Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Dodo87

    Dodo87

    Broj poruka: 299

    Prijavi adminu

    Marisha, super test 👌
    Evo zvali i nas iz klinike, imamo 1 stanicu pa da se ne igramo, idemo na transfer 3. dan, u pon.
    E sad, što mene muči, moram odraditi nešto za posao i kako sam znala da će (ako ga bude) transfer biti u pon ili sri, najsigurnije mi je bilo da dogovorim dolazak na posao u utorak.
    Ne radi se o stresu, samo fizičkom odlasku od točke A do točke B i sjedenju nekih pola sata prek kompom da im pokažem tablice (ova opcija je potrebna jer je teško preko Teamsa, puno je podataka i lako se pogubiti)
    Imate savjet? Ići ili ne?

    Ja 1987, MM 1987
    1. postupak Petrova 2020, ET 2 embrija, trudnoća - stigla curica <3
    FET 2023., Petrova/VV - 2x neuspjeh, bez trudnoće
    AMH 2,7 pmol/L, on - normo, sve ok
    IVF klinika, 3/24, aspiracija 5js, 4 oplođene, ET 2 3dnevna embrija, bez smrzlića
    +test 5.4., missed ab u 6tt.
    Novi postupak 10/24 ⏳️
    dodo87.forum@gmail.com

  • Avatar djetelina13

    djetelina13

    Broj poruka: 189

    Prijavi adminu

    Sanii hvala ti na iscrpnom odogvoru. Ovako stvarno puno naučim od vas. 
    Uglavnom,  ovaj od 22 mm mi je rekao doktor na aspiraciji da ce ga loviti, da je on najveci i najljepsi a 2 dana prije štoperice sam imala nekoliko folikula s 14 mm, a ostali su bili 15, 16 i 17 mm. Sta je ful oke ja mislim. I na dan aspiracije ih je bilo samo 4, od kojih je bila ta jedna nezrela oocita od 13 mm. Ne znam, nesto se tu pobrćkalo ali sigurna sam da je to zato jer smo mi nekako od samog starta bili pripremljeni na iui a ne ivf i to mi je doktor i rekao. Tako sa sad krecemo s tom blagom stim a opet je rekao da je jača nego ova na kojoj smo bili pa se nadam da ce ih biti malo više. A za ove lijekove dodatne cu ga pitati ako bude bili potrebe. 
    Da, tako sam i ja shvatila da je stvar u lijekovima koje doktor dobije po mjesecu. Ali dobro, ne sekiram se previše jer sad znam da za mjesec i pol dana krecemo u tu blagu stim i da ne stojimo na mjestu pa je psihološki lakse i imamo nade neke 😀 a i ovaj spermiogram koji je sad odlican nam je isto osvježenje i puno smo opušteniji jer mislimo da smo sve bliže cilju. 

    💁(31) - spolni hormoni 👌
    AMH 3,53 (0,71-7,59)
    *prvi spermiogram: 20.2.2024. oligoasthenozoospermia
    *drugi spermiogram: 26.4.2024. asthenozoospermia
    *treći spermiogram (16.7.) asthenozoospermia
    19.9. konzultacije Poliklinika IVF
    Dogovoren IUI (stimulacija ovulacije uz Femaru i Menopur; Ovitrelle)

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 999

    Prijavi adminu

    Dodo87

    Marisha, super test 👌
    Evo zvali i nas iz klinike, imamo 1 stanicu pa da se ne igramo, idemo na transfer 3. dan, u pon.
    E sad, što mene muči, moram odraditi nešto za posao i kako sam znala da će (ako ga bude) transfer biti u pon ili sri, najsigurnije mi je bilo da dogovorim dolazak na posao u utorak.
    Ne radi se o stresu, samo fizičkom odlasku od točke A do točke B i sjedenju nekih pola sata prek kompom da im pokažem tablice (ova opcija je potrebna jer je teško preko Teamsa, puno je podataka i lako se pogubiti)
    Imate savjet? Ići ili ne?

    Nakon transfera ti kažu da se možeš normalno ponašat i ne moraš mirovat tako da ako ti je to bitno za posao ja bi išla. 🤷🏻‍♀️ Paziš samo da ne dižeš teško i ne naprežeš se ali ostalo sve normalno..
    Meni je bio transfer u subotu ali sam već cijelu nedjelju bila u điru i sve normalno radila.. 

