Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar plavuša

    plavuša

    Broj poruka: 174

    Prijavi adminu

    Butterfly 🫂🫂🫂🫂🫂🫂🫂 eeeee takvi su mi najjaci, vjera, bog, ako ne mozes ostat trudan normalnim putem, takva ti je sudbina i pomiri se s time, jaooo pa bas hvala bogu na mpo... Uhhh, mam me zivci prime.. svaka cast na grupama i forumima gdje smo podrska jedne/jedni drugima ❤️❤️❤️❤️🫶🫶

    🤰🏼2012.prirodna, curka 3800g 51cm
    🤰🏼2020. prirodna vanmaternična, jajovodi ✂️
    ❤️Novi muž❤️
    👱🏻‍♂️28.g. normozoo
    👱‍♀️37.g. Bez jajovoda, amh 7,4
    1️⃣ 09/24 Škvorc 🤞(gonal+menopur+cetrotide)
    5🥚, 1 🐣, 0❄️
    cyclogest, folbella, decortin, aspirin, prolutex
    Beta 2,30 ❌
    2️⃣ ⏳⏳⏳

  • blondie_145

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Plavusa ❤️ ja vjerujem da se s otvorenom komunikacijom (kad i ako si spremna na to) pomaze drugima koji prolaze kroz isto. Npr., kad nam se dogodio missed ab, imala sam osjecaj da sam sama, da se jedino meni to dogodilo i u prvim mjesecima nakon sam si jako nabijala krivnju (pogotovo jer su se jos dogodile i komplikacije oko ciscenja a ni doktori me nisu ozbiljno shvacali). I zapravo tek kada sam skupila hrabrosti pricati o tome sam (naravno) otkrila dosta (i previse) zena i parova oz svoje okoline koje prolaze kroz izazove oko plodnosti. I nakon toga sam pocela pratiti vas na forumu itd. Tako da sada mogu reci da sam okruzena s ljudima koji mi daju neizmjernu podrsku i navijaju za mene, a one kako Butterfly kaze “u vjeri” koji to ne razumiju i/ili ne podrzavaju, jednostavno pokusavam drzati na distanci i ne trositi energiju na objasnjavanje. Drzite se cure ❤️

    👱🏼 ‘89.: hipotireoza (Euthyrox 112mcg), AMH 19,6 (7.2024.)
    👱🏻‍♂️ ’85.: oligoasthenozoospermia
    06/2023 - missed ab 6tt
    12/2023 - HYS septum maternice
    09/2024 - 1. IVF @ KBSD - Ovaleap / Menopur / Cetrotide / Ovitrelle - 7🥚 -> 1 ET 4.d rBC + 3 ❄️ -> ⏳

  • Avatar Čokoladica 🍀

    Čokoladica 🍀

    Broj poruka: 499

    Prijavi adminu

    Lunolina

    Dreamer ovulacijske trakice se obicno koriste od 11 do 15, ali se mogu i ranije/kasnije. Uzmi neke osjetljivije i testiraj se 2-3x dnevno obzirom da se do sad nisi testirala. Trakica je pozitivna kada je testna jednaka ili jaca od kontrolne. Drzim palceve da ne bude preko vikenda O ☺️
    Peja mislim da ne moze nista biti ako naglo prestanes jer bi posteljica sad vec trebala preuzeti glavnu ulogu, ali bih ja na tvom mjestu ipak to postepeno prekidala ☺️
    Anda tvoja prica je bila bolna za citati. Zao mi je sto si sve ovo prozivjela i sto su se doktori prema tebi odnosili onako kako ne bi smjeli. Moj ti je savjet da promjenis kliniku. Ima privatnih koje rade preko hzzo-a. Ovaj pristup je uzasan, a MPO doktor mora biti takav da mu vjerujes 100% i prepustis mu se.
    Amy neizmjerno mi je zao 😔❤️
    Sanjuska cestitaaaam!!! 🥳🥳🥳
    Hahaha bas su nas sve nagurali u isti dan 🫢❤️
    Marisha haha da, bas su me iznenadili simptomi jucer, ali dobro, sve prihvacam i sve mogu ☺️
    PBTAB sad sam se malo uplasila - meni je dr dao Clexane, ali ga kupujem (doduse, potrosila sam tek 5 komada pa vjerujem da nije jos drama ☺️), planirala sam tek iduci tjedan kod svoje ginekologice naganjati dobivanje preko HZZO-a. Nisam znala da su potrebne pretrage svakih tjedan dana u pocetku 😮
    .
    Moja beta je 737. Dakle 9.dpt 57, 11.dpt 219 i 13.dpt 737. I to je to, necu vise vaditi. Ide u dobrom smjeru i zelim poceti vjerovati da ce sve biti dobro. Doduse, jos na glas nisam rekla da sam trudna, to se jos ne usudim.
    Da, jucer je bilo veselo, ali je kratko trajalo sa simptomicima ☺️

