Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar djetelina13

    djetelina13

    Broj poruka: 175

    Prijavi adminu

    Stela_M

    Djetelina inverzija LH i FSH o kojoj pričaš ukazuje na pcos plus ovi parametri koji su ti povišeni kao androstendion, Dheas i testosteron odn hormoni nadbubrežne žlijezde, naravno plus nalaz uzv…po meni ništa strašno evo ja sam primjer da se uz stvarno visok Dheas i androstendion kao i testosteron može uspjeti, eventualno ti visok Dheas može uzrokovati nekvalitetnu ovulaciju koja ti onako nije bitna u stimulaciji tako da opušteno 🤭 btw evo i Tera ti je primjer da se sa visokim Dheas može ostati t 😁 btw svoj amh kada pretvoriš iz ng u pmol je jako lijep amh i dr će imati s čim raditi 🤭

    Stela M hvala ti 🙂  nadam se da se da će doktor biti zadovoljan. 🍀 
    Pretvorila sam amh iz ng u pmol i čini mi se lijepa brojkica šta ne iznenadilo jer ja imam cikluse svakih 26,27 dana 😀

    💁(31) - spolni hormoni 👌
    AMH 3,53 (0,71-7,59)
    *prvi spermiogram: 20.2.2024. oligoasthenozoospermia
    *drugi spermiogram: 26.4.2024. asthenozoospermia
    *treći spermiogram (16.7.) asthenozoospermia
    19.9. konzultacije Poliklinika IVF ⏳️

  • Avatar wildflower

    wildflower

    Broj poruka: 740

    Prijavi adminu

    KratiCerviks

    Jurky32


    Hvala cure što mislite na mene ❤️ Ja sam došla kući.. Jučer imala pregled vaginalni i cervikometriju i ostala u šoku.. doktor u bolnici koji slovi za najboljeg kod nas kaže cerviks nije skraćen nit sam ja otvorena, je tu kao neki Y oblik, ali ništa alarmantno. Znači tko je ovdje lud?! Kod moje soc.gin nalaz katastrofa i uz to jako bolan vaginalni pregled. U bolnici se doktor čudi kad sam ja prije pregleda rekla joooj ovo će boliti, on se smije i kaže ne brini, neće.. i nije.. jedva se doktor i ja jučer dogovorišmo hoću li ja kući ili ne.. veli on možeš ti ostati ako se bojiš, ali nema potrebe.. i tako, ja sam sad opet kod kuće, na mirovanju.. nisam dobila preporuku mirovanja, alii to je za moj unutarnji mir.. na kontrolu idem 16.9. u bolnicu, dobila sam D1 i nastavljam sa kontrolama tamo.. komentara drugih nemam 🤷‍♀️🤷‍♀️
    😘😘😘😘😘😘 svima

    Ulogirala sam se SAMO da ovo napišem.Cerviks u obliku slova Y nije šala niti zajebancija nego znak da ti se cerviks urušava. Nakon što se cerviks uruši kreće prijevremeni porod. Najčešći razlozi skraćenog cerviksa su: bakterijska infekcija ili sama težina bebe ako je glavom baš nalegla na cerviks. Više o temi ima na Redditu u grupi “Short Cervix Support”.Ako su te pregledavali u bolnici na Svetom Duhu, njihova politika je da oni cerviks ne diraju pa tko živ, tko mrtav (čitaj: beba). To se meni skoro dogodilo kod dr. Hafnera privatno u Gineko.Srećom, intuicija mi je rekla da tražim drugo mišljenje i socijalni ginekolog mi je dao uputnicu za patologiju trudnoće u Petrovoj bolnici. U Petrovoj mogu/znaju zašiti cerviks (napraviti serklaž) ili - po meni još bolja opcija - staviti Arabinov pesar (komad plastike koji se stavlja ambulantno i pomaže rasteretiti cerviks). Zbog dr. Velene Radošević iz Petrove bolnice sam uspjela iznijeti trudnoću do 35. tjedna (i uz pomoć Arabinovog pesara).Serklaž (šivanje) se može napraviti samo do 25. tjedna jer je nakon toga prerizično.Uglavnom, reagiraj hitno!!! Čim prije - to bolje!!! Bilo koji doktor ti je kao terapiju trebao dati i vaginalni progestron. Privatno je dr. Velena u RavelMed, a ako ne uspiješ doći do nje, probaj naći privatno bilokoga iz Petrove bolnice kao npr. dr. Zlopašu.Sve najbolje!

