Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1424

    Prijavi adminu


    Slee hvala ti. Malo msu e umirili tvoji testici 🥹 
    Libo sretno danas! Neka beta razvali ❤️
    .
    Otisla sam vaditi betu, sutra cu po testu vec vidjeti u kojem smjeru ide, a u srijedu cu potvrditi. Doduse malo me tjesi bazalna temperatura i dalje super.
    Poceo me boliti trbuh kao da cu dobiti, a to moze biti simptom i jedne i druge strane…

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    🏢 Repromed
    10/24 (Pergoveris 200, Orgalutran, Brevactid) 9🥚, ET 🐣, 2 ❄️

  • Avatar RužaFT

    RužaFT

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Amy_94

    RužaFT

    Evo ovdje test, ne znam mozete li ga otvoriti u gornjem postu.https://ibb.co/NtPLxgJ
    Cestitaaam, i ja sam danas 7dnt, idem po test da vidim situaciju..

    Hvaalaaa 🥰 cekamo da vidimo tvoj 🤞

    35 👩
    41👦
    Endometrioza,adenomioza
    Škvorc
    4/17 - ICSI, 4 🥚, ET - 2 osmostanične vracene, 💙💙
    6/24 - IVF, 8 JS, nema oplođenih, nema transfera
    9/24 - ICSI, 5 🥚, 1 ET blastice, 1 ❄️

  • Avatar RužaFT

    RužaFT

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Lunolina

    Sleehvala ti. Malo msu e umirili tvoji testici 🥹
    Libosretno danas! Neka beta razvali ❤️
    .
    Otisla sam vaditi betu, sutra cu po testu vec vidjeti u kojem smjeru ide, a u srijedu cu potvrditi. Doduse malo me tjesi bazalna temperatura i dalje super.
    Poceo me boliti trbuh kao da cu dobiti, a to moze biti simptom i jedne i druge strane…

    Navijamo za lijepu betu ❤️cekamo rezultat 😊

    35 👩
    41👦
    Endometrioza,adenomioza
    Škvorc
    4/17 - ICSI, 4 🥚, ET - 2 osmostanične vracene, 💙💙
    6/24 - IVF, 8 JS, nema oplođenih, nema transfera
    9/24 - ICSI, 5 🥚, 1 ET blastice, 1 ❄️

  • Amy_94

    Broj poruka: 665

    Prijavi adminu

    Evo ga i moj 7dnt
    https://ibb.co/qYmcC0z

    👨‍🦱38- teška oligoasthenozoospermia(med, orašasti plodovi, Fertil Up)👩‍🦱28 - Amh 1.83 μg/L. (Novalac)
    1x IVF prirodni ❌ (1🥚 nije se 17.06 aspiracija 4 folikula 4 jajne stanice 3 blaste❌️
    11.01 aspiracija 5 folikula 4 jajne stanice, spermiogram azoospermija, jajne stanice zaleđene
    10.03 imamo spermije ponovno teška oligoasthenozoospermia
    10/24
    1❄️ blasta (decortin, prolutex, fragmin, cyclogest)

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 983

    Prijavi adminu

    Ruža čestitam, crtica je tu, sad neka samo lijepo tamni.. 🤞🏻❤️
    Lunolina ja mislim da nemaš razloga za brigu. Sačekaj sutra i taj bi trebao bit tamniji od jučerašnjeg.. Bitno da je taj današnji tamniji od onog pred dva dana..  😁
    Ja sam isto razmišljala da idem betu vadit srijeda i petak radije nego četvrtak i subota. Ne znam šta bi oni rekli na to...
    Slee u Analizu se ne treba naručiti za vađenje? Mene su prošli put u Croatia poliklinici tražili da se naručujem.. 🙄
    I znam da sam te zaboravila maknut s liste, sorry, sjetila sam se kad sam objavila.. ❤️
    Plavuša baš mi je žao.. ali ja ću svejedno držati fige da beta iznenadi. 🤞🏻❤️
     