    Lunolina tako mi je drago radi tebe ❤️ i uzivaj dok nemas simptome, mene su negdje oko 6-7 tjedna uhvatili...uf 🤮🤮🤮 

    👱‍♀️ 36, hipo, hashi, amh 44,5 👨‍🦳 normo
    ~ '22. Missed ab (prir. tr.) 💔
    ~ '23. 2 x IUI ❌️❌️
    ~ 04/24 1. IVF - (Rekovelle, Cetrotide, Decapeptyl, Ovitrelle) - 13 🥚, 9 opl. - 4 blastice, 3❄️, β ❌️
    ~ 05/24 prir. FET - 1 blastica, β ❌️
    Histero✅️ Kariogram✅️ Trombofilija✅️
    ~ 09/24 stim. FET - 1 blastica, 12dnt β 421, 14dnt β 1170 6w0d ❤️

  • Peja

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Curke hvala svima na odgovorima...budem i ja onda od danas postepeno ukidala..po jednu dnevno oko tj dana pa onda prestajem ...sretno svima 🤗🤗

    👩 1988 -sve ok 👨1980- oligozoo.
    4/2023 postupak u Finskoj 8 ❄️
    1. ET 6.4.2023 ❌
    25.5.23. 1. FETtest poz->biokem
    7.8.23.-2. FET test poz, 11ti dan beta 253, 14ti beta 1059 -> UZV 6+4💔missed ab.
    9.11.23. 3. FET ❌
    5.12.23. 4. FET -> test poz-> biokem
    6.8.24.5.FET-> test poz. 13. beta 407. 17. beta 1990 6+4 ❤️ prenatal screen. low.risk

  • Diivnaa__

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Marisha vidi se, vidi!! 
    Ivka držim  fige da folikuli narastuu
    Dodo nek bude dobar party onda noćas 🙏
    Ruža, sanjuska I Lunolina bete su tooop!! Čestitam još jednom i nek bude dosadna, školska trudnoća 
    Riamaro odličan broj, držim fige za partyyy 😁
    Amy jako mi je žao, drži se 😘 nema predaje!

    29👸🏻36🤠
    Pokusavamo od 10/2022, unexplained
    Ja - uredni hormonski status, eutireoza (uz povišeni anti tg - 382), amh 20.87 pmol/L, ponovljeni amh 6/2024 22.14
    On - normozoospermija 2x, morfologija 7% --24%
    -
    Letrozol 5mg + ciljani odnosi 1-5./2024. ❌️❌️❌️
    9/2024 poliklinika ivf - prvi postupak (Ovaleap,Cetrotide,Ovitrelle i Decapeptyl) 7❄️ freeze all blagi hiper

  • Verbena11

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    Drage žene, toliko se toga izdogađalo ovdje od jučer - čitam zaostatke ko najnapetiji roman ☺️☺️
    Sanjushka i Lunolina - čestitam na lijepim betama, baš mi je drago, neka sve bude dobro dalje ☺️🙏
    Marisha - crtica se lijepo vidi, držim fige za dalje ❤️🍀
    Amy - jako mi je žao... stvarno sam se nadala da će biti pozitivan ishod. Želim ti brzi oporavak i samo jako u nove pobjede!! 💪💪🙂
    Draga Anda, dobrodošla 🙂🙂
    Jako mi je žao što si ovo sve prošla. Sramota da se takve osobe uopće nazivaju liječnicima.. Svi znamo koliko smo ranjivi kad nešto sa zdravljem ne štima, a pogotovo mi žene kad je u pitanju naše reproduktivno zdravlje.
    Moj prvi savjet je, čim prije mijenjaj bolnicu! 
    Ovo je težak put i sigurno ti ne treba da ga neki krkan još dodatno otežava.
    Evo da te utješim, ima nas još s jako niskim AMH, konkretno moj je tek nešto malo viši od tvog, i ima nade i za nas 🙂
    Ja sam u postupku na Sv Duhu i, iako pri prvom susretu s dr nisam bila sigurna kako će to ići, kako vrijeme odmiče imam samo riječi hvale - svi su vrlo stručni i jako ljubazni. Da, kažu ti da su nalazi loši i da su šanse male, ali kažu ti to na jedan ljudski način i nitko te ne otpiše ko staru krpu.
    Tako da, ako se odlučiš za državnu bolnicu, moja prrporuka za Sv Duh (ja sam konkretno kod doc Turudić, ali čujem da su i žene koje su kod prof Luetić sve jako zadovoljne).
    Što se tiče privatnih poliklinika, iskreno ne znam, čini mi se ok Repromed, ali zapravo nemam informacije koja bi bila najbolja za žene poput nas. Ako dođeš do kakvih korisnih
     info, slobodno podijeli 🙂
    Ja bih na tvom mjestu pogledala kakvo mi je općenito stanje organizma (neki osnovni nalazi KKS i biokemije + hormoni štitnjače, željezo) i počela raditi na kvaliteti jajnih stanica - prehranom, suplementima, tjelovježbom (midlim da dosta toga piše na prvim stranicama foruma)
    I molim te, nemoj da te kreteni obeshrabre i ne odustaj od sebe!! Dovoljna je samo jedna dobra jajna stanica! 
    Samo hrabro i tu smo za podršku ❤️☺️