    👩🏼 36, endometrioza, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 32, sve ok
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, ❄️ 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođ, transf 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js ✅, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođ, transf 2d zametak, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 stim IVF ✖️
    7. 9/24 stim IVF, 4js, 3 oplođ, transf 1 bc, β 11dnt 1021, 13dnt 2733,⏳

  • Avatar RužaFT

    RužaFT

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Marisha, Pixi i Srculence, meni su na folikulometrijama u 6.mj. i sad u 9.mj.bili malo dr.Škvorc, malo dr.Lana, zapalo me da mi je na obje aspiracije bila dr.Lana, kao i na jednom jedinom transferu. Odlicna je, njezna, dobra i pristupacna...samo mi kad smo sad dosli nakon 7 godina ponovo u polikliniku, htjeli smo dr.Škvorca jer smo na njega navikli i s njim smo bili jaaaako zadovoljni i od prve smo tad ostvarili trudnocu. Dr.Škvorc je legedna. Ali tako nam je grah pao, da nam je ovo sve dr.Lana odrađivala, za sada je bilo uspješno, nadam se da ce i do kraja trusnoce sve proci uspjesno.
    Embriologinje prije 7 godina se ne sjecam 😬 ali ova sada je mila i draga. Pitala nas je bismo li vratili 2 embrija, ali strah nas je bilo jer je prva bas bila teska i rizicna trudnoca stoga smo se odlucili da vratimo jedan embrij.
    Marisha kako testic tamni i meni se cini da su se oba uhvatila 🤞😊
    Mariposa i mene je donji dio stomaka dosta bolio i to je poceo 3dnt i bolio danima, ali mogla sam izdrzati i nisam pila tablete...ne znam kolike je tebi jacine..nadam se da je to dobar znak 🤞
    Cure hvala vam svima na cestitkama i na lijepim vibricama 😘
    Dodo sretno u pon na transferu 🍀

    35 👩
    41👦
    Endometrioza,adenomioza
    Škvorc
    4/17 - ICSI, 4 🥚, ET - 2 osmostanične vracene, 💙💙
    6/24 - IVF, 8 JS, nema oplođenih, nema transfera
    9/24 - ICSI, 5 🥚, 1 ET blastice, 1 ❄️,
    🍀 9dnt beta 119; 11 dnt beta 402

  • Avatar RužaFT

    RužaFT

    Broj poruka: 65

    Prijavi adminu

    Curke trudnice koje imaju pozitivne bete, do kada planirate raditi? 
    Ne znam da li ste culi za dopust trudne radnice? Ima li netko vise informacija o tome?
    Mozda nije za ovu temu, sorry, ali ne znam gdje da saznam vise info...

    35 👩
    41👦
    Endometrioza,adenomioza
    Škvorc
    4/17 - ICSI, 4 🥚, ET - 2 osmostanične vracene, 💙💙
    6/24 - IVF, 8 JS, nema oplođenih, nema transfera
    9/24 - ICSI, 5 🥚, 1 ET blastice, 1 ❄️,
    🍀 9dnt beta 119; 11 dnt beta 402

  • Ania

    Broj poruka: 159

    Prijavi adminu

    Marisha super crtica, to je to 
    Blondie držim fige za drugu crticu :)
    Sanjushka hvala ti i ako imaš volje, molim te kako si to izračunala? Ja moram priznati da sam panj kaj se toga tiče, nemam pojma, s dr.nisam još o tome.. Znači fet je bio 1.10., a zadnja menga 11.9. 
    RužaFT i mene zanima ova info i također mi je bed na temi pisati o tim stvarima, ali ste jedine s kojima o svemu mogu. Iako se za sad ne usudim razmišljati o svemu prije 1.uzv-a, tj.dok ne vidim da je sve dobro.
    Ne znam jeste li primjetile da nas većina s pozitivnim betama/plusićem imamo endometriozu. Slučajnosti, ili je ova jesen dobra u borbi protiv nje 

    Ja 1987., endometrioza, AMH 9,8pmol/L, euthyrox.
    On 1982., normozoo., sve ok.
    10/23. 1.IVF, sv. Duh, 4 js., ET 1 trodnevni, beta 0
    5/24. 2.IVF, sv. Duh, 5 js, ET 1 trodnev., beta 0; dobili 1 BC
    7/24. Histeroskopija, septum, sve ok
    1.10. FET 1BC; 6dpt +; beta 14dpt 5395.00