    Oprosti sto ja sada upadam ko padobranac, ali gledam bas polikliniku RavelMed, nema web stranice, kontakta... 
    Kako si dosla do dr. Velene?
    Jesi li na kraju i rodila u Petrovoj?
    Ne znam koje rodiliste je sad najbolja opcija u Zagrebu....

    '91, PCOS, AMH 29,4 pmol/L (4,1-58)
    '86, oligozoospermia
    Repromed:
    2mj/2024 - 1. AIH ❌
    4mj/2024 - 1. IVF - SET BC | 1 BC ❄️ | 9dnt β 262 | 11dnt β 769 | 13dnt β 1646 ➡️ 1. uzv 15.05. ❤️ Panorama low risk - it's a boy 🩵

  • Lunaa93

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    Lar, 
    Drzim fige da se sto vise oplodi. 🍀
    Tanjatanja,
    Zelim da ti Prag donese srecu. ❤️
    Angel eyes,
    Pratim te i drzim fige za dobru betu. 🍀😊
    Kawa,
    Drago mi je da je sve ok, zelim ti da na sledecem pregledu imas pravo druskanje. 🥰
    Stela,
    Ljubi bebca. 
    Jurky, 
    Odmaraj se koliko mozes. 🥰
    Bice sve ok, ostalo je jos malo
    Tera,
    ❤️
    Sanjuska,
    Sretno na konsultacijama. 🍀
    Zuzi, Sani, Djetelina, Leona i ostale cure 🥰🥰🥰
    Ja sam odlucila da ne vadim ponovno betu, kako se ne bih opterecavala. Doktor mi je rekao da nema potrebe, i da se zakazem za UZ iza srijede iduce nedjelje. 
    Fakat se istresiram ta dva sata, jer ja nemam kontrolu nad sobom i svojim emocijama, nestrpljiva sam i necu da disem na aparatima cekajuci nalaz. 😂
    Nadam se da ce biti sve ok i da cu iznijeti trudnocu bez problema. 🍀

    👩🏻31👦🏻45
    👩🏻 AMH 3,28 ng/mL / 23,43 pmol/L
    👦🏻 asthenoteratozoospermia
    ICSI- 01.23. Gonal, Femara; Cerotide;Ovitrelle
    Punkcija 17🥚, 3 blastociste ❄️
    TSH 3.95 ➡️ 1.55
    FET- 01.24. otkazan zbog visokog progesterona
    FET- 12.02. 2 ❄️❄️ Beta ❌
    FET 26.08. 1❄️ 8dpt Beta 107.50 10dpt Beta 215 12dpt 259.90 16 dpt 436 18dpt 1182 23dpt 4692

  • Lunaa93

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    Teich,
    Super za dobre nalaze. 🥰😘
    Malo kasnim, juce se puno pisalo, a ja zaboravna. 😂

    👩🏻31👦🏻45
    👩🏻 AMH 3,28 ng/mL / 23,43 pmol/L
    👦🏻 asthenoteratozoospermia
    ICSI- 01.23. Gonal, Femara; Cerotide;Ovitrelle
    Punkcija 17🥚, 3 blastociste ❄️
    TSH 3.95 ➡️ 1.55
    FET- 01.24. otkazan zbog visokog progesterona
    FET- 12.02. 2 ❄️❄️ Beta ❌
    FET 26.08. 1❄️ 8dpt Beta 107.50 10dpt Beta 215 12dpt 259.90 16 dpt 436 18dpt 1182 23dpt 4692

