znam ti reći što da radiš, ali želim ti svu sreću 🤞🥰
    Marica, sretno sutra 🤞🥰
    Wildflower, žao mi je 😔
    BikMik, odličan rezultat 🥳🥰
    Loli, super, sretno dalje 🤞🥰
    Dodo, sretno sutra 🤞🥰
    Tratinčica, pupice sretno 🤞🥰
    Jabukica, super, baš mi je drago da je bebica dobro ❤️
    Rolica, super, dobro da si pitala 🤞🥰
    Marisha, žao mi je.. nadam se da će se sve izdogađati u najboljoj opciji za tebe 🤞🥰
    Sunshine, kako ti je i Sanii rekla, najbolje da razgovaraš sa embriologom..sretno 🤞🥰
    Angel eyes, ja sam putovala 170km bez ikakvih problema, opet ponavljam ako će se uhvatiti, uhvatiti će se.. sretnoo 🤞🥰
    Cure, ja bila na pregledu.. bila sam nekih sat vremena sa doktoricom.. detaljno me pregledala.. beba je točno po mjerama kako treba biti, 10+1 i sve je za sada u redu. Mislim u redu koliko ona trenutno može vidjeti. Idući tjedan idem napraviti urinokulturu i kompletnu krvnu obradu. Ja sam odlučila pričekati i ići samo na amnio. Naručila sam se 6.5. Doktori iz Petrove kažu da nema smisla raditi amnio prije 15 tt jer se ne može dobiti adekvatan nalaz. Tako da, čekam i nadam se najboljem. Grlim vas sve 🫂❤️

    👱‍♀️ 1991., AMH 4.6,visok FSH, Kariogram: Robertsonova translokacija 21;22 🧑 1988. OAT, Kariogram: uredan; Pokušavamo-9/20
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - ❌️
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - ❌️
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 ❌️
    3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 ❌️
    5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 ❌️
    7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 ❌️
    1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt ➕️➡️beta 13.dnt 429.5➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️čekanje nalaza amnio⏳️🙏
    …Believe you can, and you're halfway there…

  • Avatar Marisha

    Marisha

    Broj poruka: 377

    Prijavi adminu

    Saniii

    Marisha naštimaj si ciklus kontracepcijom da dobiješ točno kad ti paše (to B+ redovno radi),pa da stigneš odradit postupak prije mora. Ili duphastonom, ali nek ti ginekolog da terapiju što i koliko..

    Btw privatnici preko hzzo-a imaju određen broj postupaka i određeni broj lijekova raspoređene kroz mjesece (privatno sama kupuješ lijekove) i ako su ispunili kvotu ne mogu uzeti nikoga naknadno jer nemaju lijekove, osim ako netko ne odustane..Isto važi i za prirodne postupke, ako su ispucali sve jednostavno ne mogu uzeti nikoga više (inace imaju samo 20 prirodnih pokusaja preko hzzo-a na pola godine). Ali pitaj Skvorca da te uzme odmah sad u prirodnjak ako imaju mjesta. U bolnicama nema ograničenja za prirodnjake .


    U Beti nemaju više mjesta, pitala sam.
    Da li je neka od vas bila u prirodnom postupku da me malo prosvijetli kako to točno izgleda, pa da možda predložim u Škvorcu, barem to dok čekamo jesen 🤞

    🏈 43 sve ok
    🌷 35 endometrioza –> Jajovodi 2023.✂
    AMH 11,07 pmol/L, hashimoto(Euthyrox 75/50mg) TSH 2.14
    09.2023. Vinogradska
    (Rekovelle 72 + Menopur 75): 3🥚2🐧, rujan ET✖, listopad❄️✖, studeni❄️ ✖
    03.2024.Škvorc
    (Ovaleap+Menopur+Orgalutran)+Aspirin+Decortin+Folbella+Prolutex: 5🥚ožujak ET✖
    05.2024. prirodni ciklus:1🥚, beta 16.05.🤞🏻⏳🌸

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.