  • Avatar Butterfly 🦋

    Butterfly 🦋

    Broj poruka: 329

    Prijavi adminu

    Cure dobro je! Stigla 3. Beta 630. mogu odahnuti do 1.uzv🥰🙌🏻 raduckamo nesto po dvoristu citam i pratim navecer 😘😘

    29🧔🏽‍♂️30 👩🏽‍🦱 Endometrioza , AMH 4,3 pmol/L
    1. Beta+ ICSI 09/22 stimul.➡️11🥚8 opl.➡️ ET 1 3dn➡️👎🏼
    2. Beta +ICSI 12/22 stimul.➡️10🥚6 opl.➡️ ET 2 2dn ➡️👎🏼
    3. IVF polik.IVF 03/23 stimul.➡️6🥚3 opl.➡️ ET 2 3dn ➡️👎🏼
    4. Beta+ ICSI 06/23 - stimul.➡️ 6🥚6 opl.➡️ ET 2 3dn ➡️👎🏼
    5. Beta+ ICSI 07/23 prirod .cik. 1js ET 2dn➡️👎🏼
    6. Reprom. ICSI 09/23 stimul.➡️ 5🥚3 opl.➡️ ET 1 blast (1🐧) ➡️👎🏼
    7. Reprom. 10/23 FET 1 blast. ➡️👎🏼
    8. Hilarus/Reprom. ICSI 05/24 stimul.➡️ 2/4 opl.➡️ ET 1 blast.➡️👎🏼

  • Ania

    Broj poruka: 159

    Prijavi adminu

    Butterfly super za betu, baš mi je drago  

    Ja 1987., endometrioza, AMH 9,8pmol/L, euthyrox.
    On 1982., normozoo., sve ok.
    10/23. 1.IVF, sv. Duh, 4 js., ET 1 trodnevni, beta 0
    5/24. 2.IVF, sv. Duh, 5 js, ET 1 trodnev., beta 0; dobili 1 BC
    7/24. Histeroskopija, septum, sve ok
    1.10. FET 1BC; 6dpt +; beta 14dpt 5395.00

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 999

    Prijavi adminu

    Ania

    Marisha super crtica, to je toBlondie držim fige za drugu crticu :)
    Sanjushka hvala ti i ako imaš volje, molim te kako si to izračunala? Ja moram priznati da sam panj kaj se toga tiče, nemam pojma, s dr.nisam još o tome.. Znači fet je bio 1.10., a zadnja menga 11.9.
    RužaFT i mene zanima ova info i također mi je bed na temi pisati o tim stvarima, ali ste jedine s kojima o svemu mogu. Iako se za sad ne usudim razmišljati o svemu prije 1.uzv-a, tj.dok ne vidim da je sve dobro.
    Ne znam jeste li primjetile da nas većina s pozitivnim betama/plusićem imamo endometriozu. Slučajnosti, ili je ova jesen dobra u borbi protiv nje

    Većina poliklinika ti računa od dana aspiracije (ovulacije) + 2 tjedna. Ili ako je bio fet blastociste onda od transfera + 2 tjedna i 5 dana (dođe na isto). Jer se u ivf-u točno zna kada je došlo do oplodnje pa nije potrebno računati otprilike po ciklusu kao kod prirodne trudnoće. 😊

    👩🏼 36, endometrioza, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 32, sve ok
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, ❄️ 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođ, transf 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js ✅, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođ, transf 2d zametak, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 stim IVF ✖️
    7. 9/24 stim IVF, 4js, 3 oplođ, transf 1 bc, β 11dnt 1021, 13dnt 2733,⏳

  • Avatar Dodo87

    Dodo87

    Broj poruka: 299

    Prijavi adminu

    Cure, gledam malo potpise, da se ohrabrim 🙂
    Ima li tko da je vraćao samo 1 3dnevnu mrvicu i da je uspjelo? 🙂

    Ja 1987, MM 1987
    1. postupak Petrova 2020, ET 2 embrija, trudnoća - stigla curica <3
    FET 2023., Petrova/VV - 2x neuspjeh, bez trudnoće
    AMH 2,7 pmol/L, on - normo, sve ok
    IVF klinika, 3/24, aspiracija 5js, 4 oplođene, ET 2 3dnevna embrija, bez smrzlića
    +test 5.4., missed ab u 6tt.
    Novi postupak 10/24 ⏳️
    dodo87.forum@gmail.com

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.