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Kawa još nisam odlučila dal idem sad il idući ciklus 😏, odlučim u hodu🫠
    Angeleyes pupo sretno 🙏🤞, nek se hrabra mrvica primi 🙏
    Luna93 odlicne bete, ja bi izvadila i trecu al to sam ja 🤭, nek dalje bude sve uredu 🤞
    Aria žao mi je 😔
    Sreća najveća predivna ti je kcerkica😍❤️
    Matajci nek ih bude što vise zrelih i što više oplodi 🙏
    Lar22 bravo za brojku a bome i hrabrost 👍, gdje ste u postupku? Po zakonu smije se oploditi samo 12js, ako ima viska zrelih preko toga mogu se zamrznuti neoplođene. Sretno 🤞
    Tanjanja nek novi pristup i nova klinika budu dobitni 🙏. Histeroskopija je pregled maternice kamerom i na koji način ne utjece na amh iliti rezervu js. A Pergoveris je kombo fsh/lh kao i Menopur s tim da je Pergoveris sintetski oblik hormona dok je Menopur "prirodni " oblik koji se dobiva iz urina žena u menopauzi, ostali lijekovi su čisti fsh. A to kako ce tko reagirati na koji lijek nitko ne moze predvidjeti jer jedna te ista zena ne reagira na isti lijek u dva razlicita ciklusa, dosta je tu parametara koji se moraju poklopiti za dobar ishod. Ali Pergoveris nazivaju Ferrari među lijekovima 😂..
    Hypnoticpoison 😘🤗
    Zuzi osjećam točno sve što si napisala za obojicu 🤭, i pretpostavila sam da će ostaviti takav dojam na tebe 🫠. DrR je stitnjaca trn u oku i on će uvijek to prvo tražit da se ponovi od pretraga,bila uredna ili ne. Btw i meni je drR dao eutirox početnu dozu 25mg pa povećao na 25/50
    zbog mrvicu niskog ft3 a tsh bio 1.2 . 
    I što ste konačno odlučili, kod koga ćete u postupak 🤭? 

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1043

    Prijavi adminu

    Jurky  uvijek je dobro potražiti drugo pa i treće mišljenje kad su ikakve dijagnoze u pitanju. Drži se 🤗
    KratiCervix hvala ti na ovim korisnim infosima i konkretnim preporukama 🤗, nažalost u većini slučajeva smo prepuštene same sebi i dobro je da neke stvari i same znamo pa da mozemo reagirati na vrijeme. Drago mi je da je kod tebe završili dobro na kraju.
    Mala33 a koliki ti je amh, koliko inace imas antralaca? Što pijes od suplemenata i koliki ti je bmi, nacin života? Jel rade ivf ili icsi oplodnju? Sve to može utjecati na krajnji ishod, ne postoji univerzalna terapija za uspjeh, uz sve navedeno treba imati i puno sreće . Sretno sutra i da budu zrele🙏
    Mendulona dobrodošla 🤗, nalazi su dobri. Ali nažalost sama tvoja dob je dijagnoza i trebate čim prije krenuti sa postupkom jer je svaki ciklus dragocjen. Možda možete krenuti sa blagom stimulacijom za početak da vidite kako ćeš reagirati i kakve/koliko stanica dobiješ, pa onda odlučiti kako ćete nastaviti dalje. Moje mišljenje da sa inseminacijom i TO samo gubite vrijeme. Gdje planirate postupak?

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

  • Avatar Jurky32

    Jurky32

    Broj poruka: 1224

    Prijavi adminu

    Saniii, naravno, slažem se.. zbog toga sam i ostala tjedan dana na promatranju u bolnici kako bih dobila mišljenje više doktora 🤗

    👱‍♀️ 33, AMH 4.6,visok FSH 🧑 36, OAT
    8/22 Petrova➡️prc➡️AIH - 👎
    9/22 Petrova➡️stim., pukli folikuli➡️AIH - 👎
    10/22 Petrova➡️prc➡️ 2 🥚 👎 3/23 Sv. Duh➡️stim., 3🥚ET 1 👎 5/23 Sv. Duh➡️prc, ET 1 👎 7/23 Sv. Duh➡️stim., 4🥚ET 1 👎 1/24 Beta+➡️stim., 3🥚ET 2 ➡️test 12.dnt +➡️beta 15.dnt 1019.2➡️uzv 29.2➡️6+1❤️➡️amnio👌➡️it's a boy 💙