    A ja sam isto maaalo u panici, jučer navečer sam išla na wc 💩 i malo se naprezala (ne znam dal je to povezano) ali kad sam se išla brisat je bilo malo smeđkasto čak s nekim primjesama crvene (ne iz guze 🤣 nego iz rodnice).. Ništa puno ali malo je. I jutros ostaci vaginalete nisu bili onako lijepo bijeli nego malo smeđkasti.. čak je jedna točka na dnevnom ulošku. 
    I uz to me malo zateže i bocka u trbuhu.. 
    Jučer popodne kad sam napisala da sam bez simptoma je krenulo.. 🤦🏻‍♀️🙄

    👩🏼 36, endometrioza, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 32, sve ok
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, ❄️ 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođ, transf 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js ✅, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođ, transf 2d zametak, 12dnt ➕, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 stim IVF, prekinuto, loš ciklus
    7. 9/24 stim IVF, 4js, 3 oplođ, 1 blastica vraćena⏳

  • Avatar sanjushka

    sanjushka

    Broj poruka: 983

    Prijavi adminu

    I evo moji današnji testići, čekala sam da se osuše.. 9dnt bc.
     
    https://ibb.co/QFMBxFh

    👩🏼 36, endometrioza, AMH 0.44µg/L
    🧔‍♂️ 32, sve ok
    ✴️KBC Rijeka
    1. 2020. stim, ❄️ 1js zbog endo
    2. 4/23 stim IVF, 2js + 1 odmrznuta, 2 oplođ, transf 1js, ➖
    3. 9/23 prir. IVF ➡️ 1js ❌ nije oplođena
    4. 10/23 prir. IVF ➡️ 1js ✅, ➖
    ✴️Beta+
    5. 2/24 stim IVF ➡️ 2js, 1 oplođ, transf 2d zametak, 12dnt ➕, 13dnt β 403, 15dnt 730, 18dnt 2364, 20dnt 3428, nema ❤️ - BO💔
    ✴️Repromed
    6. 6/24 stim IVF, prekinuto, loš ciklus
    7. 9/24 stim IVF, 4js, 3 oplođ, 1 blastica vraćena⏳

  • Amy_94

    Broj poruka: 665

    Prijavi adminu

    sanjushka

    I evo moji današnji testići, čekala sam da se osuše.. 9dnt bc.https://ibb.co/QFMBxFh

    Odlični,čestitam🥰

    👨‍🦱38- teška oligoasthenozoospermia(med, orašasti plodovi, Fertil Up)👩‍🦱28 - Amh 1.83 μg/L. (Novalac)
    1x IVF prirodni ❌ (1🥚 nije se 17.06 aspiracija 4 folikula 4 jajne stanice 3 blaste❌️
    11.01 aspiracija 5 folikula 4 jajne stanice, spermiogram azoospermija, jajne stanice zaleđene
    10.03 imamo spermije ponovno teška oligoasthenozoospermia
    10/24
    1❄️ blasta (decortin, prolutex, fragmin, cyclogest)

  • Avatar Lunolina

    Lunolina

    Broj poruka: 1424

    Prijavi adminu

    Sanjuska tvoji bas krasno tamne 😍

    👱🏻‍♀️32 PAI-1 4G homozigot, AMH 17 pmol ➡ 19,9 pmol
    🧔🏻‍♂️32 sve ok
    Pokušavamo od 11/2022
    Bez trudnoće
    🏢 Škvorc
    2 & 3/24 IUI ❌
    4/24 IVF (Ovaleap 225, Orgalutran, Ovitrelle) 10🥚, 1🐣, 0 ❄️❌
    5/24 prirodni - 1 🐣 ❌
    🏢 Repromed
    10/24 (Pergoveris 200, Orgalutran, Brevactid) 9🥚, ET 🐣, 2 ❄️