    🤷🏼‍♀️ 1985. perimenopauza - AMH 1.7 pmol/L, FSH 19.6, Hashimoto tireoiditis bez terapije - TSH 2.14 ; 🧔 1986., uredan spermiogram, ED
    🔸10/24 Sv Duh - 1. IVF, stimulirani (Ovaleap + Menopur + Cetrotide + Ovitrelle => 5 j.s. -> 4 oplođene; Estrofem + Cyclogest)

  • Avatar Butterfly 🦋

    Butterfly 🦋

    Broj poruka: 325

    Prijavi adminu

    plavuša

    Butterfly🫂🫂🫂🫂🫂🫂🫂 eeeee takvi su mi najjaci, vjera, bog, ako ne mozes ostat trudan normalnim putem, takva ti je sudbina i pomiri se s time, jaooo pa bas hvala bogu na mpo… Uhhh, mam me zivci prime.. svaka cast na grupama i forumima gdje smo podrska jedne/jedni drugima ❤️❤️❤️❤️🫶🫶

    Istinaaa🫶🏼🫶🏼🫶🏼 spasavate uvijek drage ❤️❤️🥰

    29🧔🏽‍♂️30 👩🏽‍🦱 Endometrioza , AMH 4,3 pmol/L
    1. Beta+ ICSI 09/22 stimul.➡️11🥚8 opl.➡️ ET 1 3dn➡️👎🏼
    2. Beta +ICSI 12/22 stimul.➡️10🥚6 opl.➡️ ET 2 2dn ➡️👎🏼
    3. IVF polik.IVF 03/23 stimul.➡️6🥚3 opl.➡️ ET 2 3dn ➡️👎🏼
    4. Beta+ ICSI 06/23 - stimul.➡️ 6🥚6 opl.➡️ ET 2 3dn ➡️👎🏼
    5. Beta+ ICSI 07/23 prirod .cik. 1js ET 2dn➡️👎🏼
    6. Reprom. ICSI 09/23 stimul.➡️ 5🥚3 opl.➡️ ET 1 blast (1🐧) ➡️👎🏼
    7. Reprom. 10/23 FET 1 blast. ➡️👎🏼
    8. Hilarus/Reprom. ICSI 05/24 stimul.➡️ 2/4 opl.➡️ ET 1 blast.➡️👎🏼

  • Verbena11

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    Butterfly ❤️❤️

    Butterfly 🦋

    plavuša

    Butterfly🫂🫂🫂🫂🫂🫂🫂 eeeee takvi su mi najjaci, vjera, bog, ako ne mozes ostat trudan normalnim putem, takva ti je sudbina i pomiri se s time, jaooo pa bas hvala bogu na mpo… Uhhh, mam me zivci prime.. svaka cast na grupama i forumima gdje smo podrska jedne/jedni drugima ❤️❤️❤️❤️🫶🫶
    Istinaaa🫶🏼🫶🏼🫶🏼 spasavate uvijek drage ❤️❤️🥰

    🤷🏼‍♀️ 1985. perimenopauza - AMH 1.7 pmol/L, FSH 19.6, Hashimoto tireoiditis bez terapije - TSH 2.14 ; 🧔 1986., uredan spermiogram, ED
    🔸10/24 Sv Duh - 1. IVF, stimulirani (Ovaleap + Menopur + Cetrotide + Ovitrelle => 5 j.s. -> 4 oplođene; Estrofem + Cyclogest)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.