  • Avatar jabukica

    jabukica

    Broj poruka: 196

    Prijavi adminu

    sanjushka

    ⚠️ 🤞🏻❤️💪🏻 ⚠️
    RUJAN 2024.9.9. pon
    SANJUSHKA - konzultacije
    LUNOLINA - konzultacije
    ČOKOLADICA - f. transfer
    10.9. uto
    TEICH56 - konzultacije
    16.9. pon
    KAWA - ultrazvuk
    JURKY32 - ultrazvuk
    18.9. sri
    SADIEGREEN - ultrazvuk
    HYPNOTICPOISON - ultrazvuk
    23.9. pon
    MARISHA - konzultacije
    24.9. uto
    LEONA89 - anomaly scanLISTOPAD 2024.2.10. sri
    LEONA89 - ultrazvuk_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    ➡️ Ako još netko želi na listu ili je nešto krivo upisano javite…_________________________________Jutro! 🌞
    Ma tko nam je to prvi sljedeći na listi..? 🙈😆Jurky drago mi je da si doma i da je sve ok. Više me ništa ne čudi.. Ali u svakom slučaju bolje da je takva situacija nego obratna pa da nisu reagirali kad je trebalo. Odmaraj i uživaj doma još malo.. 🥰❤️

    Napokon su došle konzultacije, jesen je tvoja Sanjushka!
    Možeš i mene ubaciti za ponedjeljak UZV, stalno ti hoću napisati pa zaboravim 🫠🫠

    👩🏼 - '94, PCOS, AMH 136.7 pmol/L (60.5 ng/mL), 👨🏽 - '93, normo
    Pokušavamo od 5/2021. Od 12/2021 do 3/2023 Petrova - Letrozol
    1/2023 - 8tt missed ab.Od 3/2023 Poliklinika IVF.
    10/2023 - 1. IVF rekovelle+cetrotide+decapeptyl - 5 ❄️, blagi hiper.
    26.1. FET 1BC, 7dnt +, beta 8dnt 104, beta 10dnt 313, beta 12dnt 809, 6+4 💗➡️ stiže dječak 💙

  • Lunaa93

    Broj poruka: 218

    Prijavi adminu

    Sani,
    Nakon tvog posta, spremih se i izvadih betu. Sad kao manijak na svaki minut provjeravam mail. 😂
    Valja bude sve ok. 
    Ne znam da li se to i vama desavalo, ali stalno sam napeta i sa strepnjom. 

    👩🏻31👦🏻45
    👩🏻 AMH 3,28 ng/mL / 23,43 pmol/L
    👦🏻 asthenoteratozoospermia
    ICSI- 01.23. Gonal, Femara; Cerotide;Ovitrelle
    Punkcija 17🥚, 3 blastociste ❄️
    TSH 3.95 ➡️ 1.55
    FET- 01.24. otkazan zbog visokog progesterona
    FET- 12.02. 2 ❄️❄️ Beta ❌
    FET 26.08. 1❄️ 8dpt Beta 107.50 10dpt Beta 215 12dpt 259.90 16 dpt 436 18dpt 1182 23dpt 4692

  • Avatar Teich56

    Teich56

    Broj poruka: 318

    Prijavi adminu

    Lunaa93

    Sani,
    Nakon tvog posta, spremih se i izvadih betu. Sad kao manijak na svaki minut provjeravam mail. 😂
    Valja bude sve ok.
    Ne znam da li se to i vama desavalo, ali stalno sam napeta i sa strepnjom.

    Mir je mir, neprocjenjivo je to. Cekamo sad s tobom🤗

    👸32.g. AMH - 25, jajovod✂️
    🤵 44g. oligoasthenozoospermia
    kariogrami ✔️
    11/23 missed ab 9tt💔
    1/24 - Sv.Duh - IVF - Bemfola+Ctd+Brevactid - 2❄️
    3/24 ET - missed ab💔
    6/24 FET✖️
    7/24 FET✖️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.