  • Avatar Sage

    Sage

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Butterfly ovo je prava crtica, navijam za lijepu betu 🤞
    Lunolina, Sanjuska, Amy, Ruza  drzim fige da nastave lijepo tamniti, ovo za sad super izgleda 💕
    Lali, Sani hvala na lijepim rijecima. U pravu ste i ne smijem biti tuzna jer je 2 smrzlica skroz okej rezultat pogotovo za prvi IVF 🩷
    Libo sretno danas!
    plavusa zao mi je 😔

    👩 28 (AMH 22,5 pmol/L); 👨28 (10/24 normo)
    3/2023 biokemijska
    7/2023 vanmaternična (jajovod ✂️)
    12/2023 biokemijska
    dr. V
    9/24 prirodni IVF (neg aspiracija)
    10/24 stim IVF (Gonal+Pergoveris+Cetrotide); 11🥚, 8 oplodenih; 2 ❄️

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Verbena tnx za link 🤗, ali evo ja osobno znam više manje (zapravo sve 😂) te trikove a više manje tako se inače hranim i živim, a kad sam u postupku još se više fokusiram al evo na meni ne djeluje. Dr mi je objasnio da to kod mene može biti I kombinacija toga što nemam jajovode, zbog xy odrađenih postupaka pa su se ciklusi zdrmali što je glavni uzrok tankom endometriju jer ako nema dobre 
    O endo ne može biti dobar, jer folikul koji normalno raste I sprema se ovulirati ispusta hormone (estrogen) koji povisuje LH i daje signale endometriju da se deblja i pripremi za implantaciju nakon O. Dakle ako folikul pravilno ne raste nema O ili je slaba, nema skoka lh hormona, nema nikakvih signala, progesteton ostaje nizak i endometrij ostaje tanak. Djelomično prehrana i način života mogu pomoći u regulaciji ciklusa, ali kod mene očito i druge okolnosti i "mehanička" oštećenja imaju utjecaj. Zato moj dr želi uloviti dobar ciklus pa podebljat O sa stopericom koja uzrokuje još veći skok LH i napravit najbolje uvjete za implantaciju. Ja se slažem jer iza sebe imam nekoliko stimuliranih FETova estrofemom koji nisu dali uspjeh, a i sad sam u toj fazi kad nisam više tako nestrpljiva kao prije 😏.
    Pbtab da,  i embriolog Dejan koji je inače zamjena u klinici je napravio dobar posao u to nimalo ne sumnjam, ali ja sam htjela Stanica u tome je cijela poanta😏. Ali što je tu je, izdam se u svoje 🐧. 
    Da, apsolutno vjerujem da je početak sa malom bebicom najteži, preokrene ti život naglavačke jer dosad su zivotne navike bile podređene tebi a sad više ne, ali prođe to sve, vidjet ćeš kad malo odraste da ćeš dobiti opet želju 🤗. Mazite se i grlite jer zaista stalno slušam oko sebe da tako brzo odrastu. Puse 😘😘🤗🤗
    Srculence kad dobivas lijekove iz bolnice stvar je i logistike, na osnovu nečega ti moraju izdati lijekove a to su nalazi krvi. To su male doze nmh u našim slučajevima i koristi se kao profilaksa . Ja sam konkretno pod kontrolom mpo dr, a mislim da nitko ni ne moze uzimati heparin na svoju ruku, jer je potreban recept :).
    Butterfly ja vidim jednu odličnu crtu za taj dpt 😍
    RuzaFt 😍
    Plavuša drži se 🤗
    Lunolina slažem se sa Sanjuskom, sutrašnji test je bitan 🤗, ali ako si ti mirn8ja sa betom odi izvadi.
    Sanjushka kod tebe se sigurno embrij gnijezdi i pucaju žilice , a znaš i sama da je to sve normalno 🤗, što testovi potvrđuju 😍. Btw betu možeš ranije, ja sam vadila 9dpt I ništa mi nisu rekli.
    Sretno svima 🤞

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.